Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2009., 21:48   #141
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
Neka ode doktoru ...al sanse za TBC su male....moguce da mi je samo pukao po neki kapilar u grlu sto se zna desit zimi pod dejstvom prehlade kaslja i u njegovom slucaju + prestanak pusenja.
e sad nisi nam rekla da li to iskasljavanje krvi je bilo samo 1 ili se ponavlja veci br puta u toku dana
Na žalost, koliko sam ja upoznata, TBC više i nije tako rijetka
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 21:54   #142
mada ipak ima 21 godinu ....ne treba se izut prije vode neka ode doktoru.....mada mi ovdje djelova u postu fali
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 21:57   #143
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
mada ipak ima 21 godinu ....ne treba se izut prije vode neka ode doktoru.....mada mi ovdje djelova u postu fali
iako se slažem s ovim što si napisala, godine nemaju veze s mogućnošću zaraze TBCom, već sa stilom života koji vodi. Mnogi mladi ljudi, a ima dosta i poznatih koji su preboljeli TBC zahvaljujući vođenju neurednih života.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 22:15   #144
ipak ostavljam nadu da ne plasim autora takvih slucajeva je 5%

p.s. ja sam musko
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 23:00   #145
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
ipak ostavljam nadu da ne plasim autora takvih slucajeva je 5%

p.s. ja sam musko
Iskreno, ako je već neko sranje, radije bih mu poželjela da je TBC nego karcinom. Stjerat će ga u red i živjet će kvalitetnije i zdravije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:00   #146
Ehh,netko je promijenio naziv teme pa sam ju skoro promašila

Hvala vam puno na mišljenju...trenutno pije nekakve tablete pa kad završi s tim opet ide kod doktorice.

Prvo je govorio da pljuje nešto čudno,da vidi nekakve "točkice" u pljuvački,ali da misli da nije krv. Onda se pojavila i krv,al to je bilo samo jednom. Mislim da mu je bolje u zadnje vrijeme.

Nadam se da je sve ok...
xxx22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 20:28   #147
ja sam to operirala još davno, u osnovnoj jer mi je ta žilica zapinjala za zube čim bi malo jače isplazila jezik i tak se oštetila.operirao me stomatolog privatnik,neznam cijenu jer smo si privatno dobri,imaš konce ispod jezika koje vadiš za osam dana,nemožeš baš pričat a da ne sliniš previše a i to sve zateže.ugl.radi se pod lokalnom,ništ ne osjetiš i nije ništa strašno jedino moraš pazit kak jedeš i pričaš da ne popucaju šavovi
lina1706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 20:32   #148
e da,i ne radi to svaki stomatolog,ovaj kod kojeg sam ja bila je kirurg stomatologije,samo šta je privatnik.ak nećeš privatnika ,to će ti u bolnici napravit isto kirurg stom.na otorinolaringologiji- besplatno ak imaš uputnicu
lina1706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:05   #149
Ne znam dal ima kakve veze s tim al čini mi se da mi se promijenio pH usne šupljine. Naime, kad stavim prvi zalogaj bilo čega u usta jezik mi se malo zgrči od kiselosti. Ne mogu objasnit baš.. Ako stavim žvaku u usta kao da je gorka. Kad prođem jezikom pa zubnom mesu sve skupa je gorkasto-kiselasto.. Jel to neki problem il je to ful normalno?
NewArtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 21:53   #150
Question promjene na jeziku

prije dva mjeseca pojavila mi se malatanka izraslina na jeziku, pomislila sam dlaka na jeziku, ali doktor kaže da nije i da to moram operirati. inače se to pojavljuje kod lteških bolesnika koji se hrane na sondu i nije mu jasno odakle to meni, imam 40 godina i zdrava sam. da li netko zna nešto o tome, inače ništa me ne boli i nesmeta mi
omane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 22:22   #151
Quote:
omane kaže: Pogledaj post
prije dva mjeseca pojavila mi se malatanka izraslina na jeziku, pomislila sam dlaka na jeziku, ali doktor kaže da nije i da to moram operirati. inače se to pojavljuje kod lteških bolesnika koji se hrane na sondu i nije mu jasno odakle to meni, imam 40 godina i zdrava sam. da li netko zna nešto o tome, inače ništa me ne boli i nesmeta mi
to je vrlo teško utvrditi bez pregleda... bila si na pregledu kod otorinolaringologa?
__________________
VIŠE NISAM UOBRAŽEN. SAD SAM SAVRŠEN.
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 01:40   #152
Unhappy infekcija jezika

dali mi neko moze pomoci.problem je hronicna infekcija jezika -nastala nakon ciscenja zubnog kamenca kod stomatologa .dali neko zna dobrog orl specijalistu koji se bavi ovom problematikom-infekcije usne supline i jezika.
radmi978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 15:52   #153
prvi put cujem ovako sta.pa jel ti cistila jezik il zube...eh
zasto ne svome doktoru koji ce ti dati nesto sigurno a ne vec specijalistu...i kako je to vec preraslo u kronicno?!?
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 04:24   #154
Quote:
navaha kaže: Pogledaj post
prvi put cujem ovako sta.pa jel ti cistila jezik il zube...eh
zasto ne svome doktoru koji ce ti dati nesto sigurno a ne vec specijalistu...i kako je to vec preraslo u kronicno?!?
ovog vikenda nisam bio kod kuce,pa ti nisam mogao odgovoriti.problem se vuce vec godinu dana.u bazi jezika jos postoi crvenilo,a na desnoj strani postoi jedno izbocenje ,trouglog oblika i jedno manje ispred njega,procitao sam na netu ( ovih americkih ) da je moguce - HPV infekcija ( moguca infekcija od nesterilisanih instrumenata,infekcija preko nekih casa) ,zato sam poslao poruku dali neko zna dobrog ORL specijalistu u Zagrebu-koji se nesto razume oko infekcije jezika )
radmi978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 10:11   #155
Quote:
radmi978 kaže: Pogledaj post
ovog vikenda nisam bio kod kuce,pa ti nisam mogao odgovoriti.problem se vuce vec godinu dana.u bazi jezika jos postoi crvenilo,a na desnoj strani postoi jedno izbocenje ,trouglog oblika i jedno manje ispred njega,procitao sam na netu ( ovih americkih ) da je moguce - HPV infekcija ( moguca infekcija od nesterilisanih instrumenata,infekcija preko nekih casa) ,zato sam poslao poruku dali neko zna dobrog ORL specijalistu u Zagrebu-koji se nesto razume oko infekcije jezika )
nemoj nista traziti nego odi svom doktoru nek ti da uputnicu za uzimanje brisa zdrijela koji se potom šalje na HPV tipizaciju.
ajme cemu toliko cekanje.odi svom doktoru on ce te uputiti...nije potrebno da sam trazis.
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 23:19   #156
infekcija jezika

poslusao sam "navaha " i otisao kog lekara ORL specijalistu-nalaz -Dg :candidiasis oris et pharyngis.Pharyngitis chr.
Napomena: virus markere -negativan.Vodim umeran zivot-bez alkohola ,cigarete ostavio-ljeto 2008 g,stres zbog posla -to ??? moram nekako amortizirati.
Molim dali neko zna kojih internet adresse za ishranu u slucaju oralne kandidijaze ,kako i za podizanje imuniteta.Unapred zahvalan.
radmi978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 10:57   #157
Quote:
radmi978 kaže: Pogledaj post
poslusao sam "navaha " i otisao kog lekara ORL specijalistu-nalaz -Dg :candidiasis oris et pharyngis.Pharyngitis chr.
Napomena: virus markere -negativan.Vodim umeran zivot-bez alkohola ,cigarete ostavio-ljeto 2008 g,stres zbog posla -to ??? moram nekako amortizirati.
Molim dali neko zna kojih internet adresse za ishranu u slucaju oralne kandidijaze ,kako i za podizanje imuniteta.Unapred zahvalan.
http://209.85.129.132/search?q=cache...&ct=clnk&gl=hr

http://209.85.129.132/search?q=cache...&ct=clnk&gl=hr

evo ti malo vise o kandidi...ako nadjem nesto bolje javim.
stres je jako bitan faktor!!!
ugl treba naci uzrok!
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 20:41   #158
imala sam i ja to.. upala žlijezde slinovnice, dolazi do nakupljanja njena sadržaja što se vidi u obliku mjehurića koji se napuše, pukne i žlijezda se isprazni.. ugl, ako se često pojavljuje može se rješiti samo kirurški.. odi doktoru pa se savjetuj s njim
lila008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 16:11   #159
suha usta i jezik

Od 11 mjeseca prošle godine imam čudan osjecaj u ustima, suše mi se usta i jezik ali periodicno. Do tada nisam osjecala nikakve tegobe. Jezik postane bjelkast i moram ga iscetkati s cetkicom za zube..... Prije nisam obracala paznju na jezik ni na njegovu boju jer mi nije smetalo.

Radila sam bris jezika na gljivice i nista nije nađeno. osim toga nemam nikakve druge simptome.

Doktorica opce medicine mi je rekla da mi nije nista, ali ja sam i dalje zabrinuta.

Da li je neko imao slicna iskustva ?
nanniey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 17:44   #160
meni se to obično događalo pod stresom...na ispitu,na intervjuu za posao
ako nije to, možda zato jer dišeš na usta?
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.