Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2018., 10:26   #1
Nedovoljno dobra za dobru osobu ....

Ako nisam na pravoj temi neka modovi premjeste..
Dakle 5g veze koja je završila prije godinu i 5mj..
Bivši me je varao, znao udariti, vrijeđao, nabijao komplekse zbog izgleda (punija sam.) sve u svemu pakao od veze. Na kraju me je ostavio zbog druge.
Da napomenem dijete sam rastavljenih roditelja i nesređenih odnosa.
Prije par mjeseci u moj život ulazi nova dobra i iskrena osoba i sad nastaju problemi..
Naime, osjećam se nedovoljno dobra za njega. Pomalo su svi strahovi i sve proživjeno u mojoj glavi počeli izlaziti na površinu.. pocela sam smuljati opet u svoj izgled, i sebe.
Nova osoba se prema meni divno ponaša, trudi i sve.. dakle problem je isključivo u meni. Sve sam mu ispričala, imam povjerenja u njega i doista znam da je prava osoba za mene..
Prije veze s bivšim dečkom nisam imala nikakvih sumlja u svoj izgled niti u sebe. To se je sve pojavilo s dugoročnim psihičkim zlostavljanjem s njegove strane i ostavilo je dugoročne posljedice, makar te veze vise nema.
I sad me je strah posto sam na početku odnosa s ovim drugim dečkom da ću sve uništiti..
Molim vas koji dobar savjet...
Nikitttaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 18:06   #2
Ili paradoksalno da druga osoba nije za tebe. Problem je da nema problema. Sad imaš kontrolu nad životom i plaši te odgovornost. Daj si vremena da izgradiš samopouzdanje i otpusti krivnju. Zaslužuješ i duguješ si to. Nisi još rasčistila sve sa sobom, ni od bivšeg, ni od djetinjstva. Naučena si da se najbliži prema tebi ponašaju loše. Podsvjesno ti nedostaje takav tretman i bojiš se da ne sklizneš na stari poznati teren jer zdravi obrasci su nešto novo. Dečko ti je dobar pa nalaziš mane na sebi da ga odgurneš jer očekuješ da će se to dogoditi ionako. Čestitaj si na pametnim odlukama, velikoj promjeni i nastavi se truditi ići u dobrom smjeru.
Tortoises is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 19:43   #3
Ako ne možeš sama izaći na kraj s posljedicama zlostavljanja bivšega, možda ne bi bilo loše potražiti pomoć psihoterapeuta u tome. Šteta bi bila izgubiti ovoga dobroga dečka zbog vlastite nesigurnosti.

Ne mislim da si nedovoljno dobra za sadašnjega dečka, ali razumijem da se možda tako osjećaš.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 21:36   #4
Quote:
Nikitttaaa kaže: Pogledaj post
Prije par mjeseci u moj život ulazi nova dobra i iskrena osoba i sad nastaju problemi..
Naime, osjećam se nedovoljno dobra za njega. Pomalo su svi strahovi i sve proživjeno u mojoj glavi počeli izlaziti na površinu.. pocela sam smuljati opet u svoj izgled, i sebe.
...
Možda ti je ipak bilo prerano ući u novu vezu. Ako netko nije dobro sam sa sobom i u skladu s tim ne osjeća se dovoljno dobrim za nekoga, onda prvo mora sebe dovesti u red kako bi bio sposoban za vezu s jednako dobrom i kvalitetnom osobom, kao što je i sam.

Nitko nije dužan niti bi trebao liječiti tvoje probleme i komplekse iz prošlosti. Partner ti nije psihijatar.

Sad, što je - tu je. U vezi si s osobom za koju kažeš da je dobra i stoga se priberi ako ga želiš zadržati i to nabrzaka.

Jesi li svjesna što govoriš ako mu govoriš 'bojim se da nisam dovoljno dobra za tebe'? Time praktički, izravno i doslovce tražiš od njega da te uvjeri da jesi dovoljno dobra za njega.
Drugim riječima, da liječi tvoje komplekse i izvlači te iz krize koju - očito - nisi riješila i prebrodila. To ne vodi nikuda. Odnosno, vodi - ali u lošu vezu između jedne stabilne osobe i jedne kojoj je potreban patronat i sažaljenje. Jer tako povrijeđenoj kakva još uvijek jesi, jasno da ti treba sažaljenje,htjela to sebi priznati ili ne.

I gdje će tu ostati mjesta za ljubav i građenje normalne veze, onakve kakva bi normalna veza trebala biti?

Osvijesti neke stvari, porazgovaraj s njim, ali shvati da ti partner nije štaka na koju ćeš se oslanjati. Prije sidro u oluji i sigurna luka. To su posve drugačije vrste oslonca. A ti u ovom scenariju samu sebe potapaš i tražiš da te netko spašava. Ne ide to tako.

Drž se. Manje priče, više akcije i pozitivno gledat na budućnost. Sve neprijatelje osobnog napretka i prosperiteta poput sažaljenja nad samom sobom upokoji za vijeke vijekova. Amen.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 23:15   #5
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Možda ti je ipak bilo prerano ući u novu vezu. Ako netko nije dobro sam sa sobom i u skladu s tim ne osjeća se dovoljno dobrim za nekoga, onda prvo mora sebe dovesti u red kako bi bio sposoban za vezu s jednako dobrom i kvalitetnom osobom, kao što je i sam.

Nitko nije dužan niti bi trebao liječiti tvoje probleme i komplekse iz prošlosti. Partner ti nije psihijatar.

Sad, što je - tu je. U vezi si s osobom za koju kažeš da je dobra i stoga se priberi ako ga želiš zadržati i to nabrzaka.

Jesi li svjesna što govoriš ako mu govoriš 'bojim se da nisam dovoljno dobra za tebe'? Time praktički, izravno i doslovce tražiš od njega da te uvjeri da jesi dovoljno dobra za njega.
Drugim riječima, da liječi tvoje komplekse i izvlači te iz krize koju - očito - nisi riješila i prebrodila. To ne vodi nikuda. Odnosno, vodi - ali u lošu vezu između jedne stabilne osobe i jedne kojoj je potreban patronat i sažaljenje. Jer tako povrijeđenoj kakva još uvijek jesi, jasno da ti treba sažaljenje,htjela to sebi priznati ili ne.

I gdje će tu ostati mjesta za ljubav i građenje normalne veze, onakve kakva bi normalna veza trebala biti?

Osvijesti neke stvari, porazgovaraj s njim, ali shvati da ti partner nije štaka na koju ćeš se oslanjati. Prije sidro u oluji i sigurna luka. To su posve drugačije vrste oslonca. A ti u ovom scenariju samu sebe potapaš i tražiš da te netko spašava. Ne ide to tako.

Drž se. Manje priče, više akcije i pozitivno gledat na budućnost. Sve neprijatelje osobnog napretka i prosperiteta poput sažaljenja nad samom sobom upokoji za vijeke vijekova. Amen.
Hvala puno, puno od srca
U potpunosti se slažem, vjerojatno ocekivam podsvjesno ,spasitelja’ na neki način. I znam da tako neću ništa postići. A dečko je dobar pa sam mu svu prošlost ispričala nadam se da tu nisam pogriješila... On mi je i sam par puta otvoreno rekao da je tu za mene i da će mi uvijek biti podrška, to je sve dokazao djelima i ponašanjem... Imam taj osjećaj manje vrijednosti koji se kao ‘teret’ dovukao iz prosle veze. I doista ću se potruditi da ga se riješim.
Koliko god teško bilo ili sama ili uz pomoć psihologa u krajnjem slučaju.
Nikitttaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 00:18   #6
Quote:
Nikitttaaa kaže: Pogledaj post
Imam taj osjećaj manje vrijednosti koji se kao ‘teret’ dovukao iz prosle veze. I doista ću se potruditi da ga se riješim.
Koliko god teško bilo ili sama ili uz pomoć psihologa u krajnjem slučaju.
Premda te shvaćam, opet, nikad pa ni sad, ne treba 'vagati' svoje i tuđe 'miraze' u vezi. Neovisno o ičijoj prošlosti.

Hoćem reč, ako se dečku sviđaš.. kog je briga koji su razlozi za takvo što??? Još manje je lijepo da tražiš i ističeš razloge kojima mu se nećeš svidjeti.

Mnoge cure su takve, i kad im je lijepo u vezi uvijek se ispituju zašto je tako??? Pa jbte kak bi to sve po tome onda trebalo izgledat?!
__________________
Sexbot against fembots! hahaha
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 11:21   #7
Quote:
Nikitttaaa kaže: Pogledaj post
Hvala puno, puno od srca
U potpunosti se slažem, vjerojatno ocekivam podsvjesno ,spasitelja’ na neki način. I znam da tako neću ništa postići. A dečko je dobar pa sam mu svu prošlost ispričala nadam se da tu nisam pogriješila... On mi je i sam par puta otvoreno rekao da je tu za mene i da će mi uvijek biti podrška, to je sve dokazao djelima i ponašanjem... Imam taj osjećaj manje vrijednosti koji se kao ‘teret’ dovukao iz prosle veze. I doista ću se potruditi da ga se riješim.
Koliko god teško bilo ili sama ili uz pomoć psihologa u krajnjem slučaju.
ovo će biti teško ako ćeš raditi sama bez stručne pomoći, govorim ti iz iskustva, potraži psihoterapeuta, na taj ćeš način lakše pomagati sebi bez obzira na ovu vezu ili neku buduću, to su preduboki ožiljci da bi se mogla sama s tim boriti. sretno!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 21:06   #8
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
ovo će biti teško ako ćeš raditi sama bez stručne pomoći, govorim ti iz iskustva, potraži psihoterapeuta, na taj ćeš način lakše pomagati sebi bez obzira na ovu vezu ili neku buduću, to su preduboki ožiljci da bi se mogla sama s tim boriti. sretno!
yup!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.