Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2015., 08:33   #3081
meni je trebalo 5 g da se odlucim na drugo, velik dio u tome je imalo iskustvo iz rodilista tako da se nadam da ce ovaj put biti bolje
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 22:24   #3082
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Guštam, kad te citan, cini mi se da sam rodila u skroz drugoj bolnici i u drugo vrime.
Sestre nisu imale vrimena ni volje za pogledat nas, a kamoli da me neko upucuje u dojenje. Da bar.
Jos sam ljuta na sve.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Kao da sam ja to napisala... Zvuči mi kao iz nekog filma. Sestre na caricama su brižne, imaju puno i previše posla, ali za dojenje apsolutno nikakva podrška!!!! I ne shvaćam kakva teta za dojenje?!? Da mi je bar tako bilo, došla sam spremna na sve moguće teškoće, ponila sve što bi moglo zatribat. Električna izdajalica mi je bila spas, a za nju sam slučajno saznala nakon što sam sve smjene par dana doslovno molila šta da radim da mi se ne upali.
U viziti bi doktori rekli "pomozite ženi", sestra bi se samo nasmijala i do sutra je nisam vidila.
Isto mi je u pamćenju divna sestra iz intenzivne, meni nije bilo loše, ali žena na susjednom krevetu je imala ozbiljnije probleme, nisam mogla virovat koliko je bila sestra pažljiva.
vendi-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 11:29   #3083
sestra Ivanka dosta pomogne oko dojenja...
sve moje prije su njome oduševljene, a i ja je se sićam s prvog poroda. Baš mi je pomogla
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 10:55   #3084
Pozdrav! Sad sam 37 tjedana,ali posto je beba veca mozda cu na inducirani. Kakav je postupak oko toga u splitskom rod. Jel lakse daju epiduralnu? Sa prvim sam dobila epiduralnu 2 sata jer su nafrljili drip i dug je bio porod,vec sam se bila pocela gubit i padat u nesvjest. Sad bi ako mi odmah uvale drip volila odmah epiduralnu, samo da bude anesteziologa. Hvala!
__________________
Pati bez suze, živi bez psovke,
i budi mirno nesretan.
Tašte su suze, a jadikovke
ublažit neće gorki san.
annikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:03   #3085
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
sestra Ivanka dosta pomogne oko dojenja...
sve moje prije su njome oduševljene, a i ja je se sićam s prvog poroda. Baš mi je pomogla
Kako izgleda?
Meni je pomogla jedna plava, oko 45-50 god., najstarija od sviju tamo, ne znam joj ime ali najbolja je bila.
kako sam rodila popodne, a u sobu dosla tek oko 20 h kad je prosla vecera, pustila mi je muža i mamu u sobu i poslala, tj.naredila im da mi donesu jest

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 15:33   #3086
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Kako izgleda?
Meni je pomogla jedna plava, oko 45-50 god., najstarija od sviju tamo, ne znam joj ime ali najbolja je bila.
kako sam rodila popodne, a u sobu dosla tek oko 20 h kad je prosla vecera, pustila mi je muža i mamu u sobu i poslala, tj.naredila im da mi donesu jest

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
A ne...ima barem 60 god., možda koju manje i svijetlo smeđu kosu
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:22   #3087
meni je cure stvarno ovaj put bilo famozno ( ne znan jel to mozda jer mi je 2 put pa san znala šta me čeka i nisan nista dobrog očekivala pa sam se ugodno iznenadila.. hm.. ne znam). al zanimljivo je kad san prvi put išla digli smo na noge aposlutno sve koga smo poznavali. doktori, babice, suside.. tete ,.. ko je god ima veze s rodilišten. a ovaj put nikog i ispalo super.
guštam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:13   #3088
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Kako izgleda?
Meni je pomogla jedna plava, oko 45-50 god., najstarija od sviju tamo, ne znam joj ime ali najbolja je bila.
kako sam rodila popodne, a u sobu dosla tek oko 20 h kad je prosla vecera, pustila mi je muža i mamu u sobu i poslala, tj.naredila im da mi donesu jest

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

ta plava je i meni bila,legenda žena i trudi se objasnit lipo,
ivanabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:54   #3089
noćas mi se sestra namučila ko beštija i govori mi jutros da nek tražim epiduralnu...
zna li ko kakav je to postupak kod nas u St jer ja ne znam nikoga ko je dobio
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:12   #3090
Moja je prijateljica primila prije 3 god. Ona je ležala u bolnici zadnja dva tjedna pa se tamo raspitivala i rekli su joj da to sve ovisi o raspoloživosti anesteziologa. U principu, nitko ti ne može garantirat da ćeš je dobiti, ako u tom trenutku kad rađaš ima operacija ili carskih, to naravno ima prednost.
S druge strane jednu poznanicu su na prijemu pitali jel želi epiduralnu, ona je odbila.

Tako da raspitaj se, ali kažem kakva je situacija s anesteziolozima mislim da ti je to lutrija kad dođeš.

Ja osobno radi iskustva ove prve prijateljice je ne bi uzela.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 10:25   #3091
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
noćas mi se sestra namučila ko beštija i govori mi jutros da nek tražim epiduralnu...
zna li ko kakav je to postupak kod nas u St jer ja ne znam nikoga ko je dobio
A šta ja znam. Nebi ju uzela da mi još netko plati dobro razmisli. Nije svakom prag boli isti i svaki je porod drugačiji.
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 11:24   #3092
Pozdrav svima!
Ima li koja od vas friska iskustva s blizanackim porodom u St rodilistu? Da li sestre bace malo cesce pogled?
__________________
Diem perdidi
hajimemashite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 15:43   #3093
Pozz cure...
Zna li netko da li jos uvijek vrijedi uplata za pratnju na porodu s prvog poroda ukoliko je drugi porod unutar 3 god od prvog?!

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
maaj
Maaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 15:59   #3094
Quote:
Maaj kaže: Pogledaj post
Pozz cure...
Zna li netko da li jos uvijek vrijedi uplata za pratnju na porodu s prvog poroda ukoliko je drugi porod unutar 3 god od prvog?!

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Vrijedi!
Meni ce bit unutar 3.8, al isto cemo probat. Ne placa mi se 400 kn radi 8 mjeseci. Pravit cemo se ludi.
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 16:59   #3095
Mislim da moraš platiti 100 kuna za svaki slijedeći porod. Provjeri, da ti se ne dogodi da ga ne puste radi toga.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 17:07   #3096
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Mislim da moraš platiti 100 kuna za svaki slijedeći porod. Provjeri, da ti se ne dogodi da ga ne puste radi toga.
Sestra...samo nju vodim...
Mm je ionako na drugom kraju svita
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 17:11   #3097
Taman sam pogledala svoju potvrdu, piše ukoliko nisu prošle 3 godine plaća se 100 kuna na ime zaštitne opreme. Malo je nejasno napisano, ne kuži se bas jel se unutar 3 GOD plaća 100 ili ako prode 3, ali ja bi rekla da tih 100 treba platit. Ja sam za sve info pitala klub trudnica na FaceBook-u, bolje su mi one info dale nego tajništvo u rodilište.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 00:00   #3098
100 unutar 3 g, preko toga 400 kn ponovo
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 22:32   #3099
Sta mislite da li bi mi u tajnistvu dali valjanu informaciju o tome da li se baba smije iznijeti u AS? Ili je to vise volja/odluka sestara na babinjama?
__________________
Diem perdidi
hajimemashite is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 10:55   #3100
kako sam u drugom mjesecu bila na tečaju taman oko 2 sata kad bebe i mame izlaze neke su bebe bila u sjedalici, neke u košari od kolica, tako da sta doneseš u to će ti je stavit. To sta neke sestre prigovaraju zanemari. Ja as neću nosit u rodilište nego cu bebu u autu prebacit jer mi je to jednostavnije nego je namještaj sa bebom unutra jer nemam isofix bazu.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.