Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 16:52   #1
NLP - Gdje je početak, a gdje kraj?

Volio bih da podjelite s ostalima svoja iskustva koja imate s NLP-em. poprilično sam zainteresiran educirati se na ovom području no ne znam kojim putem krenuti. Koliko sam skužio, na netu se može naći podosta škola koje u svom programu imaju nešto takvo, no volio bih kad bi netko mogao nešto preporučiti. Bavim se prodajom i mislim da bi mi to itekako pomoglo u poslu. Volio bih krenuti od nekih osnova pa prema nekom naprednom stupnju i tako dalje, no ne snalazim se u svim tim naslovima. Poslao sam upit na nlp.com.hr no nije baš da su mi odgovorili. Ako tako uče svoje polaznike, nisam baš siguran da želim upijati takvo znanje. Kakva su vaša iskustva? Sve je to dosta skupo, no neće mi biti kune žao ako ću biti zadovoljan.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:56   #2
skini neku knjigu s neta. Prilično prozirni štosevi.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:13   #3
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
skini neku knjigu s neta. Prilično prozirni štosevi.
jel to osobno iskustvo s nekog tečaja i treninga ili...?
naime, imao sam prilike slušati dvoje ljudi koji su razgovarali o onome što su imali prilike naučiti tamo i nije baš kao si napisao/la.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:41   #4
je..š tuđe iskustvo.

odi uplati pa vidi.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 12:06   #5
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
je..š tuđe iskustvo.

odi uplati pa vidi.
aj ti zaobiđi moju temu
ak neide pametno, nemoj pisati gluposti.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 17:45   #6
zar stvarno nitko nema nikakva iskustva?
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 18:28   #7
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
zar stvarno nitko nema nikakva iskustva?
ja sam zavrsio praktičarski i majstorski stupanj, preporučam, u poslu pomoglo itekako, a u životu da i ne govorim...stvar je ipak individualna, ali vrijedi probati barem otići na neki pokazni tečaj ili radionicu

iz osobnog iskustva preporučam www.transforma.hr
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 21:54   #8
Citao nesto ali se ispostavilo da je to u suprotnosti sa mojim moralnim nacelima.
tom_27_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 13:22   #9
Quote:
intrepidCRO kaže: Pogledaj post
ja sam zavrsio praktičarski i majstorski stupanj, preporučam, u poslu pomoglo itekako, a u životu da i ne govorim...stvar je ipak individualna, ali vrijedi probati barem otići na neki pokazni tečaj ili radionicu

iz osobnog iskustva preporučam www.transforma.hr
zahvaljujem. Da li možeš napisati nešto više. Naime, kupio sam knjigu i odlična mi je. Kako se radi, što se u konačnici radi?
Hvala unaprijed.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 00:56   #10
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
zahvaljujem. Da li možeš napisati nešto više. Naime, kupio sam knjigu i odlična mi je. Kako se radi, što se u konačnici radi?
Hvala unaprijed.
Mogu.
O samom NLP-u ne bi pisao jer to odista ima dosta informacija na webu.
Što se tiče seminara, ključ (po meni) je izabrati kvalitetnog trenera. Imao sam iskustvo slušati 6 hrvatskih NLP (certificiranih) trenera i Elvira (žena koja vodi transformu) je jedna od najkvalitetnijih među njima.
Praktičarski trening se sastoji od 10 modula (jedan mjesečno) i traje petak popodne i subota cijeli dan. Ekipa koja dolazi je razna, ima bankara, HR-ovaca, psihologa, pedagoga, raznih profesora, sociologa...svatko dolazi zbog svojih razloga, atmosfera je u pravilu izvrsna za rad na sebi, ali to je individualno.
O sadržajima modula možeš pročitati na web stranici koju sam stavio prije.
Iz toga možeš i shvatiti što se radi. Teorije ima vrlo malo, sve se radi na praktičnoj razini putem vježbi (od grupnih do individualnih), aktivni angažman je nužan jer u protivnom nemaš tamo što tražiti (tj. lova ti se neće isplatiti). Također postoje i praktikumi na kojima se dodatno može vježbati, naravno one tehnike koje ti idu teže. Trener te vodi kroz iskustvo promjene, ali odgovornost za svaku promjenu ipak snosi pojedinac tj. njegova želja za unaprijeđenjem pojedinih vještina....jako puno toga se može naučiti i do sada još nisam čuo nikoga (barem na njenim treninzima) da su ljudi dobili manje od očekivanog...
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:54   #11
zahvaljujem na odgovoru. kako se bavim prodajom, volio bih svoje obrazovanje po tom pitanju usmjeriti na taj sgment. Svakako ću ih kontaktirati. Hvala na preporuci.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.