Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2007., 11:42   #41
Ja sam Lavica, u podznaku Škorpija.

Mislim da Lavovi ne žele biti u centru pažnje zbog nesigurnosti. Ja se namećem samo kad sam 100% sigurna u nešto. Kad nisam ziher oko nečega uglavnom šutim i ne pada mi na pamet nametati svoje mišljenje.

Slažem se nekim tko je rekao da su Lavovi super prema drugima dok ih ovi respektiraju/uvažavaju. Meni je najgora stvar što mi druga osoba može napraviti je da sumnja u mene. Ne znam zašto, ali to me dotuče do kraja.
Ono, možeš me muljat, možeš se ljutiti na mene, ali ne sumnjaj u mene
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 14:02   #42
I ja sam Lavica, najbolja mi je prijateljica Lavica i često razglabamo o sličnostima između nas koje povezujemo sa našim horoskopskim znakom. Imati Lavicu za prijatelja, znači stvarno imati pravog prijatelja, govorim ovo kako za sebe kao prijatelja, tako i za nju (kako je doživljavam), također sam upoznala tolko Lavica i više manje sve je to tu negdje...normalno čovjeka ne čini samo horoskopski znak, već i štošta drugo...

Priče o sigurnosti/nesigurnosti - to je već kompleksnija tematika, mislim da svaki Lav u sebi ima težnju da se istakne, da bude zamjećen i cjenjen, ne mislim da je u korjenu svega nesigurnost, već jednostavno PRIRODA tog znaka..., nešto što dobiješ u paketu kad se rodiš, a drugi je par rukava šta se kasnije događa sa tom osobom, kakav je imala život itd. Problem je što netko ima manje , a netko više predispozicija da afirmira na pravi način te svoje težnje za isticanjem, problem nastaje kada Lav ne uspije u tome zbog svojih drugih osobina (kao znaka ili osobe, ne znam), tu dolazi do neke možda unutarnje frustracije i ta se osoba pod svaku cijenu želi nametnuti, ali nema s čim, to je lošija varijanta mogućeg scenarija, ali lav koji ima s čim da se nametne (ne mislim novac) i to učini je ispunjena osoba koja zrači pozitivnom energijom i donosi dobrobit svima oko sebe.

Ne podnosimo nepravdu i u njenom ispravljanju posegnut ćemo često i za teatralnošću, koja je jednostavno naš stil.

U ljubavi dajemo sve i više od svega, ali zato tražimo puno od partnera, a malo je takvih koji to mogu pružiti i zato često patimo na svoj način zbog stvari koje druga žena ne bi ni primjetila ni osjetila.

Partner ne mora biti dominantan u smislu da mora više privređivati financijski i to, ali ako nas razočara u smislu da shvatimo da je mekušac, to je ogromno razočaranje za nas, preveliko i ne znam kako se to može oprostit, nije lako biti pravi muškarac pored žene lavice, jer smo mi na neki način "muškarci" u ženskom tijelu, imamo golemu energiju i hrabrost (ludost) i partner koji je preslab i ne može nas pratiti, s vremenom zasluži prijezir, štoviše jer smo tolko vjerovale u njega.

Nisam puno upoznata s muškarcima Lavovima, ali ima osjećaj da su puno narcisoidniji od žena Lavica i da su kao partneri jako zahtjevni i da im trebaju ne-jake žene , introvertirane, sušta suprotnost od njih, pored kojih mogu zasjati u punom sjaju i dominirati na pravi način, znam ih nekolicinu, od kojih je jedan super prijatelj i prepoznajem ga u ovoj priči, ali nisam ih tolko izanalizirala do kraja. Ne vjerujem da bi sa njim mogla biti u vezi, ali imati ga za prijatelja divan je osjećaj i pruža nevjerojatnu sigurnost.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:23   #43
ja sam lavica a u podznaku racica...jedino sto od lava imam je tvrdoglavost, bujna kosa i drzanje i nista drugo
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 17:43   #44
Muški lavovi...poznam samo jednog. Brbljav, najglasniji u društvu, pun energije, pozitivan, ispuni sobu svojom pojavnošću. A opet, mačak, ranjiv, ajmeee..eh da, i naduri se za sitnicu! Ali, brzo ga prođe.
Odličan u krevetu, mijauuuu
nefertari is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 19:18   #45
lavica.. tacnije lavic evoo mee..
cupava i nekad bila zuta
mah vatrenaa ehhe... pomalo egoisticna (a ko nije)... kreativna, snalazljiva... naivna.. uh joj... etoo ima tu joss
__________________
KeeLinG Me SoFtLy...
boolimicarka:( is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 19:20   #46
Quote:
aleksandra kaže: Pogledaj post
ja sam lavica a u podznaku racica...jedino sto od lava imam je tvrdoglavost, bujna kosa i drzanje i nista drugo
eee mislim da sam i jaa.. mislim nisam sigurna koji mi je podznak
__________________
KeeLinG Me SoFtLy...
boolimicarka:( is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 02:05   #47
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
I ja sam Lavica, najbolja mi je prijateljica Lavica i često razglabamo o sličnostima između nas koje povezujemo sa našim horoskopskim znakom. Imati Lavicu za prijatelja, znači stvarno imati pravog prijatelja, govorim ovo kako za sebe kao prijatelja, tako i za nju (kako je doživljavam), također sam upoznala tolko Lavica i više manje sve je to tu negdje...normalno čovjeka ne čini samo horoskopski znak, već i štošta drugo...

Priče o sigurnosti/nesigurnosti - to je već kompleksnija tematika, mislim da svaki Lav u sebi ima težnju da se istakne, da bude zamjećen i cjenjen, ne mislim da je u korjenu svega nesigurnost, već jednostavno PRIRODA tog znaka..., nešto što dobiješ u paketu kad se rodiš, a drugi je par rukava šta se kasnije događa sa tom osobom, kakav je imala život itd. Problem je što netko ima manje , a netko više predispozicija da afirmira na pravi način te svoje težnje za isticanjem, problem nastaje kada Lav ne uspije u tome zbog svojih drugih osobina (kao znaka ili osobe, ne znam), tu dolazi do neke možda unutarnje frustracije i ta se osoba pod svaku cijenu želi nametnuti, ali nema s čim, to je lošija varijanta mogućeg scenarija, ali lav koji ima s čim da se nametne (ne mislim novac) i to učini je ispunjena osoba koja zrači pozitivnom energijom i donosi dobrobit svima oko sebe.

Ne podnosimo nepravdu i u njenom ispravljanju posegnut ćemo često i za teatralnošću, koja je jednostavno naš stil.

U ljubavi dajemo sve i više od svega, ali zato tražimo puno od partnera, a malo je takvih koji to mogu pružiti i zato često patimo na svoj način zbog stvari koje druga žena ne bi ni primjetila ni osjetila.

Partner ne mora biti dominantan u smislu da mora više privređivati financijski i to, ali ako nas razočara u smislu da shvatimo da je mekušac, to je ogromno razočaranje za nas, preveliko i ne znam kako se to može oprostit, nije lako biti pravi muškarac pored žene lavice, jer smo mi na neki način "muškarci" u ženskom tijelu, imamo golemu energiju i hrabrost (ludost) i partner koji je preslab i ne može nas pratiti, s vremenom zasluži prijezir, štoviše jer smo tolko vjerovale u njega.

Nisam puno upoznata s muškarcima Lavovima, ali ima osjećaj da su puno narcisoidniji od žena Lavica i da su kao partneri jako zahtjevni i da im trebaju ne-jake žene , introvertirane, sušta suprotnost od njih, pored kojih mogu zasjati u punom sjaju i dominirati na pravi način, znam ih nekolicinu, od kojih je jedan super prijatelj i prepoznajem ga u ovoj priči, ali nisam ih tolko izanalizirala do kraja. Ne vjerujem da bi sa njim mogla biti u vezi, ali imati ga za prijatelja divan je osjećaj i pruža nevjerojatnu sigurnost.
Jako si dobro opisala naše karakteristike. No kod mene podznak igra veliku ulogu pa me zanima što ste vas dvije u podznaku.
Fermine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 14:17   #48
Quote:
Fermine kaže: Pogledaj post
Jako si dobro opisala naše karakteristike. No kod mene podznak igra veliku ulogu pa me zanima što ste vas dvije u podznaku.
ja nisam sigurna jesam li škorpion ili vaga u podznaku, jer majka mi nije sigurna u koliko sam se točno rodila, a vrti mi se oko granice

zna li itko kako se reflektira podznak, jel čitate horoskop i za znak i podznak ili kako?

ja navijam da sam vaga jer mi se više sviđa
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 15:41   #49
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ja nisam sigurna jesam li škorpion ili vaga u podznaku, jer majka mi nije sigurna u koliko sam se točno rodila, a vrti mi se oko granice

zna li itko kako se reflektira podznak, jel čitate horoskop i za znak i podznak ili kako?

ja navijam da sam vaga jer mi se više sviđa
ak si pojava ~ ~ vjerovatno si vaga podznak,
ak si zivco,nepredvidiva... škorpijo

a komb lav/škorpijo možda bi stvarno bila prepre...
Brenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 22:07   #50
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ja nisam sigurna jesam li škorpion ili vaga u podznaku, jer majka mi nije sigurna u koliko sam se točno rodila, a vrti mi se oko granice

zna li itko kako se reflektira podznak, jel čitate horoskop i za znak i podznak ili kako?

ja navijam da sam vaga jer mi se više sviđa

Pogledaj rodni list, tamo jako lijepo piše.
Hm.. i meni se čini da si vaga, djeluješ odmjereno
Fermine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:03   #51
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
jee nee, mala, to je nekaj sasvim drugo. ljudska psiha je visheslojnija da bi se sve moglo reducirati na nesigurnost.
moresh biti nesiguran, i ne zeljeti dominirati - ili mozesh biti siguran u sebe i opet zeljeti dominirati(nekad i uspijesh, nekad ne) no, to je nekaj kaj imash ili nemash. neki ljudi ne zhele biti u prvom planu.

a ti ne kuzhish lavove, njima je gusht, oni uzivaju biti u centru paznje. to je njihov osnovni motivator, ono kaj im je dato. mogu biti nesigurni, i imati razne komplexe, poput svih drugih, no to je vec individualni spoj raznih aspekti.

djevica s marsom u lavu je primjer nesigurnosti, koju zeli kompenzirati kroz dominaciju (svjesno ili nesvjesno). a sama po sebi zelja za dominiranjem, biti u centru paznje nije nije nikof komplex, kak niti nesigurnost sama po sebi nije nikakav komplex.

radi se o razlicitim aspektima razlicitih znakova, koji se mogu u razlicitim zivotima mogu manifestirati u razlicitim komplexima, ili ne.
slažem se...
simha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:18   #52
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
pa astrologija je samo drugo lice psihologije - a same osnove psihologije su veliki ego = bar malena nesigurnost. po meni je banalizacija ličnosti reći da je u njenoj prirodi veliki ego ali da to nije odraz nesigurnosti jer tada ostajemo na površini. i da se razumijemo, ja ne govorim o "dobrim" i "lošim" osobinama, odnosno ne karakteriziram želju za centrom pažnje, niti malenu nesigurnost koja leži u temelju te želje, kao nešto loše. samo govorim o tome što i kako je unutra, a ne vani.

nemoj krivo shvatiti ali puno više površnim doživljavam tvoj opis i tvoje svođenje želje za dominacijom na nesigurnost.
ima i toga, ali postoje ljudi koji jednostavno jesu dominantni i za koje čak nije ni važno da li su nesigurni u sebe ili nisu.
Kao da ih se to čak ni ne pita - jednostavno to imaju u sebi. A forsirana dominacija koju uzrokuje nesigurnost uopće nije prirođena dominacija, već je forsirana i zato i je uglavnom negativnija.

Ima ljudi koji su rođeni vođe
a takvi nisu nesigurni, dapače

a ima i onih koje treba voditi (što bi po tvojim postovima trebalo značiti da su jako sigurni u sebe, što je zapravo čak i kontradiktorno, ali ni u ovom slučaju to nema direktne veze s tim)

ljudska psiha je malo prekomplicirana, ipak.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:31   #53
lavica u podznaku škorpion.....mama mi veli da sam zbog škorpije često podrugljiva i bezobrazna-ono,zajedljiva Inače volim dominirat(malo umišljena),da,i nemam samopuzdanja,ne..puna nesigurnosti,uvijek se nekog vraga bojim i mislim da će svi drugi bit bolji od mene-to je zbog nasljeđa-mama mi je u trudnoći prenesla pola svojih strahova na mene.(-ovo će sigurno nekima biti neshvatljivo )
Al opet s druge strane znam lavove (fala Bogu pola razreda su mi bili lavovi) koji su zadovoljni samima sobom i baš zato imaju potrebu da se drugima pokazuju (a ne zato jer skrivaju nesigurnost,kak neki ovdje misle )
simha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 15:10   #54
Quote:
simha kaže: Pogledaj post
lavica u podznaku škorpion.....mama mi veli da sam zbog škorpije često podrugljiva i bezobrazna-ono,zajedljiva Inače volim dominirat(malo umišljena),da,i nemam samopuzdanja,ne..puna nesigurnosti,uvijek se nekog vraga bojim i mislim da će svi drugi bit bolji od mene-to je zbog nasljeđa-mama mi je u trudnoći prenesla pola svojih strahova na mene.(-ovo će sigurno nekima biti neshvatljivo )
Al opet s druge strane znam lavove (fala Bogu pola razreda su mi bili lavovi) koji su zadovoljni samima sobom i baš zato imaju potrebu da se drugima pokazuju (a ne zato jer skrivaju nesigurnost,kak neki ovdje misle )
zbilja čudno da ti kao lav-škorpion nemaš samopouzdanja... možda ga stekneš s godinama. to su dva fiksna znaka, koja je u principu jako teško smesti, jer imaju vrlo jasno i snažno definirane stavove o životu.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:17   #55
meni se čini da je cura još jako, jako mlada, pa je nesigurnost i dio godina koje ima
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:58   #56
Quote:
Anastasia kaže:
ima i toga, ali postoje ljudi koji jednostavno jesu dominantni i za koje čak nije ni važno da li su nesigurni u sebe ili nisu.
ja to ni u jednom trenutku nisam zanijekala, štoviše podržavam to. dominacija nije jednako nesigurnost, ali težnja za dominacijom uvijek je, i to ne obična nesigurnost, već nataložena = kompleks.
ja govorim o težnji za dominacijom.
to da neki ljudi prirodno dolaze u položaj dominacije, odnosno bolje rečeno u dominantni položaj je neupitno i nema nikakve veze sa nesigurnostima, već obrnuto, sa sigurnošću u sebe i ne stavljanjem sebe u inferioran položaj.

težnja za dominacijom bez iznimke dovodi do forsirane dominacije koju spominješ, no ona je ponekad toliko dobro prikrivena da površnom promatraču djeluje kao prirodna. tek dubljim kopanjem po layerima se dolazi do izvora te dominacije.
također, ljudi koji se po prirodi nađu (ili uzastopno nalaze) u dominantnom položaju, su često etiketirani kao kompleksaši.
zašto - jer je razlika između toga dvoga često u samoj nijansi do koje se dolazi tek dubljim uvidom u nečiju osobnost.

isto tako možemo promatrati vođe. oni kojima je u prirodi da vode neće to nametati. i neće im smetati ako se susretnu s osobom koja je "jača" od njih ( na kojem god području to značilo ) i koja bi njih vodila. neće se osjećati inferiorno, jer im to nije u prirodi.
no postoje vođe koji upravo iz DUBOKO pokopanog osjećaja inferiornosti teže tome da vode. to je sasvim druga priča i TO se odnosi na komplekse.
Quote:
a ima i onih koje treba voditi (što bi po tvojim postovima trebalo značiti da su jako sigurni u sebe, što je zapravo čak i kontradiktorno, ali ni u ovom slučaju to nema direktne veze s tim)
a ovo je upravo smiješno kako si to izvukla iz mojih postova. to da li je netko vođa ili je vođen nema apsolutno nikakve veze s njegovim samopouzdanjem.

however, sa samopouzdanjem ima veze koliko se netko želi očuvati situacije u kojoj je vođen. a ja pričam upravo o tome.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 14.09.2007. at 16:12. Reason: caps lock
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 16:41   #57
vidim nesto malo o lavovima ovdje..ja sam lavica..naravno moram bit u centru paznje ricem na sve sto stignem, iako ponekad ta rika potpuno bezazlena al ljudi koji me ne znaju reci ce za mene da sam bitch..al u biti ja sam dobar covjek tj zena, prelazim preko mnogih stvari, volim ugadjati ljudima, krivo ih procjenjujem i zato cesto skupo placam...ponekad sam zlopamtilo a to nije dobro...nema sanse da se ja osvetim ..mogu smisljat danima osvetu al nisam ja taj tip..sve u svemu, bezazlena osoba koja samo malo previse riče dobro se slazem hmm..s lavovima naravno, ovnovima, djevicama donekle iako one udavise, nikako s blizancima, strijelcima..a da i s ribama je ok
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 00:05   #58
Ja sam lavica u podznaku škorpion. Što se tiče toga da lavovi vole biti u središtu pažnje - ne volim se nametati, ali volim kada sam u središtu pažnje i to mi je dobro za posao jer predajem u školi. Tek sam kada sam počela raditi upoznala tu svoju lavovsku osobinu jer uživam kada zainteresiram učenike, kada ih nasmijem... I odlična sam u zajedljivim komentarima, tu mi je inspiracija neiscrpna. Mrzim igrice, laganje, pretvaranje. I kada volim, onda volim svim srcem i tu znam biti poprilično naivna. Bude mi jako teško kada me netko drag razočara. Mrzim stvari ostavljati nedovršene, pogotovo što se tiče ljudskih odnosa. Kod mene vrijedi ono - čist račun, duga ljubav.
Što se tiče loših osobina - ponekad sam preponosna, znam biti jako tvrdoglava, znam misliti da sam najpametnija i da sam uvijek u pravu. I to često neću pokazati, ali ću u sebi tako misliti.
Mama i sestra su mi lavice, čak i više nego ja. Sestra obožava biti u središtu pažnje, uživa u tome i kraljica je drame. A mama se uvijek borila za nas, baš prava mama lavica. Najbolja prijateljica mi je isto lavica i kod nje vidim tu lavlju velikodušnost. Bez problema će pomoći, napravit' će sve što treba, ne moram ni tražiti već će se ona sama ponuditi.

S muškim lavovima nisam imala doticaja.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 09:07   #59
[
S muškim lavovima nisam imala doticaja. [/QUOTE]

Šteta, zbilja su odlični u krevetu
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 19:52   #60
Ja sam Rak, podznak lav. I hvala bogu na tom lavu u podznaku... Zbog njega sam vatrena kad treba, poštena, odana i imam mnogo lavljih karakteristika... Još mi je i pola planeta u lavu.
Imam najbolje mišljenje o lavovima. Najviše mi se sviđa njihovo poštenje.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.