Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 22:44   #6561
Evo za informaciju, danas popodne izmedju 17h i 20h su bili ucestali problemi. Nakon toga je radilo uredno. Sada šaltam sve programe bez ikakvog beda. Sve radi savrseno
Vanjsku antenu nemam, sobnu antenu sam probao vrtiti, ali kad ide gledati signal strenth, kako god vrtim signal je 99% do 100% na MUX-A.
Tuner na Samsungu je strasan.
Prije toga sam na istoj poziciji samo stara televizija i nytrobox 4001 USB imao 90% signala
Alien_ri is offline  
Old 26.01.2011., 10:30   #6562
nedavno sam kupila novi LCD TV Toshiba, međutim nikako ne uspijevam namjestiti sliku. onaj dio žice koji ide u tv ne producira apsolutno nikakvu sliku. prodavač mi je rekao da ovaj tv ima digitalni prijam i da neću to trebati kupovati. Jel mi netko može preporučiti nekog tv majstora na području Jordanovca ili Maksimira koji bi mi to mogao pogledat, popravit ili štaveć??
dakkar is offline  
Old 26.01.2011., 13:03   #6563
treba mi pomoc
imam vivax dvbt 114 i kad ga spojim na telku bruji strasnoi i iritira.spojio sam i na drugu telku isto bruji.kak da uklonim to?
djubre44 is offline  
Old 26.01.2011., 13:11   #6564
Provjeri kabel ili scart izlaz na receiveru, moguće je da je tu nešto labavo.
Ord Mantel is offline  
Old 26.01.2011., 13:11   #6565
Quote:
djubre44 kaže: Pogledaj post
treba mi pomoc
imam vivax dvbt 114 i kad ga spojim na telku bruji strasnoi i iritira.spojio sam i na drugu telku isto bruji.kak da uklonim to?
Bruji taj vivax ili TV?
Rocco18 is offline  
Old 26.01.2011., 13:27   #6566
pa valda Vivax kad bruji na 2 različite telke..
DeeJay Dee is offline  
Old 26.01.2011., 15:47   #6567
Quote:
jony b. kaže: Pogledaj post
ja imam Nytrobox 4001 t usb, da li su ovo zadnje verzije softa:
http://www.4shared.com/dir/32496219/...b/sharing.html

....sory ako je off topic, al stvarno ne znam gdje dalje pitat....
molim pomoć.... dal je netko stavljao na svoj i dal šljaka i koje su prednosti i nedostaci....

vjerujem da je bilo več pisano o tome al nemam vremena a i malo mi još mb ostalo (mobilni net), da bi traaaaaaažio sad.... dobrim ljudima nikad nije teško ponovno nekome pomoć....

unaprijed hvala....
bump!
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Old 26.01.2011., 18:08   #6568
Ja u svom imam zadnji p5 165 i odnosu na one ranije novo je:
divx
-Tipka <--PR : Uključuje i isključuje ponavljanje video klipova u izabranoj mapi:
-Ako imate više avi datoteka u istoj mapi, po završetku jedne, automatski kreće druga,
-a ako je samo jednu avi datoteka, ona se po završetku ponavlja ispočetka.
Aspect Ratio kojeg podesite u TV Postavkama izbornika, od sada se odnosi i na divx...
TTXT -s tipkom [INFO] možete povećati stranicu popola

U ovoj zadnjoj verziji su pokušali ubaciti i:
-jedan se kanal gleda, a drugi snima (ako je isti MUX)

...ali to nije uspjelo.
Ord Mantel is offline  
Old 26.01.2011., 21:27   #6569
očito. ali da li ima ikakve naznake da će se i to gledanje/snimanje riješiti?
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Old 26.01.2011., 22:09   #6570
Volio bih da se to riješi, ali čisto sumnjam. Zadnji SW je izašao 25.09. i od tada tajac. Mislim da su došli do krajnjeg limita i software-ski riješiti takvo snimanje bez dva tunera, nekako mi se čini da je za receiver malo krupan zalogaj.
Ord Mantel is offline  
Old 27.01.2011., 08:33   #6571
Quote:
dakkar kaže: Pogledaj post
nedavno sam kupila novi LCD TV Toshiba, međutim nikako ne uspijevam namjestiti sliku. onaj dio žice koji ide u tv ne producira apsolutno nikakvu sliku. prodavač mi je rekao da ovaj tv ima digitalni prijam i da neću to trebati kupovati. Jel mi netko može preporučiti nekog tv majstora na području Jordanovca ili Maksimira koji bi mi to mogao pogledat, popravit ili štaveć??
A da li je drugi dio žice spojen na nešto - antenu ili ZAS (zajednički antenski sustav) ?
grunft is offline  
Old 27.01.2011., 11:35   #6572
Grunft:

da, drugi dio žice vodi na balkon gdje je priključen na ogromni tanjur.
+ postoje još 2 seta žica koje ne mogu ići u tv, i nemam pojma koja je njihova funkcija...jedan je za kabelsku tv, a drugi ne znam...
dakkar is offline  
Old 27.01.2011., 12:47   #6573
e pa ta ti žica ide od tog ogromnog satelitskog tanjura prema TV-u pa nije ni čudo da ti je crn ekran jer satelitskom antenom ne možeš loviti niti jedan zemaljskim putem emitirani program.
kužiš-imamo, tj. razlikujemo pojmove satelitske-zemaljske-kablovske i IP televizije, sve one koriste koaksijalne kablove da bi došle do prijemnika u TV-u ili samostalnog, izvan njega.
tebi treba priključak na zajednički antenski sustav zgrade (ako takav postoji i ispravan je i ako si uopće u zgradi) ili na vlastitu vanjsku antenu (u idealnim slučajevima je dovoljna i sobna) kako bi lovila domaće, zemaljskim, DVB-T putem (mrežom zemaljskih odašiljača/pretvarača) emitirane programe poput HRT-a i ostalih.
satelitskom antenom loviš satelitske, DVB-S kanale, a kablom kojim ti kabelski i/ili internetski operater dolazi u kuću, kablovske i IP tj. DVB-C i IPTV programe.

probaj uključit taj od kabelske TV, jedan od ta 3 koje imaš na podu pa vidi jel dobijaš ikaj, analogno ili digitalno, pokreni automatski scan kanala...
DeeJay Dee is offline  
Old 27.01.2011., 14:42   #6574
Kak je ugurala F konektor u RF konektor????
MytByte is offline  
Old 27.01.2011., 16:08   #6575
ma ko to zna koja je to tam zmešancija... treba ić vidit
DeeJay Dee is offline  
Old 27.01.2011., 16:10   #6576
hm ovak
gazdarica mi je rekla da je stari tv tu radio bez problema, + i satelitski kanali su radili.
to je stara kuća, ali ispod mene ljudi imaju tv i sve štima. tak da mora bit da je i kod mene priključeno (ne znam di da to provjerim)
što se tiče druga 2 spleta žica, jedan završava sa utikačem na jednom dijelu, a na drugom s nekakvim crnim plastičnim dijelom i crnim gumbićem (ništa ne piše tu)..... drugi završava s crnim plastičnim dijelom s utorom za utičnicu, + dio gdje ulazi jedna žica s balkona i bijelim gumbom na on/off.
ništa drugo osim bijele žice koju sam i stavljala u tv ne može ići u tv....

trebam da mi netko dođe pogledat.
prekomplicirano je za objasnit.
itko? plaćam 100kn amateru, majstoru ću morat više platit.

Zadnje uređivanje dakkar : 27.01.2011. at 16:14. Reason: pravopis
dakkar is offline  
Old 27.01.2011., 16:12   #6577
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
ma ko to zna koja je to tam zmešancija... treba ić vidit
mudro zboriš
dakkar is offline  
Old 27.01.2011., 16:17   #6578
bi ja da nisam sinoć sje nogu na nogometu pa sam sad "imobliliziran". jbga.

za SAT programe ti kao prvo treba sat-risiver ilitiga DVB-S prijemnik pa da onaj dolazni kabel s balkona od sat-tanjura deneš v njega, pošto tvoj TV takav prijemnik nema u sebi...

Myt, ideš do komada? morti je i zgodna..
DeeJay Dee is offline  
Old 27.01.2011., 16:45   #6579
Ne dolazi u obzir, ja sam majstor, ona traži amatera...

Inače svaki izgovor je dobar izgovor...
MytByte is offline  
Old 27.01.2011., 16:56   #6580
ne se smijati mojoj nesreći lijepo molim
dakkar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.