Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2013., 19:48   #61
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Ne, nego da nemaju hrabrosti priznati sami sebi da i ostali ljudi imaju iste prirodne potrebe za više partnera bez obzira na spol, dakle seksualne potrebe koje su prirodne ali se kontroliraju u ime ljubavi i/ili jače čvrstoće braka. Takvu slabost je najbolje riješiti umišljajem i davanjem superiornosti u odnosu na druge, pa ih nitko od njih neće priznati nego će politizirati i koristiti navedeni metod.

U suprotnom moramo vjerovati u teoriju po kojoj je svaka otvorena zajednica zajednica najmanje tri partnera, dok ženu i muškarca u braku mogu seksualno uzbuditi samo njihovi partneri što je poprilično nelogično.
Ponavljam pitanje, neki ljudi vele da im uopće nije problem održavati vjernost u vezi, da nemaju potrebe za drugim partnerima. Ako tvrdiš da svi imaju jednake potrebe, samo da se različito s njima nose, onda bi to impliciralo da ovi gore spomenuti ne govore istinu.

BTW. to kontroliranje u ime ljubavi završava u praksi tako da valjda usvakoj srugoj vezi netko nekome nabija rogove, pa mislim da se mogu opravdano pitati koliko je to pitanje slabosti a koliko realnog pristupa vlastitim potrebama.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:48   #62
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
A ja bas znam 2 veze mladih ljudi koji zele da znaju s kim im partner bude. U jednoj od tih veza imaju pravo veta 2x godisnje na neku osobu. Znaci nije bas dozvoljeno sa svakim. U ovoj drugoj ne znam za taj veto, ali znam da se mora reci.

I poznajem jedan njemacki par. Ona ne zeli analni sex, a njemu je to fetis. I onda on ima dozvoljeno da 2x tjedno ide kod prostitutki i ima takav sex. A njoj to ni malo ne smeta. Pricala sam o tome s njom i djelovala je jako normalno sto se tice toga. Svi sretni i zadovoljni.
I, kako se oni nose s egom?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:52   #63
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Mozes, ali ne trebas. Nisam ja taj koji je odmah naveo kako druga strana ima 50 partnera.
Točno, to sam naveo ja kao realnu pretpostavku.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
U braku ti također mozes imati ljubavnicu koju mijenjas po volji, zelji i potrebi, jedino sto ona nije 'dogovorno tu'.
Po definiciji braka onda to nije brak.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ne vidim kako je natalitet drustva vezan uz ovu temu, osim krasnog spina. Shodno tome, ajd necemo o tome.
Ako mi postaviš ovakvo pitanje...

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Jer brak je garancija za?
... onda ti neću navesti jednu "garanciju" nego sve koje su mi poznate.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Zasto bi od seksa trebalo biti 'koristi'? Ako ti ovdje sad pokusavas progurati shemu da bi korist trebalo biti 'imati potomka', onda si fulao cijeli fudbal. Ljudi se jebu jer im je to gust, ne da bi imali korist.
Dakle ljudi se jebu i to je osnovni motiv otvorenih veza koje su slijeđenjem logičke paralele manje kvalitetne od braka jer predstavljaju osobni užitak, dok brak predstavlja ugovor, odgovornost partnera, i eventualne posljedice.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Opet cu reci, ne pokusavam ih odrzati i kao sto rekoh, meni ti ne odgovara. Ako dvoje funkcionira, super za njih. Sto se tice ovog navedenog, opet cu reci - to mozes dobiti i od prve partnerice.
Točno, ali je procentualno izražena vjerojatnoća daleko manja. U uvodnom dijelu sam već napisao da me ne interesuje što ljudi rade od svojih života jer su njihovi a ne moji. Ono što me je interesovalo je da mi neko pojasni kvalitet takvih veza ukoliko ga uopće ima, i što ljude tjera na otvorene veze. Mislio sam da mi ti možeš dati odgovor jer si se javio, no dobro...
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:54   #64
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
I, kako se oni nose s egom?
Ovo prvo dvoje koje znam su mladi ljudi oko 30 godina. Karijeristi, bez djece. Mislim da im je poslovni uspjeh na 1. mjestu i zato uz sebe zele uspjesnog partnera. Toj mojoj kolegici ljubav i nije toliko bitna. Bitno je razumijevanje i postovanje koje dobiva od njega. Cak su 2 godine zivjeli odvojeno jer je ona radila u Abu Dhabiju i mislila sam kad se vrati nece biti zajedno ali ipak jesu. Ona je opet zivjela s njim. A za sex kaze da joj je odlican, ali ne zeli biti samo vezana uz jednog kad ih ima toliko dobrih.

Ovaj njemacki par se jako dobro nose s egom. On je nesto htio, ona mu nije dala i nasli su kompromis. Oni imaju jedno dijete. Isto uspjesni poslovni ljudi. Ne znam tko je kome to predlozio za prostitutke. Ali mislim da to nije tipicna otvorena veza jer se radi o prostitutkama.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 20:02   #65
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ponavljam pitanje, neki ljudi vele da im uopće nije problem održavati vjernost u vezi, da nemaju potrebe za drugim partnerima. Ako tvrdiš da svi imaju jednake potrebe, samo da se različito s njima nose, onda bi to impliciralo da ovi gore spomenuti ne govore istinu.
Neki imaju a neki ne, no to opet nije izgovor da su otvorene zajednice oživjele radi "ljudi koji imaju potrebu da se seksaju sa više partnera" jer je to prirodni nagon čovjeka - primata koji netko može kontrolirati, netko ne, a netko ga uopće i ne osjeti jer mu seks nije toliko bitan koliko brak i partner.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
BTW. to kontroliranje u ime ljubavi završava u praksi tako da valjda usvakoj drugoj vezi netko nekome nabija rogove pa mislim da se mogu opravdano pitati koliko je to pitanje slabosti a koliko realnog pristupa vlastitim potrebama.
Naveo si zbilja jako veliki procenat. Možda je tako na forumu jer se ljudi vole prepustit mašti no RL je već nešto drugo. Tu nemaš svakog drugog/gu koja vara, nego je jedan/na na stotinu.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:02   #66
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Točno, to sam naveo ja kao realnu pretpostavku.
Dakle, dragi moji djevci kao i oni kojima manjka sexa, samo trebate naci curu za otvorenu vezu. Jer prema rijecima gurua, to vam jamci 50 partnerica.


Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Po definiciji braka onda to nije brak.
A nego sto? Ako se drzis te neke napisane definicije braka, dok god su u braku - to je brak. Varali oni jedno drugog ili ne.


Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Dakle ljudi se jebu i to je osnovni motiv otvorenih veza koje su slijeđenjem logičke paralele manje kvalitetne od braka jer predstavljaju osobni užitak, dok brak predstavlja ugovor, odgovornost partnera, i eventualne posljedice.
Odlicna logicka paralela. Al eto, imas ljude koji su odlucili okruniti svoju vezu brakom, nemaju namjeru imati djecu, pa se jebu i dalje. Cak mozda i vise od ovih u otvorenim vezama. Otvorena veza ne znaci kolicinski vise sexa, nego moze znaciti da eto, netko voli zaciniti stvari povremeno.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:28   #67
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Neki imaju a neki ne, no to opet nije izgovor da su otvorene zajednice oživjele radi "ljudi koji imaju potrebu da se seksaju sa više partnera" jer je to prirodni nagon čovjeka - primata koji netko može kontrolirati, netko ne, a netko ga uopće i ne osjeti jer mu seks nije toliko bitan koliko brak i partner.
Znači ipak netko više osjeća tu potrebu a netko manje?

Quote:
Naveo si zbilja jako veliki procenat. Možda je tako na forumu jer se ljudi vole prepustit mašti no RL je već nešto drugo. Tu nemaš svakog drugog/gu koja vara, nego je jedan/na na stotinu.
Od sto parova ti očekuješ da je u samo jednoj netko nekoga prevario?! Stvarno?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:29   #68
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Dakle, dragi moji djevci kao i oni kojima manjka sexa, samo trebate naci curu za otvorenu vezu. Jer prema rijecima gurua, to vam jamci 50 partnerica.
Neki bi pristali i na pet samo da se desi.

Brak kao brak ima vise definicija jer vecina ljudi to sebi zamisli kako njima odgovara. Nije to aksiom pa da je to neka temeljna istina.
Kao da nesto ljudima u zivotu vise znaci taj brak i njegova kao univerzalna definicija. Rijetki su takvi koji se toga drze i to postuju. Pa cak i bolje biti u otvorenoj vezi nego u bezveznom braku.
Pretpostavimo da tim ljudima u otvorenoj vezi nije bitna vjernost i druge tradicionalne vrijednosti. Ali sigurno postuju i cijene sebe i partnera te nece bas sa svakim okolo ici i sexati se. To su ljudi koji uzimaju od zivota sve sto im se pruza bez usturcavanja. Ako vole sex i izvan veze, sto bi to zatomljavali da budu kao svi drugi.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:30   #69
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Mislim da su otvorene veze moguce ako su partneri svjesni u sto se upustaju. Ispada sad kao da je to nesto wow, ali veza kao svaka druga. Mene vise zanima kakve su to veze gdje partneri godinama nemaju odnose ili se vidjaju par puta tjedno.
Mislim da je kod otvorenih veza vise stvar da su to dvije osobe koje funkcioniraju dobro zajedno, ali jednostavno to nije to. Nije to ona svemirska privlacnost i prava ljubav. I zato dok su u takvoj vezi traze sebi svoju bolju polovicu, a u toj vezi imaju sve sto ne bi imali dok su sami: potporu, razumijevanje, sex, zajednicki suzivot. Oni se nadopunjuju do jedne granice, ali ne dovoljno za tu veliku ljubav. Mozda su odustali od trazenja idealne osobe i odlucili se zadovoljiti s tim sto imaju. A ako naidje netko bolji, nije ni to lose. Mislim da to traje sve dok se jedan partner ne zaljubi. Po meni je to neminovno. Moglo bi se reci nesto kao cimeri, ali sa sexom.
potpuno si to dobro obrazložila, postavlja se pitanje šta je veza... cimeri sa sexom? može sex bez cimera svatko živi u svom stanu i vidimo se dva puta mjesečno, dosta brakova je iz interesa a nema emocija pa im je možda svejedno šta drugi radi važno da on/ona dobija kada želi/treba??? ili je to kao romantično, ljubav, pažnja .... koliko ljudi toliko čudi
StoneRoses is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:54   #70
Quote:
StoneRoses kaže: Pogledaj post
potpuno si to dobro obrazložila, postavlja se pitanje šta je veza... cimeri sa sexom? može sex bez cimera svatko živi u svom stanu i vidimo se dva puta mjesečno, dosta brakova je iz interesa a nema emocija pa im je možda svejedno šta drugi radi važno da on/ona dobija kada želi/treba??? ili je to kao romantično, ljubav, pažnja .... koliko ljudi toliko čudi
Misliš da ljubav i pažnja isključuju želju za seksom s drugim ljudima?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:56   #71
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Misliš da ljubav i pažnja isključuju želju za seksom s drugim ljudima?
Kako kome.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:57   #72
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Dakle, dragi moji djevci kao i oni kojima manjka sexa, samo trebate naci curu za otvorenu vezu. Jer prema rijecima gurua, to vam jamci 50 partnerica.
Sada ću ja tebe zamoliti da mi ne trpaš riječi u usta jer to nigdje nisam napisao. FYI, ja i jesam (bio) guru za žene, vremenom sam odrastao pa sam to samo za jednu i to kaže ona a ne ja.

Koliko će muškarac i žena imati partnera/ica svakako ovisi o skilu i interesima svakog zasebnog čovjeka, no ja u tom dijelu uopće nisam asocirao na to nego sam te kratko pitao zašto bi se evo recimo ja zadržao samo na dvije, i isto tako zašto ne bi postojala mogućnost da se zaljubim totalno do daske u onu stotinu i prvu sa kojom želim provesti ostatak života? Mislim da pitanje uopće nije teško.

Ili je "open source zajednica" bazirana samo na tri sretna partnera koji... pazi sad... zajednički planiraju odlazak na ljetovanje?

Kako ću Phiberu planirat ljetovanje sa tri glave kada ne mogu ni sa dvije?

Meni se ide u Makarsku, njoj u Omiš i onda bacamo novčić. Ako je glava to ti je Omiš, ako je pismo to ti je Makarska. Gdje je treća strana novčića i zašto bi trpio nekog trećeg kraj sebe ako tu i tamo doživim erekciju jer ne mogu kontrolirati nagone? Zar onda ipak nije bolje da ih kontroliram?

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
A nego sto? Ako se drzis te neke napisane definicije braka, dok god su u braku - to je brak. Varali oni jedno drugog ili ne.
Pravno gledajući nevin si sve dok ti se ne dokaže krivica, no ipak nisi totalno nevin jer se protiv tebe vodi istražni postupak. Tako isto u smislu braka on odumire i prestaje vrijediti sa prvom prevarom uz još milijun drugih razloga gdje je najbitniji ovaj prvi jer je vezan za temu dok ostali nisu.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Odlicna logicka paralela. Al eto, imas ljude koji su odlucili okruniti svoju vezu brakom, nemaju namjeru imati djecu, pa se jebu i dalje.
Koliko poznaš takvih brakova? Ja više poznam onih u kojem djevojka zatrudni pa se vjenčaju radi rađanja djeteta mada se ponekad i ne vole. Zato im brakovi i propadnu vrlo brzo... Po čemu je onda "open source" veza posebna u ovome, odnosno zbog čega ne bi trebalo doći do nepromišljene trudnoće? Zreliji su pa će koristiti zaštitu, a netko će koristiti coitus interuptus metod jer mu se ne da drkat u radničkim rukavicama, ili će pratiti "plodne i neplodne dane"?

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Cak mozda i vise od ovih u otvorenim vezama. Otvorena veza ne znaci kolicinski vise sexa, nego moze znaciti da eto, netko voli zaciniti stvari povremeno.
Ma znam , kužim te odlično... Ali iz moje perspektive to je samo začin. Još jednom da kažem, neka radi tko god što hoće no to je za mene samo začin a ja želim restoran. Ono što me smeta u ovakvim diskusijama (ne tvrdim da si ti to napisao ali vjerujem da si upućen u to dovoljno pa čak i bolje od mene zato što si /mod) je:

- Konstantacija da su muškarci u braku nekakve strvine koji ne znaju bolje od braka, zato su si se našli vreću sa kojom će živjeti u bračnoj zajednici sve dok nekakva kokoškica ne zavrti guzicom njima ispred nosa kada će je ovaj poželjeti zajahati. Zbog ovakve konstantacije (pored svega ostalog) sam se žalio na PŽK i tražio brisanje tog teksta jer se poredim sa životinjom koja je nemoćna u svojoj nemoći.

- Konstantacija da je brak nešto ružno i blesavo od čega treba bježati. Bračni saputnici su ustvari gomila nekorisnog otpada koji može seksati samo svog partnera, dok su u isto vrijeme otvorene veze naprednije verzije braka ljudi čiji je libido jači od onih koji su u braku. RoFL !!! E ovo mi je zbilja najbolje.

Ima toga još samo sada ne mogu pisati jer sam malo umoran. Počeo sam slati i Egu odgovore na pitanja koja me nije ni pitao zato što jedva gledam, LoL, pa ćemo nastaviti sutra.

Uglavnom ti želim kazati još jednom da me se ne tiče kako tko živi pri čemu ću u isto vrijeme kazati da "otvorene veze" za mene osobno ne predstavljaju ništa posebno, ali da se takve vrste veze ili bilo kakve druge trebaju definirati onako kako je to prihvatljivo odnosno onim što one i jesu - kao jače izraženu požudu prema više partnera koja se javlja radi nemogućnosti kontroliranja seksualnih nagona pri čemu se osobe nemaju namjeru debelo vezati i planirati budućnost sa drugim osobama u takvim vezama.

Otvorene veze su ti ustvari obične avanture, u njima si dok je oke, kada ti nije oke potražiš nekoga drugog i sve opet bude oke.

U ovom oke je najveće oke... Kužiš?

Zadnje uređivanje gpeditmsc : 09.12.2013. at 23:16.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:00   #73
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Kako kome.
Iskreno, ja još nisam na čisto postoje li stvarno emocionalno vjerni ljudi. U svakom slučaju, mislim da je brainwashing idejom da to nije "prava ljubav" ako partneri ne zaborave sve druge doživotno jedna od najdestruktivnijih stvari za veze.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:11   #74
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Znači ipak netko više osjeća tu potrebu a netko manje?
Točno, ali to ne ide baš tako kako si me pitao jer tvrdnja da se otvorene veze osnivaju radi nečije "veće potrebe za više partnera" je nonsense zato što i na drugoj strani naklonijoj braku postoje dosta potentniji ljudi od prvonavedenih koji se ipak mogu kontrolirati.

Nekome je seks jako vrijedan pa ga zato upražnjava sa više partnera jer se ne može kontrolirati, a nekom drugom je seks isto tako jako bitan no ipak ne sve u životu pa se može.

Navedena teza služi čistom prikrivanju sopstvenih slabosti isticanjem nekakvih super-kvaliteta koje ne postoje i zato nema uporište u realnoj čovječijoj prirodi. Što su onda npr. prostituke i žigoli? Osobe koje imaju izrazito naglašene nagone za seks sa više osoba, ili netko tko uopće ne mari za seks koliko za relativno dobru i laku zaradu?

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Od sto parova ti očekuješ da je u samo jednoj netko nekoga prevario?! Stvarno?
A po tebi vara svaki drugi bračni par? Daj da nađemo neki kompromis jer pretjerujemo obojica mada sam ja bliže istini. Ljudi varaju riječima i slatkom spikom zahvaljujući kojoj se osjećaju bolje, no u stvarnosti su stvari dosta drugačije poslagane.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:13   #75
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Iskreno, ja još nisam na čisto postoje li stvarno emocionalno vjerni ljudi. U svakom slučaju, mislim da je brainwashing idejom da to nije "prava ljubav" ako partneri ne zaborave sve druge doživotno jedna od najdestruktivnijih stvari za veze.
Postoje, samo sve ovisi koliko to kod nekoga traje. Kod nekog tjedan dana, kod nekog cijeli zivot.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:16   #76
Pod otvorenom vezom, ne mora se nužno smatrati, da on ili ona mjenja partnere ili(swing, cuckold, threesome, wifesharing,itd ti raznih pojomova) ovo u zagradi smatram ekstremininijim primjerom ili realiziranim. Dapače, po meni otvorena veza ne mora ništa uključivati od gore navedenog, već povezanost partnera da si otkrivaju svoje maštarije, tada je sve jasno među njima, ako s oni jako dobro razumiju, onda postoji dobra podloga i za realizaciju. I mislim da tu nema prepreke ni straha od zaljubljivanja, jer "treći igrač/ica" je samo igračka čija uloga počinje i prestaje čim završi radnja. Tko to ne razumije, i nije na toj razini, jednostavno nema pravo osuđivati, jedino dati svoje mišljenje. U otvorenim vezama nema straha od prevare, i ako u kojem slučaju i dođe štetne poslijedice su puno manje nego u klasičnim/zatvorenim vezama.
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:20   #77
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Postoje, samo sve ovisi koliko to kod nekoga traje. Kod nekog tjedan dana, kod nekog cijeli zivot.
tjedan dana... mala ljubav ili ljubavica, ljubavca, kako bi bio deminutiv od ljubav??? ok ljubav od par sat možemo zvati i strast ... ljudi se napalili pa prasnuli mada je u tom trenutku i to bila ljubav i na druge vjerovatno nisu mislili tada
StoneRoses is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:23   #78
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Iskreno, ja još nisam na čisto postoje li stvarno emocionalno vjerni ljudi. U svakom slučaju, mislim da je brainwashing idejom da to nije "prava ljubav" ako partneri ne zaborave sve druge doživotno jedna od najdestruktivnijih stvari za veze.
Ma uopće ne ciljam na prave ili neprave ljubavi i ne ciljam ni na doživotno.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:27   #79
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
I mislim da tu nema prepreke ni straha od zaljubljivanja, jer "treći igrač/ica" je samo igračka čija uloga počinje i prestaje čim završi radnja. Tko to ne razumije, i nije na toj razini, jednostavno nema pravo osuđivati, jedino dati svoje mišljenje.
Važi li isto ovo što si napisao i za tebe jer ne možeš skužiti da se muškarac može zaljubiti i u prostituku koju je imao namjeru samo seksati i onda se vratiti doma? "Lady in red" nije samo film, to je i stvarnost.

Quote stoljeća:

Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Tko to ne razumije, i nije na toj razini, jednostavno nema pravo osuđivati, jedino dati svoje mišljenje.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:32   #80
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Točno, ali to ne ide baš tako kako si me pitao jer tvrdnja da se otvorene veze osnivaju radi nečije "veće potrebe za više partnera" je nonsense zato što i na drugoj strani naklonijoj braku postoje dosta potentniji ljudi od prvonavedenih koji se ipak mogu kontrolirati.

Nekome je seks jako vrijedan pa ga zato upražnjava sa više partnera jer se ne može kontrolirati, a nekom drugom je seks isto tako jako bitan no ipak ne sve u životu pa se može.

Navedena teza služi čistom prikrivanju sopstvenih slabosti isticanjem nekakvih super-kvaliteta koje ne postoje i zato nema uporište u realnoj čovječijoj prirodi. Što su onda npr. prostituke i žigoli? Osobe koje imaju izrazito naglašene nagone za seks sa više osoba, ili netko tko uopće ne mari za seks koliko za relativno dobru i laku zaradu?
Pa činjenica je da nemamo svi ni jednaku kontrolu impulsa, to je točno. No ne razumijem zašto decidirano odbijaš prihvatiti da i nejednaki seksualni afiniteti dovode do toga da neki ljudi počnu razmatrati nemonogamne veze kao bolju alternativu.

Činjenica da mnogo veze propadnu upravo zbog nevjere jednog od partnera dugerira da mnogi precjene svoju sposobnosk kontroliranja vlastitih nagona, tako da ne vidim zašto bi oni koji prihvate stvar kakva je i vele "ok, nije to za mene" bili po defaultu slabiji, a ne jednostavno mudriji i realniji u pristupu samom sebi.

Osim toga, pitanje je i svjetonazora. Netko će se ubračiti imati obitelj i pregristi u sebi sve ono što ga navodi na neke druge potrebe. Netko drugi će zaključiti da je život prekratak da bi se odricao nečega u čemu uživa.

Quote:
A po tebi vara svaki drugi bračni par? Daj da nađemo neki kompromis jer pretjerujemo obojica mada sam ja bliže istini. Ljudi varaju riječima i slatkom spikom zahvaljujući kojoj se osjećaju bolje, no u stvarnosti su stvari dosta drugačije poslagane.
The Kinsey Reports asserted that about one half of men and a quarter of women had committed adultery (Greely, 1991). The Janus Report on Sexual Behavior in America also reported that one third of married men and a quarter of women have had an extramarital affair (Greeley, 1991).

(http://en.wikipedia.org/wiki/Infidelity)
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger