Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2012., 17:38   #1221
imali su dan prije i telefonsku sjednicu.kako je to bilo ležerno objavljeno na Nu2, zaista je izgledalo da se puštanje tog iznosa sredstva, može, onak, telefonom dogovorit.Kad ono..o tome više ni traga ni glasa.
lutia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 18:02   #1222
reka bi čovik da trebaju pustit 5 milijardi eura, majke ti.
gdlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 20:19   #1223
nema na dnevnom redu sjednice vladeza sutra nista o subvencijama.
gdlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 21:36   #1224
ma da, baš sam i ja gledala dnevni red maloprije.
bacila sam oko na stare postove ljudi koji su zahtjevali subvencije 2011, to je bila agonija i čekanje jednaka ovoj našoj, pa bit će sredstava, pa neće bit, pa čekajte , pa ne čekajte,...ista stvar ko i sad.i na kraju odbijenice, pa čkali 2012, pa gubili kapare, stanove i živce.
Ljudi su htjeli i u medije izaći sa svojim pričama..nažalost, sve ovo je stvarnost naše države.
Zanima me, čime se ljudi u APN u trenutno bave?svi oni jako puno koštaju, šta oni rješavaju sad, ništa ne znaju, niko u ministarstvima ništa ne zna.Nevjerojatno.Ja ako nešto ne znam ne mogu zaradit svoju plaću.Onda se informiram..Al to se očito ne odnosi na svih.I na više instance.
A da ne govorim da ljudi koji rade u ministarstvu ne da ne mogu, nego ne smiju izjavit na telefon a što je vama, kakva izjava ministra, pa vi valjda znate da ministri svašta kažu???????????!
Totalno sam demoralizirana.
lutia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 22:09   #1225
Quote:
lutia kaže: Pogledaj post
ma da, baš sam i ja gledala dnevni red maloprije.
bacila sam oko na stare postove ljudi koji su zahtjevali subvencije 2011, to je bila agonija i čekanje jednaka ovoj našoj, pa bit će sredstava, pa neće bit, pa čekajte , pa ne čekajte,...ista stvar ko i sad.i na kraju odbijenice, pa čkali 2012, pa gubili kapare, stanove i živce.
Ljudi su htjeli i u medije izaći sa svojim pričama..nažalost, sve ovo je stvarnost naše države.
Zanima me, čime se ljudi u APN u trenutno bave?svi oni jako puno koštaju, šta oni rješavaju sad, ništa ne znaju, niko u ministarstvima ništa ne zna.Nevjerojatno.Ja ako nešto ne znam ne mogu zaradit svoju plaću.Onda se informiram..Al to se očito ne odnosi na svih.I na više instance.
A da ne govorim da ljudi koji rade u ministarstvu ne da ne mogu, nego ne smiju izjavit na telefon a što je vama, kakva izjava ministra, pa vi valjda znate da ministri svašta kažu???????????!
Totalno sam demoralizirana.
ma ja sam siguran da ce biti.
gdlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 23:07   #1226
Quote:
gdlaka kaže: Pogledaj post
ma ja sam siguran da ce biti.
aj dobro
amo ća vidit...
lutia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 10:09   #1227
Ja sam jučer zvao po ministarstvu, opet. Našutavali su me od broja do broja, razgovarao sam sa 7 ili 8 osoba i svima je prva rečenica bila "nazovite APN, oni su ti koji moraju imati informaciju" a na moje "iz APN-a me upućuju na ministarstvo" su me samo proslijeđivali dalje. Kada sam bio na rubu živaca javila mi se neka gospođa koja je bila iznimno ljubazna i susretljiva (malo mi je bilo žao nje jer me slušala 20 minuta iako nije ništa kriva) te mi dala broj glasnogovornice ministarstva (01/3782-487). Tamo se javio neki majmun koji me pošteno naživcirao jer je konstantno govorio "čim dobijemo nekakvu informaciju objavit ćemo ju na webu". Nekoliko puta sam ga zamolio da se proba raspitati i da objave BILO KAKVU INFORMACIJU na što je on, kao papagaj, ponavljao isto. Baš mi je digao tlak na milion...

U svakom slučaju, ja ne odustajem! Ministar je najavio dodatna sredstva i ja ću im biti dosadan i zvati svaki dan po 100 puta ako treba. Ako ipak ne odobre sredstva, dat ću ih u novine. Ponašaju se kao mala djeca, kao da ovo njihovo ponašanje ne utječe na ništa.

Prošle godine su isto bili odobrili dodatna sredstva. Znamo li koliko su tada ljudi čekali?
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 10:28   #1228
ajde malo smirite živce, prošle je godine situacija bila malo drugačija. APN je zahtjeve zaprimao dnevno po cca 15-20 zahtjeva i riješavao ih u roku tri dana
Prvi dan zaprimanje, drugi povjerenstvo, treći otprema. i znalo se koliko ima sredstava predviđenih za tu godinu, krajem sedmog mjeseca su vidjeli u ministarstvu da je potražnja za subvencijama velika i odlučili pustiti još taj dodatni iznos za subvencije, nakon čega je rečeno sad je to to i poslje toga nema više novih sredstava, čekajte sljedeću godinu.

krajem desetog mjeseca (nisam baš sigurna) su se sredstva istrošila i APN je zaprimao zahtjeve još dva dana nakon potrošenih svih novaca predviđenih za to i ljudi koji su izvisili su ti koji su u ta dva dana još predali svoje zahtjeve, s tim da je petnaest dana prije APN govorio da su sredstva pri kraju i da se požurite ili "odustanete za ovu godinu"

Ove godine je prvi dan početka akcije na APN stiglo oko 400 zahtjeva i oni uredno štekaju sa obradom, jer ih fizički toliko u jednom danu nemogu obraditi....po meni bi trebali na tjedan dana prekinuti zaprimanje zahtjeva (zajedno za bankama) da riješe predmete koje imaju, vide koliko im je love ostalo i onda nastave dalje zaprimati zahtjeve
katarina.klik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 14:40   #1229
I ja sam jedan od onih što očekuje odgovor kada će biti sredstva, na redu sam 556-i. Zadnja informacija od osobne bankarke, ZABA, je da su iz APN-a danas dobili dopis da i dalje primaju zahtjeve, a da će uplata sredstava biti u šestom mjesecu. E sad ko može čekati neka čeka i izgubi tonu živaca. Naravno informacija ne mora biti točna ali ja ću čekati i dalje.
mmar274 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:06   #1230
Quote:
mmar274 kaže: Pogledaj post
I ja sam jedan od onih što očekuje odgovor kada će biti sredstva, na redu sam 556-i. Zadnja informacija od osobne bankarke, ZABA, je da su iz APN-a danas dobili dopis da i dalje primaju zahtjeve, a da će uplata sredstava biti u šestom mjesecu. E sad ko može čekati neka čeka i izgubi tonu živaca. Naravno informacija ne mora biti točna ali ja ću čekati i dalje.
Evo zvao sam i ja osobnu bankaricu u zabi i kaze da su dobili dopis da jos uvijek mogu zaprimati zahtjeve, al da nije istina da ce sredstva pustit u 6.mj da to ne pise u dopisu, tj da se jos ne zna kad ce to bit
gdlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 21:33   #1231
U ponedjeljak sjedaju novci na račun i stižu ključevi!!

Mi smo predali zahtjev u apn 20.4. (zaključno s tim danom je predano oko 470 zahtjeva). Erste je ugovore u apn poslala 6.4. i nazad su stigli 23.4. U utorak smo obavili solemnizaciju (4400 kn) i odnijeli zahtjev u gruntovnicu.. Rješenje i vlasnički list smo digli danas u grutovnici i odnijeli ih u banku..

P.S. Nadam se da ćemo ubrzo doznati puštaju li dodatna sredstva!
tamičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 22:17   #1232
Quote:
tamičica kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak sjedaju novci na račun i stižu ključevi!!

Mi smo predali zahtjev u apn 20.4. (zaključno s tim danom je predano oko 470 zahtjeva). Erste je ugovore u apn poslala 6.4. i nazad su stigli 23.4. U utorak smo obavili solemnizaciju (4400 kn) i odnijeli zahtjev u gruntovnicu.. Rješenje i vlasnički list smo digli danas u grutovnici i odnijeli ih u banku..

P.S. Nadam se da ćemo ubrzo doznati puštaju li dodatna sredstva!
Ja sam jucer pokupila papire iz gruntovnice, predala u banku, danas su novceki pusteni a ja sam napokon preuzela te toliko cekane kljuceve :-). Morala sam sva brojila ( hep, plinara i vodovod ) prebaciti na svoje ime ali sce to ide relativno brzo. Kljucevi su kod mene i ovaj vikend seliba. Nocna mora zavrsena.
Suosjecam sa vama koji jos uvijek cekate i drzim vam sretnice da uspjesno dovedete ovo do kraja.
ina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 23:19   #1233
haha slag na tortu danas. Kud sam nervozan jer se ovo oduzilo tu me je danas i gazda razveselio predivnom vjesti da mu hitno treba stan pa me je izbacio iz podstanarstva :S Nadam se da cu se za mjesec, dva svemu ovome smijati kad prode i budem u svom stanu
Simplex1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 23:57   #1234
Je li netko od prisutnih u kupovini stana od Jaruščica projekta?

Ja sam dobila subvenciju i ugovore sam preuzela u banci, ali ne mogu javnom bilježniku jer je direktor jaruščice u zatvoru :-) pa se
navodno čeka da se imenuje drugi.
Ajme , jesam se usrećila! taman mislila da sam pri rješenju problema.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:28   #1235
Quote:
sunce1981 kaže: Pogledaj post
Je li netko od prisutnih u kupovini stana od Jaruščica projekta?

Ja sam dobila subvenciju i ugovore sam preuzela u banci, ali ne mogu javnom bilježniku jer je direktor jaruščice u zatvoru :-) pa se
navodno čeka da se imenuje drugi.
Ajme , jesam se usrećila! taman mislila da sam pri rješenju problema.
MOLIM?????????? pa ova naša 'rvacka je totalni kaos!!!!! imam rezervaciju za stan u S4, čekam subvenciju.... da, već mi je sve skupa kad sam dobila mailom predugovor da ga škicnem u potpisu je bio crlenjak, a kad sam došla u JP potpisati ga bio je naveden neki drugi.....majčice mila, pa toga ima samo kod nas....tog ima samo kod nas
stripi007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 17:24   #1236
Quote:
sunce1981 kaže: Pogledaj post
Je li netko od prisutnih u kupovini stana od Jaruščica projekta?

Ja sam dobila subvenciju i ugovore sam preuzela u banci, ali ne mogu javnom bilježniku jer je direktor jaruščice u zatvoru :-) pa se
navodno čeka da se imenuje drugi.
Ajme , jesam se usrećila! taman mislila da sam pri rješenju problema.

Nama je isto odobrena subvencija za stan u s4. Čekamo ugovore već 20-ak dana, a ako je ovo istina onda je jasno zašto.
Jel se zna koliko će to potrajati?
sbullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 00:12   #1237
Quote:
sbullet kaže: Pogledaj post
Nama je isto odobrena subvencija za stan u s4. Čekamo ugovore već 20-ak dana, a ako je ovo istina onda je jasno zašto.
Jel se zna koliko će to potrajati?
Prosle godine im je u 7 mjesecu sjela plomba na sve stanove... u zadnji trenutak, krajem 10-og mjeseca sam uspio realizirati kredit preko APN-a... Tako da me ne cudi ova prica...
miroslav23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 17:45   #1238
Quote:
sunce1981 kaže: Pogledaj post
Je li netko od prisutnih u kupovini stana od Jaruščica projekta?

Ja sam dobila subvenciju i ugovore sam preuzela u banci, ali ne mogu javnom bilježniku jer je direktor jaruščice u zatvoru :-) pa se
navodno čeka da se imenuje drugi.
Ajme , jesam se usrećila! taman mislila da sam pri rješenju problema.
Samo za informaciju! 03.04.2012. imenovan je novi direktor Jaruščice Projekta. Vidi se u registru trgovačkog suda.
sbullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 18:40   #1239
Quote:
sbullet kaže: Pogledaj post
Samo za informaciju! 03.04.2012. imenovan je novi direktor Jaruščice Projekta. Vidi se u registru trgovačkog suda.
Meni je u cetvrtak g. Frkovic iz Zane rekao da se ceka provedba novog direktora u Trgovackom sudu. Nadam se da ce sve krenuti uskoro.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 01:12   #1240
Odgovor iz ministarstva graditeljstva: Dodatna financijska sredstva za subvencioniranje stambenih kredita moći će se osigurati ovisno o stanju Državnog proračuna. Ministar Vrdoljak založio se za ta sredstva ali konačna realizacija bit će ostvarena u suradnji s Ministarstvom financija.

S poštovanjem,

Odjel za odnose s javnošću


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Kata Gojević, glasnogovornica
Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja
Ulica Republike Austrije 20, 10 000 Zagreb
tel: 01/ 3782- 487;
fax: 01/ 3782- 192;
e-mail: [email protected]starstva graditeljstva:
vozač12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.