Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 16:29   #21
Wink

Jako sam uplašena i ni sama ne znam kako funkcioniram. Sutra ću se naručiti na uzv štitnjače i ginekološki pregled, pa ću tražiti uputnicu za hormone. Pričekt ću rezultate pa onda otići kod psihijatra.
Osjećam se doista loše i koja god dijagnoza bila jedva čekam početak neke terapije samo da se počnem osijećati bolje..
Hvala vam svima na savjetima
moniqe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 20:17   #22
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne bi joj šumilo u ušima, kasnila menga i sl. da je riječ samo o paničnima.

Meni ovo zvuči kao da je nešto sa hormonima.
Pa provjerit će sve što treba provjeriti. Hormone, štitnjaču još jednom itd.

A po pitanju (tjelesnih) simptoma anksioznosti i paničnih, na ovom linku su svi popisani (preko 100, samo skrolajte dolje) - pa čak i šumovi / zvonjenje u ušima. Jedino nema menstrualnih, no svi znamo da se ciklus poremeti od stresa.

http://www.anxietycentre.com/anxiety-symptoms.shtml
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 14:10   #23
Dragi moji evo da se ponovo javim sa nekoliko novosti..
Dobila sam menstruaciju i moram priznati da se bar malo bolje osjećam, valjda zbog psihe. Bila sam kod psihijatra i bilo je to jedno sasvim dobro iskustvo, čovjek me sa svojom blagošću i smirenošću toliko opustio da sam se otvorila kao knjiga, čak je bilo i suza. Rekao mi je da sam zapravo potpuno zdrava žena ali da mi se po porodu dogodilo svašta i da je sve skupa previše stresno djelovalo na mene, od traženja bolesti, ct-a, mr, štitnjače, ginekologa, kardiologa... Čak mi je rekao da ga poslušam i ostavim se svih daljnjih pretraga, već da se opustim i počnem misliti na druge stvati osim boleština.
Rekao mi je da je kod mene izražen strah od loših posljedica i da imam blage napade panike te mi pripisao Oksazepam 10 mg 3x1-sedtiv za strah, te Deprozel 20 mg 1/2 tbl dnevno - antidepresiv. Kaže da mi grantira svojom sijedom bradom da ću biti potpuno dobro već do 2 mjeseca ove godine.. Evo jutros sam popila prvi oksazepam i pola deprozela i moram vam priznat da "ne znam gdje se nalazim". Zamantrana sam i imam osjećaj da gledam u križ. Možda je to tako u početku, valjda ću se naviknuti..
moniqe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 23:00   #24
Nuspojave su navodno uobičajene i povlače se kad se navikneš na lijek (nemam osobno iskustvo s lijekovima pa mogu samo prenijeti iskustva drugih) . Imaš na pdf psihologija dosta tema vezanih uz to - i lijekove i različita stanja, pa bi ti moglo biti lakše s ekipom tamo podijeliti iskustva. Držim ti fige i javi se kako ide.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 00:00   #25
isto i kod mene. carski prije osam mjeseci i osijećam se kao da se nikada neću od toga oporaviti. imam taj osjećaj nestajanja, tjeskobe, osjećaj kao da mi preskače srce, ponekad kao lagano pomanjkanje zraka, sve nešto čudno..u stalnom sam strahu od svega i non stop pretjerano brinem.. imam osjećaj da se sva raspadam. još baš i ne spavam po noći jer se često budimo..
__________________
Stigla nam je mala čupavica!
yellowzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.