Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2008., 14:04   #1
VGA to HDMI

kupio sam Philipsov LCD koji nema pc ulaz . u knjizi kažu da
se komp može spojiti preko VGA-HDMI kabela zna li itko gdje nabaviti taj kabel i koliko košta i postoje li neke druge opcije (konektori) i gdje ih se može kupiti
RHEM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 14:27   #2
https://www.forum.hr/showthread.php?t=309974
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 14:31   #3
hvala ali treba mi konkretno gdje nabaviti jer u chipoteci nisu nikad čuli za taj kabel
RHEM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 21:52   #4
Ne mozes tako spojiti, takav kabel ne postoji...VGA je analogni HDMI je digitalni, treba AD/DA konverter izmedju...daj quote iz te "knjige" gdje pise d aide VGA na HDMI...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 08:39   #5
Vjerojatno je mislija na VGA to DVI... Ali, to je onda DVI-I (A+D) ili DVI-A, ali nikako DVI-D koji je direktno kompatibilan sa HDMI... Uvijetno govoreći direktno... Tako da ništa od jednostavnog VGA to HDMI...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:49   #6
Nova graficka na komp sa HDMI ili DVI izlazom ti je jedino rjesenje..
zoran066 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:35   #7
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ne mozes tako spojiti, takav kabel ne postoji...VGA je analogni HDMI je digitalni, treba AD/DA konverter izmedju...daj quote iz te "knjige" gdje pise d aide VGA na HDMI...
Postoji taj kabel, imam ga doma. Dao mi ga je frend pa ne znam di se može kupit ali sigurno postoji. A može se i hdmi->dvi, dvi->vga.

A sad, istini za volju, probao sam s hdmi izlaza na vga ulaz s obe varijante i ne radi mi ni jedna. :/


Da pojasnim, kad kažem "može" mislim postoje dijelovi, njihovim spajanjem se dobije kabel koji je na jednoj strani vga na drugoj hdmi. Ne mislim da to nužno i radi, jer meni ne radi.
__________________
Hvala na pažnji! :)
Andrej1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:42   #8
znači teoretski ima i postoji i može, al praktično-ne može. pravo solomonsko rješenje.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 14:26   #9
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
znači teoretski ima i postoji i može, al praktično-ne može. pravo solomonsko rješenje.
NE MOŽE SE!!! ovdje je riječ samo o time da DVI-I konektor na mnogim grafičkim karticama ima dodatne pinove za analogni video (grafička kartica ga generira) i onda ti pinovi se DVI-VGA "passthrough" adapterom/kabelom izvode u VGA konektor...a kako se na takav adpater/kabel može nabiti DVI/HDMI adapater, kriva je precepcija da se VGA signal može takvim monstruozitetom konverirati u DVI i obrnuto...zato i nema slike niti će je ikada biti...

dakle ne može se spojit VGA na HDMI bez AD konvertera...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 20:18   #10
Tocno.
I vec prozvakano na threadu o spajanju kompa i tv-a. Za domacu zadacu procitati www.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface sa naglaskom na DVI-A i " DVI and HDMI compatibility"

pa onda http://en.wikipedia.org/wiki/High-De...ility_with_DVI

informacije su barem dostupne
__________________
People. What a bunch of bastards.

Zadnje uređivanje Thurgood : 09.09.2011. at 20:24.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 23:21   #11
Ok, slažem se da ne radi i kužim zašto ne radi (istražio sam) ali ne kužim zašto postoji taj kabel. Čemu služi?
__________________
Hvala na pažnji! :)
Andrej1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 06:34   #12
Dakle imaš kabel (1 KABEL!) koji na jednom kraju ima HDMI a na drugom VGA? Onda vas je netko dobro oženio ako ste ga platili..pitaj ti frenda otkud mu taj kabel...netko je uzeo žicu, VGA i HDMI jackove i spojio pa zajebaje ljude...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 08:51   #13
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Dakle imaš kabel (1 KABEL!) koji na jednom kraju ima HDMI a na drugom VGA? Onda vas je netko dobro oženio ako ste ga platili..pitaj ti frenda otkud mu taj kabel...netko je uzeo žicu, VGA i HDMI jackove i spojio pa zajebaje ljude...
Da, jedan kabel i originalan je. Ali nema pretvarač signala ko oni koji stvarno rade nego je samo kabel. Možda služi za spojit na vga izlaz tv koji si može sam pretvorit signal. Nemam pojma.
__________________
Hvala na pažnji! :)
Andrej1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 08:57   #14
kinez će napraviti sve što tržište traži. pa i ako traži nemoguće. malo tko će si dati truda pa potrošiti 5 minuta na traženje informacija, uzme se zdravo za gotovo da to postoji - dakle i radi. a gle: ebay 791 results found for vga hdmi cable. do 5$ čitavo čudo kabela. NITI JEDAN NE FUNKCIONIRA. konverter za cca 50$ - to da.
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 19:50   #15
Quote:
RHEM kaže: Pogledaj post
kupio sam Philipsov LCD koji nema pc ulaz . u knjizi kažu da
se komp može spojiti preko VGA-HDMI kabela zna li itko gdje nabaviti taj kabel i koliko košta i postoje li neke druge opcije (konektori) i gdje ih se može kupiti
ne znam zašto su kolege toliko skeptični ...i vjerojatno više educirani od mene po pitanju ove teme..(po ovim postovima od prije)

ALI

Imao sam isti problem da povežem comp. s lcd tv-om i nakon obilaženja specijaliziranih trgovina ugl. kabel postoji.

Dužina 1,5m kupljen u Konzumu (cijena 100 kuna)..mislim da je "hamino" crno narančasto pakiranje.

Isto sam se naslušao da trebam uzeti noviju grafičku karticu ...itd..itd. Ne kužim se previše u to ali...s jedne strane je vga na compu (onaj koji ima i šarafiće sa strane) dok je na drugoj strani..hdmi ulaz. Na telki 32Lg LD 465 sa zadnje strane na ulazu piše DVI IN / HDMI i tu je uštekano...i sve normalno funkcionira što se tiče slike.Potrebno je samo na grafičkoj promijeniti rezoluciju tj. poštelati si po želji. Izabrati da bude to kao No.1 monitor.

Sad još moram nabavit bežičnu tipkovnicu i miša(jer zna netko koliki je domet tog "bežičnog signala"..trebalo bi mi da lovi oko 3,5-4 metra) jer se klincu strašno dopalo odigrat neku igru na telki.

evo nadam se da sam autoru teme pomogao
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 09:13   #16
Ako je to ovo: http://www.amazon.de/Hama-00042512-V.../dp/B002QPUBEW

onda jest moguće ali to onda nije SAMO KABEL, zato je ovaj HDMi konektor na slici tako velik jer se u njemu nalazi konvertorska elektronika...i košta 70 €...

jesi li ti siguran da je kod tebe riječ o VGA konektoru a ne DVI...i DVI ima šarafiće na grafičkoj...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 11:10   #17
Thumbs up

e sad me puno pitaš..jer DVI ili VGA? Ne znam...al bitno da radi.
Budem poslikal kabel kad budem doma pa procijenite sami.(dobra stvar kaj sam uzel u Konzumu taj kabl da isprobam jer jedino oni vračaju lovu.Ak ne radi kaj ću s njim.Ali radiii.)
Mislim da je to autoru topica najbitnije...kako povezati PC s tv-om.
A sad jer dvi ili vga s hdmi...to je manje bitno.
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 11:49   #18
ok ne znam da li da sad obrišem tvoj post, kartoniram ili što. poslije svega rečenog i stavljenih linkova uletiš sa idejom da je "manje bitno" točno ono o čemu se do sada pričalo.. i tebi to radi makar ne znaš što točno. i unosiš daljnju pomutnju

ti imaš DVI


PROČITAJ šta je napisano o njegovoj kompatibilnosti sa HDMI

problem je stari, analogni VGA


PROČITAJ i o njemu, sve ti je servirano, klikni na likove. i nemoj mi uopće odgovarati ili komentirati, i ovo je bilo krajnje nepotrebno gubljenje vremena.
__________________
People. What a bunch of bastards.

Zadnje uređivanje Thurgood : 11.09.2011. at 11:55.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:28   #19
nisam mislio nikog uvrijediti..nego jednostavno pomoć autoru topica da poveže comp s lcd tv-om.
Napisao sam da ste više educirani od mene po pitanju toga i nisam mislio unjet nikakvu pometnju...nego jednostavno pomoć čovjeku da najjeftinije prođe i poveže comp s lcd tv-om na ovaj ili onaj način. Sad dali je to vga ili dvi to dvi ..to mi se činilo manje bitno..za razliku od vas.
Da..na kompu je na grafičkoj izlaz DVI -I (druga slika desno..valjda ga autor topica ima?) i ovo je kabl koji sam spominjao..



e sad ..ako je za karton kaj sam "unio" pometnju (ja ne mislim tako) onda neka je...moje je bilo samo da se kolegi pomogne..a traženje veze zašto i kako..manje bitno. Bitno da funkcionira
Lp
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 16:35   #20
Da, DVI je u pitanju, a ne VGA, DVI i HDMI su direktno kompatibilni osim zvuka, dakle možeš s jedne strane imati DVI a s druge HDMI, običan kabel bez elektronike, i to će raditi...

Čovjek ima problem što on na laptopu (što je jako čest slučaj) NEMA DVI nego baš analogni VGA...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.