Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2010., 12:27   #61
Quote:
tena18 kaže: Pogledaj post
baseti su pametni ali strpljivo sa njimaovo je moj novi baset-7 tjedana

ajme prekrasni su

ako imas, slobodno podijeli jos slika svojih Basseta

kad budem imao mogucnosti oni su moj prvi izbor za kucnog ljubimca..

..citajuci sve napisano mogu zakljuciti da su po naravi i karakteru vrlo slicni Beaglovima



na slicnom forumu sam nasao neka zanimljiva pravla vezana za bassete:

Quote:
DESET PRAVILA KOJE ćE SVAKI VLASNIK BASSETA ODMAH NAUčITI:

1. Bassetu nije dozvoljen ulazak u kuću.

2. OK! Bassetu je dozvoljen ulazak u kuću, ali samo u neke sobe!

3. Basset smije biti u svim sobama ali ne smije dirati namještaj.

4. Basset smije grickati stari namještaj, ali ne smije ni blizu novom kauču.

5. Dobro, Basset smije dirati i grickati sav namještaj, ali mu je zabranjeno spavanje u krevetu s ljudima.

6. Basset smije u krevet, ali samo ako ga pozovemo.

7. Basset smije spavati u krevetu kad god hoće, ali ne smije ići pod pokrivač.

8. Basset može spavati pod pokrivačem samo kad ga pozovemo.

9. Basset može spavati u krevetu pod pokrivačem svake noći.

10. čovjek mora tražiti dozvolu da spava u krevetu pod pokrivačem sa Bassetom!
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 18:25   #62


tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 15:00   #63
nego...primjetia sam na nekim slikama da se nalaze oko mora..

procitao sam na forumima da se ne vole kupati odnosno da ne vole vodu..zanima me da li se oni ne mogu kupati (jer su preteski za svoje tijelo) ili se jednostavno samo ne vole kupati?
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 20:55   #64
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
nego...primjetia sam na nekim slikama da se nalaze oko mora..

procitao sam na forumima da se ne vole kupati odnosno da ne vole vodu..zanima me da li se oni ne mogu kupati (jer su preteski za svoje tijelo) ili se jednostavno samo ne vole kupati?
trenutno smo na moru,inače smo iz zagreba-da,baseti ne vole vodu i teški su za neke malo veće plivačke pothvate .ja sam probala mog dovući u more i malo je mlatarao šapetinama,više se nagutao mora al je plutao nekih par sekundi i da ne dobije veliki šok,izvukla sam ga van.toliko o plivanju....
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 18:40   #65
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
nego...primjetia sam na nekim slikama da se nalaze oko mora..

procitao sam na forumima da se ne vole kupati odnosno da ne vole vodu..zanima me da li se oni ne mogu kupati (jer su preteski za svoje tijelo) ili se jednostavno samo ne vole kupati?
nije da se bas vole... moj je bio sad 5. godinu na moru i bilanca je sljedeca:
prve godine usao na 5 sekundi i plivao 3 metra, te uspio past s brodića u more jer je hodao unazad
druge, trece i cetvrte 0 bodova
ove kupao sa u par navrata, jedom je čak plivao pola minute \o/
sve zbog toga jer je bilo jako vruće i slijedio je mene
pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 01:57   #66
Quote:
tena18 kaže: Pogledaj post
mousse od cokolade,gdje si kupila štene?
Uzgajivacnica Tara u Donjoj Zelini.

Roditelji su joj sampioni, ali ja sam trazila da mojoj ne vade rodovnicu - jer ju ionako ne planiram voditi po izlozbama niti pariti - nemam zato peseka
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 01:59   #67
eh da, i moja bassetica se ponasa atipicno bassetovski.. luda je, zaigrana, puna energije. A valjda zato jer je jos mala.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 21:42   #68
da,to nije baš tipično za basete jer su uglavnom lijeni.moj čak jede i pije vodu sjedeći
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 21:46   #69
... malo sam narastao....



JUAN-3 I POL MJESECA
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 23:17   #70
Od moje frendice bassetica pliva ko velika
isitina, odrasla je sa goldenicom
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 13:41   #71
evo kad malo pricamo o plivanju kod Basseta naišao sam na jedan zanimljivi VIDEO
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 11:08   #72
Moja nece u more. Samo u slatku vodu, rijeke, potoci, jezera - valjda ju smeta sol.

Primjecujem da isto tako ima i nesto dulje noge od Juana, sto mozda nebi proslo najbolje na nekim natjecanjima, ali rekla mi je veterinarka da je to odlicno za njeno buduce zdravlje i kicmu.
Kad kazem nesto dulje, mislim centimetar :-D
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 21:16   #73
Naš Lou ima godinu dana, veoma je energičan, svi se u parku čude kako neumorno trči, on izmori mnogo agilnije pasmine. Najrađe se ganja i hrva sa velikim pasminama,ali u biti sa svakim tko pršti od energije kao on. Trebalo nam je dosta da ga naučimo neke stvari, ali kada smo shvatili to je basset - i neke stvari mu se moraju ponoviti 20 puta, uštedili smo si živce i osjetili napredak. Po dva - tri tjedna se ponaša kao savršen pas, a onda kao da se sjeti - hej! mogao bi opet probati skakati na krevet i pišati di netreba i biti totalno tvrdoglav u vezi svega. I onda se to treba samo pregrmiti i biti tvrdoglaviji od njega.ali kako je stariji to je mirniji.
Ily is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 22:36   #74
Quote:
Ily kaže: Pogledaj post
Naš Lou ima godinu dana, veoma je energičan, svi se u parku čude kako neumorno trči, on izmori mnogo agilnije pasmine. Najrađe se ganja i hrva sa velikim pasminama,ali u biti sa svakim tko pršti od energije kao on. Trebalo nam je dosta da ga naučimo neke stvari, ali kada smo shvatili to je basset - i neke stvari mu se moraju ponoviti 20 puta, uštedili smo si živce i osjetili napredak. Po dva - tri tjedna se ponaša kao savršen pas, a onda kao da se sjeti - hej! mogao bi opet probati skakati na krevet i pišati di netreba i biti totalno tvrdoglav u vezi svega. I onda se to treba samo pregrmiti i biti tvrdoglaviji od njega.ali kako je stariji to je mirniji.
ma ko da čitam o svom

kao vlasnica već drugog basseta mogu potvrditi da su svi apsolutno isti - tvrdoglavi do bola, i ne fermaju gazde pol posto - dok ne prođe nekoliko godina (doslovce nekoliko) - i onda skuze "hej, pa ovi moji uopce nisu tak losi, mogo bi ih malo pocet slusat!"
al do tog stadija je dug i mukotrpan put, i tocno ko sto ti kazes - treba si od pocetka posloziti film u glavi da nece biti lako i zainatiti se ko što se i on zainati prema nama
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:11   #75
kažeš da ima malo duže noge, onda spada u kategoriju lakših baseta a oni su malo okretniji i živahniji.baseti su kasno zreli psi i tek sa negdje tri godine dobiju pravu masu.koliko ti je star baset i koliko kila ima?juan sa nepuna 4 mjeseca ima preko 20kg.na žalost nije više kod mene pa neću moći pratiti njegov daljnji razvoj....inače,moj Neiko se smirio sa dvije godine i sada je kao komad namještaja,neznaš za njega
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 18:44   #76
Quote:
tena18 kaže: Pogledaj post
kažeš da ima malo duže noge, onda spada u kategoriju lakših baseta a oni su malo okretniji i živahniji.baseti su kasno zreli psi i tek sa negdje tri godine dobiju pravu masu.koliko ti je star baset i koliko kila ima?juan sa nepuna 4 mjeseca ima preko 20kg.na žalost nije više kod mene pa neću moći pratiti njegov daljnji razvoj....inače,moj Neiko se smirio sa dvije godine i sada je kao komad namještaja,neznaš za njega
20??? moja ce uskoro 5 mjeseci.
inace, znam da je curica, al je sa 4 mjeseca i tjedan dana imala 11-12 kila.

nije mi jasno kako moze imati toliko puno kila tvoj basset! moj muski basset je u odrasloj fazi uvijek imao 26 kila. /dakle, kad je presao 10-12 mjeseci/
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:56   #77
to je malo kila,baseti su ljepši kad su malo deblji
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 02:30   #78
kako kome.. meni je bitno da je sto zdraviji i aktivniji, pa mu je manja tezina defitinitivno plus.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:23   #79
to je u redu
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 20:04   #80
Hej, moj ima 26 kila, nedavno je navršio godinu dana, mislim da će se udebljat još kojih par kila, ali ne previše. baš je ko atleta pravi, mišićav dosta, nemožeš mu napipat salo, samo višak kože i mišiće, što je s jedne strane u redu što se tiće zdravlja, ali kada je u pitanju bassetovska tvrdoglavost + višak energije i agilnost= nevolja za vlasnike i njihove živce. baš me zanima skupljaju li se vlasnici basseta negdje sa psima, vidim da ima skupova vlasnika pudlica, kavalira...baš bi htjela vidjeti hrpu basseta na jednom mjestu
Ily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.