Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2009., 16:59   #41
Quote:
sandrag kaže: Pogledaj post
Mislim da postoji neko sredstvo u ducanima koji prodaju boje i lakove, a time se pospricaju zidovi i ubiju gljivice

jednom mi je jedna osoba pričala o tom i rekla da je kupila mufa kiler. ne znam tko proizvodi, al vjerojatno da ima tu di ti kažeš!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 20:38   #42
Quote:
Beboje kaže: Pogledaj post
Postoji li neki sprej kojim se mogu posprejati površine zahvaćene plijesni, a koji ih sredi tako da se samo pokupe s krpicom? U dijelu kuće koji je ukopan se zna znojiti pod kad je vani toplo i vlažno, pa mi se tako počela hvatati plijesan s donje strane frižidera i penjat po njemu. Koma je za očistit tamo gdje ne mogu normalno oribati.

Još nešto - nešto slično se uhvati i za plastične podloge protiv klizanja u kadi. To čudo nisačim ne ide dolje. Jel tko zna lijek protiv ove boljke?

Help!
Pročitao sam da neki predlažu struganje, apsolutno krivo jer je plijesan živi organizam i struganjem se plijesan samo širi.

Dakle predlažem, da u prodavaonicama boja i lakova potražiš sprej za skidanje plijesni (moja preporuka jomax-proizvođač zinnser).

1. Neka prostorija u kojoj radiš bude prozračna.
2. Pošpricati sve zaražene dijelove
3. Pričekati 15-20 min ovisno o sobnoj temeperaturi, te prebrisati vlažnom krpom.

Gdje nađeš sprey JOMAX vrlo vjerovatno češ i naći proizvod od istoga proizvođača zove se Perma White Interior imaš ga u pakiranju od 1l i 4l.

U čemu je štos i gdje svi griješe. Ovo je proizvod koji moraš nanijeti u dva sloja i nikako ga ne smiješ premazivati bojom tipa Jupol, poliflor itd.

Dakle plijesan se pojavljuje u samim kutevima soba, možeš premazati kut koji je bio zaražen, ali ova boja se strukturom razlikuje od drugih boja ( mat latex ) tako da je efektnije premazati i oba zida i strop. U dva sloja, razrjeđujući boju max 5 % s vodom. Boja čak ima i 5 godišnju garanciju protiv plijesni i boja je potpuno periva tako da slobodno možeš uzeti mokru krpu i obrisati nečistoće.
mirkomaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 18:08   #43
plijesan

Prošlo je dvije godine nakon pokrivanja korva z izolacijom i pločama gerard.
Ove godine je na kuči mijenjana i stolarija -plastična.
Na vanjskim zidovima u potkrovnim prostorijama izbija plijesan.
Postoji li možda kakvao rješenje?
jasnalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 18:09   #44
Ako netko zna !? PLIJESAN
jasnalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 18:18   #45
Quote:
jasnalana kaže: Pogledaj post
Prošlo je dvije godine nakon pokrivanja korva z izolacijom i pločama gerard.
Ove godine je na kuči mijenjana i stolarija -plastična.
Na vanjskim zidovima u potkrovnim prostorijama izbija plijesan.
Postoji li možda kakvao rješenje?
na vanjskim zidovima, ali unutar prostora?

kakvo grijanje imate???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 16:09   #46
Nemam izolacije, vanjski zidovi, u kutevima plijesan. Jedanput tijedno obrišem krpom da se nešire previše i prebrzo. Koristio Bison i Ceresit sprejeve na bazi klora i drže mjesec dana i eto opet. Zidovi u kutevima vlažni vidno al ne curi, znači vidi se da su pomalo ponegdje mokri. veš nesušimo u toj prostoriji i koristimo napu.

Problem što ova sredstva smrde zbog klora i po tri dana a nemam gdje otići. Zanima me dali mogu sad te dijelove premazati tim nekim biocidom što ide u boju? dali to smrdi nepodnošljivo i jeli prozirno? Samo želim do 5 mjeseca da izdrži dok ne riješim izolaciju i okrećim sve.
Livan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 08:11   #47
plijesan ako brišete krpom, s vremenom se samo širi...

najbolje ju je pošpricati sa varikinom i ostaviti da se upije i osuši...

dok se to radi, idealno bi bilo da je vani suho vrijeme, i da je sve širom otvoreno...

ja imam kritičan čošak..i tak ga rješavam...sa samim brisanjem sam samo sranje napravila...ovo je puno bolje rješenje barem meni se pokazalo!
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 09:11   #48
Quote:
Livan kaže: Pogledaj post

Problem što ova sredstva smrde zbog klora i po tri dana a nemam gdje otići. Zanima me dali mogu sad te dijelove premazati tim nekim biocidom što ide u boju? dali to smrdi nepodnošljivo i jeli prozirno? Samo želim do 5 mjeseca da izdrži dok ne riješim izolaciju i okrećim sve.
uz ovo špricanje varikinom ili muffa kilom, obavezno smjestite negdje ceresit ili uhu odvlaživač kako se ne bi ta vlaga koja postoji pljesnivila, vlagu treba izvlačiti!!!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:55   #49
i mi rješili sa varikinom (u špricu obvezno, nikako razmazivat jer se samo šire) i odvlaživaćem zraka.
budući da se stalno kuha, pere bar jedna mašima veša dnevno vlage je more!!! Nemamo mogućnost izolirati iz vana, nešto smo izolirali iz nutra (iako vele da je to bezveze) a ovaj odvlaživać mi u 24 sata skupi 6l vode!!! (i super suši veš)
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 23:13   #50
koji odvlaživač imaš, na struju ili obični onaj ceresit što visi na zidu
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 23:34   #51
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
koji odvlaživač imaš, na struju ili obični onaj ceresit što visi na zidu

ti ceresitovi mi niš nisu valjali, imamo na struju - sinclair.
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 23:57   #52
nekada su stariji ljudi zidove bojali vapnom i bez obzira na starost gradnje i neimaštinu, nisu imali takvih problema

vapno da zidu da diše, trebalo bi to probat namazat limunskom kiselinom pa postrugati lagano, ne gletati (glet zatvara) i premazati vapnom (vapno mješati u vodu dok ne bude gustoće kao i boja za zidove)

plijesan je najviše uzrokovana ne izloranim vanjskim betonskim djelovima a pojavljuje se najviše zimi kada su temperaturne razlike vani i unutra vece..

ovo je bilo učinkovito dosta puta vapno će ubit gljivice...
user_noname is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 09:34   #53
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
ti ceresitovi mi niš nisu valjali, imamo na struju - sinclair.
Di si kupila?
Molio love?
Kak funkcionira?
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 11:09   #54
Quote:
user_noname kaže: Pogledaj post
nekada su stariji ljudi zidove bojali vapnom i bez obzira na starost gradnje i neimaštinu, nisu imali takvih problema

vapno da zidu da diše, trebalo bi to probat namazat limunskom kiselinom pa postrugati lagano, ne gletati (glet zatvara) i premazati vapnom (vapno mješati u vodu dok ne bude gustoće kao i boja za zidove)

plijesan je najviše uzrokovana ne izloranim vanjskim betonskim djelovima a pojavljuje se najviše zimi kada su temperaturne razlike vani i unutra vece..

ovo je bilo učinkovito dosta puta vapno će ubit gljivice...
ma sve stoji, ali stari ljudi nisu grijali ovako kao mi danas i nisu imali stolariju koja ovako dihta...
i naš stan je toplinski dimenzioniran za ono doba od pred sto (i kusur) godina.
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 11:14   #55
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
Di si kupila?
Molio love?
Kak funkcionira?
kupili
mislim da je mm preko firme jer mu je gazda nešto kod njih kupovao, ali pitat ću ga di imaju maloprodaje - mislim da je šoping centar Prečko.
platili ga oko 1.500,00kn
dakle... imaš funkciju odvlaivanja na 70,60 50% ili konstantno odvlaživanje, imaš funkciju sušenje veša (razdoblje kad se ne grije a vani nije za sušiti -super stvar, za cca. 7 sati osuši krcatu mašinu veša)
i funkciju tihi rad (nemam pojma čemu kad je ionako tih, tiši od klime).
ima posudu u koju se slijeva kondenzat i vrlo bitno, sam se isljuči kada je posuda puna (oda ju lagano izvadiš, isprazniš i to je to).
E da, naš je za cca. 60m3, nama bi iskreno trebao veći jer imamo preko 3 metra visne, ali nije ga bilo na stanju, nisu znali kada će doći, bio je dosta skuplji i zidovi su nam jako plakali pa ovaj selimo iz sobe u sobu!
e da, i ne izgleda isuviše loše!
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:28   #56
evo link pa tamo vidi

http://www.gradimo.hr/Gljivice-i-pli...r-HR/8085.aspx
user_noname is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:33   #57
ili još bolje ovaj pa vidi ... odvlaživanjem ih nečeš uništit, u zraku su jbg...

http://www.nanotehnologije.hr/Conten...-Nature.wshtml
user_noname is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 13:41   #58
e da, mi smo morali u dvije sobe, pola godine nakon useljenja zidove ponovno srugati, špricati tim nekim sredstvima, impregnirati, nemam više ni sama pojma kaj je sve mmr adio dok smo mi bile na moru jer smo čekali ljeto da se sve dobro posuši prije nego stavljamo novu boju, dlet, stiropor, vunu, knauf šta već gdje....
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 10:43   #59
Kloriranje i DIOKSINI

Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
bilo kaj na bazi klora hoda ...ima to neko sredstvo al neznam mu ime ...najbitnije je da se moraš zaštititi od udisanja klornih para kod primjene
mislim da i chromos ima neku zidnu boju koja služi ko podloga - prvo omaljaš s tim, a onda nakon kaj se osuši nanosiš normalni premaz
Korištenje izbjeljivača i svih drugih sredstava na bazi klora stvara DIOKSIN. Ako se plijesan tretira jednokratno uz spriječavanje uzroka koji plijesan izazivaju i nije neki problem. Međutim, često korištenje klornih pripravaka i to još u prostoru u kojemu boravimo i spavamo opasno je više nego sam klor! Kloriranjem se stvara DIOKSIN a dioksin je kancerogen!
Treba ukloniti uzroke stvaranja plijesni na zidu a osnovni uzrok je prekomjerna vlažnost zraka i zida. Zid je melo teže sanirati ali električnim odvlaživačem zraka možemo trenutno spustiti vlažnost zraka i držati površinu zida suhom tako da nema uvjeta za razvoj plijesni na zidovima. Korištenje kućnih odvlaživača je potpuno zdravo uz dodatne korisne efekte.

Zadnje uređivanje Aoife : 24.01.2011. at 12:47. Reason: reklama
Burinspot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 10:47   #60
Kloriranje i DIOKSINI

Quote:
Livan kaže: Pogledaj post
Nemam izolacije, vanjski zidovi, u kutevima plijesan. Jedanput tijedno obrišem krpom da se nešire previše i prebrzo. Koristio Bison i Ceresit sprejeve na bazi klora i drže mjesec dana i eto opet. Zidovi u kutevima vlažni vidno al ne curi, znači vidi se da su pomalo ponegdje mokri. veš nesušimo u toj prostoriji i koristimo napu.

Problem što ova sredstva smrde zbog klora i po tri dana a nemam gdje otići. Zanima me dali mogu sad te dijelove premazati tim nekim biocidom što ide u boju? dali to smrdi nepodnošljivo i jeli prozirno? Samo želim do 5 mjeseca da izdrži dok ne riješim izolaciju i okrećim sve.
Izbjegavajte kloriranje jer se stvara Dioksin!
Koristite Etilni alkohol.
Kućni odvlaživači zraka mogu izvući i više od 5 litara vode (vlage iz zraka van)

Zadnje uređivanje Aoife : 24.01.2011. at 12:47. Reason: reklama
Burinspot is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.