Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2008., 20:28   #1
Motorna pila gubi snagu

Imam malu stihl motornu pilu i danas mi nešto otišlo pri piljenju,kad stisnem gas ona se guši,nema snage i ponekad se sasvim ugasi,da nije otišla membrana na karburatoru,skinuo sam je,ono cijela je,ali nije onako čvrsta?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 22:27   #2
da ti nije cok ukljucen
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:23   #3
Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
da ti nije cok ukljucen
Kako misliš uključen,čok se uključuje kad gurnem onaj prekidač skroz dolje,čini mi se da dobija previše goriva jer kad je ostalo malo goriva počela dobro radit jer je manje vuklo preko onog filtera u rezervoaru,vidiš mogao bi biti čok

Kada sam je otvorio na normalnom radu mi ono krilce od karburatora bilo skroz otvoreno,ne znam jel treba tako?
j... ti jučer mi istekla garancija,koji peh
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:06   #4
Leptir mora biti skroz otvoren kad je pila zagrijana, tj. nije pod čokom. Pod čokom se samo pali do prvog upaljenja a onda se čok mora skinuti. Tebi je najvjerojatnije zaštopana glavna dizna.
leopan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:41   #5
Quote:
leopan kaže: Pogledaj post
Leptir mora biti skroz otvoren kad je pila zagrijana, tj. nije pod čokom. Pod čokom se samo pali do prvog upaljenja a onda se čok mora skinuti. Tebi je najvjerojatnije zaštopana glavna dizna.
Može i to biti,bilo je piljevine oko karburatora dosta,a našao sam je iznad membrane kad sam skinuo poklopac,kako da provjerim i odštopam tu glavnu diznu?Možda najbolje otvorit i ispuhat karburator zrakom iz kompresora?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 15:30   #6
imao sam isti problem, auspuh bio začepljen
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 17:41   #7
Ako si našao piljevinu onda je to to. Glavna dizna ti je od bronce i vjerojatno je zašarafljena ispod membrane. Treba je izvadit kao i sve ostalo i sve dobro ispuhat kompresorom. Nemoj to činiti nikakvim iglama ili slično. Kad to već činiš onda i zamjeni membrane i dihtunge. Dobro je i očistiti auspuh kako kaže ravnalo. S manjkom goriva pila ti je radila zato što je zrak lakši od goriva pa ga klip brže, više i lakše usisava, mada i onda pila nema snagu.
leopan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 10:15   #8
1. odnesi je na servis jer sad par dana nije tolko bitno.
2.Fergazeri novijih godista se nesmiju ispuhivat kompresorom jer ga mozes nepovratno unistiti.
3.membrane moraju biti mekane
4.
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 22:06   #9
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
1. odnesi je na servis jer sad par dana nije tolko bitno.
2.Fergazeri novijih godista se nesmiju ispuhivat kompresorom jer ga mozes nepovratno unistiti.
3.membrane moraju biti mekane
4.
j... ja već ispuhao,sad gorivo na svjećicu baca,al neće upalit,da nije membrana u pitanju?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 08:30   #10
moguće probaj i novu svjećicu
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 12:47   #11
Proradila,ipak je bila samo zaštopana piljevinom,znači treba čistiti filter poslije svakog piljenja ili što već?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 15:16   #12
Da je u pitanju membrana onda nebi bacala gorivo na svijećicu. Kod membranskih rasplinjača
posebna je membrana za ler gas(donja) a posebna kad je motor u većoj snazi ( to je ona gornja koja ti je bila zaštopana pa pila nije radila kad je bila opterečena)
Filter za zrak nije teško skinuti pa ga isperi u čistoj, nezapaljivoj tekućini. Najbolje u toploj sapunastoj vodi.
Ako je oštečen zamjeni ga novim, nije skup. Nisi napisao o kojem je modelu pile riječ. Jesi primjetio da na rasplinjaču piše China?
leopan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 20:44   #13
Quote:
leopan kaže: Pogledaj post
Da je u pitanju membrana onda nebi bacala gorivo na svijećicu. Kod membranskih rasplinjača
posebna je membrana za ler gas(donja) a posebna kad je motor u većoj snazi ( to je ona gornja koja ti je bila zaštopana pa pila nije radila kad je bila opterečena)
Filter za zrak nije teško skinuti pa ga isperi u čistoj, nezapaljivoj tekućini. Najbolje u toploj sapunastoj vodi.
Ako je oštečen zamjeni ga novim, nije skup. Nisi napisao o kojem je modelu pile riječ. Jesi primjetio da na rasplinjaču piše China?
Nisam gledao što piše na rasplinjaču,pila je stihl MS 170 kupljena u Pevecu za piljenje sitnijeg drveta,nije mi jasno kud je ušla ta piljevina iznad gornje membrane,mada vjerojatno kroz onaj otvor na poklopcu koji ide prema filteru čini mi se,znači filter je kriv,sad sam ga ispuhao pa ćemo vidit.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 15:20   #14
pošto je sezona piljenja evo savjet u vezi membrane:

kad završite s piljenjem (za ovu sezonu) osim čišćenja lanca, kanala, filtera itd,obavezno ispraznite gorivo iz karburatora da bi vam dogodine membrana bila ispravna! Događa se sljedeće; tijekom stajanja benzin u karburatoru ishlapi i ostane onaj mali postotak ulja koji nemože ishlapiti te se zaljepi za ionako tanku membranu i ona postane kruta,samim tim neispravna!
Znači ispraznite gorivo iz spremnika,upalite pilu da radi sve dok se sama ne ugasi i nepotroši svo gorivo!
mario 35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 08:22   #15
veći je problem kad se to ulje sasuši u kanalima fergazera pa upališ stroj nakon nekog vremena pa on neće raditi i onda ti nema druge nego ultrazvučno čišćenje fergazera koje isto nekad ne pomogne 100%
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 08:50   #16
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Proradila,ipak je bila samo zaštopana piljevinom,znači treba čistiti filter poslije svakog piljenja ili što već?
Filter zraka daleko najbolje opere se u benzinu, koji usput otopi i naslage ulja koje se nahvataju po gustoj mrežici filtera. Sapunica i slična sredstva isprat će piljevinu, ali mrežica će i dalje ostati masna.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 09:50   #17
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Filter zraka daleko najbolje opere se u benzinu, koji usput otopi i naslage ulja koje se nahvataju po gustoj mrežici filtera. Sapunica i slična sredstva isprat će piljevinu, ali mrežica će i dalje ostati masna.
nisam strucnjak ali zar ne treba filter biti masan da bi "ljepio" prasinu
vidit cemo sta kaze zmiklauz
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 10:12   #18
Sitna piljevina i prašina sakuplja se na vanjskim stjenkama mrežice. Pošto se radi o dvotaktnom motoru, jedan dio mješavine izlazi preko usisnog kanala na unutrašnju stranu mrežice filtera, jer klip treba prvo napraviti pomak prema gore, da bi uopće zatvorio usisni kanal.

Zbog toga je nakon svakog dužeg rada mrežica filtera prilično masna, a sapunica će to slabo oprati. Sličnih problema sam ja imao na samom početku sa svojom Husqvarnom. Prao sam filter u toploj vodi i sapunici, ali pila je imala sve manje snage. Od tada mrežicu perem sa čistim benzinom, koji sasvim otopi sve naslage ulja.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 16:23   #19
tu se radi o dvije različite vrste filtera. H61 ima dupli filter od fine mrežice koji služi za normalne uvijeta rada a postoji i filter o kokosovih vlakana koji se koristi u teškim uvijetima rada sa puno prašine. Ove sa mrežicom opereš u benzinu i ispušeš komp. i ko novi je mada sam imal slučajeva gdje sam trebal stavljti nove.

Ova mala stihl 170 i 180 imaju filtere u filca i oni se peru u sapunici ili nekom sličnom sredsvu mada ih je najbolje promjeniti jedamput godisnje jer im je cijena oko 15kn

ovo namakanje filtera u ulje vrijedi za B&s motore koji imaju spužvaste filtere pa se malo namstiju ali jako malo
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 18:41   #20
Ja imam stihl 018 (sada se taj model zove 180) i ona ima filtar od filca pa ga je najbolje zamijeniti novim. Imam i husqvarnu 61 i oboje me dobro služe.
Kod dvotaktnih motora usisni plinovi tjeraju ispušne van (a ne obratno) pa jedan dio korisne smjese izlazi prije nego što se zatvori ispušni kanal. Zbog toga dvotaktni motori više troše i zagađuju.Usis se odvija kad je klip iznad usisnog kanala. Usisni kanal je niži a ispušni viši.
leopan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.