Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2003., 13:13   #21
Nisi imala nikakvih drugih simptoma osim kvrzice na vratu? Kakva je bila kvrzica?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2003., 22:21   #22
April, hvala na odgovoru. Znaci, ti si bila bez simptoma... Mi jos ne znamo koji stadij je u pitanju dok se ne analiziraju dodatni cat scanovi i slicno. Za sada IIb.

Boba, sve najbolje Vasem muzu.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2003., 00:16   #23
Quote:
Starfish&Coffee kaže:
April, hvala na odgovoru. Znaci, ti si bila bez simptoma... Mi jos ne znamo koji stadij je u pitanju dok se ne analiziraju dodatni cat scanovi i slicno. Za sada IIb.

Boba, sve najbolje Vasem muzu.
Hvala na lijepim zeljama! Tesko mi je pratiti ove gore teme i dijagnoze, jer, pravo da vam kazem, ja sama, iako mi je 48 godina i ne bas tako lose obrazovanje, ispala totalna neznalica u trenutku kad su mom suprugu rekli NH limphome, type manteau(ogrtac,omotac). Isti slucaj je i s njim, iako je on zurnalista. Pripisacemo to nasoj osobini - sve lose desava se drugima!
On je sada na kraju zavrsio sedmu hemioterapiju. Ostala je osma, a kao alternative, a bi bio potpuno izlijecen, radicemu se vlastito presadjivanje krvi i - presadjivanje celija njegovog brata (ako budu genetski identicni). Ne znam da li o ovome nesto vise znate, ali mi smo vec odgledali vidokasetu i polako se pripremamo na ovo, ako bude nuzno.
Kako je pocelo kod njega? S dvjema simetricnim kvrgama tamo gdje se zavrsava lobanja i nakon popijenih medicamenata, to je na zalost, nestalo. Tri mjeseca poslije pojavile su se dvije kvrzice na vratu (u nivou krajnika), uzasno nocno znojenje, promuklost, gubitak tezine, neuobicajeno hraknje nocu, i td. Nakon kontrole krvi leukociti su bili na 171.000!!! Slezena, kao najveci ganglion, uvecana na 30 cantimetara! Prislo se hemioterapiji koju podnosi odlicno, osim kad je u nultim danima (plakete, cvena i bjela krvna zrnca na nuli). tada prima krv, plakete i nipozen.
Eto to je to, i molim vas, pisite i dalje na temu ove bolesti, jer sve ono sto se nadje na internetu je "zvanicna medicina", a ljudska prepiska i patnja je nesto drugo.
Srdacno vas sve pozdravljam i zelim svako dobro i brzo ozdravljenje i ukljucivanje u normalan zivot. Samo sopstvenom aktivnoscu se moze pobijediti svaka bolest!
Vas Boba
 
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 23:52   #24
Moja mama je imala limfom prije 16 godina.
Kemoterapija - a onda vitamini, zdraviji život i prehrana, vjera...
I dan-danas je živa i manje-više zdrava (osim nekih redovitih tegoba starijih osoba).
Znam da je to različito od osobe do osobe ali ipak - zvuči ohrabrujuće, pa eto...
Cathy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:14   #25
znam da čupam topic iz 'dubokog bezdana bez dna'...
al oprostićete mi...
moja molbica bi bila, ako iko ima kakvu pozitivnu stvar
o liječenju Mb Hodgkina da mi javi...
U zadnje vrijeme nalijećem samo na slučajeve koji su
se bar 3 puta morali boriti ispočetka... A ne znam jel to mogu...
Hvala
__________________
...zavist valja i zasluziti...
d-moll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:57   #26
Naravno da ti necemo zamjeriti.

Iskustva i znanja o tome nemam, ali imam hrpu dobrih zelja i vibri koje ti mogu poslati!

I, naravno da ces imati snage! Svi cemo ti poslati dio snage pa ce ti biti lakse

Jedino sto ja znam da mb. Hodgin ima bolju prognozu od non-hodgin limfoma i postoci ozdravljenja su izuzetno visoki.

Ali, ti si vjerojatno preokrenula vec cijeli internet u potrazi za odgovorima. Ako nisi, reci...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 22:48   #27
hvala na dobrim željama

da, znam dosta o tome...
nego sad čekam kontrolu, kojom odlučuju
dvije čiste suprotnosti...
ili da sam gotova s liječenjem, ili da idem na
transplataciju koštane srži... pa sam malo na iglama...
al ne dam se, moram izgurati

lahorice
__________________
...zavist valja i zasluziti...
d-moll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 23:13   #28
Hoćeš, izdržat ćeš.Ti si jaka.To si već pokazala.
A mislim da sam ti spominjala svojevremeno onu moju poznatu.Borba je trajala dugo i liječenje, ali sad je već prošlo toliko godina da je već vjerojatno i zaboravila.Izgleda odlično i živi normalno.
Nažalost neznam detalje, samo znam da je krenulo na bolje kad je počela s liječenjem u ZG.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 18:03   #29
Da li itko zna da li se ta bolest ikako primjeti na krvnoj slici? Meni su leukociti normalni, a limfociti (0.25-033) su mi 0.35, trenutno lijecim jedan zub taman iznad tog povecanog limfnog cvora.

Off topic, na krvnoj slici pise DKS Eozinofilni ( do 0.03) a meni su 0.06, doka je rekla da je to mozda zbog alergije, ali nemam alergija, trenutno sam prehladjena.
__________________
"Ona ga je slušala, ali nju nije smisao njegovih riječi ni najmanje zanimao; ona je živjela o zvuku njegova glasa, o mirisu njegova bića, o pogledu njegova oka. Za sve ostalo bila je ona i slijepa i gluha."
Lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 15:27   #30
možeš mislit...bolujem već godinu dana a ne znam kako se odražava na krv
samo mislim da se definitivno zna po bakru u krvi...
znam da meni uvijek neka panika oko tog bakra...
__________________
...zavist valja i zasluziti...
d-moll is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 18:29   #31
Quote:
boba kaže:
Nakon kontrole krvi leukociti su bili na 171.000!!!
Znaci ipak se odrazava na leukocitima....hocu reci, ako je krv potpuno ok, nadam se da nema sansi za bolest....
__________________
"Ona ga je slušala, ali nju nije smisao njegovih riječi ni najmanje zanimao; ona je živjela o zvuku njegova glasa, o mirisu njegova bića, o pogledu njegova oka. Za sve ostalo bila je ona i slijepa i gluha."
Lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:01   #32
LIMFOM

Da li neko zna sta znaci- limfom tkivnog tipa .Ima ga jedna mamina poznanica.Odnosno pise:LEUKEMIJSKI LIMFOM TKIVNOG TIPA
massa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:29   #33
Vjerujem da puno ljudi na forumu zna o čemu je rijeć.Vjerojatno će se netko javiti i više i napisati o tome.Mamina poznanica je ozbiljno bolesna po toj dijagnozi.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 20:18   #34
Ako je neko oboleo od vas od ove bolesti jel oseco neke bolove na toj uvecanoj zlezdi?Interesuje me posto i ja imam uvecanu zlezdu,ne znam dali je od neke upale ili je mozda ne daj boze lympfom.
Marko47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 21:04   #35
Quote:
Marko47 kaže: Pogledaj post
Ako je neko oboleo od vas od ove bolesti jel oseco neke bolove na toj uvecanoj zlezdi?Interesuje me posto i ja imam uvecanu zlezdu,ne znam dali je od neke upale ili je mozda ne daj boze lympfom.


Kod Hodginsa npr.
Bolest se najčešće manifestira povećanjem čvora ili skupine čvorova (tvrdi, bezbolni) na vratu 70%, u pazuhu 20% i u preponi u oko 10%.

Kod Non Hodginsa:Većina bolesnika očituje bolest prisutnošću bezbolnih povećanih limfnih čvorova. Prije dijagnosticiranja limfoma, potrebno je kod ovakvih simptoma isključiti prisutnost bakterijske, parazitne ili virusne infekcije. Svaki čvor koji je povećan više od 4-6 tjedana i velik više od 1 cm u promjeru trebalo bi smatrati sumnjivim te uzeti uzorak stanica ili izvaditi cijeli čvor i analizirati ga. Bolesnici se tuže na postojanje općih simptoma (dišni problemi, probavni itd). Većina se bolesnika tuži na pritisak u plućima i nadražajni kašalj. Ukoliko se velika masa tumorskih stanica razvije u trbuhu, ili postoji povećanje slezene, simptomi su: nadutost u trbuhu, bol, punoća, rana sitost te zapreke u protjecanju sadržaja crijeva.

Više o limfomima:
http://www.zanovidan.hr/limfomi/
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 22:18   #36
Ja imam 17 god.meni je limfni cvor uvecan vec jedno 6 tjedana tvrd je pomera se na dodir i ponekad osecam bol u tom delu kada je pritisnem , velicine je oko 1,5 ,2cm u sirinu inace se ne primeti kada gledam pravo jedino kada okrenev vrat ulevo onda je oko 3,5mm u visinu.radio sam bris grla i nosa:negativno urinokultura:nema bakterija viruse epst.bar:negativan,citomegalo virus pokazao je samo da su anti tela povisena igg je 140 a igm-,sedimentacija i kompletna krvna slika u redu radio sam i jos neke analize alt,ast,bilirubin,calcium,fibrinogen sve je u redu (savrseno).Inace grlo mi se crveni vec duze vreme mozda jedno par god,samo mislim da se pre nije toliko crvenilo a ne boli me,radio sam i ultra zvuk pre 20 dana povecani hiperplasticni limfni cvorovi obostrano vise desno max dimenzija 15x5mm.
Marko47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 14:19   #37
Quote:
Marko47 kaže: Pogledaj post
Ja imam 17 god.meni je limfni cvor uvecan vec jedno 6 tjedana tvrd je pomera se na dodir i ponekad osecam bol u tom delu kada je pritisnem , velicine je oko 1,5 ,2cm u sirinu inace se ne primeti kada gledam pravo jedino kada okrenev vrat ulevo onda je oko 3,5mm u visinu.radio sam bris grla i nosa:negativno urinokultura:nema bakterija viruse epst.bar:negativan,citomegalo virus pokazao je samo da su anti tela povisena igg je 140 a igm-,sedimentacija i kompletna krvna slika u redu radio sam i jos neke analize alt,ast,bilirubin,calcium,fibrinogen sve je u redu (savrseno).Inace grlo mi se crveni vec duze vreme mozda jedno par god,samo mislim da se pre nije toliko crvenilo a ne boli me,radio sam i ultra zvuk pre 20 dana povecani hiperplasticni limfni cvorovi obostrano vise desno max dimenzija 15x5mm.
Jesi radio ASO pretragu (antistreptolizinski titar)? To je pretraga kojom se utvrđuje pristutnost streptokoka u tijelu. Moguće je da je zbog stalne upale prouzročene streptokokom stalno pojačan limfni čvor.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 16:29   #38
Dali su mi 2 kutije sinacilina da poijem zljezda nije reagovala,mogao bi da uradim taj test ali neznam jel treba,posto bi se verovatno smanjila od antibiotika ako imam te streptokoke,sta ti mislis jel treba da uradim taj test?
Marko47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 19:48   #39
evo jos jedan link http://new.stetoskop.info/Limfomi-im...46-content.htm
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 20:39   #40
Quote:
Marko47 kaže: Pogledaj post
Dali su mi 2 kutije sinacilina da poijem zljezda nije reagovala,mogao bi da uradim taj test ali neznam jel treba,posto bi se verovatno smanjila od antibiotika ako imam te streptokoke,sta ti mislis jel treba da uradim taj test?
Napravi ga, kao i bris grla. (imaš li ti krajnike uopće ili si ih operirao?)Ne reagira svaka bakterija isto na antibiotik. Ako se ne smanji, odi na punkciju, nema druge.
Diži imunitet. Danas je bar tržište preplavljeno svakakvim antioksidansima, a dosta se i na forumu o tome pisalo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.