Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 14:59   #141
Quote:
Laura Scott kaže: Pogledaj post
Dizem pitanje iz pepela jer me zanima apsolutno ista stvar: da se lako cisti, po mogucnosti rucno te daje maksimum soka, a minimum otpadaka. Inace, imam Philipsov multipraktik (ne sjecam se vise koji model), ali sokovnikom nisam najzadovoljnija. Ostale funkcije su mu besprijekorne. Hvala!
PS Sto se tice cijene, do 200 eura, tj. do nekih 1500kn
Imala sam sokovnik i nakon što sam kupila blender sokovnik je prestao imati smisla.
Jer blender u sok pretvori i koru i koštice ako želimo A pere se samo poklopac i vrč koji je većinom tako napravljen da se može skupa sa sokom u frižider spremiti.
Osim toga blender će zblendati i rijetki sok ako dodamo puno vode ali i gusti sok s puno voća, a minimalno vode, ali i frape/shake ako miješamo mlijeko, med, đumbir...

Dakle, ne bih nikad više koristila sokovnik i gledala sva vlakna kako ih bacam iz voća ili jedem na silu kao kašicu
Blender u sok pretvori sve što se u njega ubaci. Radila sam i sok od mrkve i jabuke, s đumbirom. Odlično. Nema smeća, otpada. Jedna posuda i sok ili frape u njoj spreman za piti. Vitaminska bomba s vlaknima za par minuta
Blender sam kupila neki najjeftiniji u kauflandu, na akciji je bio 330 kn.
Pa mi recite zašto bi itko koristio sokovnik? Kad i blender može proizvesti rijedak sok ako dodamo više vode, manje voća.

www.kuharski.moljac.hr
__________________
Vesna --- http://www.inspiriraj.me --- http://www.u-lala.eu
VesnaSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 20:35   #142
ja kupila neki u konzumu na akciji za 200kn(sinba il tak neš)..kriminal ..eno ga stoji u kuhinji, čeka da ga maknem ..prvi dan sam ga upalila sav se tresel i plesal po stolu ..od dve jabuke jedva dobijem čašu soka jer se odmah nakon prve štopa filter ..ostataka ima uf!a dijelova za prat jedno 5kom. !

ma kriminal!! a nije da nisam htela skuplji, al ovaj moj je imal spiku da ne jer će mi samo stajat i nebum ga koristila pa sam ga jedva nagovorila na ovaj jeftinjak, nadajući se da nemre bit baš tolko loš..al sam se prevarila ..i evo, sad ispada da je imal pravo jer stvarno stoji, al ne zato kaj mi se neda imat fini sviježi sok već mi je prvenstveno žao ogromne količine voća koje moram bacit
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 17:04   #143
sokovnici na paru

dali netko zna neke proizvođače takvih sokovnika? di se to moze kupit?
__________________
bilježim se sa štovanjem
igyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 16:39   #144
cjene champion sokovnika

Evo, po mnogima naajbolji sokovnik sa cijenama za distribuciju u Europi..
link na:

http://zaslike.com/viewer.php?file=4...m4tnd9l3c2.jpg
matrix AD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 15:56   #145
Quote:
VesnaSK kaže: Pogledaj post
IDakle, ne bih nikad više koristila sokovnik i gledala sva vlakna kako ih bacam iz voća ili jedem na silu kao kašicu
Blender u sok pretvori sve što se u njega ubaci. Radila sam i sok od mrkve i jabuke, s đumbirom. Odlično. Nema smeća, otpada. Jedna posuda i sok ili frape u njoj spreman za piti. Vitaminska bomba s vlaknima za par minuta
Blender sam kupila neki najjeftiniji u kauflandu, na akciji je bio 330 kn.
Pa mi recite zašto bi itko koristio sokovnik? Kad i blender može proizvesti rijedak sok ako dodamo više vode, manje voća.

www.kuharski.moljac.hr
Sa dobrim sokovnik to ti se nece ni dogoditi. Nazalost cijene takvih su debelo preko 200 eura.
No prednost im je da iz mrkve, celera i lisnatog povrca takodjer naprave sok.
Doduse tvoj blender zvuci super, ali mozda da pokazes sto tocno imas, naime moj blender moze samo smoothije slagati ali nikako od biljaka sok (biljke isjecka ali ih ne iscijedi).
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:16   #146
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Sa dobrim sokovnik to ti se nece ni dogoditi. Nazalost cijene takvih su debelo preko 200 eura.
No prednost im je da iz mrkve, celera i lisnatog povrca takodjer naprave sok.
Doduse tvoj blender zvuci super, ali mozda da pokazes sto tocno imas, naime moj blender moze samo smoothije slagati ali nikako od biljaka sok (biljke isjecka ali ih ne iscijedi).
Ovaj moj je kupljen u kauflandu na akciji za 200kn, piše na njemu Dolcevita.
Mrkvu sam radila s jabukom i narančom, dosta gusto bude, mrkvu super samelje tj. izblenda, pa koristim više tekućine ako hoću rjeđe.
__________________
Vesna --- http://www.inspiriraj.me --- http://www.u-lala.eu
VesnaSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:54   #147
Ima li tko iskustva, valja li ovaj što?

http://www.vervita.hr/index.php?opti...id=2&Itemid=17

Hvala
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:58   #148
Quote:
VesnaSK kaže: Pogledaj post
Ovaj moj je kupljen u kauflandu na akciji za 200kn, piše na njemu Dolcevita.
Mrkvu sam radila s jabukom i narančom, dosta gusto bude, mrkvu super samelje tj. izblenda, pa koristim više tekućine ako hoću rjeđe.
Meni je drazi sok iz mrkve nego smiksana mrkva.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:22   #149
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva, valja li ovaj što?

http://www.vervita.hr/index.php?opti...id=2&Itemid=17

Hvala
Vervita su jedni od boljih, a možda i najbolji sokovnici koji se mogu kupiti kod nas. U SAD-u se prodaje pod markom "humer" ili "huver", na youtube se može pogledati promo video kako radi.
matrix AD is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:34   #150
Quote:
matrix AD kaže: Pogledaj post
Vervita su jedni od boljih, a možda i najbolji sokovnici koji se mogu kupiti kod nas. U SAD-u se prodaje pod markom "humer" ili "huver", na youtube se može pogledati promo video kako radi.
Hvala ti.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 14:30   #151
http://biodar.hr/narudzba.html napokon i kod nas Vitamix
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 04:22   #152
ja imam onaj jack lalanne...i obožavam raditi sokove...danas sam napravio kominaciju-

cikla,grejp žuti,grejp crveni,limun,naranča,jabuka,krastavac(onaj veliki sa korom,ne oni kiseli u teglici),mrkva...i??ja mislim da je to,to...možda sam malo previše stavio,ali to sam tako da vidim kako to izgleda...p.s. zanime me ovo,kako cijedite recimo špinat,ili zelenu salatu,ili brokulu,to me strašno zanima,jer imam filing da neće biti baš nešto soka od toga?aj pliz pomoć s tim?

e da,pošto već govorimo o voću i povrću,gdje ima najboljeg voća i povrća,u kojim supermarketima su najbolji i da im je cijena ok...hvala puno!
huggy_bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 17:32   #153
huggy, obicno spinat,salata, idu na brzinu 1 dok tvrdo povrce,voce ide na brzinu 2
Estelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 17:35   #154
lylo, stabljike celera su nesto predivno.. najbolje je kombinovati jabuke (recimo dvije) dva stapa celera, malo cikle, moze i malo djumbira , obavezno limun.. bude jako dobro
korijen celera nije lak za pit ima onaj teski miris ..
Estelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:45   #155
trebam nesto za cijediti cijelo voce u iznosu do 1500kn a da se lako cisti, ima servis, dobru garanciju. kaj mi preporucate?
foler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:37   #156
Kod prijatelja sam pio sok napravljen s ovom "napravom"
http://www.tvactools.com/servlet/the...-1-MEAT/Detail
nevjerojatno kolika razlika u strukturi a i samom ukusu dobivenog soka.
Oni su to dobili iz SAD-a, ne znam kolike su carine, davanja i kakve procedure, ali i sami možete vidjeti koliko jeftin može biti kvalitetan proizvod (naravno, ne kod nas
matrix AD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 19:22   #157
Kupila bih polovni Power Juicer Express pa ako ga netko ovdje ima, stoji mu i ne koristi ga baš pa ga se želi riješiti, nek mi se javi na PP.
Hvala!
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 19:34   #158
koliko voća npr. jabuka treba da bi se dobila 1 litra soka iz nekog prosječnog sokovnika za 700 kn?
i iz nekog malo boljeg za recimo 1400kn?
noww is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:54   #159
Čula sam da su i ovi običi sokovnici ok pa me zanimaju vaša iskustva. Ima li tko ovakav mali Moulinexov sokovnik? Odvaja li pulpu od soka i izađe li dovoljno soka iz njega, tj. ocjedi li dovoljno pulpu?

gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 08:01   #160
Taj model je bio moj prvi sokovnik. Bez obzira što ima snagu od samo 200W bio sam zadovoljan s njime. Daje ok količinu soka (mada je pulpa daleko od suhe). Po meni, ima 2 nedostatka, prvi je da mu je otvor dosta mali tako da je voće/povrće potrebno usitniti, a drugi je što se nakon cca 3 kom. voća/povrća mora čistiti jer nema odvojenu posudu za pulpu tako da se sve gomila u gornjem dijelu i ta nakupljena pulpa smeta kod "izbacivanja" soka. (nedavno vidio da je na akciji u pevecu, mislim da mu je cijena bila oko 260 kn)
matrix AD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.