Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2013., 18:39   #41
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ocigledno znam.
Pa daj neke detalje ako nije problem. Moram li izvlačiti svaku riječ.

Koliko su dugo zajedno, koliko često se dešavaju ti izleti, prepričavaju li jedno drugom sve ili samo usputno spomenu, itd.?

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ali otkud znaš da su prestali baš zbog činjenice što su bili otvoreni?
Osobno znam jedan par gdje je žena monogamna, ali muž ima "dozvolu" ševit sa strane i stravno čovjek nikad ne bi rekao dok ne zna tu info. Mogu oni jednog dana prekinuti, ali to ne znači da će baš zbog toga.
Znam jer sam bliska s njima pa sam upućena. Oni su mi mjerodavni. Za ostale iz druge, treće ruke, mogu samo nagađati što i kako pa to i ne uzimam za primjer.
deepblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:43   #42
Otvorene veze/brakovi

Quote:
deepblack kaže: Pogledaj post
Pa daj neke detalje ako nije problem. Moram li izvlačiti svaku riječ.



Koliko su dugo zajedno, koliko često se dešavaju ti izleti, prepričavaju li jedno drugom sve ili samo usputno spomenu, itd.?

Za ovu jednu znam da su skupa cca 15 godina. Imaju dogovor oko povremenih izleta, ne taje to jedan drugom, niti tim drugim osobama i stvar im funkcionira, za njih. I nije tu bilo 50 osoba kako neki navode.

Meni tako nesto ne pase, nit bi mi odgovaralo, al njima to radi odlicno.

Koliko pricaju ne znam, al je njegova ljubavnica jedno vrijeme zivjela s njima.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:47   #43
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
1. kreces od postavke da otvorena veza znaci gomile partnera, sto ne mora biti tocno. Takodjer zastita postoji.
Sam pojam "otvorena veza" ukazuje na ne_monogamnost veza koje mogu biti vezane za jednog spoljnog ali i više partnera. Što je toliko nelogično u tvrdnji po kojoj se partner može zasititi jednog spoljnog partnera i potražiti petog u kojeg se može i zaljubiti jer ga za bivšeg ne veže ništa nakon što utihne seksualna privlačnost?

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
2. po cemu? mozes upoznati jednu osobu da bude 'manijak.'
To je već relativizacija. Nešto kao da kažeš da mene koji sam u braku može strefiti zrakoplov u glavu čim izađem van što znači da ne trebam biti u braku nego u otvorenoj vezi. Što je ustvari snaga otvorenih veza? Nemogućnost kontroliranja seksualnih nagona kroz naglašavanje seksualne superiornosti u odnosu na druge čime se pravdaju osobne slabosti, i relativizacija?
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:53   #44
Mislim da su otvorene veze moguce ako su partneri svjesni u sto se upustaju. Ispada sad kao da je to nesto wow, ali veza kao svaka druga. Mene vise zanima kakve su to veze gdje partneri godinama nemaju odnose ili se vidjaju par puta tjedno.
Mislim da je kod otvorenih veza vise stvar da su to dvije osobe koje funkcioniraju dobro zajedno, ali jednostavno to nije to. Nije to ona svemirska privlacnost i prava ljubav. I zato dok su u takvoj vezi traze sebi svoju bolju polovicu, a u toj vezi imaju sve sto ne bi imali dok su sami: potporu, razumijevanje, sex, zajednicki suzivot. Oni se nadopunjuju do jedne granice, ali ne dovoljno za tu veliku ljubav. Mozda su odustali od trazenja idealne osobe i odlucili se zadovoljiti s tim sto imaju. A ako naidje netko bolji, nije ni to lose. Mislim da to traje sve dok se jedan partner ne zaljubi. Po meni je to neminovno. Moglo bi se reci nesto kao cimeri, ali sa sexom.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:53   #45
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Sam pojam "otvorena veza" ukazuje na ne_monogamnost veza koje mogu biti vezane za jednog spoljnog ali i više partnera. Što je toliko nelogično u tvrdnji po kojoj se partner može zasititi jednog spoljnog partnera i potražiti petog u kojeg se može i zaljubiti jer ga za bivšeg ne veže ništa nakon što utihne seksualna privlačnost?
A ovo je cisto pretpostavka. Sto ako recimo on ima zenu i samo jos jednu ljubavnicu? Sam pojam otvorena veza ne znaci da ce ih biti pedeset kako si ti to napisao. Stovise, lupio si broj reda radi.

Partner se moze zasititi jednog spolnog partnera i ako je u monogamnoj vezi jer utihne seksualna privlacnost, bez da se probalo bilo koga drugog.

Fino si preskocio dio s zastitom.

Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
To je već relativizacija. Nešto kao da kažeš da mene koji sam u braku može strefiti zrakoplov u glavu čim izađem van što znači da ne trebam biti u braku nego u otvorenoj vezi. Što je ustvari snaga otvorenih veza? Nemogućnost kontroliranja seksualnih nagona kroz naglašavanje seksualne superiornosti u odnosu na druge čime se pravdaju osobne slabosti, i relativizacija?
Slobodno polinkas post gdje sam rekao ista osim - da za nekoga funkcioniraju, do tada se ostavi imputiranja, hvala.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:53   #46
Quote:
deepblack kaže: Pogledaj post

Znam jer sam bliska s njima pa sam upućena. Oni su mi mjerodavni. Za ostale iz druge, treće ruke, mogu samo nagađati što i kako pa to i ne uzimam za primjer.
Mislim da jako malo ljudi ISKRENO može tako funkcionirati, zbog ega, kako je i Ego rekao.
Ali ja ljudima vjerujem kada mi kažu da im je to prihvatljivo, nemam razloga ne vjerovati i ne razbijam glavu zašto i kako. Znam što meni paše i jedino je meni i mom partneru to bitno, tako da gledam i kako je njima najbitnije da njima tako odgovara.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:00   #47
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
A ovo je cisto pretpostavka. Sto ako recimo on ima zenu i samo jos jednu ljubavnicu? Sam pojam otvorena veza ne znaci da ce ih biti pedeset kako si ti to napisao. Stovise, lupio si broj reda radi.
Zbog čega si toliko siguran da će biti samo jedna? Ili samo jedan?

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Partner se moze zasititi jednog spolnog partnera i ako je u monogamnoj vezi jer utihne seksualna privlacnost, bez da se probalo bilo koga drugog.
Točno, no tada se za partnera vežemo čitavim spektrom drugih osobina koje nas vežu i mimo seksa. U principu ako želiš samo seks tada imaš otvorenu zajednicu, no ako želiš više od seksa onda imaš brak.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Fino si preskocio dio s zastitom.
Što se tu uopće može komentirati ako me ona kontraceptivnom pilulom ne može zaštiti od spolno prenosive bolesti, a meni može puknuti prezervativ?

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Slobodno polinkas post gdje sam rekao ista osim - da za nekoga funkcioniraju, do tada se ostavi imputiranja, hvala.
Ne pokušavam ti ništa imputirati nego tražim odgovor koji će mi pokazati kvalitete otvorenih zajednica. Da li su dakle za tebe dobre, da li ih odobravaš, a ako odobravaš onda mi valjda možeš odgovoriti na prosto pitanje.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:03   #48
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Zbog čega si toliko siguran da će biti samo jedna? Ili samo jedan?
Po istoj shemi kao i ti, pretpostavka. A pretpostavka je majka svih zajeba.


Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Točno, no tada se za partnera vežemo čitavim spektrom drugih osobina koje nas vežu i mimo seksa. U principu ako želiš samo seks tada imaš otvorenu zajednicu, no ako želiš više od seksa onda imaš brak.
Jer brak je garancija za? Ne moras se ti za partnera vezati nikakvim spektrom. Da je tako, onda se veze ne bi raspadale zbog sexa, a raspadaju se.


Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Što se tu uopće može komentirati ako me ona kontraceptivnom pilulom ne može zaštiti od spolno prenosive bolesti, a meni može puknuti prezervativ?
Ovo isto ide i za monogamnu vezu. Sto tocno zelis dokazati?


Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Ne pokušavam ti ništa imputirati nego tražim odgovor koji će mi pokazati kvalitete otvorenih zajednica. Da li su dakle za tebe dobre, da li ih odobravaš, a ako odobravaš onda mi valjda možeš odgovoriti na prosto pitanje.
Gdje sam tocno pricao o nekakvim kvalitetama osim sto sam rekao da za neke funkcionira? Ako dvije osobe sporazumno imaju otvorenu vezu i njima funkcionira, potpuno je nebitno da li im ja odobravam ili ne.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:06   #49
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Želiš kazati da neki ljudi jednostavno ne mogu kontrolirati nagone pa si idu umišljati da imaju više izraženije seksualne potrebe za milijun partnera od drugih ljudi jer tako lakše pravdaju svoje slabosti?
Što želiš reči? Da oni koji kažu da nemaju potrebe za mnogo seksualnih partnera nego su zadovoljni i s jednim zapravo lažu?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:16   #50
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Za ovu jednu znam da su skupa cca 15 godina. Imaju dogovor oko povremenih izleta, ne taje to jedan drugom, niti tim drugim osobama i stvar im funkcionira, za njih. I nije tu bilo 50 osoba kako neki navode.

Meni tako nesto ne pase, nit bi mi odgovaralo, al njima to radi odlicno.

Koliko pricaju ne znam, al je njegova ljubavnica jedno vrijeme zivjela s njima.
Hoćeš reči da to nisu samo izleti kao ONS nego i neke duže vezice?

Postoji li neki fetiš možda?
deepblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:17   #51
Quote:
deepblack kaže: Pogledaj post
Hoćeš reči da to nisu samo izleti kao ONS nego i neke duže vezice?

Postoji li neki fetiš možda?
Dao sam ti bio odgovor na to, koliko znam, niti ona niti on nisu brijali na ONS pretjerano. Sto se tice fetiša, moze ali i ne mora biti.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:20   #52
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Mislim da su otvorene veze moguce ako su partneri svjesni u sto se upustaju. Ispada sad kao da je to nesto wow, ali veza kao svaka druga. Mene vise zanima kakve su to veze gdje partneri godinama nemaju odnose ili se vidjaju par puta tjedno.
Mislim da je kod otvorenih veza vise stvar da su to dvije osobe koje funkcioniraju dobro zajedno, ali jednostavno to nije to. Nije to ona svemirska privlacnost i prava ljubav. I zato dok su u takvoj vezi traze sebi svoju bolju polovicu, a u toj vezi imaju sve sto ne bi imali dok su sami: potporu, razumijevanje, sex, zajednicki suzivot. Oni se nadopunjuju do jedne granice, ali ne dovoljno za tu veliku ljubav. Mozda su odustali od trazenja idealne osobe i odlucili se zadovoljiti s tim sto imaju. A ako naidje netko bolji, nije ni to lose. Mislim da to traje sve dok se jedan partner ne zaljubi. Po meni je to neminovno. Moglo bi se reci nesto kao cimeri, ali sa sexom.
To bi bio FF odnos.
deepblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:22   #53
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Po istoj shemi kao i ti, pretpostavka. A pretpostavka je majka svih zajeba.
U monogamnom heteroseksulnom braku možeš imati samo jednu ženu u braku koju možeš varati pa tada dobiješ i razvod jer nisi ispunio "normu braka", dok u otvorenoj vezi imaš dogovorno i ljubavnicu koju možeš mijenjati po volji, želji, i potrebi. Nije to nikakva pretpostavka, to je fakt.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Jer brak je garancija za?
Pod uvjetom da je brak zdrav onda možemo govoriti o povećanom natalitetu društva koje se konstatno jača, postaje stabilnije, i pruža bolje uvjete za razvitak društva, također i o klincima koji imaju zdrave roditelje, u drugom pak imamo zajednički podijeljenu imovinu nakon razvoda i alimentaciju.

Što imamo u otvorenim vezama? Samo seks bez obaveza od kojeg nitko živ nema koristi osim onoga tko ga upražnjava? I taj opet nema nikakve koristi jer govorimo o seksualnom užitku.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ne moras se ti za partnera vezati nikakvim spektrom.
Ne vežem ja svoju partnericu (ženu) ničim, mi se povezujemo samostalno i svojevoljno.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Da je tako, onda se veze ne bi raspadale zbog sexa, a raspadaju se.
Brak < > seks.

Seks = jedan od jako važnih faktora za održanje braka.

No brakovi se sklapaju i radi interesa jer predstavljaju ugovor. Znaš li barem jednog djedicu koji je u otvorenoj vezi sa ženom kojoj je obećao ostaviti imovinu nakon što umre? Što njoj uopće garantira da će dobiti bilo što ako je djedica pametan pa neće zvat notare? U braku već ne bi imala takvih problema, i znam na stotine koji su sklopljeni na ovaj način.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ovo isto ide i za monogamnu vezu. Sto tocno zelis dokazati?
Da relativiziranje (jedan od argumenata kojim se otvorene veze pokušavaju održati u životu) nije proporcionalno vjerojatnoći. "Zaštita" koju si pomenuo pogotovo nema smisla ako govorimo o pediculosis pubis-u.

http://www.zdravlje.hr/zdravlje/spol...nosive_bolesti
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:24   #54
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Mislim da jako malo ljudi ISKRENO može tako funkcionirati, zbog ega, kako je i Ego rekao.
Ali ja ljudima vjerujem kada mi kažu da im je to prihvatljivo, nemam razloga ne vjerovati i ne razbijam glavu zašto i kako. Znam što meni paše i jedino je meni i mom partneru to bitno, tako da gledam i kako je njima najbitnije da njima tako odgovara.
I ja isto mislim, ali jako jako malo, kako sam i napisala ali što ću kada sam znatiželjna.
deepblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:29   #55
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
U monogamnom heteroseksulnom braku možeš imati samo jednu ženu u braku koju možeš varati pa tada dobiješ i razvod jer nisi ispunio "normu braka", dok u otvorenoj vezi imaš dogovorno i ljubavnicu koju možeš mijenjati po volji, želji, i potrebi. Nije to nikakva pretpostavka, to je fakt.
Mozes, ali ne trebas. Nisam ja taj koji je odmah naveo kako druga strana ima 50 partnera. U braku ti također mozes imati ljubavnicu koju mijenjas po volji, zelji i potrebi, jedino sto ona nije 'dogovorno tu'.


Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Pod uvjetom da je brak zdrav onda možemo govoriti o povećanom natalitetu društva koje se konstatno jača, postaje stabilnije, i pruža bolje uvjete za razvitak društva, također i o klincima koji imaju zdrave roditelje, u drugom pak imamo zajednički podijeljenu imovinu nakon razvoda i alimentaciju.
Ne vidim kako je natalitet drustva vezan uz ovu temu, osim krasnog spina. Shodno tome, ajd necemo o tome.

Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Što imamo u otvorenim vezama? Samo seks bez obaveza od kojeg nitko živ nema koristi osim onoga tko ga upražnjava? I taj opet nema nikakve koristi jer govorimo o seksualnom užitku.
Zasto bi od seksa trebalo biti 'koristi'? Ako ti ovdje sad pokusavas progurati shemu da bi korist trebalo biti 'imati potomka', onda si fulao cijeli fudbal. Ljudi se jebu jer im je to gust, ne da bi imali korist.

Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Da relativiziranje (jedan od argumenata kojim se otvorene veze pokušavaju održati u životu) nije proporcionalno vjerojatnoći. "Zaštita" koju si pomenuo pogotovo nema smisla ako govorimo o pediculosis pubis-u.
Opet cu reci, ne pokusavam ih odrzati i kao sto rekoh, meni ti ne odgovara. Ako dvoje funkcionira, super za njih. Sto se tice ovog navedenog, opet cu reci - to mozes dobiti i od prve partnerice.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:30   #56
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Mislim da jako malo ljudi ISKRENO može tako funkcionirati, zbog ega, kako je i Ego rekao.
Ali ja ljudima vjerujem kada mi kažu da im je to prihvatljivo, nemam razloga ne vjerovati i ne razbijam glavu zašto i kako. Znam što meni paše i jedino je meni i mom partneru to bitno, tako da gledam i kako je njima najbitnije da njima tako odgovara.
Mnogi ljudi prvo spomenu ego kad govore o otvorenim vezama i pomisle na neki aranžman u kojem netko dovodi drugog partnera doma, netko gleda kako netko nekoga ševi i tome slićno. Međutim, čest je i dont ask dont tell aranžman otvorenih veza u kojima je upravo pravilo da su "avanture" sa strane dozvoljene, ali na način da drugi partner za njih ne sazna.

Očito nema jednog idealnog modela veze koji univerzalno funkcionira pa se ljudi snalaze kako znaju.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:31   #57
Quote:
deepblack kaže: Pogledaj post
To bi bio FF odnos.
FF ne dijele financije zajedno, niti imaju zajednicke planove, niti djecu itd. Oni se nalaze kad im pase i to je to. Nisam bas cula da FF zive zajedno i druze se za blagdane i idu na obiteljska okupljanja zajedno. Ovo se bas odnosi na dvoje ljudi koji se vole na neki nacin, ali nije to to da bi bili zajedno u potpunosti. Za mene vrijedi univerzalna definicija ljubavi, ako volis volis samo jednog i taj jedan ti je dovoljan. A takva otvorena veza nije. Cim je nesto otvoreno znaci trazi se nesto dalje. Nije otvoreno iz dosade. Da je ovo dovoljno dobro ne bi trebalo biti otvoreno. Ja to tako gledam. Mozda oni u otvorenoj vezi drugacije gledaju. Nisam u takvoj vezi pa ne mogu znati.
Poznajem par parova u takvoj vezi i svi su na to pristali radi zasicenja i ljubavi koja je nestala te ostalo samo prijateljstvo i postovanje.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:34   #58
Quote:
deepblack kaže: Pogledaj post
Što mislite jesu li otvorene veze održive ili ne? Zašto?

Vjerujem da bi samo rijetkima uspjelo da cijeli život budu u otvorenoj vezi/braku. Moguće je, iako sve ovisi o osobama koje ulaze u takav odnos.

Važno je da su 'pravila' postavljena od samoga početka, oboje su (pod)jednako zagrijani za takvo nešto i generalno, na isti način doživljavaju i interpretiraju ljubav, vezu, vjernost itd.

Takvo nešto mi je posve normalno ako su partneri razdvojeni na duže vrijeme. Samo eto, ne gledaju svi isto na to, pa se može interpretirati na krivi način ako predložiš takav tip odnosa.
__________________
"There is only one difference between a madman and me. The madman thinks he is sane. I know I am mad."
zašto i kako is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:35   #59
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Međutim, čest je i dont ask dont tell aranžman otvorenih veza u kojima je upravo pravilo da su "avanture" sa strane dozvoljene, ali na način da drugi partner za njih ne sazna.
A ja bas znam 2 veze mladih ljudi koji zele da znaju s kim im partner bude. U jednoj od tih veza imaju pravo veta 2x godisnje na neku osobu. Znaci nije bas dozvoljeno sa svakim. U ovoj drugoj ne znam za taj veto, ali znam da se mora reci.

I poznajem jedan njemacki par. Ona ne zeli analni sex, a njemu je to fetis. I onda on ima dozvoljeno da 2x tjedno ide kod prostitutki i ima takav sex. A njoj to ni malo ne smeta. Pricala sam o tome s njom i djelovala je jako normalno sto se tice toga. Svi sretni i zadovoljni.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:40   #60
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Mnogi ljudi prvo spomenu ego kad govore o otvorenim vezama i pomisle na neki aranžman u kojem netko dovodi drugog partnera doma, netko gleda kako netko nekoga ševi i tome slićno. Međutim, čest je i dont ask dont tell aranžman otvorenih veza u kojima je upravo pravilo da su "avanture" sa strane dozvoljene, ali na način da drugi partner za njih ne sazna.

Očito nema jednog idealnog modela veze koji univerzalno funkcionira pa se ljudi snalaze kako znaju.
Je, slažem se. Tako i kod ovog para kojeg sam navela, žena zna da muž ima izlete sa strane, ali je "uvjet" bio da ona za to ne zna (za detalje, ne za ideju) i da ni na koji način ne utječe na njihov brak. Znači da se ipak ne može baš reći da joj ne smeta, jer onda joj ne bi smetale ni informacije. Ali eto ja do sada nisam stekla dojam da su "lažni", ali mislim da to nitko, osim njih samih, zapravo ne zna.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger