Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2012., 22:16   #341
Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post
u autu imam automatiku 5 brzina , e46 330i kraj 2004-te god

jel to ZF ili GM mjenjac? kakva je trajnost tog mjenjaca?

jel ima jos neko automatiku da kaze iskustva o trajnosti?

dal na semaforu drzite u D, N ili P? sta izbjegavat u voznji s mjenjacem da sto duze traje?
Ako stojis duze od 5 sekundi obavezno prebacuj u N, daleko bolja opcija od drzanja u D sa stisnutom kocnicom.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 22:40   #342
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ako stojis duze od 5 sekundi obavezno prebacuj u N, daleko bolja opcija od drzanja u D sa stisnutom kocnicom.
Zašto? Može stajat u D-u do kraja svijeta i vijeka, apsolutno ništa se neće dogodit. Najgore što mu se može dogodit je da pregore štop-lampe.
Ili se rastali plastika na njima (ako je Renault).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 23:15   #343
Automatici su zakon. Godinama smo se smijali Amerima i tom fenomenu šaltanja (sjetite se svih akcijskih filmova gdje junaci stišću onu treću papučicu i stalno mijenjaju brzine-u istom smijeru).
Ako se s autom, a tako i mjenjače...motorom....i svim ostalim pa tako i brisačima ponašate normalno, trajat će 200.000 do 300.00 kilometara koliko je predviđen rok trajanja današnjih modernih automobila
Da, dragi forumaši, današnji auti su baždareni da traju upravo toliko...kome bi se prodavali novi kad bi stari trajali 100 godina? Dobro, napravit će netko i 350.000 kilometara, netko će napraviti 100.000 kilometara 3 puta (svaki vlasnik skine stotku, pa napravi stotku...
Dakle ako želite da traje, nemojte trgati...a kaj se dere to se i podere
imbra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 23:37   #344
imbra slažem se, automatik je mila majka i kad ga jednom okusiš samo se čudiš kako si mogao dosad kurblat
Što se tiče automatika, nema pravila, sve ovisi o seriji i kvaliteti materijala.
Iako nije BMW dajem primjer VW Jette (kod nas Bora) s kojom je amer Matt odvozio 800 tisuća km i nakon toga je dao u ovlaštenom servisu da je rastave. Motor i mjenjač su netaknuti, čak nije nikad niti ulje mjenjao u mjenjaču! Habanja mjenjača i motora su bila minimalna, čak je audijev ing bio u nevjerici.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 23:44   #345
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
imbra slažem se, automatik je mila majka i kad ga jednom okusiš samo se čudiš kako si mogao dosad kurblat
Što se tiče automatika, nema pravila, sve ovisi o seriji i kvaliteti materijala.
Iako nije BMW dajem primjer VW Jette (kod nas Bora) s kojom je amer Matt odvozio 800 tisuća km i nakon toga je dao u ovlaštenom servisu da je rastave. Motor i mjenjač su netaknuti, čak nije nikad niti ulje mjenjao u mjenjaču! Habanja mjenjača i motora su bila minimalna, čak je audijev ing bio u nevjerici.

Nisam vidio članak niti čuo o tome, ako imaš kakav link-postavi.
Imam iskustva s Mercedesom, koji se u pravilu kupuje s automatikom, naspram BMW-a koji se kupuje s kurblom (kao što se Opel kupuje benzinac, a VW diesel).
Naime, radio sam u MB-u i znam da je to upravo to - kako se namjeriš!!! Nažalost, kupiš skup auto, posljednja riječ tehnike, daš za njega stotinjak tisućica europske valute i onda - kao da si kupio lutriju...ako imaš sreće, dobiješ auto koji se neće kvariti, ako nemaš sreće, onda nemaš...to me podsjeća na onu narodnu uzrećicu...jel se bolje rodit bez sreće ili bez .... one stvari
imbra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 00:21   #346
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Zašto? Može stajat u D-u do kraja svijeta i vijeka, apsolutno ništa se neće dogodit. Najgore što mu se može dogodit je da pregore štop-lampe.
Ili se rastali plastika na njima (ako je Renault).
Da, bas.

A kad mu ode u safe mode hoces ti platiti reset koji se moze napraviti samo preko dijagnostike??

Plus slepanje u servis??
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 00:33   #347
Daj ne trkeljaj. 4 sekunde u D-u i eto Safe moda. Kuplung of F1 izdrži više .... i to na 13.000 o/min a ne na leru.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 01:07   #348
Trkeljas ti, po obicaju, mislis da si najpametniji i znas apsolutno sve.

Spusti se na zemlju, ne znas sve.

EOD
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 01:45   #349
Quote:
nekson kaže: Pogledaj post
uopće neznam očemu govorite?
- kakav ler kakvo otpuštanje kad se pikne gas ili kočmica ?
- dali koči motorom kad oćeš usporit ? = minimalno u d modu , jer nevraća brzine unatrag tako brzo, dok u s modu koči dovoljno jer brže vraća brzine, ali to uopće nije bitno jer pri kočenju uopće nije presudno kočenje motorom ,
- dali modeli sa dsg imaju malko jače diskove ??
- sem ukoliko nemjenjate ručno u minus pa time može da se koči motorom ali nepotrebno - kad koči ko hadeze rvacku
- uopće se time netreba zamarat sve radi bez ikakovih mana ili faliniga u odnosu na manualca
- nije istina da se kuplung otpušta kad pikneš gas ili kočnicu , nekužim otkud to kako bi se kuplung otpustio , može se jedino priljepit kad stisneš gas
- čak i kad si na semaforu i držiš pritisnutu kočnicu on ima tendenciju da vuče i provjerio sam na putnom računalu da tada više troši za kojih dva deci u odnosu kad ga izbaciš iz brzine
- dakle dsg i mašina su konstantno priljepljeni - konstantna vuča
Potpisujem!

I inače (netko je već rekao), u S modu drži po brzinu dvije niže i to konstano (umjesto u 6., često bude u 4. ili 5.), tako da ako netko pati da i motor koči, a da ne mora ništa radit neka stavi u S.
Filip VW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 09:22   #350
Quote:
imbra1 kaže: Pogledaj post
Nisam vidio članak niti čuo o tome, ako imaš kakav link-postavi.
Imam iskustva s Mercedesom, koji se u pravilu kupuje s automatikom, naspram BMW-a koji se kupuje s kurblom (kao što se Opel kupuje benzinac, a VW diesel).
Naime, radio sam u MB-u i znam da je to upravo to - kako se namjeriš!!! Nažalost, kupiš skup auto, posljednja riječ tehnike, daš za njega stotinjak tisućica europske valute i onda - kao da si kupio lutriju...ako imaš sreće, dobiješ auto koji se neće kvariti, ako nemaš sreće, onda nemaš...to me podsjeća na onu narodnu uzrećicu...jel se bolje rodit bez sreće ili bez .... one stvari
Kako nema pa postavio sam tamo link u tekstu, vidiš da je tekst zaplavit.

@malizeleni
Odakle ti to da moraš stavljat u N? Ja nisam nikad u svom životu vidio da netko (pa ni ja sam to ne prakticiram) stavlja u N. Stalno je u D, možeš u N ako je neki zastoj ali inače no way.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 09:34   #351
Za one koji nisu s engleskim na ti, evo i članak na hrvatskom..

http://www.tportal.hr/lifestyle/auto...00-000-km.html

Zaista iznenađujuće, s obzirom na motor 1.8 s 5 ventila po cilindru za koji kruže glasine da baš nije oličenje kvalitete..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:14   #352
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
@malizeleni
Odakle ti to da moraš stavljat u N? Ja nisam nikad u svom životu vidio da netko (pa ni ja sam to ne prakticiram) stavlja u N. Stalno je u D, možeš u N ako je neki zastoj ali inače no way.
Ma priča nebuloze, hidraulički konverter praktički ni nevidi okretanje primarnog turbinskog kola u leru. Snaga koju prenosi je smješna, rukom zaustaviš puzanje auta.
A on blebne da će se za 4-5 sekundi dogodit ne znam što. Mala nuklearna eksplozija valjda.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:16   #353
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Za one koji nisu s engleskim na ti, evo i članak na hrvatskom..

http://www.tportal.hr/lifestyle/auto...00-000-km.html

Zaista iznenađujuće, s obzirom na motor 1.8 s 5 ventila po cilindru za koji kruže glasine da baš nije oličenje kvalitete..
Khm .... ti si pričao o mjenjaču a u tekstu se govori o motoru. Zatim si rekao da u mjenjaču nije ni ulje mjenjano a u tekstu se govori o "može zahvaliti urednim servisima, kao i brižnom odnosu vlasnika" ....

Jel će to opet okrenut na onu narodnu - ko maže - taj i vozi?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:25   #354
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Khm .... ti si pričao o mjenjaču a u tekstu se govori o motoru. Zatim si rekao da u mjenjaču nije ni ulje mjenjano a u tekstu se govori o "može zahvaliti urednim servisima, kao i brižnom odnosu vlasnika" ....

Jel će to opet okrenut na onu narodnu - ko maže - taj i vozi?
Zamijenio ti mene s CroManom132

Ja sam samo stavio link na članak na hrvatskom.. I ugodno se iznenadio s onim pročitanim, 800 kkm je zaista respektabilno za neki noviji auto..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:33   #355
A jesam, jesam ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:56   #356
Mislim da nije direktno na tom linku navedeno za mjenjač al jest negdje u ostatku bloga a ne da mi se sad tražit, al je rekao da mjenjač nikad nije taknut i još je njegovo prvo ulje, znači VW je ipak bio u pravu - fill for life
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:00   #357
Malo je to vjerojatno što zboriš. Kao motor je servisiran "po knjizi" u servisu a mjenjač nisu ni takli ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:16   #358
Ma te servise je on sam radio, pa sam je napisao da su mu čak htjeli naplatit u servisu čišćenje injektora pa je i to odbio i točio aditive. A za mjenjač je baš naglasio da ulje nije mjenjano a uostalom da i jest išao redovne servise to ulje se po propisu ne mjenja. Neznam kako je na ovim novijim ali znam da se na starim ne mjenja.
Čak je napravio i spisak koliko je i šta je sve mjenjao. Čak si je i dijagnostiku sm radio.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:28   #359
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Da, bas.

A kad mu ode u safe mode hoces ti platiti reset koji se moze napraviti samo preko dijagnostike??

Plus slepanje u servis??
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Trkeljas ti, po obicaju, mislis da si najpametniji i znas apsolutno sve.

Spusti se na zemlju, ne znas sve.

EOD
Zelenko, ovo ti nije trebalo!

Vozim automatike već više od 15 godina!

Konkretno za Mercedesa ću ti reč...tek od 3. stupnja prijenosa ide preko ( brika pretvarač i ide direktno na lamelu) obične lamele ..do tada je preko uljnog pretvarača! A uljnom je pretvaraču sve isti kuki jel bio u N ili D položaju!

Što misliš zašto specijalni tereti imaju svi iza kabine onoliki hladnjak ulja? jer bi kod kretanja SPALILI SVAKU LAMELU! Kod uljnog pretvarača toga nema!

Bolje pogledaj princip djelovanja uljnih pretvarača .....radi na istom principu kao i RETARDER samo što uljni pretvarač ima ulogu pokretanja vozila a retarder usporavanja!

Ni je jedan, tvrdim ni nijedan automatik neće otić u safe mod ako ga držiš u D modu na semaforu ili kod stop & go!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:58   #360
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
imbra slažem se, automatik je mila majka i kad ga jednom okusiš samo se čudiš kako si mogao dosad kurblat
Što se tiče automatika, nema pravila, sve ovisi o seriji i kvaliteti materijala.
Iako nije BMW dajem primjer VW Jette (kod nas Bora) s kojom je amer Matt odvozio 800 tisuća km i nakon toga je dao u ovlaštenom servisu da je rastave. Motor i mjenjač su netaknuti, čak nije nikad niti ulje mjenjao u mjenjaču! Habanja mjenjača i motora su bila minimalna, čak je audijev ing bio u nevjerici.
Imam srece jer bash imam takvu Jettu Ja sam skoro presao na automatike, ali takodjer se vishe ne namjeravam vracati na klasicni mjenjac, jednostavno sam se razmazio. Imam iskustva sa Stratusom i Jettom za sada, naravno oba pozitivna sto se mjenjaca i motora tice.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.