Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2012., 15:04   #621
ej curke, ja sam koristila crest 3d advanced vivid trakice i ok su, vidi se da izbijele zube, al ništa drastično, sad sam naručila crest supreme professional, one imaju 14% h.p. i zasad su najviši crestov stupanj izbjeljivanja javim vam dojmove za nekih mjesec dana
*vikach* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 16:38   #622
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Zna netko koliko % peroksida imaju Crest 3D Professional trakice? Znam da Advanced Vivid imaju 9.5%, ali ne mogu nigdje naći koliko imaju Professional.
Pozdrav oko 10.5-11%
sama i sretna:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 03:24   #623
Moj problem je sljedeći.

Naime, zahvaljujući mom bivšem zubaru, došlo je do zajeba živca na jedinici i živac je odumro. Nova zubarka je živac izvadila i kao posljedica cijele te pizdarije mi je ostao potamnjeli zub. Znači ono, skrivanje osmijeha i te brije.

Zanima me da li je moguće to riješiti običnim izbjeljivanjem zuba i da li je to uopće moguće ispraviti?

Hvala
__________________
Nema.
no name chic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 12:47   #624
Bojim se da nije moguće, jer izbjeljivanjem se miču samo površinske naslage. Kad živac odumre, zub tamni kompletan iznutra. Tako da mislim da ti je jedino rješenje staviti na taj zub ljuskicu (a i to je isto pitanje jel se može, jer ljuskice se stavljaju samo na zube koji nemaju previše % plobme, ako ti je vadila živac pretpostavljam da ti je veliki dio zuba popunjen). Ono što definitivno možeš napraviti i što ti svakako preporučam je da zub jednostavno zamijeniš porculanskim (a možda ti može i samo staviti krunu) pogotovo pošto se radi o jedinici i neugodno se osjećaš zbog toga. Najbolje odi do zubarice pa se kod nje sve raspitaj.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 16:23   #625
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Bojim se da nije moguće, jer izbjeljivanjem se miču samo površinske naslage. Kad živac odumre, zub tamni kompletan iznutra. Tako da mislim da ti je jedino rješenje staviti na taj zub ljuskicu (a i to je isto pitanje jel se može, jer ljuskice se stavljaju samo na zube koji nemaju previše % plobme, ako ti je vadila živac pretpostavljam da ti je veliki dio zuba popunjen). Ono što definitivno možeš napraviti i što ti svakako preporučam je da zub jednostavno zamijeniš porculanskim (a možda ti može i samo staviti krunu) pogotovo pošto se radi o jedinici i neugodno se osjećaš zbog toga. Najbolje odi do zubarice pa se kod nje sve raspitaj.

ovo sa porculanskim sam razmišljala, ali me hvata jeza pri samoj pomisli da ću neko vrijeme bit

a mislim da financijski to trenutno nebi mogla podnest.
__________________
Nema.
no name chic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 11:34   #626
Drage moje evo da napišem svoje iskustvo s crest trakicama..

nakon mnogo sati istraživanja koje trakice upotrijebiti, odlučila sam se za crest supreme trakice jer imam jako žute zube a one imaju najviše peroksida i trebale bi najbrže i najbolje djelovati.

Nažalost, pokazalo se kao pogrešan izbor. Jučer sam upotrijebila treću trakicu i oka nisam noćas sklopila od bolova. Upravo sam bila kod svoje zubarke i dobila antibiotike.

prvi dan, osjedila sam bolove u vrhovima zubi ali sve izdržljivo..drugi dan malo veća bol i odlučila sam preskočit jedan dan , međutim ovo noćas je bilo neizdrživo.

Zanima me vaše mišljenje..možda sam trebala početi s običnim trakicama, koje imaju 6,5% peroksida? uz svu ovu bol najgore od svega je što djeluju a ja ih ne mogu nastaviti koristiti. a boja mojih zubi me tjera u očaj. Nadam se da će mi antibiotici pomoći i razmisljam da za neka 2 mj kad već zaboravim na ovo sve počnem sa slabijima. Ali svejedno me strah da bi opet bilo isto. Bilo kakav savjet je dobrodošao...
leeonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 12:11   #627
ako su ti zubi osjetljivi, okani se instant-rjesenja.
bolje je doci do rezultata sa slabijim trakicama u 20 dana nego s jacim u 5.
koristila sam crest gentle routine u pocetku i zubi mi uopce nisu bili osjetljivi, s time da bih ih drzala pola sata po koristenju umjesto propisanih 5min. mozda bi ti bilo bolje da uzmes neke njeznije i koristis ih nekoliko tjedana uz povremene jednodnevne pauze. dakako, treba obavezno koristiti sensodyne ili elmex pastu za zube tijekom koristenja trakica.
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 14:42   #628
nisam znala da su baš toliko osjetljivi do jučer.

sad sam pod antibioticima i samo neka prestane. koristim onu elmex pastu

jel zna netko jel djeluju one crest clasic -te valjda najmanje imaju tog peroksida
leeonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 14:52   #629
sve crest trakice djeluju. samo je pitanje u kojem roku. ove s najvise peroksida djeluju najbrze, s manje peroksida malo sporije. sa svima mozes doci do bijelih zubi.
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 15:51   #630
Quote:
monama kaže: Pogledaj post
sve crest trakice djeluju. samo je pitanje u kojem roku. ove s najvise peroksida djeluju najbrze, s manje peroksida malo sporije. sa svima mozes doci do bijelih zubi.
Kakve su to trakice?
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 16:37   #631
ok..hvala ti na savjetima

probat ću s classic kad ovo prebolim.

usput, prodajem 7 paketića crest supreme s obzirom da ih ne mogu koristiti.
leeonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 17:34   #632
Quote:
leeonaa kaže: Pogledaj post
... Jučer sam upotrijebila treću trakicu i oka nisam noćas sklopila od bolova. Upravo sam bila kod svoje zubarke i dobila antibiotike.

Zanima me vaše mišljenje..možda sam trebala početi s običnim trakicama, koje imaju 6,5% peroksida?

Nadam se da će mi antibiotici pomoći...
Quote:
leeonaa kaže: Pogledaj post
nisam znala da su baš toliko osjetljivi do jučer.

sad sam pod antibioticima i samo neka prestane. koristim onu elmex pastu...
jesi li se zabunila pa pišeš antibiotici umjesto analgetici? ako nisi, zašto si dobila antibiotike? peroksid je dezinficijens, teško da može uzrokovati bakterijsku upalu. jesi si ozlijedila zubno meso?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 19:25   #633
ne..mene zubno meso uopće boli. imam osjećaj da me korjen zuba boli. ko da mi netko po mozgu lupa. ma užasna bol.. kao kad mi brusi zub pa u zivac dirne. opisala sam kako me sve boli i dala mi je antibiotike za 7 dana.
leeonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 19:29   #634
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
jesi li se zabunila pa pišeš antibiotici umjesto analgetici? ako nisi, zašto si dobila antibiotike? peroksid je dezinficijens, teško da može uzrokovati bakterijsku upalu. jesi si ozlijedila zubno meso?

...
To je i meni cudno

Quote:
leeonaa kaže: Pogledaj post
ne..mene zubno meso uopće boli. imam osjećaj da me korjen zuba boli. ko da mi netko po mozgu lupa. ma užasna bol.. kao kad mi brusi zub pa u zivac dirne. opisala sam kako me sve boli i dala mi je antibiotike za 7 dana.
Daj napisi koji lijek uzimas?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 19:36   #635
jel zna netko koje trakice imaju najmanje tog peroksida. onih classic nema nigdje za naručit..na ebayu ima par selera koji imaju te classic ali rok trajanja je kraj 2012. to mi nije sigurno

kakve su one obične vivid?
leeonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 19:37   #636
klavocin sam dobila
leeonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 19:42   #637
Quote:
leeonaa kaže: Pogledaj post
klavocin sam dobila
Hmmmmm
Moram priznat da ne kuzim razlog davanja antibiotika al valjda ona zna
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 19:45   #638
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Hmmmmm
Moram priznat da ne kuzim razlog davanja antibiotika al valjda ona zna
a šta onda taj peroksid prouzrokuje kad me toliko boli? ne kužim ni ja
leeonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 20:42   #639
Quote:
leeonaa kaže: Pogledaj post
a šta onda taj peroksid prouzrokuje kad me toliko boli? ne kužim ni ja
peroksid je kiselina, dezinficira i izbjeljuje. nadam se da nisi dobila antibiotike tek toliko, da nešto piješ i da te se riješi.

ako imaš generalnu iritaciju pulpe, analgetici smiruju bol, probaj Neofen ili Ketonal

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 20:50   #640
noćas sam 2 neofen forte i nije bilo pomoći. tek mi je voltaren rapid malo pomogao
leeonaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.