Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 12:14   #101
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Da li onda u sinkronicitet spada i ono kad se upoznaš sa nekom osobom i od onda je viđaš svugdje, a prije je nikad nisi zamjećivao iako živite u istog gradu?
Ne, to se zove zaljubljenost.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:22   #102
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Da, to je moguće. Ako ta osoba voli izlaziti.
da, to je jako bitno jer ak je stalno doma na internetu nebus ju vidio
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:45   #103
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Energija se ne može uništiti može samo promijeniti oblik.
isto tako: tako je blue !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja Huljićeve pjesme ne bih uništio jer je to nemoguće, već bi im promijenio oblik tj. napisao nove harmonije, aranžmane, dakle iz jednog oblika u drugi

Quote:
mandragora kaže:
.... jazz ima isključiva pravila harmonije - također vrlo vrlo matematički riješeno!
zadnjih godina je tako, no i danas se velika većina klasičara ježi od kombinacija harmonijskih struktura u jazzu i melodija koje proizlaze iz istih

imam jednu super melodiju, tonovi su: c,gis,fis,e,h,c,c,g,fis,cis

tko sada može reći što protiv moje melodije, još samo da bacim harmoniju na ovu prekrasnu melodiju i prozvati ću ga "new turbo cro jazz"

što je nepravilno u mojoj melodiji !!??
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:54   #104
Ako krenemo od pretpostavke da su kvantni fizičari shvatili da je najveći nedostatak klasične fizike poimanje stvarnosti na način da ona postoji neovisno o svjesnom promatranju sa "strane" i da su uzeli u ozbiljno razmatranje pojavu u kojoj je sam promatrač direktan sudionik u kreiranju situacije koju promatra (npr. klasičnim metodama ne možemo u nijednom trenutku ustanoviti i položaj i brzinu čestice na kvantnoj razini nego samo jednu od te dvije komponente i to iz razloga što u trenutku promatranja sustava na kvantnoj razini uvjetno "zamrzavamo" česticu koju promatramo te njen položaj i brzina u tom trenutku više nisu samo vjerojatnost ishoda), pa shodno tiome možemo naslutiti da cjelokupna "konvencionalna" stvarnost koju uočavamo oko sebe zapravo nije ništa drugo nego više ili manje proizvoljna kreacija naše vlastite svijesti jer po ovoj teoriji mi ne samo da smo neodvojivi i aktivni sudionici svega što nas okružuje nego možemo i svjesno utjecati na kreiranje iste te "konvencionalne " stvarnosti koja nas okružuje. Naravno pitanje svih pitanja je kako i na koji način. Ali sama činjenica da su dosadašnji eksperimenti dokazali da pojedinci mogu preskočiti puku matematičku vjerojatnost ishoda pojedinih događaja, sama po sebi govori da svatko od nas neupitno može mjenjati stvarnost oko sebe.Obrazovni sustav koji prolazimo nas samo udaljava od pravog puta ka rješenju, ali na svu sreću izuzetni pojedinci koji su imali dovoljno hrabrosti istupiti sa svojim vizionarskim radom iako su bili osuđivani od strane okoštalog establišmenta uspjeli su nam približiti precizniju sliku stvarnosti i upravo svojim razmišljanjem i radom malim koracima mjenjati tu istu stvarnost, što vidimo i iz ovog foruma i teme o kojoj pričamo svi zajedno.
fedex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:49   #105
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
da, to je jako bitno jer ak je stalno doma na internetu nebus ju vidio
Avatare isključujemo, ne?
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:11   #106
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
isto tako: tako je blue !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja Huljićeve pjesme ne bih uništio jer je to nemoguće, već bi im promijenio oblik tj. napisao nove harmonije, aranžmane, dakle iz jednog oblika u drugi



zadnjih godina je tako, no i danas se velika većina klasičara ježi od kombinacija harmonijskih struktura u jazzu i melodija koje proizlaze iz istih

imam jednu super melodiju, tonovi su: c,gis,fis,e,h,c,c,g,fis,cis

tko sada može reći što protiv moje melodije, još samo da bacim harmoniju na ovu prekrasnu melodiju i prozvati ću ga "new turbo cro jazz"

što je nepravilno u mojoj melodiji !!??

Evo ja želim samo slavu , ne novac: crotambura folk jazz new age

aha zadnje je gis
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:14   #107
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Avatare isključujemo, ne?
Tjeraš svinju u vodu???
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:25   #108
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
i
imam jednu super melodiju, tonovi su: c,gis,fis,e,h,c,c,g,fis,cis
što je nepravilno u mojoj melodiji !!??
g, #f ,#c, = #g, #f , c
da i još da dodam - Mišak stvarno ima jako loše goste!!
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:38   #109
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
g, #f ,#c, = #g, #f , c
da i još da dodam - Mišak stvarno ima jako loše goste!!
ti si moćan!!!!!!!!!!!
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 18:07   #110
Quote:
fedex kaže: Pogledaj post
Ako krenemo od pretpostavke da su kvantni fizičari shvatili da je najveći nedostatak klasične fizike poimanje stvarnosti na način da ona postoji neovisno o svjesnom promatranju sa "strane" i da su uzeli u ozbiljno razmatranje pojavu u kojoj je sam promatrač direktan sudionik u kreiranju situacije koju promatra (npr. klasičnim metodama ne možemo u nijednom trenutku ustanoviti i položaj i brzinu čestice na kvantnoj razini nego samo jednu od te dvije komponente i to iz razloga što u trenutku promatranja sustava na kvantnoj razini uvjetno "zamrzavamo" česticu koju promatramo te njen položaj i brzina u tom trenutku više nisu samo vjerojatnost ishoda), pa shodno tiome možemo naslutiti da cjelokupna "konvencionalna" stvarnost koju uočavamo oko sebe zapravo nije ništa drugo nego više ili manje proizvoljna kreacija naše vlastite svijesti jer po ovoj teoriji mi ne samo da smo neodvojivi i aktivni sudionici svega što nas okružuje nego možemo i svjesno utjecati na kreiranje iste te "konvencionalne " stvarnosti koja nas okružuje. Naravno pitanje svih pitanja je kako i na koji način. Ali sama činjenica da su dosadašnji eksperimenti dokazali da pojedinci mogu preskočiti puku matematičku vjerojatnost ishoda pojedinih događaja, sama po sebi govori da svatko od nas neupitno može mjenjati stvarnost oko sebe.Obrazovni sustav koji prolazimo nas samo udaljava od pravog puta ka rješenju, ali na svu sreću izuzetni pojedinci koji su imali dovoljno hrabrosti istupiti sa svojim vizionarskim radom iako su bili osuđivani od strane okoštalog establišmenta uspjeli su nam približiti precizniju sliku stvarnosti i upravo svojim razmišljanjem i radom malim koracima mjenjati tu istu stvarnost, što vidimo i iz ovog foruma i teme o kojoj pričamo svi zajedno.
je, ali to ti vrijedi za kvantni svijet. recimo za elektron koji juri kroz cijev.
makropskopski svijet, dakle čak je i ribosom, koji je strahovito mala čestica u stanici, nešto što možemo "izbaciti" iz svijeta kvantnog.

iz tvog teksta bi se dalo zaključiti da je sve što znamo o svijetu netočno, a nije tako.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 18:52   #111
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

iz tvog teksta bi se dalo zaključiti da je sve što znamo o svijetu netočno, a nije tako.
daj endi - jesi čuo za Heisemberga, Bhora, možda Planck??
Quote:
During the final years of the 19th century, many physicists found themselves discussing the validity of the mechanical world view, which until then had been taken for granted. The question at the heart of the debate was whether time-honoured Newtonian mechanics could still be held as the valid description of all of nature.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 19:22   #112
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
daj endi - jesi čuo za Heisemberga, Bhora, možda Planck??
pa objasnio sam u prošlom postu za kakve to situacije vrijedi.
ako ne cjepidlačimo na "stote decimale", makroskopski svijet je onakav kakvim ga doživljavamo.
premda se tu može razviti filozofska rasprava, jer su podaci koje dobijemo osjetilima (iako relevantni i prolagođeni ovom svijetu, i funkcioniraju kako treb) nešto što je subjektivno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 19:40   #113
Heisenberga

jeste, tocno. Trebamo razlikovati izmedju makro- i mikroskopskog svijeta. A opet, i to je nekako relativno jer u usporedbi s kozmickim mjerilima i mi smo na mikroskopskoj razini.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 19:56   #114
to je početak sinkronicitetnog jazza i molim vas da ne ispravljate tonove jer je sve moguće..
upravo radim na harmoniji, malo je teško alll

c #g #f e h c c g #f #c
mi la mo ja dra ga ga još si tuuuuuuu....
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 20:02   #115
c #g #f e h c c g #f #c - veliš- odlučio si uzgajati biljke,:klap: dakle
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 20:12   #116
jeah..od moje glazbe će uspješno napredovati..paradoks
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 20:19   #117
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
to je početak sinkronicitetnog jazza
i sinkrocitetnog bluesa
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 02:42   #118
Da bi se sustav diferencijalnih jednadžbi riješio, potrebni su početni uvijeti. Kod linearnih dif. jednadžbi, mala promjena početnih uvijeta izaziva i malu promjenu daljnjih rješenja.
No kod nelinearnih, čak i beskrajno mala promjena početnih uvijeta može izazvati potpuno drugačija rješenja. Rješenja divergiraju.

Da bismo u molu tvari mogli otkriti stanje tog sustava, trebamo znati položaje i impulse svih čestica i međusobne interakcije.
Znati to savršeno točno nije moguće, ne samo zbog nemogućnosti beskrajno preciznog mjerenja već i zbog Heisenbergovog principa neodređenosti.
A samo mala pogreška dalje divergencijom daje potpuno drugo rješenje.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 03:12   #119
tako je

edit:
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
...No kod nelinearnih, čak i beskrajno mala promjena početnih uvijeta može izazvati potpuno drugačija rješenja...
deterministički kaos
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.