Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2014., 10:42   #5261
Jedno specifično pitanje, pokušat ću biti što kraći.

2011 - prometna nesreća, odlazak s mjesta nesreće, drugi dan sam se samovoljno javio u postaju. materijalna šteta, bez stradalih. kazna 3000kn i 3mj bez vozačke dozvole. to je bio prvi prekršaj. kazna plaćena, mjera 3 mjeseca ističe u 12.mj, nedavno sam tek dobio zabranu.

2012 - kazna za alkoholizirano stanje, 2.2 promila, noćenje u policiji. oduzeta vozačka, mjera 9 mjeseci i 7000kn kazne. Poslje noćenja, na sud direktno. Sutkinja kaže, ako ti je to dovoljna pouka, ako prihvatiš, smanjit ću ti na 4 mjeseca i 4000 kn, ako si voljan platiti i prešutiti.

Složim se s tim, počnem plaćati kaznu, čekam riješenje od policije da mi bude vozačka oduzeta, ništa. Ni sad još nisam ništa dobio. Odem na sud, pitam, postupak je još uvijek u procesu, policija se žalila. Kako su se mogli žaliti, kad su bili prisutni i kad smo se pred sutkinjom dogovorili da su obje strane složne i da ću ja kaznu prihvatiti?

Prije 8 dana, uhvaćen na motoru, bez kacige, u alkoholiziranom stanju. 1.81 promil. Oduzeta vozačka na 8 dana, nisam zadržan u postaji, bio sam pristojan i korektan.

Danas dolazim u postaju podići vozačku, vozačka oduzeta trajno.

Što to znači i ono što me najviše zanima, što me sve očekuje nakon svih ovih sranja? Što vi mislite?
Tehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 10:47   #5262
Quote:
Tehnolog kaže: Pogledaj post
Jedno specifično pitanje, pokušat ću biti što kraći.

2011 - prometna nesreća, odlazak s mjesta nesreće, drugi dan sam se samovoljno javio u postaju. materijalna šteta, bez stradalih. kazna 3000kn i 3mj bez vozačke dozvole. to je bio prvi prekršaj. kazna plaćena, mjera 3 mjeseca ističe u 12.mj, nedavno sam tek dobio zabranu.

2012 - kazna za alkoholizirano stanje, 2.2 promila, noćenje u policiji. oduzeta vozačka, mjera 9 mjeseci i 7000kn kazne. Poslje noćenja, na sud direktno. Sutkinja kaže, ako ti je to dovoljna pouka, ako prihvatiš, smanjit ću ti na 4 mjeseca i 4000 kn, ako si voljan platiti i prešutiti.

Složim se s tim, počnem plaćati kaznu, čekam riješenje od policije da mi bude vozačka oduzeta, ništa. Ni sad još nisam ništa dobio. Odem na sud, pitam, postupak je još uvijek u procesu, policija se žalila. Kako su se mogli žaliti, kad su bili prisutni i kad smo se pred sutkinjom dogovorili da su obje strane složne i da ću ja kaznu prihvatiti?

Prije 8 dana, uhvaćen na motoru, bez kacige, u alkoholiziranom stanju. 1.81 promil. Oduzeta vozačka na 8 dana, nisam zadržan u postaji, bio sam pristojan i korektan.

Danas dolazim u postaju podići vozačku, vozačka oduzeta trajno.

Što to znači i ono što me najviše zanima, što me sve očekuje nakon svih ovih sranja? Što vi mislite?
Bilo je i vrijeme
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 10:56   #5263
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Bilo je i vrijeme
Je, slažem se, ne trebam se uopće puno buniti.

No mene zanima što to znači, nigdje ne nalazim odgovor. Rekao mi je službenik da je vozačka zadržana trajno i moram čekati riješenje od suda pa će se vidjeti odluka.

Mene zanima što me čeka, što mogu očekivati?

Također, moram napomenuti da sam prije nekoliko dana poduzeo korake vezano za lječenje od alkoholizma. Jel to može biti olakotna okolnost?

Nekad čovjeku ipak sine u glavu nakon trećeg puta.
Tehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 11:30   #5264
Quote:
Tehnolog kaže: Pogledaj post
Je, slažem se, ne trebam se uopće puno buniti.

No mene zanima što to znači, nigdje ne nalazim odgovor. Rekao mi je službenik da je vozačka zadržana trajno i moram čekati riješenje od suda pa će se vidjeti odluka.

Mene zanima što me čeka, što mogu očekivati?

Također, moram napomenuti da sam prije nekoliko dana poduzeo korake vezano za lječenje od alkoholizma. Jel to može biti olakotna okolnost?

Nekad čovjeku ipak sine u glavu nakon trećeg puta.
Mislim da ces morat ponovo na polaganje, osim ak ovo trajno stvarno nije trajno (u smislu da vise nikad ne mozes ni polagati) al za to nisam jos cuo, tak da mislim da ces morati ponovo u AŠ.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 11:33   #5265
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Mislim da ces morat ponovo na polaganje, osim ak ovo trajno stvarno nije trajno (u smislu da vise nikad ne mozes ni polagati) al za to nisam jos cuo, tak da mislim da ces morati ponovo u AŠ.
Vožnja i ispiti ili samo ponovno na ispit?

Što to za mene znači kazneno? Koliko bih mogao dobiti zabranu upravljanja? Novčanu kaznu ću nekako riješiti, naći ću način, no zanima me ta zabrana.

Maknuo sam se od tog alkohola, donio mi je samo zlo u zadnje vrijeme, konačno sam poduzeo i neke konkretne korake, no gubitak vozačke trajno si ne mogu dozvoliti, treba mi i zbog posla i zbog svega.

Možda objasniti situaciju sutkinji, pokazati joj lječničku dokumentaciju i zamoliti da ju ne oduzmu trajno?
Tehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 11:37   #5266
Quote:
Tehnolog kaže: Pogledaj post
Vožnja i ispiti ili samo ponovno na ispit?

Što to za mene znači kazneno? Koliko bih mogao dobiti zabranu upravljanja? Novčanu kaznu ću nekako riješiti, naći ću način, no zanima me ta zabrana.

Maknuo sam se od tog alkohola, donio mi je samo zlo u zadnje vrijeme, konačno sam poduzeo i neke konkretne korake, no gubitak vozačke trajno si ne mogu dozvoliti, treba mi i zbog posla i zbog svega.

Možda objasniti situaciju sutkinji, pokazati joj lječničku dokumentaciju i zamoliti da ju ne oduzmu trajno?
Pričekaj ili Sivkića ili sutkinju da kažu svoje, al 99.99% sam siguran da ju nisi izgubio for life, samo na neko vrijeme (vjerojatno zabrana polaganja) pa ces onda morat u AŠ. (Komplet AŠ, polagat sve kao da nikad ni nisi imao vozačku. Msm, dogovorit ces se s Aš da ne odvoziš sve sate naravno, al službeno ćeš sve morat).
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 12:31   #5267
Quote:
Tehnolog kaže: Pogledaj post
Vožnja i ispiti ili samo ponovno na ispit?

Možda objasniti situaciju sutkinji, pokazati joj lječničku dokumentaciju i zamoliti da ju ne oduzmu trajno?
Sve komplet kao da nisi nikada ni polagao.Nakupio si se bodova a i pitanje je da li si poslije 2.2 išao ponovo na liječnički jer ako nisi upravljao si bez važeće vozačke.
Ne oduzima ti sutkinja nego Zakon.
čl.286 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama
A možeš i do upravnog dijela za vozačke da ti fino objasne zašto je trajna zabrana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 12:48   #5268
Boze sacuvaj. Sad je to na sud otislo. Jel bi pomoglo da napisem prigovor i molim blazu kaznu, s ukljucenim da je poduzeto ljecenje i prilozim dokumentaciju? Ne mogu si to dopustiti, znam da me alkohol doveo do toga i sad kad sam poduzeo sve da se tog rijesim, ode vozacka za stalno.

Koliko me visoke kazne cekaju i zabrane? Onak po vasem misljenju.

Znam da je autoskola 8000cca.
Tehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 14:24   #5269
Sad se možeš jebati dok ne dobiješ neko službeno riješenje. U njemu će ti i pisati mogučnost žalbe (ako postoji) i način. Ovako možeš dubiti na glavi i mahati dokumentacijom da si se ostavio alkohola (u što iskreno sumnjam, bar ne diživotno, jer bi bio fenomen).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 17:32   #5270
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Sad se možeš jebati dok ne dobiješ neko službeno riješenje. U njemu će ti i pisati mogučnost žalbe (ako postoji) i način. Ovako možeš dubiti na glavi i mahati dokumentacijom da si se ostavio alkohola (u što iskreno sumnjam, bar ne diživotno, jer bi bio fenomen).
prepisana terapija i lječenje od alkoholizma, učlanjenje u klub lječenih.

Molio bih da se ipak suzdržite od toga čega sam se ostavio a čega nisam. Bitno je da mi je ušlo iz guzicu u glavu i da želim pokazati iskreno kajanje pred sutkinjom ako treba, s popratnom dokumentacijom i čvrstom namjerom za neponavljanjem ikakvih prekršaja.

Zato ponavljam, kakve su mi šanse da ne moram ići ponovno polagati, nego da dobijem recimo zabranu godinu dana i par tisuća kuna kazne?

Danas ću saznati i koliko konkretno bodova imam.

Koliko bodova čovjek mora imati za ponovno polaganje?
Tehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:38   #5271
Nikakve. Ako je već donijela odluku a očito je, gotovo je. Slučaj više nije kod nje.
Kasno si se odlučio liječiti.
Nije stvar mog mišljenja nego je sustav jednostavno takav da sudac donese odluku i kad krene u daljnje procesiranje ili čak provođenje, gotovo je. Jednostavno si u ovome slučaju zakasnio sa “preobračenjem” i ovu posljedicu ćeš još morati otrpiti.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 20:18   #5272
Oduzeta mi je kategorija za moped do 50ccm. Znaci, policija je poslala zapisnik na sud i zadrzali su vozacku trajno.

Rekli su mi na policiji da mi je trebala doci obavijest, ali ja nisam nist postom dobio.

Navodno da to treba odmah doci. Koliko cu sad uopce cekati da znam uopce o cemu se radi?

Pretpistavljam da cu imati priliku za prigovor.

Jel bi mi se isplatilo pisati prigovor/molbu s namjerom da pokusam kaznu kompenzirati ljecenjem, prihvacanjem krivice i izrazavanjem zalosti za nemile dogadjaje uz snaznu zelju da se to ne ponovi?

Znam da odluka ovisi o sutkinji, no ja znam da ce me to pokopati psihicki uz sve probleme koje trenutno imam.
Tehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 21:23   #5273
ti zbilja teško kopčaš. Okasnio si sa žaljenjem i sl pizdarijama ovaj put.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 00:58   #5274
Quote:
Tehnolog kaže: Pogledaj post

Znam da odluka ovisi o sutkinji, no ja znam da ce me to pokopati psihicki uz sve probleme koje trenutno imam.
bolje da pokopa tebe psihički dok ti nekog nisi pokopao fizički.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 01:12   #5275
Zrelo razmišljanje, nema šta. Nisam se ostavio alkohola i svega iz fore i hira, nego zato što sam spoznao da imam problem sa sobom i sa zakonom.

Do sada nisam nikog povrijedio i želim da tako i ostane. No trebam li zato dobiti enormne kazne? Znam ljude koji su po pet, šest puta ostajali bez vozačke u alkoholiziranom stanju, voze bez vozačke, jebe im se. Nit plaćaju kazne nit ništ. Propaliteti.

On nit u zatvor nit ponovno polaže ni ništ. A osoba koja spozna greške i nakon 2 puta u alkoholiziranom stanju, treba ga odmah raskoliti, oduzeti permanentno vozačku i nabiti mu astronomsku kaznu?

Ok, smatram da trebam biti pravedno kažnjen, ne bježim od kazne niti od zabrane upravljanja. No smatram da nakon nekih poduzetih koraka koje sam napravio to više nikad ne budem ponovio niti se doveo u takvu situaciju.

Hvala.

Molim normalne odgovore, a ne kritiziranja. Ako netko ima nešto za reći, može mi se slobodno obratiti na PM, rado ću mu odgovoriti. Ovo nije ni mjesto ni tema za kritike.

Hvala još jednom.
Tehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 06:53   #5276
Problem je što ti ne prihvačaš normalni odgovor, nego stalno ponavljaš kako imaš medicinsku dokumentaciju da si se pokajao i da bi išao nekoj sutkinji. Ja ti ozbiljno kažem da ti sad nema druge nego čekati rješenje jer je odluka već donešena.
Kad bi to tako išlo da se zakonske posljedice povlače kad krivac “pokaže kajanje” na kraju nitko nebi za ništa odgovarao.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 10:38   #5277
Quote:
Tehnolog kaže: Pogledaj post

Zato ponavljam, kakve su mi šanse da ne moram ići ponovno polagati, nego da dobijem recimo zabranu godinu dana i par tisuća kuna kazne?

Danas ću saznati i koliko konkretno bodova imam.

Koliko bodova čovjek mora imati za ponovno polaganje?
Ako imaš 9 ili više bodova nema bijega od ponovnog polaganja i to ne donosi sud već policija.
Žalit se možeš a žalba će vrijedit samo u slučaju da je netko krivo zbrojio bodove.
Oduzimanje vozačke zbog bodova je drugi par opanaka kad sud oduzima zbog vožnje pod utjecajem alkohola ili vožnjom pod zabranom.


(9) Rješenje iz stavka 6., 7. i 8. ovoga članka donosi ona policijska uprava odnosno policijska postaja koja vozača motornog vozila vodi u evidenciji.
(10) Protiv rješenja iz stavaka 6., 7. i 8. ovoga članka vozač kojem je izrečena mjera zabrane upravljanja motornim vozilom ili mjera poništenja vozačke dozvole može podnijeti žalbu Visokom prekršajnom sudu Republike Hrvatske u roku osam dana od dana uručenja rješenja. Žalba se podnosi u dva istovjetna primjerka policijskoj upravi odnosno policijskoj postaji koja je donijela rješenje.
(11) Nakon zaprimanja žalbe protiv rješenja iz stavka 6., 7. i 8. ovoga članka, policijska uprava, odnosno policijska postaja, bez odgode žalbu s rješenjem i odlukama o prekršaju s klauzulom o njihovoj pravomoćnosti, na temelju kojih je doneseno rješenje, dostavlja Visokom prekršajnom sudu Republike Hrvatske na daljnji postupak.
(12) Žalba protiv rješenja iz stavka 6., 7. i 8. ovoga članka odgađa izvršenja rješenja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 18:04   #5278
Evo stanje je ovakvo, provjerio sam s jednim policijskim službenikom.

Trenutno sam pod zabrano za prvi prekršaj i za to sam dobio 2 kaznena boda. Slijedi sljedeći prekršaj, 4 mjeseca bez vozačke i on će početi teći odmah nakon što mi ova zabrana izađe, dakle zabrana će se samo nastaviti. ne znam koliko ću za to dobiti kaznenih bodova. I onda slijedi ovaj zadnji prekršaj.

Također, njemu nije jasno kako su mi mogli trajno oduzeti vozačku do odluke suda jer sam uhvaćen na mopedu, a ne u vozilu B kategorije.

Da li je moguće da sam zbog koncentracije i trenutne zabrane izgubio vozačku trajno? Ne razumijem kako to funkcionira.

Znam da samo imam trenutno evidentirano 2 kaznena boda, a sa tim mi nemaju pravo trajno oduzeti vozačku dozvolu. Bar ne sada. Može li mi to netko objasniti?
Tehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 18:05   #5279
Može pomoć?

Pozdrav, zamolia bi vas da mi pokušate pomoć ako znate naravno.
Naime sredinon 6 mjeseca ove godine zaustavila me policija i napuhao sam 0,91 promil. Kazna je 6 mjeseci bez vozacke 1000 kn. Na to sam se normalno zalio, nije problem visina kazne nego samo ta zabrana jer nemogu radit posao(trgovacki putnik) bez vozacke dozvole B kategorije.
Poznajem par policajaca i jedan od njih je sastavio i poslao zalbu u moje ime.
Mene muci sljedece, koliko treba proci da ja dobijem odgovor na zalbu ili eventualni poziv na sud? Sta se sad dogada s tim?

Eto ako mozete ukratko odgovoriti bio bi Vam zahvalan.
zo1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 18:14   #5280
Zavisi od suda do suda. Negdje između dva mjeseca i godinu dana. Do tada ti ostaje vozačka jer žalba odgađa izvršenje kazne.
Inaće moje iskustvo oko pisanja žalbi je da policajci pišu najgore žalbe (sivkiću i drote, nemojte se ljutiti ali meni je najgoru žalbu napiso baš djelatnik mupa koji radi na tim kaznama ).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.