Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2012., 14:50   #1
Grawe osiguranje djece - prevara

Dobila sam danas odgovor od Grawe osiguranja - dijete mi je naime osigurano u osnovnoj skoli kod njih. Dijete iz 3. razreda (ona je 1.) ju je gurnulo sa stolice, pala je i slomila zglob. Mjesec dana gipsa, tjedan dana nije isla u skolu s longetom (placala sittericu), 2 mjeseca nije isla na plivanje, mjesec dana u muzicku.
Ponudili su mi 200 kuna kao izraz dobre volje.
Nemrem doc sebi, u soku sam. Kaj mogu napraviti? Kome ih prijaviti? Poslala sam im odgovor da to ne prihvacam. Sta sada? Tuziti skolu? Roditelje djecaka?
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:03   #2
Ta polica osiguranja isplaćuje ako je došlo do invaliditeta. Budući da nije ustanovljen invaliditet, nemaju ti ni što isplatiti.
Troškovi liječenja, siterice i sl. ne pokriva to osiguranje već neko drugo mnogo, mnogo skuplje
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:06   #3
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
Dobila sam danas odgovor od Grawe osiguranja - dijete mi je naime osigurano u osnovnoj skoli kod njih. Dijete iz 3. razreda (ona je 1.) ju je gurnulo sa stolice, pala je i slomila zglob. Mjesec dana gipsa, tjedan dana nije isla u skolu s longetom (placala sittericu), 2 mjeseca nije isla na plivanje, mjesec dana u muzicku.
Ponudili su mi 200 kuna kao izraz dobre volje.
Nemrem doc sebi, u soku sam. Kaj mogu napraviti? Kome ih prijaviti? Poslala sam im odgovor da to ne prihvacam. Sta sada? Tuziti skolu? Roditelje djecaka?
Takvi su kada trebaju dati novce.
Odes fino u CO i kazes da ces se osigurati kod njih ako ti isjeraju "pravdu" kod grawe. Isprobano.
Za puno, puno manje CO isplatila 8tkn
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:12   #4
...

pa cijela skola je osigurana kod grawe osiguranja. kako da napravim da cijelu skolu prebacim u co?
ove godine su promijenili, prije je bilo croatia osiguranje.
i ne - nije osigurano kod trajnog invaliditeta. procitala sam cijelu policu - dijete je osigurano kod ozlijeda u skoli, bilo kakvih, slucajnih do namjernih.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:28   #5
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
pa cijela skola je osigurana kod grawe osiguranja. kako da napravim da cijelu skolu prebacim u co?
ove godine su promijenili, prije je bilo croatia osiguranje.
i ne - nije osigurano kod trajnog invaliditeta. procitala sam cijelu policu - dijete je osigurano kod ozlijeda u skoli, bilo kakvih, slucajnih do namjernih.
Onda se zakaci na onog koji je potpisao sa njima ugovor.
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 19:43   #6
Prevario te direktor skole koji muze proviziju od osiguravatelja... Zasto si uopce uzimala tu bezvrijednu policu?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 18:24   #7
200kn ?!?!
koliko bi dobila za masnicu na ruci, 1 čupa-čups kaugumu?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 00:48   #8
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Takvi su kada trebaju dati novce.
Odes fino u CO i kazes da ces se osigurati kod njih ako ti isjeraju "pravdu" kod grawe. Isprobano.
Za puno, puno manje CO isplatila 8tkn
Daj molim te....

Šta će croatia prisilit grawe da nešto plati...zovne šef CO šefa u Grawe i naredi mu da plati.....LOL. I onda im još pobjegne osiguranik.

8 tkn se očito dobilo po drugoj vrsti police (osiguranje od odgovornosti, a ne od nezgode).
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 15:13   #9
[QUOTE=qwer;42939933]Daj molim te....

Quote:
Šta će croatia prisilit grawe da nešto plati...zovne šef CO šefa u Grawe i naredi mu da plati.....LOL. I onda im još pobjegne osiguranik.
Ma ne..sef CO osobno ide u grawe.....ili mozda znaju kako sjebati jedni druge?!

Quote:
8 tkn se očito dobilo po drugoj vrsti police (osiguranje od odgovornosti, a ne od nezgode).
Bila je nezgoda, a kakva polica je bila u pitanju boli me kita
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 21:20   #10
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post

Bila je nezgoda, a kakva polica je bila u pitanju boli me kita
Sumnjam da je bila nezgda, jer ako je, to je bila stvarno jebačka polica od nezgode ali dobro......
To šta tebe boli kita je nebitno, bitno je kakvu policu je škola imala ugovorenu. Očito ne baš neku.

Pitanje za sidoru: kolika je bila premija za tu policu?
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 10:05   #11
Idi ti malo i do ureda grada u kojem zivis
Di zivis
jer recimo u mom gradu djeca u vrticima,skoli su osigurani i preko vlasnika objekta (a to je grad uglavnom) a da ti to ni ne znas
pa i tamo malo pitaj
uzmi uvjete osiguranja Grawe ,ne znam kakva je polica i pitaj nekog strucnog ili odvjetnika da li postoji mogucnost da dobijes nesto
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 00:43   #12
Ma vidi, nitko te nije prevario ili zakinuo.

Očito se radi o osiguranju od nesretnog slučaja, i tu prijelom ne nosi lovu prema njihovim tablicama.

Prvi odgovor od @lili p ti je točan, škola bi trebala imati drugu policu koja pokriva sve ovo što navodiš. I koja je skuplja. Možda je i ima, raspitaj se.

A ako nema, onda nema druge nego tužiti školu (odnosno, mislim da se tuži županija kao osnivač škole) koja odgovara za djecu dok su u školi. Roditelje ovog dječaka ne možeš tužiti jer odgovara škola.

Raspitaj se malo kod odvjetnika, taj spor dobivaš 99%.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:39   #13
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
Dobila sam danas odgovor od Grawe osiguranja - dijete mi je naime osigurano u osnovnoj skoli kod njih. Dijete iz 3. razreda (ona je 1.) ju je gurnulo sa stolice, pala je i slomila zglob. Mjesec dana gipsa, tjedan dana nije isla u skolu s longetom (placala sittericu), 2 mjeseca nije isla na plivanje, mjesec dana u muzicku.
Ponudili su mi 200 kuna kao izraz dobre volje.
Nemrem doc sebi, u soku sam. Kaj mogu napraviti? Kome ih prijaviti? Poslala sam im odgovor da to ne prihvacam. Sta sada? Tuziti skolu? Roditelje djecaka?
Najpre potražite od Škole , sekretara ili direktora polisu, ugovor o osiguranju dece pa to iskopirajte, zatim napišite preporućeno pismo Grawe osiguranju po mustri ovde navedenoj http://gojko-prevareniodvinaera.blog...u-povredu.html.

Čim su Vam usmeno ponudili 200 kuna, to je siguran znak da su Vam dužni mnogo više. Ukoiko Vam u roku od 30 dana ne odgovore ništa ili Vam ne poprave ponudu obratite se Vašoj Narodnoj banci koja je dužna da od Grawe osiguranja zatraži objašnjenje.

Osiguravajuće kuće nisu neprofitne, humanitarne organizacije, stoga gledaju da izbegnu sebi nepotrebne troškove isplaćujući odštetu neukom i neinformisanom klijentu.
Gojko Rodić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.