Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2016., 14:25   #261
evo citiram forum hr ovo je napisano 2016 pa neka mi neko pls objasni jel ovo istina ili ne. da se nakon osmog pada gubi pravo upisa na bilo koji faks u sklopu tog sveucilista.


"Ekipa, imam gadnu situaciju.
6 puta sam pala opću (rušila me zadnji put na stehiometrijskom dijelu usmenog ispita) i sada me zanima što se događa ako padnem recimo 8 puta? Jel ima neka caka da gubim pravo studiranja na bilo kojem smjeru fkita i bilo kojem srodnom fakultetu ili i nakon osmog pada mogu samo promijeniti smjer/faks?

Geppetto's Avatar

Join Date: Sep 2010.
Posts: 476
Gubiš pravo studiranja na svim sastavnicama Sveucilista u Zgb-u zato je najbolje da se maksimalno pripremis za ta 2 zadnja roka."
crashandcigars is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:15   #262
Quote:
crashandcigars kaže: Pogledaj post
evo citiram forum hr ovo je napisano 2016 pa neka mi neko pls objasni jel ovo istina ili ne. da se nakon osmog pada gubi pravo upisa na bilo koji faks u sklopu tog sveucilista.


"Ekipa, imam gadnu situaciju.
6 puta sam pala opću (rušila me zadnji put na stehiometrijskom dijelu usmenog ispita) i sada me zanima što se događa ako padnem recimo 8 puta? Jel ima neka caka da gubim pravo studiranja na bilo kojem smjeru fkita i bilo kojem srodnom fakultetu ili i nakon osmog pada mogu samo promijeniti smjer/faks?

gepetto:
Gubiš pravo studiranja na svim sastavnicama Sveucilista u Zgb-u zato je najbolje da se maksimalno pripremis za ta 2 zadnja roka."
dotična je pitala za jedan od smjerova na FKIT-u, što u njenom konkretnom slučaju znači da nakon osmog puta ne može upisati nijedan smjer na FKIT-u. ne znam gdje je ta odredba da nakon osam padova jednog ispita ne možeš upisat nijedan drugi faks (faks, znači ne smjer)?

al kad već ne želiš studirati to što studiraš, nemoj izaći osmi put na jedan ispit nego se formalno ispiši prije pa ćeš se riješit ovih strahova.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 11:17   #263
Trebala bi malu pomoc.
Upisana sam redovno na efzg. Imala sam zamrznutu godinu i sad se zelim ispisati s fakulteta.
Kako ide procedura, hocu li trebati ista platiti? Do kad imam vremena to napraviti i sto ce se desiti ako se ne ispisem u tom odredenom roku?
I na kraju, ako se sad ispisem da li mogu sljedece godine opet upisati redovno neki drugi fakultet?

Znam da je puno pitanja, unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Aideen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 14:34   #264
Quote:
Aideen kaže: Pogledaj post
Trebala bi malu pomoc.
Upisana sam redovno na efzg. Imala sam zamrznutu godinu i sad se zelim ispisati s fakulteta.
Kako ide procedura, hocu li trebati ista platiti? Do kad imam vremena to napraviti i sto ce se desiti ako se ne ispisem u tom odredenom roku?
I na kraju, ako se sad ispisem da li mogu sljedece godine opet upisati redovno neki drugi fakultet?

Znam da je puno pitanja, unaprijed zahvaljujem na odgovoru
odeš do referade po mogućnosti prije upisa na sljedeću godinu. ako plaćaš ispis, to je obično oko 150 kn ili ništa, ovisno o fakultetu. izvadiš sve papire pa se za sljedeću godinu prijaviš preko postani-student za upis na drugi fakultet.

simple as that. ako nemaš lozinku i to, možeš odabrati opciju da ti oni automatski na mobitel pošalju podatke za prijavu.

dakle možeš ponovno upisati neki drugi fakultet. samo što i u slučaju da upadneš redovno tu godinu plaćaš. ali sve ostale ne u slučaju riješavanje svih ispita u roku (tj. 55 ects-a ili drugi uvjeti koji traže pojedini fakulteti).
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 18:01   #265
Postoji li neki datum dokad se mora ispisati s fakulteta? Citam pravilnike, ali nigdje me nalazim, a upitalo me za savjet.
__________________
That's when you know you've found somebody really special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share the silence.
Pravnicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 19:28   #266
Quote:
Pravnicica kaže: Pogledaj post
Postoji li neki datum dokad se mora ispisati s fakulteta? Citam pravilnike, ali nigdje me nalazim, a upitalo me za savjet.
Mislim da možeš bilokada. Definitivno prije nego što upisuješ novi faks (ako ga upisuješ), a u suprotnom vjerojatno nema roka.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 21:48   #267
kakva je situacija na FFZGu, jel besplatno ispisivanje i jel odmah gotovo ili postoji procedura?
Football_Boky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 20:37   #268
Pomoć za ovu jako specifičnu situaciju..

Pozz ekipa, ne znam gdje da postam od svih tih silnih threadova pa evo rekoh tu ću

Ukratko, prošle godine sam upisao Agronomski (1. puta, bez plaćanja) i odlučio se ispisati tijekom 2. semestra. Ove godine sam upisao PBF, i naravno da sam očekivao da moram platiti fakultet, no teta Vesna je zajeb*la stvar malo... Prije upisa me je nazvala i rekla da ne moram platiti ništa (jer nije vidjela da sam išao na agronomski). Uz sve to, 71. sam na listi od 70 kojih se prima i mene su primili zbog manjka stranih studenata.

Dođem na upise i kaže mi teta da moram platiti i da se ona zabunila jer nije vidjela da sam studirao, ja sav u šoku..Upisala me je na faks iako nije smjela i rekla mi da dođem 15.9. kad faks počne i da će sve bit sređeno. dođem ja tad i ništa ona nije sredila s nadređenima... kaže mi opet da dođem u 10. mjesecu, al u meduvremenu ja sam odlučio odustat od faksa jer se nimalo ne vidim na PBF-u nažalost.. Nisam lud da više trčim kod nje u referadu ko da sam željan platiti, al s druge strane rekla je da možda neću morat platit... Jel postoji mogućnost da ne moram platit uopće ako se sad ispišem? Ipak je njena greška to šta me je upisala, a nije smjela bez polovice školarine..

svako mišljenje/savjet je dobrodošao..

Zadnje uređivanje fitzkt : 04.10.2016. at 21:03. Reason: svasta
fitzkt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:48   #269
Quote:
fitzkt kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa, ne znam gdje da postam od svih tih silnih threadova pa evo rekoh tu ću

Ukratko, prošle godine sam upisao Agronomski (1. puta, bez plaćanja) i odlučio se ispisati tijekom 2. semestra. Ove godine sam upisao PBF, i naravno da sam očekivao da moram platiti fakultet, no teta Vesna je zajeb*la stvar malo... Prije upisa me je nazvala i rekla da ne moram platiti ništa (jer nije vidjela da sam išao na agronomski). Uz sve to, 71. sam na listi od 70 kojih se prima i mene su primili zbog manjka stranih studenata.

Dođem na upise i kaže mi teta da moram platiti i da se ona zabunila jer nije vidjela da sam studirao, ja sav u šoku..Upisala me je na faks iako nije smjela i rekla mi da dođem 15.9. kad faks počne i da će sve bit sređeno. dođem ja tad i ništa ona nije sredila s nadređenima... kaže mi opet da dođem u 10. mjesecu, al u meduvremenu ja sam odlučio odustat od faksa jer se nimalo ne vidim na PBF-u nažalost.. Nisam lud da više trčim kod nje u referadu ko da sam željan platiti, al s druge strane rekla je da možda neću morat platit... Jel postoji mogućnost da ne moram platit uopće ako se sad ispišem? Ipak je njena greška to šta me je upisala, a nije smjela bez polovice školarine..

svako mišljenje/savjet je dobrodošao..
znači strašno.

sad u principu ti bi trebao platiti tu godinu makar se možeš ispisati kad god. zaribano je kaj su te već tako upisali (ako uopće jesu unijeli u sustav itd.), al bilo bi dobro da im se javiš i da pitaš tamo svoj status. i jednostavno budi iskren, pitaj koja je procedura u slučaju da se želiš ispisati. za drugo ne znam.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 13:28   #270
Mozda glupo pitanje, ali opet, zelim biti siguran.
Upisao sam ponavljacku godinu, na studomatu mi stoji da trebam platiti skolarinu tolko i tolko, dobio sam i mail.

E sad, radi se o tome da ja godinu jos nisam platio a otvorila su mi se vrata da se odselim van Hrvatske i trebao bih se ispisati s faksa.

Zanima me sljedece; ako se ja ispisem, moram li ja platiti tu godinu ili ne i ako moram do kad su rokovi za placanje godina?
Mogu li se ja uopce ispisati bez da sam platio godinu?

Nadam se da mi netko moze pomoci oko ovoga i unaprijed zahvaljujem.

Sent from my Digitron using Tapatalk
__________________
Secrets don’t sleep till they’re took to the grave.
Johnny0160 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 13:31   #271
Moras platiti.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 15:07   #272
Mislim da moraš podmiriti sva dugovanja i u slučaju ispisa, sad do kad, oni će ti reći.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:38   #273
Ako sam ponovo upisao godinu,upisao sam 1. semestar zasad,ako se odlucim ispisat prije pocetka drugog semestra ne moram placat participaciju za njega? Ili moram?
Matthew JR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 09:49   #274
Quote:
Matthew JR kaže: Pogledaj post
Ako sam ponovo upisao godinu,upisao sam 1. semestar zasad,ako se odlucim ispisat prije pocetka drugog semestra ne moram placat participaciju za njega? Ili moram?
Jesi li dobio racun za skolarinu?
Tamo ti je uracunata cijela godina, znaci ne placas 1. semestar pa onda kasnije 2., nego za oba dobijes jedan racun.
Ja sam u potpuno istoj situaciji, nedavno sam se isao raspitati u referadu oko toga pa ti zato i govorim.
E da, jos nesto...ako jos nisi platio godinu onda se neces moci ispisati, ispis je moguc tek kad podmiris sva dugovanja.

Sent from my Digitron using Tapatalk
__________________
Secrets don’t sleep till they’re took to the grave.
Johnny0160 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 19:16   #275
Nisam dobio račun, na stranici fakulteta su podatci o placanju, al tamo mi je pod dugovanjima navedena samo razlika od 1 semestra koju nisam platio
Matthew JR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 00:03   #276
Quote:
Matthew JR kaže: Pogledaj post
Nisam dobio račun, na stranici fakulteta su podatci o placanju, al tamo mi je pod dugovanjima navedena samo razlika od 1 semestra koju nisam platio
Moguće je da se to sve razlikuje od fakulteta do fakulteta.
Meni je došao račun na mail i zbrojeni su mi svi ECTS bodovi koje nisam položio prošle godine (upisao sam ponavljačku), znači moram platiti kompletnu godinu ispisao se ja sad ili u drugom semestru i to sve odjednom.

Uglavnom, ja bih ti svakako preporučio da čim prije odeš do referade i pitaš njih trebaš li platiti i taj drugi semestar u slučaju da se sad ispišeš.

Sent from my Digitron using Tapatalk
__________________
Secrets don’t sleep till they’re took to the grave.
Johnny0160 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 12:58   #277
Ovako, mene zanima ukoliko želim promijeniti faks i upisati se ponovno preko 'Postani student', postoji li rok do kad se moram prijaviti u sustav ili mogu bilo kad (npr. u 6.mjesecu)?
lazagnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:55   #278
Quote:
lazagnje kaže: Pogledaj post
Ovako, mene zanima ukoliko želim promijeniti faks i upisati se ponovno preko 'Postani student', postoji li rok do kad se moram prijaviti u sustav ili mogu bilo kad (npr. u 6.mjesecu)?
Ako ne planiraš ponavljati maturu, vrlo vjerojatno možeš sve dok prijave za fakultete traju, a to sigurno piše negdje na postani-studentu.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:03   #279
Quote:
lazagnje kaže: Pogledaj post
Ovako, mene zanima ukoliko želim promijeniti faks i upisati se ponovno preko 'Postani student', postoji li rok do kad se moram prijaviti u sustav ili mogu bilo kad (npr. u 6.mjesecu)?
kao što je rakkatakka rekla. samo pazi da se ne ulogiraš prekasno jer neki faksevi traže prijemne ispite koji se posebno plaćaju, prijavljuju itd.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 09:39   #280
Hvala puno na odgovorima.

I znate li možda mogu li se sa starim lozinkama ulogirat ili moram nove tražiti?
lazagnje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.