Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2012., 18:09   #181
Quote:
ik37 kaže: Pogledaj post
Da, tj. više se ubijam s onim štapićima za uši... Znam da ne bih smjela ali eto. Imala sam periode kad sam se pokušavala suzdržavati ali onda me po noći probudi i nesvjesno se izčešem do krvi.
A perut u ušima nemam, bilo je i toga neko vrijeme ali kratko i nestalo je. Sad mi se ponekad guli, ali to je zato što se stvara nekakva tekućina i onda se to stvrdne pa ogulim.
Hvala na odgovoru.
Eh pa to ti je i uzrok. Prvobitno si raščešala uši. Stvorile se male ranice pa kako to brzo zacjeljuje onda se stvore i krastice i osušena limfa. To što ti curi je limfa i kako se suši postaje tvda. Kako se radi o fizičko-hemijskom procesu, receptori dodira se nadraže i kao i kod svakih rana kada otpadaju kraste osnosno kada dolazi do epitelizacije svrbi. To može užasno da svrbi, znam da se mnogi žale. I kod mene u familiji je bilo takvih slučajeva. Isto kao i ti je jedan član obitelji išao liječniku. Ništa nisu našli, ali znam da je bilo mazanja nečim, ne znam sad čime i prošlo je. Bakteriološka analiza brisa je bila ok. I kad je prestalo češanje, polako je i svrbež prošao. Znači ne diraj ništa i namaži tim nečim čime si do sada mazala. Ništa opasno, ali je strašno neugodno. Jedino ako bi taj ekcem se zakompikovao onda bi moglo biti opasno, ali ne diraj prljavim rukama i pusti da prođu te ranice. Svakim češanjem stalno ih opet otvaraš i proces zacjeljivanja počinje ispočetka i tako u nedogled. Ne diraj i bit će OK...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 09.02.2012. at 18:24.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 13:28   #182
Ah, znam da ne smijem češat ali teško je... A i kažem, bila sam pokušala, i kad mi uspije par dana da ni ne taknem, onda se usred noći počnem nesvjesno češati i raskrvarim. Probat ću opet onda na malo duži period, sad kad vidim da ima i onih kojima je uspjelo! Hvala.
A znaš li možda s čime bi mogla mazati? Jer ove kapi koje su mi pomagale mogu samo na recept dobiti. Da li bi pomogao obični vazelin ili neka druga krema koju mogu kupiti bez recepta?
ik37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 12:54   #183
i opet ja, tj. moje uho sve je bilo manje vise ok dok sinoc nisam nakapala nos fizioloskom ot. odjednom mi se skroz odčepilo uho, nisam mogla vjerovati, baš potpuno. trajalo je samo par min jer dok sam puhala nos sam osjetila neku bol u uhu (malo) i opet se začepilo, preko noći me je užasno boljelo (kod kihanja, zijevanja, puhanja nosa, bilo što slično), sad je nestala bol, ali uho je i dalje začepljeno..nije mi ovdje dokt, bez veze mi je malo samo zbog toga ići na hitnu, a opet me je strah ako je neka upala
imam fiziolosku i operil, avamyx suspenziju i aqua maris..nemam kapi za uho (ne znam mogu li otici po njih bez recepta) jel imao tko slican slucaj i da je proslo tako? smeta mi ova zacepljenost vise od icega
do jucer nije bilo zacepljeno, tj. mislila sam da nije jer ocito je stalno bilo, ali malo jer me nije ometalo zadnjih mjeseci, a sad je začepljeno 80ak % jače.
__________________
Obožavam jednostavna životna zadovoljstva. Ona su posljednja utočišta nas kompliciranih.
miss shopaholic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:21   #184
Quote:
ik37 kaže: Pogledaj post
Ah, znam da ne smijem češat ali teško je... A i kažem, bila sam pokušala, i kad mi uspije par dana da ni ne taknem, onda se usred noći počnem nesvjesno češati i raskrvarim. Probat ću opet onda na malo duži period, sad kad vidim da ima i onih kojima je uspjelo! Hvala.
A znaš li možda s čime bi mogla mazati? Jer ove kapi koje su mi pomagale mogu samo na recept dobiti. Da li bi pomogao obični vazelin ili neka druga krema koju mogu kupiti bez recepta?
Nažalost ne znam...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 11:04   #185
Quote:
ik37 kaže: Pogledaj post
Ah, znam da ne smijem češat ali teško je... A i kažem, bila sam pokušala, i kad mi uspije par dana da ni ne taknem, onda se usred noći počnem nesvjesno češati i raskrvarim. Probat ću opet onda na malo duži period, sad kad vidim da ima i onih kojima je uspjelo! Hvala.
A znaš li možda s čime bi mogla mazati? Jer ove kapi koje su mi pomagale mogu samo na recept dobiti. Da li bi pomogao obični vazelin ili neka druga krema koju mogu kupiti bez recepta?
Probaj Bivacin. Čujem da je efikasan...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 14:09   #186
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Probaj Bivacin. Čujem da je efikasan...
Hvala.
ik37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 14:07   #187
Može li do osjećaja punoće u uhu doći nakon praska boce u neposrednoj blizini? Već dva dana imam osječaj zapunjenosti u uhu uz povremenu laganu nelagodu i imam osjećam minimalno slabijeg sluha na to uho. Unatrag par mjeseci imam stalna krckanja u uhu, kod zijevanja.. gutanja itd.. Nažalost u blizini nemam ORL specijalista za pregled, pa me zanima što se može učiniti u 'kućnoj' radinosti? Da je upala pretpostavljam da bi bolilo, ovo je više osjećaj začepljenosti. Povremeno koristim i čepiće za uši protiv buke.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 17:23   #188
osjećam nekakvu laganu bol u uhu već sat vremena. primijetila sam da je zvukovod malo sužen, pa sam morala tamo kopati štapićem i otad me počelo boljeti.
dok nisam gurnula štapić, boljelo me na dodir, ako bih pritisnula uho sa stražnje strane i općenito pomicala ušku.
što bi to moglo biti?

koliko znam, nisam bila na propuhu.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 08:38   #189
Imam već dosta vremena neki problem s desnim uhom ali nisam znala gdje pitati.

Naime, kad čistim uho poslije kupanja, bolnije mi je malo od lijevog uha (ali ništa strašno) i unutra kao da mi je neka sopunica na dodir ili nešto takvo.. jel imao što slično netko?
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 23:35   #190
primjećujem da mi je dio uha (koji mislim da se zove anti helix) izraženiji i crveniji nego na drugom uhu. i to je kao neko kronično stanje. ne boli me. ali od čega bi moglo biti?
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 23:02   #191
dijagnosticirana mi je upala vanjskog uha (otitis ext) prije 3 dana i od tad koristim kapi maxitol samo na tom uhu. do danas sam imala povišenu temp (37.5-38.5) koja se danas snizila, no počinje me boljeti i drugo uho, na dodir/pritisak tragusa i iza uške (uz to me i grlo počelo zezati), pa me zanima jel to normalno, budući da se vanjska upala kao ne seli na drugo uho?
LowHaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 20:04   #192
Ovako, imam problem sa uhom.
Probada me i boli. Bila sam kot dr.opce prakse, pogledala (prije tj dana), i kaze sve ok, ali mene boli sve vise.
Rekla je, da je moguce, da me boli zbog ledja, 2. i 3. kraljezak, jer se "cudno" drzim, zbog problema sa nogom.

Sta mi je najbolje napraviti?
Vratit se kod nje po uputnicu, za slikanje ili sta se tu moze? Vec mi frka od bolova .

Hvala.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:17   #193
Poštovana sarajka01, Vaš post izdvojen je u zasebnu temu naziva Povezanost boli u uhu i nicanja zuba (kliknite na link) te je premješten na pdf Stomatologija jer tamo piše kolega stomatolog koji će Vam zasigurno reći nešto više po ovom pitanju.

Inače, na prošli post (u vezi bolova u prsima), koji sam Vam premjestio, dobili ste odgovor pa ga svakako pročitajte.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 22:45   #194
Ne znam ni kako opisati što me muči.Povremeno me lijevo uho svrbi i imam osjećaj ko da mi je utrnuo unutarnji dio uške i početni dio zvukovoda.Onak,ko da dugo ležim na dlanu ruke pa utrne i uho i ruka Nisam sigurna jel toplo ili hladno, uglavnom mislim da je mokro pa brišem maramicom. Mislim da bi sličan osjećaj izazvao neki od onih gelova protiv bolova (deep heat ili deep releaf ili ice gel). Baš imam osjećaj ko da sam nagurala pol tube tog gela u uho i izluđuje me to. Dr. opće mi je pogledao uho i nije vidio ništa neobično.Sluh je ok,mislim da dobro čujem.
Jel imao netko možda slične simptome ili netko zna o čemu se radi?
Smotani Hašo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 18:33   #195
Meni se napravila nekakva bradavica u uhu.....ne boli nit nista samo me dosta zna svrbit to
uho ili zapravo nekako podsvijesno znam da je tamo i stalno pokusavam iscupat. Unatrag kojih mjesec/dva sam imala upalu i javila se svojoj dr.koja mi je prepisala kapi maxitrol ,bol je prestala jedino je ta bradavica ostala (doktorica mi je rekla da je to pristic koji se napravi kao i bilo gdje na tijelu,i da ce otpast s vremenom)....ali za sad jos nije,meni se to cini dosta dugo.Sta da radim,trazim uputnicu za dalje?
__________________
...što više upoznajem ljude,više volim životinje...
MegD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 11:53   #196
Treba mi savjet. Zanima me smijem li se voziti avionom?
Ovaj pregled sam radila prije tri tjedna-
Otoskopski nalaz - desno uredan, lijevo haematotympanon.
Timpanometrija - krivulja tip A desno, tip B lijevo
Totalni audiogram pokazuje uredan sluh desno, lijevo provodne smetnje sluha sa pragom sluha lijevo na 30 dB.
Kontrolni pregled od prije nekoliko dana-
Otoskopski nalaz - lijevo bubnjic uvecan, centralno manji koagulum na bubnjicu.
Timpanometrija - krivulja tip A desno, tip C lijevo
Totalni audiogram pokazuje uredan sluh obostrano.

Pitala sam svog doktora i neurokirurga za misljenje ali nisu mi znali dati tocan odgovor. Neurokirurg mi je rekao da bi bilo najbolje pitati otorinolaringologa, ali ukoliko mi zujanje u uhu prodje kroz 2 tj nemam potrebe ici na pregled kod otorinolaringologa.
Mozda na forumu postoji koji?
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 14:40   #197
Molim vas za pomoć,trenutno sam jako daleko od svog liječnika opće medicine,a ne želim na hitnu!
Prije otprilike tri tjedna uhvatila me prehlada i upala krajnika koju sam nekako sam uspio suzbiti bez antibiotika,s čajem,medom,limunom,ležanjem....u tjedan dana sam potrošio 20 paketića maramica za nos.

I taman kad je grlo ozdravilo,počelo me zezati desno uho,naime imam osjećaj da je puno tlaka,te sebe čujem dvostruko ili kao da mi glas odzvanja. To me zaista iritira,a sam me počinje i brinuti,jer koristim Operil kapi za nos već tjedan dana i nema nikakvog napretka
Ima li mi pomoći u obliku nekog lijeka/tretmana ili moram potegnuti na put do liječnika?
Unaprijed hvala na odgovoru
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 21:48   #198
Izgleda da prolazi bez antibiotika,parenje nad loncem čaja od kamilice,išmrkavanje i kapi za nos u ležećem položaju s jakim ušmrkavanjem-žešći tretman,ali upalilo je
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 13:47   #199
Problemi s uhom

Danas sam bila kod otorinca.
na nalazu mi piše: bubnjić pocijepanog refleksa.
u što se ja naravno ne razumijem ni 5%
pa ako mi može netko objasnit što to znači? tenks
jelena223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 23:50   #200
Valjda to misli na stapesni refleks? To je refleks kad se na jaki zvuk mišić stapesa kontrahira i smanji pokreljivost stremena, pa se onda manje energije prenosi na srednje uho i bubnjić i tako ga štiti od oštećenja. Oslabljen je ili ga nema u otosklerozi, gluhoći i parezi nervusa facijalisa... Mislim da je "pocijepan" kad se uredno pojavi, ali nestane dok još traje podražaj, to je onda nekakav znak oštećenja slušnog živca.
Paddington is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.