Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2013., 00:35   #81
Quote:
StoneRoses kaže: Pogledaj post
tjedan dana...
Tjedan dana dok ju/ga ne upoznas.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 00:36   #82
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post

The Kinsey Reports asserted that about one half of men and a quarter of women had committed adultery (Greely, 1991). The Janus Report on Sexual Behavior in America also reported that one third of married men and a quarter of women have had an extramarital affair (Greeley, 1991).

(http://en.wikipedia.org/wiki/Infidelity)
Ja moram reći da me ovo čak pozitivno iznenadilo.
Možda malo podcjenjujem ljude oko sebe.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 00:54   #83
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pa činjenica je da nemamo svi ni jednaku kontrolu impulsa, to je točno. No ne razumijem zašto decidirano odbijaš prihvatiti da i nejednaki seksualni afiniteti dovode do toga da neki ljudi počnu razmatrati nemonogamne veze kao bolju alternativu.
Zbog toga što takve afinitete posjedujem i ja ali ih mogu kontrolirati, zato takve geste zovem slabostima jer ih osjetim kao slabost. U mom slučaju koji nije jedinstven nije u pitanju nikakvo programiranje čovjeka unošenjem koda kompatibilnog sa operativnim sustavima "Crkva", "Društvo" i "Selo" niti sputavanje sopstvene prirode nego jednostavno rečeno spoznaja da pored seksa sa milijardama meni privlačnih i zgodnih djevojaka postoji ipak bolje, jače, i meni prihvatljivije riješenje koje me čini sretnim. Seks je začin, ja želim restoran a ne samo začin.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Činjenica da mnogo veze propadnu upravo zbog nevjere jednog od partnera sugerira da mnogi precjene svoju sposobnost kontroliranja vlastitih nagona
Ima i ovoga pa bi volio da mi kažeš što onda ljude koji praktikuju otvorene veze pod izgovorom "potrebe za više partnera" čini posebnim u odnosu na ove koje si naveo? Kužiš da je to jedno te isto, samo netko poklekne, a netko ne.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Osim toga, pitanje je i svjetonazora. Netko će se ubračiti imati obitelj i pregristi u sebi sve ono što ga navodi na neke druge potrebe. Netko drugi će zaključiti da je život prekratak da bi se odricao nečega u čemu uživa.
Je. Meni ovo što si naveo uopće ne bi smetalo.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
The Kinsey Reports asserted that about one half of men and a quarter of women had committed adultery (Greely, 1991). The Janus Report on Sexual Behavior in America also reported that one third of married men and a quarter of women have had an extramarital affair (Greeley, 1991).
Mislio sam da ćeš navesti statistike u Hrvatskoj a ne USA u kojoj je prevara sasvim normalna stvar, no čak i ovdje se opet navodi jedna trećina muškaraca i jedna četvrtina žena koje su imale vanbračne afere a to ti je 33,33 % od 100% muškaraca i 25% od 100 % žena što opet ne ide u prilog tvojoj tezi gdje veliš "da vara svaka druga osoba".
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 01:01   #84
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Zbog toga što takve afinitete posjedujem i ja ali ih mogu kontrolirati, zato takve geste zovem slabostima jer ih osjetim kao slabost. U mom slučaju koji nije jedinstven nije u pitanju nikakvo programiranje čovjeka unošenjem koda kompatibilnog sa operativnim sustavima "Crkva", "Društvo" i "Selo" niti sputavanje sopstvene prirode nego jednostavno rečeno spoznaja da pored seksa sa milijardama meni privlačnih i zgodnih djevojaka postoji ipak bolje, jače, i meni prihvatljivije riješenje koje me čini sretnim. Seks je začin, ja želim restoran a ne samo začin.
Okej, ali zašto bi točno drugi trebali misliti jednako kao i ti?


Quote:
Ima i ovoga pa bi volio da mi kažeš što onda ljude koji praktikuju otvorene veze pod izgovorom "potrebe za više partnera" čini posebnim u odnosu na ove koje si naveo? Kužiš da je to jedno te isto, samo netko poklekne, a netko ne.
Ša to što jedni lažu svojim partnerima a drugi su iskreni.


Quote:
Mislio sam da ćeš navesti statistike u Hrvatskoj a ne USA u kojoj je prevara sasvim normalna stvar, no čak i ovdje se opet navodi jedna trećina muškaraca i jedna četvrtina žena koje su imale vanbračne afere a to ti je 33,33 % od 100% muškaraca i 25% od 100 % žena što opet ne ide u prilog tvojoj tezi gdje veliš "da vara svaka druga osoba".
Rekao sam svaki drugi par, koliko se sjećam. Par čini dvoje ljudi. Ako u svakom drugom paru jedna osoba prevari, to je taman 25%.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 01:18   #85
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Okej, ali zašto bi točno drugi trebali misliti jednako kao i ti?
A gdje sam asocirao da bilo tko mora misliti kao ja? Meni je dovoljno da se ne ufuravaju sa svojom "hyper prirodom" i to bi mi bilo dovoljno.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ša to što jedni lažu svojim partnerima a drugi su iskreni.
Ne, nego su svi muškarci po prirodi isti ali neki imaju svoje razloge zbog kojih ne pokleknu zbog začina dok je drugima bitan samo začin.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 01:19   #86
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Tjedan dana dok ju/ga ne upoznas.
a to kao probni rad ali ako ne zadovolji neznam dali se to u opće računa kao nešto ... jeli i to jedna recka , promašaj , recka s greškom??? mislim da većina to ne računa
StoneRoses is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 01:24   #87
Quote:
StoneRoses kaže: Pogledaj post
a to kao probni rad ali ako ne zadovolji neznam dali se to u opće računa kao nešto ... jeli i to jedna recka , promašaj , recka s greškom??? mislim da većina to ne računa
To je vise bio sarkazam na to da se ljudi lako odljubljuju i zaljubljuju. Ima nesto u tome da vecina ljudi misli da je nesto ljubav, udju u takvu vezu i onda nemaju pojma sto rade pa se svasta dogadja.
Po tome su ove otvorene veze puno zrelije i mislim da dosta ljudi bi vise odgovarale. Ali da nema tog ega mozda bi i zazivjele. Mozda bi cak i iz neke otvorene veze proizasla zatvorena veza jer uvijek mogu shvatiti da su ipak spremni biti "mi".
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 11:48   #88
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
To je vise bio sarkazam na to da se ljudi lako odljubljuju i zaljubljuju. Ima nesto u tome da vecina ljudi misli da je nesto ljubav, udju u takvu vezu i onda nemaju pojma sto rade pa se svasta dogadja.
Po tome su ove otvorene veze puno zrelije i mislim da dosta ljudi bi vise odgovarale. Ali da nema tog ega mozda bi i zazivjele. Mozda bi cak i iz neke otvorene veze proizasla zatvorena veza jer uvijek mogu shvatiti da su ipak spremni biti "mi".
apsolutno se slažem sa tobom , da nije ega i da ljudi nisu posesivni to bi živjelo
ali ljudi ne podnose da netko dira njihovo i onda u malom broju slučajeva to zaživi .....kvalitetno ... ja znam jedan primjer ali cura u toj vezi uživa a on je pijan od jutra do mraka??? dali pije od sreće ili je samo obožavatelj kvalitete pića
StoneRoses is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 17:47   #89
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
A gdje sam asocirao da bilo tko mora misliti kao ja? Meni je dovoljno da se ne ufuravaju sa svojom "hyper prirodom" i to bi mi bilo dovoljno.
Hyper prirodom?

Quote:
Ne, nego su svi muškarci po prirodi isti ali neki imaju svoje razloge zbog kojih ne pokleknu zbog začina dok je drugima bitan samo začin.
Svi smo po prirodi isti? Svi imamo jednake potrebe za seksom? Svi želimo iste stvari u krevetu?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 17:57   #90
pazi,zanimljiva tema!

igrom slučaja poznajem dva bračna para koji imaju otvoren brak.

oni su se vjenčali sa 21/23g.

nije bilo dijete razlog,nego je dijete kasnije stiglo.

oni su oboje otvoreno jedno drugome rekli da jednostavno nekako moraju imati "ispušni ventil",da su se "zaletili" i da žele s vremena na vrijeme probati sa strane ako se nekoga sretne.
zamislite,vjenčani par,tako nešto živi,a iznad svega kažu "mi se i dalje volimo"....

apsurd.

pod izlikom "neiživljenosti",brzopletosti ulaženja u brak,kao dijete je prerano stiglo,nisu bili spremni...

moje osobno mišljenje jest da ne možeš čas sjediti na jednoj stolici,čas na drugoj.
to su perverzije i bolesnoće.
ako si takav bio ranije,pa si upoznao "posebnu",nema vraćanja na prošlost i vraćanje na ono di si stao,to tzv. "iživljavanje" i nezrelost.

pogotovo ako imaš dijete..

a veze,to ne bi htio komentirati,svak ima svoje razloge i želje.
ja imam svoj stav o tome,tko me zna,zna i moj stav.
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 18:58   #91
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
to su perverzije i bolesnoće.
Biblija po Pinkastomflojdu?
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 19:31   #92
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Biblija po Pinkastomflojdu?
ne,to je jednostavno odgovornost u ozbiljnom svijetu.
preljub.

al dobro da ti je Biblija u mislima,pohvalno.
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 20:01   #93
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
ne,to je jednostavno odgovornost u ozbiljnom svijetu.preljub.

al dobro da ti je Biblija u mislima,pohvalno.
Ako su se njih dvoje dogovorili da ce povremeno probati nesto sa strane i ako su oboje ok s tim onda ne vidim gdje je problem. Ako njima pase takav nacin zivota onda problema nema. To sto ti mislis da je to apsurd je sasvim nebitno jer su oni, za razliku od jako puno parova, bar iskreni jedan prema drugome.

A to sto se njihov nacin zivota ne uklapa sa nekim parametrima braka koje je drustvo uvjetovalo je nesto sasvim drugo. I sasvim irelevantno jer se njihov brak ne tice nikoga osim njih. Kao sto se i tvoja veza/brak ne tice ikoga osim tebe i tvoje partnerice.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 20:02   #94
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
pazi,zanimljiva tema!

igrom slučaja poznajem dva bračna para koji imaju otvoren brak.

oni su se vjenčali sa 21/23g.

nije bilo dijete razlog,nego je dijete kasnije stiglo.

oni su oboje otvoreno jedno drugome rekli da jednostavno nekako moraju imati "ispušni ventil",da su se "zaletili" i da žele s vremena na vrijeme probati sa strane ako se nekoga sretne.
zamislite,vjenčani par,tako nešto živi,a iznad svega kažu "mi se i dalje volimo"....

apsurd.

pod izlikom "neiživljenosti",brzopletosti ulaženja u brak,kao dijete je prerano stiglo,nisu bili spremni...

moje osobno mišljenje jest da ne možeš čas sjediti na jednoj stolici,čas na drugoj.
to su perverzije i bolesnoće.
Je li bolesno to što imaju izlete ili to da te izlete jedno drugom ne taje?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 20:09   #95
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Ako su se njih dvoje dogovorili da ce povremeno probati nesto sa strane i ako su oboje ok s tim onda ne vidim gdje je problem. Ako njima pase takav nacin zivota onda problema nema. To sto ti mislis da je to apsurd je sasvim nebitno jer su oni, za razliku od jako puno parova, bar iskreni jedan prema drugome.

A to sto se njihov nacin zivota ne uklapa sa nekim parametrima braka koje je drustvo uvjetovalo je nesto sasvim drugo. I sasvim irelevantno jer se njihov brak ne tice nikoga osim njih. Kao sto se i tvoja veza/brak ne tice ikoga osim tebe i tvoje partnerice.
pročitaj završni dio mojeg prvog posta.


Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Je li bolesno to što imaju izlete ili to da te izlete jedno drugom ne taje?
čemu potreba da se vjenčaju ako misle imati te izlete?

rekoh i čovjeku iznad,svi imaju svoje želje i načine življenja,ja smijem komentirati,no ne pada mi na pamet određivati kako će tko poimati taj "brak".
no svoje mišljenje imam,i naravno da sam ga napisao.
ne spriječava me ništa da ga napišem.
tebe ni ostale ne tražim da se slože s njim,no ja ga i dalje imam.
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 20:11   #96
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
čemu potreba da se vjenčaju ako misle imati te izlete?
Zanima me bi li ti bilo jednako bolesno da su u braku i varaju se potajno.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 20:14   #97
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Zanima me bi li ti bilo jednako bolesno da su u braku i varaju se potajno.
preljub u braku je preljub.
bio on transparentan prema partneru ili ne.
društveno je to jednako,bili oni iskreni s tim preljubima jedno drugome ili ne.

no da bi se netko drugi osjetio moralno vertikalan da osuđuje njihove grijehe,to je apsurd.

no rekoh,žalosno je da se "pod svaku cijenu" ulazi u bračnu zajednicu,da bi se tamo dogovorilo o "šrvljanju" i to obostranom.
žalosno.

iz kojeg razloga se ulazi u brak onda?
gdje je ta "ljubav"?

zar je ekonomski imperativ jedini i glavni razlog za ubračenje?
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 20:14   #98
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
čemu potreba da se vjenčaju ako misle imati te izlete?.
Koliko sam skuzila po tvom upisu oni su se zaletili u brak i tek naknadno dogovorili da ce imati "te izlete" (valjda kad su skuzili da su malo previse ubrzali). I sta sad? Shit happens. Ako njima pase...itd. itd.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 20:17   #99
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Koliko sam skuzila po tvom upisu oni su se zaletili u brak i tek naknadno dogovorili da ce imati "te izlete" (valjda kad su skuzili da su malo previse ubrzali). I sta sad? Shit happens. Ako njima pase...itd. itd.
pa to je činjenica.
no ja samo kažem čemu ta "žurba"?

"izlete" ne mogu odobravati u braku.imam moralnu stranu i ne mogu to odobravati.
no kažem,to je moje osobno mišljenje,ja cijenim tuđe i to je to.
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 20:18   #100
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Hyper prirodom?
Da.

Prirodan muškarac:

- Zreo muškarac koji zahvaljujući svojim prirodnim nagonima može ostvariti seksualni kontakt sa svakom zrelom ženskom osobom. No davno smo se pomakli i odvojili od životinja navodno postajući ljudi, stoga smo sa ciljem bolje i sigurnije budućnosti potomaka, zajedničke bolje budućnosti, i lakšeg življenja počeli sklapati brakove i u ime tog braka se odričemo životinjskih nagona postajući zreli ljudi koji mogu shvatiti težinu jedne takve zajednice. Mada možemo i osjećamo potrebu "pravljenja izleta" u vidu otvorenih veza, takve veze ne pravimo jer pogubno utiču po osjećanja partnera ili brak u cjelini.

Hyper prirodan muškarac:

Nezreo muškarac koji ne poznaje dovoljno svoju prirodu ili namjerno negira njene gore navedene temelje sa ciljem neprihvatanja odgovornost u vezi / braku zbog čega si ide umišljati da je "Übermensch" (hyper prirodan ili nadprirodan muškarac, naziv sam izmislio ja) kojem za razliku od drugih odgovornih ljudi treba više seksualnih partnera jer je nešto posebno i izdvojeno od ostalih. Ovo je ustvari parazitski način razmišljanja jer je za ovakvu teoriju potrebno "tijelo domaćina".


Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Svi smo po prirodi isti? Svi imamo jednake potrebe za seksom? Svi želimo iste stvari u krevetu?
Ego, pa ja ovdje ne vidim nikakav argument nego samo relativizaciju. Nemamo svi iste potrebe za seksom, ne vozimo iste automobile, ne gledamo iste TV kanale i tako dalje... Ali imamo iste odgovornosti i krajni cilj koji predstavlja zrelost.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger