Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2012., 10:47   #41
SE C902

Može li mi netko korak po korak objasniti kako bih na laptopu mogla koristiti internet sa svog sony ericssona c902? Ne znam ništa o tome, samo znam da je moguće... al gdje što treba upisati...
dakle, spojila bi se pomoću kabla, imam t-fuckin-mobile flat internet u tarifi i laptop Toshibu s win7. Nemam internet u novom stanu i ne hvatam ničiji wireless a internet bih koristila za mail, novine, traženje i čitanje stručnih članaka ... nikakvo pretjerano downloadanje il slično.

hvala
huh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 17:41   #42
pa na mom mobu je krajne jednostavno, uđeš u postavke, pa povezivanje bežično i žično, pa onda odabrati dijelenje veze pa te onda pita želiš li preko usb kabela ili preko hot spota. Kad sam to podešavao odabra sam šifru i sve 5.

Kod mene srećom neki jednostavni telefon

Android je, i to jeftini

i da, ne trebaš uopće imati wifi da se bežično povežeš računalo i mobitel....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 17:51   #43
a da, sad vidim da to nije android i da nema wifi, pojma nemam kako spojiti to
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 19:09   #44
A kuda se onda istrčavaš? Nije bilo mobitela prije Androida ili iosa? Ili je tebi fala Bogu prvi mob odmah android.....

@huh treba ti sony ericsson pc suite da bi povezala mob usb kablom da bi bio modem, ako ga nemaš na cd-u koji si dobila sa mobom skini ga odavde recimo... Ključna stavka je....

* Set up the software to connect your computer to the Internet using your phone as a modem


Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 19:07   #45
Ne znam baš jesam li pogodija temu ali da pitam............

Ja sam preplatnik optime, dok mi je u mobitelu t- mobile kartica.

Interesira me usluga maxtv to go, kako imam mobitel na njihove bonove to bi teoretski mogao gledati na mobitelu ali zapravo ne mogu jer mi mob izgleda slabo ili uopće ne podržava flash. SAd ako netko zna bi li mogao maxtv to go kad povežem mobitel i laptop bilo kao wifi hot spot ili putem kabela?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 17:59   #46
eto mene plavuše. t.mobile stick i u njemu kartica simpa. e sad bi ja povezala se na internet prek w n w sticka, i sve šljaka 2 minute, onda piše ograničena usluga, a naplatili mi uslugu 10 kn dnevno???sa karticom koja je u orginalu kupljena sa stickom radi, ali na njoj trenutno nema kuna
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 13:09   #47
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
A kuda se onda istrčavaš? Nije bilo mobitela prije Androida ili iosa? Ili je tebi fala Bogu prvi mob odmah android.....

@huh treba ti sony ericsson pc suite da bi povezala mob usb kablom da bi bio modem, ako ga nemaš na cd-u koji si dobila sa mobom skini ga odavde recimo... Ključna stavka je....

* Set up the software to connect your computer to the Internet using your phone as a modem


Hvala ti puno... Probat ću večeras kad se dokopam laptopa pa javim jel uspjelo
huh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 18:15   #48
Dakle, uspjela sam... mislim, ne mogu se čak niti pohvalit da sam 'uspjela' jer je tolko jednostavno - instalira se PC Suite za SE i u njemu postoji opcija Internet connection... čitava mudrost
Hvala još jednom na pomoći
huh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 10:36   #49
Pozdrav svima!

Imam pitanje, ne znam da li mu je mjesto ovdje ako nije moderatori premjestite. Dakle ovako, koristim Tele2 mobilni postpaid stick koji mi je crkao i vise ne sluzi nicemu. Igrom slucaja doma imam Tmobile stick Huawei E1752. Sinoc sam pokusala tele2 data sim karticu umetnuti u tmobile stick ali mi je sustav trazio unlock kod sto znaci da je Tmobile stick zakljucan. Postoji li mogucnost dekodiranja ovog Tmobile sticka?

Unaprijed hvala!
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 13:40   #50
Google kaže da može...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 17:57   #51
Pozdrav
Imam sony xperia j(st26) i zanima me kak da s kompa se povežem na taj mobilni internet što se nalazi u kartici?
Jel moram imat nekakav software od sonya ili nešta slično=?
Hvala!
Agrotronax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 15:17   #52
Question dali je moguće?

Dakle trebala bi mi Vaša pomoć.Tražio sam na googlu i na tražilici foruma ali uvijek me šalje na isto riješenje ili ja nisam u mogućnosti pravilno postaviti pitanje. Svugdje me šalje na "koristiti mob kao modem"...
No mene zanima slijedeće:

Želio bih se mobitelom (nokia 5800xm) preko wifi-a spojiti na kućni router tako da na mobitelu imam internet(to uspjevam). Zatim bih taj internet na mobitelu preko bluetootha prebacio na desktop računalo( koje nema wifi već bt dongle) tako da i na kompu mogu surfati netom.
Router je gore kod brata na katu i ne mogu ga spojiti žicom(bilo bi fino da mogu ali nisam u mogućnosti provlačiti žicu po kući) pa vas pitam dali se to može kako izvesti pošto ja nemam toliko tehničkog znanja o tome.

Dakle sve bežično: s routera na mob prek wifi-a onda s moba na komp prek bt-a.
Dali je to moguće i ako da KAKO ?

@ NeoSnow: download "Mobile partner" prog za otključavanje huavei-a

Unaprijed Vam hvala na ponuđenim odgovorima i rješenjima

Zadnje uređivanje reuf2003 : 22.03.2013. at 15:19. Reason: pomoć korisniku foruma
reuf2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 15:31   #53
Ostavi mobitel, kupi Wi-Fi USB stick, (do 100kn)
i lovi mrežu preko rutera na računalo.
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 21:38   #54
Dakle da malo bolje objasnim situaciju
Bratov router je dva kata iznad,ja sam u prizemlju i da bi ga uhvatio preko wifi-a trebao bih ekstra jaku (čitaj skupu) wlan antenu ili repeater između nas na prvom katu koji je mnogo skuplji a ja nisam financijski potkovan( živim sa mamom u kući sa još dvije obitelji) tako da mi je i 50 kn trošak. Brat jedini radi ali mi daje da koristim njegov net
Dakle ja bih htjeo znati može li se to kako izvesti sa postojećom infrastrukturom( tako reći) da koristim mob kao repeater i stavim ga između gdje je u dometu i wifi-a i bt-a , bez da se pravi neki trošak jer , napominjem, đeparca nemam niti bih ga tražio od mame jer ne želim da troši novac na moje "gluposti".
Dakle moguće ili ne? I ako da kako?
Hvala
reuf2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 22:01   #55
Znam da Androidi to mogu pomoću dodatne aplikacije (BlueDUN), ali nisam vidio sličnu za Symbian...
Ne znam kako je Nokia Suite napravljen kod tetheringa putem bluetootha... Možda on (i 5800) to ima po defaultu omogućeno...
Uglavnom, probaj onda spojiti "normalnim" putem- tethering preko bluetootha, a da internet bude preko WiFi-a pa vidi ide li.
Ako nisi već probao...
I slobodno baci oko na daily mobile forum i dio s custom firmwareima.
Možda netko tamo ima rješenje...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 16:42   #56
Probao sam spajati na mnoge načine ali uvijek mi tereti sim karticu iako sam spojen preko wifi-a. ima li kakav program sličan tome BtDUN ?
reuf2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 18:34   #57
I ako pobrišeš sve APN-ove (tj. "odredišta") osim tog WiFi ne radi?
Kao što napisah- nisam našao nešto takvo za Symbian.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 23:57   #58
mirda, post ti je prebacenu temu o Xperiji P
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 20:08   #59
Mene zanima naplata prometa tokom povezivanja moba i lapa, tj jel to isto kao kad surfaš na mobitelu ili je to skuplje. Ja sam dojm da MB-ovi lete malo brže
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 20:10   #60
Isto je samo što stranica prikazana na lapu vjerovatno uzima više prometa od stranice prikazane na malom ekranu mobitela.


Recimo svaka slika je veća na lapu a samim time i teža u KB.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.