Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2014., 11:49   #1
Tuzna, izbezumljena..

Pozz, imam dosta kompliciranu situaciju..naime, bila sam s deckom oko 10mj u intenzivnoj vezi dakle vidanje svaki dan, culi smo se nonstop, spavali jedno kod drugog.. zaljubljeni jako bili, a k tome i radili tj jos uvijek radimo na istom mjestu... znali smo se zakaciti, u toj svadi bi vecinom ja dominirala iako je on bio taj na pocetku veze... najgore od svega je sto sam u trenutcima bijesa i ljutnje znala udariti ga ili ugristi..(( sve je to kulminiralo kada smo ovo ljeto isli van, popilo se puno i previse ugl. ja sam bila jako pijana i gotovo se nicega niti ne sjecam.. kad smo se vracali doma frend je mene i decka pustio ispred njegove zgrade gdje sam se ja iz nepoznatih razloga jako naljutila na njega i pocela urlati na njega i ta svada je trajala i trajala i culi su mu to i roditelji i susjedi itd...od tada smo prekinuli, cujemo se ugl cijelo vrijeme..pita me stalno kako si di si salje slike, trazi da svoje ja njemu..cak mi se obraca tu i tamo nadimcima koje mi je nekada dao.. jako je povrijeden i s razlogom.. pokusala sam mu obijasniti da mi je jasno da sam jako pogrijesila i u vezi ovog prije a i ovoga pred zgradom i da sam se promijenila.. ali on je uzasno povrijeden i cak se zna naljutiti i izivcirati kad mu ja tako placem i govorim da bi voljelaA samo da mi pruzi tu drugu sansu da mu pokazem koliko sam se promijenila.. ne znam sta da radim.. nekad se cini kao da ima nade a nekad kao kraj svega.. pomozite...(((
malabreskva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 12:00   #2
Za početak, odrasti, a onda što bude, bi li ti njega primila natrag da je on tebi sve to radio?
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 12:46   #3
Sve ovisi koliko si često u vašoj vezi koristila taj suludi obrazac ponašanja(agresivna infantilnost )...Gle, kad si s nekim duže vrijeme i neka njegova karakterna mana te podriva svakodnevno (ili u svakoj situaciji koja je pogodna za to), onda si s punim pravom skeptičan da će se tu ikad išta promijeniti.
Ne znam uopće koliko netko mora biti ljut da ga u tom trenu nije briga niti hoće li fizički povrijediti osobu koju(navodno)voli, niti to što će njegova obitelj, prijatelji i susjedstvo poslije misliti o vama(prvenstveno o tebi)...To štoo si bila majka-pijana svakako nije izgovor, nego još i otegotna okolnost. Vidi, da sam u toj situaciji bila ja, i da je meni moj partner priredio isto, onak iskreno...Pobjegla bih glavom bez obzira Ne kažem ti to da te povrijedim, nego da probaš shvatiti da nije uopće neobično to njegovo ponašanje...Dapače.Tko si želi prirediti takve scene za cijeli život? Misliš li da (kada razmišlja o bilo kakvoj budućnosti sa tobom) nema grč u želucu kad se sjeti tih tvoji ispada? Znam da bih ja tražila zabranu pristupa Još kad pomisli da bi takva histerična goropadnica danas sutra možda mogla postati majkom njegove djece...

Vizavi promjene, one ne dolaze preko noći. Lijepo je što si se trgnula. Ali ne možeš reći "promijenila sam se" kad nisi ni bila još u ponovnoj situaciji kad ti je sve sj***, bijesna si ko ris na njega, - a unatoč tome ponijela si se kao razumna odrasla osoba...Jel tako?Ti si moguće samo zabrijala da si se promijenila jer si očito tek sad postala svjesna koliko je tvoje ponašanje bilo neprihvatljivo...

Sve na stranu, zapitaj se, neovisno od toga što će biti sa ovom vezom, odakle toliki bijes i srdžba? Takav način funkcioniranja neće ti ni u jednoj vezi proći (pogotovo ne na neki duži, ozbiljniji rok). Sem ako ne nađeš nekog sadomazohistu kojem će bit fetiš dobit malo po stražnjici Daj se uozbilji, i zbroji. Grizeš ga, tučeš, urlaš?Hello?

I još nešto...koliko je vama uopće godina?
JoAny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 12:57   #4
Quote:
JoAny kaže: Pogledaj post
Sve ovisi koliko si često u vašoj vezi koristila taj suludi obrazac ponašanja(agresivna infantilnost )...Gle, kad si s nekim duže vrijeme i neka njegova karakterna mana te podriva svakodnevno (ili u svakoj situaciji koja je pogodna za to), onda si s punim pravom skeptičan da će se tu ikad išta promijeniti.
Ne znam uopće koliko netko mora biti ljut da ga u tom trenu nije briga niti hoće li fizički povrijediti osobu koju(navodno)voli, niti to što će njegova obitelj, prijatelji i susjedstvo poslije misliti o vama(prvenstveno o tebi)...To štoo si bila majka-pijana svakako nije izgovor, nego još i otegotna okolnost. Vidi, da sam u toj situaciji bila ja, i da je meni moj partner priredio isto, onak iskreno...Pobjegla bih glavom bez obzira Ne kažem ti to da te povrijedim, nego da probaš shvatiti da nije uopće neobično to njegovo ponašanje...Dapače.Tko si želi prirediti takve scene za cijeli život? Misliš li da (kada razmišlja o bilo kakvoj budućnosti sa tobom) nema grč u želucu kad se sjeti tih tvoji ispada? Znam da bih ja tražila zabranu pristupa Još kad pomisli da bi takva histerična goropadnica danas sutra možda mogla postati majkom njegove djece...

Vizavi promjene, one ne dolaze preko noći. Lijepo je što si se trgnula. Ali ne možeš reći "promijenila sam se" kad nisi ni bila još u ponovnoj situaciji kad ti je sve sj***, bijesna si ko ris na njega, - a unatoč tome ponijela si se kao razumna odrasla osoba...Jel tako?Ti si moguće samo zabrijala da si se promijenila jer si očito tek sad postala svjesna koliko je tvoje ponašanje bilo neprihvatljivo...

Sve na stranu, zapitaj se, neovisno od toga što će biti sa ovom vezom, odakle toliki bijes i srdžba? Takav način funkcioniranja neće ti ni u jednoj vezi proći (pogotovo ne na neki duži, ozbiljniji rok). Sem ako ne nađeš nekog sadomazohistu kojem će bit fetiš dobit malo po stražnjici Daj se uozbilji, i zbroji. Grizeš ga, tučeš, urlaš?Hello?

I još nešto...koliko je vama uopće godina?
+


Ja takoder ne znam od kuda..imas pravo u vezi svega recenog...upravo o tome se i radi da nisam bila ponovno u toj situaciji jer nemam priliku dokazati to bolje sebi a i njemu.. ja imam 22 a on 24... uzasno se osjecam.. ne znam kako da mu pridem..svaki mi se nacin cini krivi.. nisam nikada prije bila takva.., niti sam se ikada toliko zaljubila.. kao ni on..ne znam mozda je to sve proizaslo od tog njegovog grubog ponasanja na pocetku veze.. kada sam ja bila potpuno drugacija, povucenija u svadama..
malabreskva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 12:58   #5
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Za početak, odrasti, a onda što bude, bi li ti njega primila natrag da je on tebi sve to radio?
To je sad dvosmisleno pitanje..po meni je ljubav jaca od svega..osobito ako to osoba shvati i spremna je raditi na tome..
malabreskva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 13:00   #6
Quote:
malabreskva11 kaže: Pogledaj post
To je sad dvosmisleno pitanje..po meni je ljubav jaca od svega..osobito ako to osoba shvati i spremna je raditi na tome..
Zaljubljenost nije ljubav. Da ga zbilja voliš ne bi mu to radila.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 16:36   #7
jel koristiš urlike, ugrize i slično i kad se svađaš sa starcima, kolegama, frendicama, bratom/sestrom?
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 16:37   #8
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Zaljubljenost nije ljubav. Da ga zbilja voliš ne bi mu to radila.
nema to veze s tim, neki ljudi imaju lošu kontrolu impulsa. evo pod alkoholom i sl, nije da oni ne znaju voliti već ne znaju komunicirati
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 18:32   #9
sumnjam da si se stvarno promijenila
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 20:46   #10
Quote:
malabreskva11 kaže: Pogledaj post
.. ali on je uzasno povrijeden i cak se zna naljutiti i izivcirati kad mu ja tako placem i govorim da bi voljelaA samo da mi pruzi tu drugu sansu da mu pokazem koliko sam se promijenila.. ne znam sta da radim.. nekad se cini kao da ima nade a nekad kao kraj svega.. pomozite...(((
U emotivnom/intimnom odnosu dvoje ljudi.. neki znaju napraviti pogr(j)eške koje nikada neće moći ispraviti. Rane koje nikada neće zacijeliti.

Nakon kojih nikada neće biti isto. One za koje ne postoje opravdanja i(li) isprike.

To ti se upravo dogodilo. Game over.
__________________
J.S.B. - 4some, 3some, 2some - handsome :DDD
ExHandsome is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 20:54   #11
ti si fizički agresivna i imaš verbalne ispade. ne možeš se kontrolirati, pa čak ni pred drugima.
ne rješava se to samo tako, i sigurno se nisi promijenila. ti bi to sad, da ti da drugu priliku, kontrolirala neko vrijeme, do sljedećeg puta.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 21:19   #12
Idi u psihologa i popričaj o pozadini tih ispada.... trebaš naučiti kako se kontrolirati...to neće nestati samo od sebe....
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 21:23   #13
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Idi u psihologa i popričaj o pozadini tih ispada.... trebaš naučiti kako se kontrolirati...to neće nestati samo od sebe....
slažem se


ti bi se trebala brinuti oko odlaska kod psihologa ili psihijatra, a ne oko toga kako ne možeš vratit dečka
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.