Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2014., 23:49   #21
Meni ne smeta što imaš bipolarni, ali mi smeta što pušiš.
isprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:50   #22
Quote:
darkroomlady kaže: Pogledaj post
Ja i dalje, sto bi rekli nasu susjedi, "tipujem" na bipolarni ... ali moze i k nama u drustvo, kad smo Crimea primili ...
Što se mene tiče, slobodno čitavu temu preselite ''k vama'' (gdje god to bilo )! Bipolarni je definitivno, znam ja što moji F-ići znače samo mi ih je više muka izgovarati.. Ovako djeluju manje stvarno.

P.S. Zaboravila sam kako odgovarati na više postova u jednoj poruci pa.. Spamam sama sebe!

Quote:
darkroomlady kaže: Pogledaj post
Pa postoji tema o bipolarnom poremecaju, a bome i o granicnom poremecaju, to su dvije sifre koje si napisala da su ti dijagnoza, tako da jeli na tim temama ima sigurno ljudi koji se nose sa slicnim simptomima, iskustvima, lijecenjima i dijagnozama, no posto ti hoces biti posebna, onda samujes na ovoj, tak ti to bude u zivotu .

Nisi niti blizu unikat, ne sekiraj se, klasicni primjer bipolarnog u manicnoj fazi

Tako da ako te zanimaju tudja iskustva, odi na temu o bipolarnom poremecaju, na njoj je pregrst informacija i osobnih prica ljudi ili ocekujes da ti svi ljudi pisu ponovno to sve isto zbog tebe?
Uf.. Definitivno sam fulala naslovom teme.. Potpisujem što sam gore napisala (da idem zajedno sa cijelom temom ''k vama'' ako mi se dozvoli) i.. Možda se sve trebalo zvati: ''Kad ste vidjeli da nekog pogodi metak a nema krvi?''
Bar bi bilo neutralnije i.. Kauč je samo, sad vidim, suludi simbol.
__________________
live fast, die pretty! ;)

Zadnje uređivanje Khalli : 09.10.2014. at 00:06.
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:53   #23
Quote:
isprika kaže: Pogledaj post
Meni ne smeta što imaš bipolarni, ali mi smeta što pušiš.
I meni smeta, ali mi je to poput Bronhija.. Lakše dišem. I kada mi se od stresa ruke počnu tresti, ja mašem cigaretom.. Zaboga, mislim/smatram/vjerujem/nadam se da se manje vidi.
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 00:11   #24
Quote:
Khalli kaže: Pogledaj post
Nemam više otpora prema lijekovima jer uviđam da nema druge. Samo želim znati da je netko bolje, da se sa bipolarnim može ''sretno'' živjeti jer.. Dođeš do tog trenutka kad je, recimo, sve u redu. Počistio si oko sebe ljude koji su te trovali svojim prisutstvom, organizirao si neki vid života, imaš.. Sve što u prosjeku treba za sreću, a primjerice, danas sam se skoro skljokala u Kauflandu od panike! Kaufland!! Što me u Kauflandu straši? Jedva sam došla do auta pa pripalila cigaretu (oh, blažene cigarete) i jedva došla do zraka.. Koji oksimoron.
a gle dok ti cigare pomažu to je

predviđam da će ti za 11 mjeseci bit bolje :vidovitaherbi:

__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 00:28   #25
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Prosla sam i ja te kalvarije kako kazes. Od anoreksije do anksioznosti, do depresije, do pokusaja suicida i do sada nekakve mirne faze. Relativno mirne.
Bila sam i na tegretolu, sad sam na prozacu. On mi jako dobro djeluje, cini me sretnijom.
Od kad pijem Prozac, dogodilo se par vrlo sretnih dana u mom zivotu, sto se nije dogodilo jaako dugo.

Nemoj gubit vjeru. Proci ce. Sve prode jednom.

Mozda da se prestanes truditi toliko oko toga da ti bude bolje. Jednostavno pusti i neka samo nade svoje mjesto i poredak u glavi. To ja radim i za sad ide dobro.
Ja sam na Prozacu bila kao vjeverica na amfetaminima.. Nisam mogla složiti dvije čiste u glavi.. Sada me Tegretol, kao što volim reći, drži pod kontrolom, Serpentil me mrvicu podigne, Normabel je tu kad se počnem gušiti i kada mi se povraća (da, jesam li napomenula da mi se OPET povraća?), a Vairu sam tek počela piti prije tjedan dana i zasad ne vidim što radi.. Probala sam Normabele zamjeniti Persenima u kritičnim situacijama, ali ne ide.. Pokušavam objasniti ono što se kuha u meni, ali mi nekako ne ide. Joj, tako se trudim, a ne ide. Prošle subote sam imala otprilike 10 samoozlijeđivanja, ne znam više je li to psihosomatski, slučajno, namjerno ili.. Nisam baš tako nespretna osoba. Zar je moguće da tijelo vriši umjesto usana?
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 00:42   #26
Khalli, imaš zanimljiv način pisanja. Dosta ispravno pisanje, a mušica si. Možda te pisanje smiruje.
isprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 01:26   #27
Quote:
isprika kaže: Pogledaj post
Khalli, imaš zanimljiv način pisanja. Dosta ispravno pisanje, a mušica si. Možda te pisanje smiruje.
Nekada sam pisala članke o segmentima kinologije koji su bili objavljivani u okviru određenih časopisa koji se bave navedenim temama.. Ponekad sam sastavljala i oproštajna pisma (iako nikada nisam razmišljala da počinim suicid - samo sam, kao što rekoh, maštala o tome) jer mi je bilo lakše razriješiti neke međuljudske odnose kad bih mislila na kraj s olovkom u ruci, no verbalno. Pomalo kukavički.

Više ne pišem. Zadnji tekst o morfovima kraljevskih pitona sam napisala 2012. godine. Tada su mi pali windowsi i tekst na c disku je nestao zajedno s njima.. Nije me to strašno pogodilo, ali više ne pišem. Samo piskaram. Bolje rečeno, seruckam.

Kada uspoređujem svoje pisanje nekada i sada.. Iskreno, sramim se. Baš sam se pogubila u tom području.
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 05:45   #28
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Mozda da se prestanes truditi toliko oko toga da ti bude bolje. Jednostavno pusti i neka samo nade svoje mjesto i poredak u glavi. To ja radim i za sad ide dobro.
Slažem se s ovime. Ne možeš pronaći sreću dokle god si stvaraš stres sa stotine različitih briga, žaljenja, analiza itd. Život nije savršen. Prihvati što jest, neovisno o prošlosti i budućnosti. Živi dan po dan najbolje što možeš, pa neka bude što će biti. A pod "najbolje što možeš" ne mislim da se ubijaš mislima i trudom, već da učiš uživati u životu, uz poneku iznimku kada se određene obaveze moraju riješiti.

Quote:
Khalli kaže: Pogledaj post
Više ne pišem. Zadnji tekst o morfovima kraljevskih pitona sam napisala 2012. godine. Tada su mi pali windowsi i tekst na c disku je nestao zajedno s njima.. Nije me to strašno pogodilo, ali više ne pišem. Samo piskaram. Bolje rečeno, seruckam.

Kada uspoređujem svoje pisanje nekada i sada.. Iskreno, sramim se. Baš sam se pogubila u tom području.
U svakom slučaju imaš talent za pisanje Ako osjećaš da ti je prije pisanje išlo bolje, to je samo zato što si više pisala. Opet bi brzo došla do toga da počneš pisati.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 00:36   #29
Quote:
Khalli kaže: Pogledaj post
Ja sam na Prozacu bila kao vjeverica na amfetaminima.. Nisam mogla složiti dvije čiste u glavi.. Sada me Tegretol, kao što volim reći, drži pod kontrolom, Serpentil me mrvicu podigne, Normabel je tu kad se počnem gušiti i kada mi se povraća (da, jesam li napomenula da mi se OPET povraća?), a Vairu sam tek počela piti prije tjedan dana i zasad ne vidim što radi.. Probala sam Normabele zamjeniti Persenima u kritičnim situacijama, ali ne ide.. Pokušavam objasniti ono što se kuha u meni, ali mi nekako ne ide. Joj, tako se trudim, a ne ide. Prošle subote sam imala otprilike 10 samoozlijeđivanja, ne znam više je li to psihosomatski, slučajno, namjerno ili.. Nisam baš tako nespretna osoba. Zar je moguće da tijelo vriši umjesto usana?
Iako sam medicinske struke, svaki put me i dalje zapanji to kako svi drugacije reagiramo na odredene lijekove.
Meni Prozac omoguci normalno funkcioniranje, donekle.
Tegretol mi je s druge strane imao maaasu nuspojava, a na Normabelima sam zivjela neko vrijeme.

Nisam dugo tu, ne znam od cega opet povracas? Mislim da nikakvo povracanje zbog lijeka nije dobro, to bi morala promijenit podhitno.

Znam kako ti je sto se ozlijedivanja tice, neke dane pozelim toliko boli, odupirem se jer sam u vanjstini dosta krhka, sve me inace boli. Ali ta vatra u meni, neopisivo je jaka. Mazohist sam, priznam to.

Ali isto, masnice mogu upucivat na probleme s krvlju, ne znam kakve masnice imas i koliko cesto, ali to bi isto mogla provjerit. Zeljezo izvadit.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:35   #30
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Nisam dugo tu, ne znam od cega opet povracas? Mislim da nikakvo povracanje zbog lijeka nije dobro, to bi morala promijenit podhitno.
Povraćanje nije učestalo, ali.. Ostaci dobre stare bulimije, nije povezano s lijekovima.

Quote:
Znam kako ti je sto se ozlijedivanja tice, neke dane pozelim toliko boli, odupirem se jer sam u vanjstini dosta krhka, sve me inace boli. Ali ta vatra u meni, neopisivo je jaka. Mazohist sam, priznam to.

Ali isto, masnice mogu upucivat na probleme s krvlju, ne znam kakve masnice imas i koliko cesto, ali to bi isto mogla provjerit. Zeljezo izvadit.
Masnice nisu problem, iako poplavim čim nešto mrvicu ''zveknem''.. Željezo je u redu. Naprosto, svijetle puti sam i ono što je na ljudima mala plava točkica, na meni je fleka koja mijenja boje - od plave preko zelene do žute. No, to je nebitno.

Pričala sam o slučajnom (samo)ozlijeđivanju.. Kako da opišem, ozlijede u prostoru koji znam napamet, u kojem bih mogla (teoretski) i u mrklom mraku se orijentirati.. Udarci nogom u krevet, rukom u vrata, glavom u ormarić, ramenom po zidnoj fasadi, pad po stepenicama.. Pitam se je li moguće da je namjerno ili toliko slučajno? Istina je , fizička bol svraća pozornost sa one mentalne, no.. Nisam svjesna da to radim namjerno, samo.. Stalno se ponavlja. Prije se to nije događalo. Naravno, znala sam tu i tamo pasti, ozlijediti se, ali ne u tako kratkom periodu, i uz takav kronološki kontinuitet.
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 23:25   #31
Quote:
Khalli kaže: Pogledaj post
Povraćanje nije učestalo, ali.. Ostaci dobre stare bulimije, nije povezano s lijekovima.



Masnice nisu problem, iako poplavim čim nešto mrvicu ''zveknem''.. Željezo je u redu. Naprosto, svijetle puti sam i ono što je na ljudima mala plava točkica, na meni je fleka koja mijenja boje - od plave preko zelene do žute. No, to je nebitno.

Pričala sam o slučajnom (samo)ozlijeđivanju.. Kako da opišem, ozlijede u prostoru koji znam napamet, u kojem bih mogla (teoretski) i u mrklom mraku se orijentirati.. Udarci nogom u krevet, rukom u vrata, glavom u ormarić, ramenom po zidnoj fasadi, pad po stepenicama.. Pitam se je li moguće da je namjerno ili toliko slučajno? Istina je , fizička bol svraća pozornost sa one mentalne, no.. Nisam svjesna da to radim namjerno, samo.. Stalno se ponavlja. Prije se to nije događalo. Naravno, znala sam tu i tamo pasti, ozlijediti se, ali ne u tako kratkom periodu, i uz takav kronološki kontinuitet.
Je, i ja sam bijele puti.
Razumijem sto hoces reci. Osobno, od kad imam psihicke probleme, svijet mi je drugaciji. Refleksi su mi usporeniji, misli su mi usporenije. To ponekad dovodi do toga da zelim skrenut, ali prekasno to ucinim i udarim se. Znam jos par ljudi koji imaju taj problem.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 01:06   #32
Quote:
Khalli kaže: Pogledaj post
Nekada sam pisala članke o segmentima kinologije koji su bili objavljivani u okviru određenih časopisa koji se bave navedenim temama.. Ponekad sam sastavljala i oproštajna pisma (iako nikada nisam razmišljala da počinim suicid - samo sam, kao što rekoh, maštala o tome) jer mi je bilo lakše razriješiti neke međuljudske odnose kad bih mislila na kraj s olovkom u ruci, no verbalno. Pomalo kukavički.

Više ne pišem. Zadnji tekst o morfovima kraljevskih pitona sam napisala 2012. godine. Tada su mi pali windowsi i tekst na c disku je nestao zajedno s njima.. Nije me to strašno pogodilo, ali više ne pišem. Samo piskaram. Bolje rečeno, seruckam.

Kada uspoređujem svoje pisanje nekada i sada.. Iskreno, sramim se. Baš sam se pogubila u tom području.

Zato i jesi prolupala.

Šalim se naravno,ne mislim to ozbiljno.Time što si prestala pisati,sama si sebi podrezala krila.Zato te je ona priča toliko i dirnula.
Zatvorila si svoj ispušni ventil.
I ne vadi se na komp,imaš negdje u kući papir i olovku-samo kreni.U početku će ići teško a nakon toga će poteći bujica.
Govorim ti iz iskustva.
Drži se.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 15:13   #33
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
Zato i jesi prolupala.

Šalim se naravno,ne mislim to ozbiljno.Time što si prestala pisati,sama si sebi podrezala krila.Zato te je ona priča toliko i dirnula.
Zatvorila si svoj ispušni ventil.
I ne vadi se na komp,imaš negdje u kući papir i olovku-samo kreni.U početku će ići teško a nakon toga će poteći bujica.
Govorim ti iz iskustva.
Drži se.
Ma pokušala sam ja pisati, nisam samo tako odustala. Jednostavno više nemam riječi, ni tema.. Sve o životu je već rečeno, ima toliko kvalitetnih pisaca i svijetu nisam nužno potrebna baš ja.

Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Razumijem sto hoces reci. Osobno, od kad imam psihicke probleme, svijet mi je drugaciji. Refleksi su mi usporeniji, misli su mi usporenije. To ponekad dovodi do toga da zelim skrenut, ali prekasno to ucinim i udarim se. Znam jos par ljudi koji imaju taj problem.
Misliš li da je to posljedica lijekova? Malo mi je nelogično jer ih redovito pijem već godinu i pol pa ne vidim razloga zašto bi se tek sada manifestirale te nuspojave.. Ili je zbog (očite?) manične faze, miješanja dijagnoza? Već se ozbiljno bojim da ću se ozbiljnije ozlijediti, pa iz straha dođe panika i.. Vrtim se u krug?
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 00:28   #34
Draga Khalli,
Zalutala sam na ovu temu, a sad i postam jer moram staviti potpis na par postova. Tako me zaintrigirao tvoj nacin izražavanja da pomislih odmah da bi se trebala baviti pisanjem - a kad tamo već nekoliko ljudi je došlo do istog zaključka.
Evo ima jedna osoba koja bi te pratila da npr imaš blog.. Neki ljudi vole uzbudljiv stil pisanja više nego što treba biti neka inovativna tematika i do sad nevidena fabula.
macapacuparica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 06:09   #35
Quote:
Khalli kaže: Pogledaj post
Ma pokušala sam ja pisati, nisam samo tako odustala. Jednostavno više nemam riječi, ni tema.. Sve o životu je već rečeno, ima toliko kvalitetnih pisaca i svijetu nisam nužno potrebna baš ja.
Iako svi govore o istim temama, svaki pisac iznaša svoje poglede i savjete, iskustva, emocije itd. Ljudi to vole čitati i često im pomogne.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:22   #36
Quote:
Khalli kaže: Pogledaj post
Misliš li da je to posljedica lijekova? Malo mi je nelogično jer ih redovito pijem već godinu i pol pa ne vidim razloga zašto bi se tek sada manifestirale te nuspojave.. Ili je zbog (očite?) manične faze, miješanja dijagnoza? Već se ozbiljno bojim da ću se ozbiljnije ozlijediti, pa iz straha dođe panika i.. Vrtim se u krug?
Definitivno posljedica lijekova.
Moguce da je zbog mijesanja dijagnoze. Moji lijekovi nekada rade, nekada ne, sve je to nekako cudno i svaki dan je drugaciji.

Sto manje razmisljas o tome kako ces se iduce ozlijedit, bolje za tebe. Ljudi podsvjesno svasta sami sebi naprave.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:02   #37
Na preporuku vas forumaša sam se danas malo uhvatila pisanja.. Jedva tri stranice, nisam sigurna ni u koji bi to koš strpala - vrlo nedefinirano, prilično loše i svakako nedovršeno. Možda sutra opet poželim pisati. Vidjet ćemo.. U svakom slučaju, hvala na motivaciji!

Noćas sam imala tzv. noćne strahove (nije mi to prvi put, no ima zanimljiv završetak pa spominjem), u jednom trenutku (pri kraju vrištanja) sam trčeći otišla do hladnjaka i vratila se u krevet s jabukom, zagrizla ju i.. Zaspala. Jutros se ničega nisam sjećala, osjećala sam samo nepodnošljiv umor i zbunjivala me jabuka pored kreveta budući da moj dečko rijetko jede voće.. Nazvala sam ga i on mi je to prepričao uz pitanje: ''Ti mene zafrkavaš? Ne sjećaš se? Pa djelovala jesi malo čudno, no svjesna okoline.'' Odlično, mora da terapija napreduje..
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 07:19   #38
Lijepo da si opet probala pisati. Samo opušteno.Nije sad važno da li to bude jedan odlomak ili 3 stranice. Niti da bude savršeno. Prva verzija pisaca većinom je kreativni kaos iznesenih misli, a poslije se to uređuje do savršenstva
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 18:37   #39
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Lijepo da si opet probala pisati. Samo opušteno.Nije sad važno da li to bude jedan odlomak ili 3 stranice. Niti da bude savršeno. Prva verzija pisaca većinom je kreativni kaos iznesenih misli, a poslije se to uređuje do savršenstva
Sedam načetih tema, jedna dovršena.. No, kraj mi se ne sviđa pa.. Sedam nedovršenih tema. Ima li nekog smisla? Ima. Malo me smiruje (a možda i Vaira počela odrađivati svoj posao ), malo me tjera na razmišljanje.. I dalje ne vidim ništa smisleno u tome (svemu), no.. Pokušavam i dalje. Imam li druge?! Ne.
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 18:42   #40
I vrišti mi se zadnje vrijeme, baš vrišti!!!
No, znam da se ne smije vrištati u prenapučenom gradu osim ako ne želiš privući pažnju na sebe.. Poremećena jesam, ali luda nisam pa vrištim u sebi, a.. Vrišti mi se na sav glas! Glupi bonton!
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.