Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2012., 14:10   #5141
I ja bi taj link, ak mi netko može poslat. Hvala unaprijed.
šarkopirkasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:14   #5142
Quote:
šarkopirkasta kaže: Pogledaj post
I ja bi taj link, ak mi netko može poslat. Hvala unaprijed.
I ja bih taj link! Molim vas da ne roknem tu matišu.
Hunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:18   #5143
Što je točno asimptota?
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:25   #5144
asimptota krivulje ti je "linija" takva da se udaljenost imeđu te linije i krivulje približava nuli dok krivulja i linija teže beskonačnosti
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:25   #5145
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
Što je točno asimptota?
Asimptota funkcije je pravac sa svojstvom da udaljenost između točke na grafu funkcije i tog pravca teži k nuli kada točka na grafu odmiče u beskonačnost.
Iliti laički rečeno, pravac oko kojeg crtaš funkciju i traži se uglavnom za racionalne funkcije.
__________________
Weeee
pita-od-jabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:28   #5146
Samo malo, tamo gdje su zadaci i mi moramo točno staviti A B C ili D.. moramo li mi tu riješiti zadatak isto da nam se vidi postupak ili to samo gdje su zadaci s kratkim odgovorima?
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:33   #5147
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
Samo malo, tamo gdje su zadaci i mi moramo točno staviti A B C ili D.. moramo li mi tu riješiti zadatak isto da nam se vidi postupak ili to samo gdje su zadaci s kratkim odgovorima?
Pa ako se ne traži, onda ne. Obično prije zadataka piše jel se treba napisati postupak, ali koliko sam vidjela, za zadatke pod ABCD ne treba. Skini su jednu staru državnu pa pregledaj malo.
__________________
Weeee
pita-od-jabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:41   #5148
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
Samo malo, tamo gdje su zadaci i mi moramo točno staviti A B C ili D.. moramo li mi tu riješiti zadatak isto da nam se vidi postupak ili to samo gdje su zadaci s kratkim odgovorima?
Ne treba, a kod zadataka kratkog odgovora također ne treba postupak. Postupak je potreban kod zadataka produženog odgovora koji su samo na višoj razini.
HellInOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:43   #5149
bitno je samo da ne vratite prazan list za koncept jer inace pad zbog prepisivanja

(i ako moze link na knjigu )
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:52   #5150
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
bitno je samo da ne vratite prazan list za koncept jer inace pad zbog prepisivanja

(i ako moze link na knjigu )
Jel i za prvih 15 pitanja isto ili?

I oni zadaci kao npr: Dvoje ljudi dijeli 15658 kuna u omjeru 4:5 koliko je drugi više dobio od prvoga. ja to samo u kalkulator utipkam i napišem.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:54   #5151
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Jel i za prvih 15 pitanja isto ili?

I oni zadaci kao npr: Dvoje ljudi dijeli 15658 kuna u omjeru 4:5 koliko je drugi više dobio od prvoga. ja to samo u kalkulator utipkam i napišem.
Ja neću pisati po konceptu takve zadatke jer radim na isti način kao i ti, a i samo bi mi zauzimali dragocjen prostor
__________________
Weeee
pita-od-jabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:01   #5152
Ja pola zadataka rješavam kalkulatorom ili neke jednostavne napamet, nema šanse da pišem dva puta tri na koncept
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:04   #5153
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Jel i za prvih 15 pitanja isto ili?
u pravilima nigdje ne pise sto mora biti u konceptu, ali nama su tako rekli da je bilo padova zbog toga
samo treba pisat ove malo kompliciranije koje ne mozes samo uvrstit u kalkulator i you'll do fine
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:08   #5154
pa boli nje kita, ako me ne traže postupak, onda im je svejedno kako sam dobio rezultat

ako ih zanima postupak za sve zadatke, onda su trebali staviti i da se gleda postupak u svim zadacima, a ne samo u zadnja 2
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:11   #5155
Je kad krenem sutra rješavat pa na konceptu prvi zadatak uredno X+3=8
X=8-3
X=5
A na zadnoj strani brojevi razbacani, bez ikakvog smisla, obilježeno drugačije nego u zadatku
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:13   #5156
Quote:
Riješite zadatke 29. i 30. i napišite postupak rješavanja plavom ili crnom kemijskom olovkom.
Prikažite sav svoj rad (skice, postupak, račun).
Ukoliko dio zadatka riješite napamet, objasnite i zapišite kako ste to učinili.
eto, ovo piše u uputama za zadnja 2 zadatka
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:29   #5157
Može mi neko pomoći s rješavanjem ovog zadatka? Hvala

Po dolasku na cilj grupa planinara provodila je slobodno vrijeme tako da je trećina
grupe otišla na obližnji izvor, četvrtina je igrala društvenu igru, šestina se bavila
sportskim aktivnostima, a preostalih 12 planinara sjeli su u krug i zapjevali.
Koliko je ukupno bilo planinara
Traice is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:34   #5158
Quote:
very_confused1 kaže: Pogledaj post
asimptota krivulje ti je "linija" takva da se udaljenost imeđu te linije i krivulje približava nuli dok krivulja i linija teže beskonačnosti
Quote:
pita-od-jabuke kaže: Pogledaj post
Asimptota funkcije je pravac sa svojstvom da udaljenost između točke na grafu funkcije i tog pravca teži k nuli kada točka na grafu odmiče u beskonačnost.
Iliti laički rečeno, pravac oko kojeg crtaš funkciju i traži se uglavnom za racionalne funkcije.
Hvala.

Ako dođe da u zadatku da nacrtamo kružnicu, jel moramo proći cijelu precizno kemijskom?
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:39   #5159
I ja bih molio pm s knjigom od bilo koga.
Hvala.
Soziopath is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:44   #5160
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
Hvala.

Ako dođe da u zadatku da nacrtamo kružnicu, jel moramo proći cijelu precizno kemijskom?
Kemijskom moramo, ali nisam sigurna jel treba baš precizno. Prije bih rekla da je glavno da odredimo središte, nekoliko točaka na putanji kružnice i tako spojimo. Ja ću si ponijeti šestar pa ako bude takav zadatak, prvo ću s njim preći, pa tek onda kemijskom.
__________________
Weeee
pita-od-jabuke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.