Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2009., 00:54   #1
Lom fibule i tibije...molim savjete

Ovako, prije 2 mj sam slomio obje kosti u ljevoj potkoljenici (naravno, na nogometu)...To se dogodilo dosta kasno tako da su me operirali sljedece jutro. Stavili su mi plocicu i 7 sarafa. Prije 4 dana sam isao skinut gips ali mi je doktor rekao da i dalje moram hodat na stakama. Problem je u tome sto kada na tr. ambulanti na rebru nesto pitas onda ti odgovaraju kao da si im samar opalio, uzasno su neljubazni i nepristupacni. Dali je iko imao slicna iskustva, dali se ti sarafi vade, dali se u pravilu poslje moze normalno igrat nogomet ili baviti drugim aktivnostima?
Molim savjete
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 16:25   #2
to što si operiran sljedeće jutro ne znači ništa (ukoliko nema ozljede krvnih žila operativni zahvat ne mora bit hitan, dapače, bolje je pacijenta pripremiti za operaciju kao što su tebe)...što se tiče pločica, u pravilo se vade, ali ne prije godinu dana (osim ako ne daj bože dođe do upale što je najveće zlo), sportaši obično pločice vade nakon završetka karijere (kako ne bi morali pravit još jednu pauzu od nekih mjesec dana nakon vađenja pločica), a starcima se ni ne vade jer nije potrebno...manji je rizik da će te pločice pravit probleme nego eventualne komplikacije operacije....uglavnom, to što ti je skinut gips, je dobar znak, vjerojatno se stvara kalus i sve ide po planu...štaku ćeš morat koristit još neko vrijeme i slijepo moraš vjerovat svemu što ti traumatolog kaže, od odlaska na kontrolne preglede, fizikalnu terapiju itd...nemoj ništa na svoju ruku jer se lako možeš vratit na početak...živi primjer svega ti je Pelaić, koji je jednostavno prerano postao bahat pa ponovio ozljedu 8koja je sad višestruko teža)...bude li sve kako treba...nogomet ćeš ponovo igrati bez problema, ali napominjem, sve u svoje vrijeme
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 12:36   #3
lom fibule

Pozdrav svima, pisem iz Sarajeva, forum je stvarno dobar.
Da predjem na stvar, prije 5 sedmica sam slomio fibulu iznad skočnog zgloba sa dislokacijom 4mm, nisam isao na operaciju, jer kako doktori kazu nije bilo potrebe za tim. Poslije 4sedmice, skinuo sam gips, tj jucer i dobio uputnicu na fizikalnu terapiju i neke vjezbe kuci da radim.
Sad me zanima sta se konkretno radi na toj terapiji i da li je neko imao slican slucaj, pa da mi predlozi neke vjezbe da radim kuci, kao i odgovor za koliko cu moci normalno da hodam, bez staka, jer to je sad jos uvijek nemoguće, noga kao da nije moja.

Pozdrav za sve forumase.
dinkoq is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 14:24   #4
bok

pozdrav svima,slomio sam fibulu ovih dana,jucer sam dobio teski gips,nakon langete. nadam se da ce biti sve ok al tek nakon 2 mjeseca se noga oslobadja od gipsa i krece razgibavanje,jer nakon tih 2mj doktor kaze da noga bude totalno nepokretna tek tim odredjenim terapijama ce doci na svoje....
Valjda ce da dude tako ak nes nekrene po zlu..
dubrovnik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 16:53   #5
Dizem temu iz mrtvih da napisem svoje iskustvo intraartikuatnog prijeloma proksimalne tibije desno.

U prometnoj nesreci stradao kao pješak 10.06.2019. primljen na Rebru. Operacija odradena 12.06., plocice i serafi.

Krajem srpnja kurug trazi da odem u toplice na rehabilitaciju. Odlazim u Varazdinske toplice gdje sam mjesec dana.

Nakon toga sljedecih 5 mjeseci nastavljam fizikalnu u Zagrebu.

Ovaj cetvrtak otisao na Rebro te operacijom izvadena plocica i serafi.

Bitne stvari; dolaskom u toplice me postavljaju na noge bez staka. U toplicama sam odradio 60% svega sto mi je trebalo za potpuni oporavak. U Zagrebu na fizikalnoj dobio 5% ( puno niza razina od one u toplicama ), dok sam sam odgovoran za 35%.

Dakle, slusajte struku i bez puno ulozenog truda od vas samih necete se vratiti tamo gdje ste bili prije loma. Zdravstvo moze uraditi puno, ali ne moze umjesto vas uloziti trud koji je potreban da se dogodi potpuni oporavak.
__________________
"Smiješno mi je kad me Maja Sever proziva zbog mojih desnih svjetonazora a zaposlena je na televiziji na izravnu intervenciju Gojka Šuška."
Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.