Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2008., 08:08   #41
Moj san je uvijek bila 372XP Husqvarna. Ako možeš, priušti si ju, i sigurno ti nebude žal. Nekad je bilo i Jonsereda 2171 (to je ista pila), no mislim da ih više ne prodaju.
Mi imamo Jonsered 670Champ (champ, nikam bez tvojeg imena ), stariju sestru od 2165 i zadovoljni smo s njom.
U Stihl-ove se ne razmem, no obzirom da već imaš jednu Stihl-ovu, možda bi ti bilo jednostavnije da ostaneš pri istoj marki, ako nikaj drugo onda zbog istog servisa za obje.
U svakom slučaju, ni sjednom od te dvije marke nećeš pogriješiti.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 21:20   #42
bok decki

ja isto kradem drva.
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 22:36   #43
Husqica je zakon.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 10:58   #44
ja se baš nisam usrečio sam husquarnom, iako sam imao i probao dosta drugih, neke još rade, recimo ono mcculoch sranje već osmu godinu.
Razvikanu i toliko hvaljenu husquarnu sam platio masno, da čuvam i imam, kvaliteta koja će me služiti godinama.
Pazio sam i krenuo lagano, sa pola gasa prvih 10- tak sati rada, nova mješavina i sve super. Nikada radio duže od 30-60 minuta
No, već nakon 2 mjeseca, izgubila je preko 2/3 svoje snage i radila ko krepano govedo. Brzo tražim list garanciju, račun i idem ljut u servis gdje sam je kupio novu. Za tjedan dana gotova, račun 500 kn. Otišle neke cijevi, neke šelne se razdrapale, pa ovo pa ono, E majku božju nikad više.
Sa druge strane, tast kupio stihlovku flaksericu, sav ponosan, ono vozi vw i kupuje samo njemačko jer je najkvalitetnije. Kadli ono nakon dva dana nosi i on u servis, što je kako je...pukla ona kardan sajla ?!?! Poslije se branio to nije original njemačka, to je tvornica u mexicu.....
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 11:54   #45
E hebiga sad si ga ubil u pojam totalno
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 17:01   #46
Ukratko, kakve si sreće...
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 08:27   #47
jos bi dodal husq. je ko i volvo kupis ga jedanput i vise nikad jer se jako razočaras ne tolko zato jer su jako losi nego jednostavno zato jer očekujes nesto savrseno a ono stalno moras hodat po servisu radi nekih sitnica koje obično nisu pod garancijom
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 08:59   #48
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
jos bi dodal husq. je ko i volvo kupis ga jedanput i vise nikad jer se jako razočaras ne tolko zato jer su jako losi nego jednostavno zato jer očekujes nesto savrseno a ono stalno moras hodat po servisu radi nekih sitnica koje obično nisu pod garancijom
S obzirom da si ti direktno u tom biznisu (jer se baviš prodajom alata), uopće me ne čudi ovaj post. Kao i u mnogim drugim postovima, jedva čekaš da pustiš malo vode na svoj mlin, tj. Stihl...

Ja imam Husqvarnu staru više od 20 godina, koja radi savršeno. Jedini dio koji je na njoj zamjenjen je konopac za startanje, i jedan set gumenih amortizera, koji se potrgao od dugotrajnog korištenja. Svaka motorna pila traži održavanje, i moja je na početku "ostala bez snage", ali zbog toga što joj je filter zraka bio već previše zauljen i mastan. Umjesto u benzinu, prao sam ga sa sapunicom, a ona nije otopila ulje s mrežice.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 16:36   #49
ja iznosim iskustva 12g. servisiranja mot.pila a sto se prodaje tiće u trg. prodajem i stihl i husq. i dolomar i solo i nije točno da favoriziram stihl. Vise mi odgovara prodati husq. jer na njoj imam veću zaradu nego na stihlu. ima jos jedna stvar koja je jako bitna a to je da je jako bitno kako se tko odnosi prema stroju kojim radi. osobno ja koristim dolmar i on je moj osbni favorit u srednjoj klasi odnosno kod korisnika koji godisnje rade do 30-40m drva a sto se strgo profesionalne primjene tiče najbolji se pokazao stihilodnosno modeli 440,650, stari 064 i 038(sada 381) pila od 5ks koja je doslovno nepoderiva
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 16:41   #50
champ, predpostavljam da imas h 61 ili 66 pa ti sad uzmi recimo iz te klase h359 i nema šanse da ti izdrži tolko. uz malo zešću primjenu nakon godine dana ju nečeš prepoznati
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 19:14   #51
ovu sthil 038 imam doma već deset godina valjda
jedino mi na živac ide to kaj ju relativno teško upalit ponekad
inače ful zadovoljan
bilo je problema s čepom od benge to je od plastike napravljeno i navoj se izgloda s vremenom

kolko sam probao jornsed i husquarnu puno ih je lakše zakurblati a i lakše su tak da je možda najbolje odabrati model i isprobati kak radi
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 23:30   #52
koristim stihl MS180, srezala 100-tinjak krovišta i još koješta...
prošli tjedan napravljen prvi servis, 850kn i sada je kao nova:klap:
relativno sam zadovoljan s obzirom na snagu, 1,5kw...a kod samog odabira nije mi bilo toliko bitno dali je to husquarna, Jonsered, dolmar, stihl... samo da nije preko 5kg eto odabrah ovu i kao što rekoh, relativno zadovoljan...
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 07:59   #53
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
champ, predpostavljam da imas h 61 ili 66 pa ti sad uzmi recimo iz te klase h359 i nema šanse da ti izdrži tolko. uz malo zešću primjenu nakon godine dana ju nečeš prepoznati
Točno, ja imam model 61, u ono vrijeme profesionalni modeli su bili 266, 268, 272, koji su imali i grijane ručke. Ali vidio sam kod ljudi i u servisima i dosta novijih Stihlovki, koje imaju problema s paljenjem. Modul paljenja nekako im se prelako pokvari, tak da sam stakao dojam da nisu baš jako pouzdane.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 08:11   #54
Husqvarna 61 ili 66 - koji su Jonseredovi modeli ekvivalentni? Ja imam Jonsered 670Champ - to bi valjda bila 66XP?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 08:21   #55
h61=j625, 266=670 samo ih kod nas bas i nema puno
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 08:36   #56
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
h61=j625, 266=670 samo ih kod nas bas i nema puno
I kakva je presuda - prodati ju i koji Stihl-ov model kupiti?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 10:09   #57
Moj stari je kupio Stihl 1974. godine i ta pila još dan-danas radi besprijekorno Kroz svo to vrijeme bio je samo jedan ozbiljniji kvar, ništa nije potrgano, uopće ne djeluje pohabano, a podosta toga smo brat i ja s njom popilili kroz ta tri i pol desetljeća, uključujući cijela velika stabla za koja bi netko rekao da treba kudikamo jaća pila...
Negdje sam čuo da sadašnje štilovke više nisu tako dobre... ne znam.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 14:28   #58
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
I kakva je presuda - prodati ju i koji Stihl-ov model kupiti?
A zasto bi ju prodaval ak te dobro služi?!
Negdje sam u prijasnjim postovima pročital da jos uvijek imas isti lanac na njoj
tak da sumnjam da ti uopće treba pila
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 15:02   #59
Quote:
Trazim_auto kaže: Pogledaj post
Moj stari je kupio Stihl 1974. godine i ta pila još dan-danas radi besprijekorno Kroz svo to vrijeme bio je samo jedan ozbiljniji kvar, ništa nije potrgano, uopće ne djeluje pohabano, a podosta toga smo brat i ja s njom popilili kroz ta tri i pol desetljeća, uključujući cijela velika stabla za koja bi netko rekao da treba kudikamo jaća pila...
Negdje sam čuo da sadašnje štilovke više nisu tako dobre... ne znam.
Ima jedna stvar o kojoj ljudi opće ne razmišljaju ,a to je da tehnologija u posljednih 40g napreduje i da se vise strojevi ne konstruiraju tako da oni čim duže izdrže nego da čovijek čim manje trpi u radu sa strojem. A to znači da strojevi moraju biti sto lakši sa što manje vibracija a to povlači sve više plastičnih djelova na strojevima. A tu počinje priča da stihl vise nije ono što je bil jer kad dedek koji je imal S070 koja imala 70cm3 na 10000 o/min koja je stvarno nepoderiva pa ga onada u nekoj nespecijaliziranoj trgovini nagovore na neki modeli koji je preslabi za njegove potrebe onda počinje priča kak stilh vise nije ono kaj je bil mada uopće nije bitno o kojoj se marki radi.
Jer svaka pila od prije 30 i vše godina je napravljena tako da uz minimalno odrzavanje moze trajati viječno. Inače taj model 070 jos uvijek rade za afriku i njihove prasume jer navodno ni jedna druga pila dolje ne funkcionira.
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 16:07   #60
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
A zasto bi ju prodaval ak te dobro služi?!
Negdje sam u prijasnjim postovima pročital da jos uvijek imas isti lanac na njoj
tak da sumnjam da ti uopće treba pila
Ma nemam isti lanac, tri-četiri su poderana, kao i druga vodilica. Ak se dobro sjećam, rekel sam da stari lanac koristim za rezanje tamo gdje ima čavli, betona i sl.

Fali mi samo netko tko bi ju dobro porihtal nakon 14 g. upotrebe
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.