Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 14:37   #201
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post

To ću i napraviti. Već sam telefonski razgovarala i mišljenja su da ne treba mikcija ak je uzv ok.
...primarni ped poludit ak odem u Helenu jer njima je sve to glupo što se plaća, a mislim da su ljubomorni zbog love koju privatnici dobivaju
Ovako ti uopce ne moras reci pedijatrici da ides u sv.helenu. Nema te teorije da sazna ako joj ti ne kazes. Ja sam svoje dijete odvela u privatnog pedijatra i tek nakon svega rekla sada bivsoj pedijatrici da je kompletno fulala dijagnozu.

Drugo, tko ti je rekao da ukoliko je UZV uredan ne postoji mogucnost refluksa? Ne zelim vas ovdje strasiti nefrolog je nama nakon urednog UZV rekao da UZV ne moze pokazati eventualni refluks. Njega pokazuje ili UZV cistografija, drnc ili mikcija...
...čak 74 posto djece s refluksom ima uredan nalaz ultrazvuka bubrega. Evo ti link:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1253/

Zadnje uređivanje leeloo27 : 26.10.2011. at 16:17. Reason: popravak quota
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 15:22   #202
Quote:
NelaZg kaže: Pogledaj post

Ovako ti uopce ne moras reci pedijatrici da ides u sv.helenu. Nema te teorije da sazna ako joj ti ne kazes. Ja sam svoje dijete odvela u privatnog pedijatra i tek nakon svega rekla sada bivsoj pedijatrici da je kompletno fulala dijagnozu.

Drugo, tko ti je rekao da ukoliko je UZV uredan ne postoji mogucnost refluksa? Ne zelim vas ovdje strasiti nefrolog je nama nakon urednog UZV rekao da UZV ne moze pokazati eventualni refluks. Njega pokazuje ili UZV cistografija, drnc ili mikcija...
...čak 74 posto djece s refluksom ima uredan nalaz ultrazvuka bubrega. Evo ti link:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1253/
Gle, pročitala ja taj članak odavno. I sama se pitam onda čemu ultrazvuk?? Ali dr. iz Helene mi je takko rekla da mi na našem mjestu napravila uzv i ako je uredan (kao i urinokulture) da ne bi dalje radila ni mikciju ni cistografiju.
Zašto onda uopće gledaju kanale na ultrazvuku, pitam se pitam.
Ali moja curica NIKAD nije imala bakterije u urinu, od rođenja, u ovih 5 mjeseci - 5 sterilnih urinokultura, napreduje, nema temp..

To "vrlo blago proširenje" su otkrili kad su joj s 10 dana radili uzv čisto zato jer nije napredovala (bila na isključivom dojenju, nakon uvođenja ad odmah dobivala i sve super, dakle, sve su joj to tada kontrolirali da isključe da ne napreduje zbog toga, a stvar je samo bila da je bila gladna).

I sam nefrolog se razmišljao bil il ne bi je uputio na mikciju.
Doktorica koja je gledala uzv kaže da po njoj ne treba mikcija ako je uk sterilna uvijek.

a što se tiče tog dal reć doktoru, pa naš nas ped pita jel smo sve obavili i gleda te nalaze, vidio je na povijesti bolesti da smo upućeni na mikciju, pitat će nas...
a nefrolog će isto pitat jel smo to napravili. Pitat ću ga jel baš moramo i dal može umjesto toga cistoskopija u Heleni..

Zadnje uređivanje leeloo27 : 26.10.2011. at 16:17. Reason: popravak quota
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 15:26   #203
Quote:
jerry16 kaže: Pogledaj post

meni je moja pedica sama preporučila Helenu i dr. Cvitković...

a za svoje dijete ću i na kraj svijeta tako da baš te briga za vašeg primarnog pedijatra jer da ima imalo mozga sam bi te uputio po drugo mišljenje
Slažem se u potpunosti.
U principu nije me briga, jedino što znam da je naš ped malo sujetan i tak sav neki osjetljjiv na te stvari, a ovak mi je ok, blizu, odgovoran, nema čekanja... radije bi da se ne zamjerim jer planiram još godinama s djecom ić kod njega pa čisto ono.. Ma briga me, naravno da ću za svoje dijete najbolje izabrat

Zadnje uređivanje leeloo27 : 26.10.2011. at 16:18. Reason: popravak quota
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 15:39   #204
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post

I sama se pitam onda čemu ultrazvuk?? Ali dr. iz Helene mi je takko rekla da mi na našem mjestu napravila uzv i ako je uredan (kao i urinokulture) da ne bi dalje radila ni mikciju ni cistografiju.
Zašto onda uopće gledaju kanale na ultrazvuku, pitam se pitam.
Ali moja curica NIKAD nije imala bakterije u urinu, od rođenja, u ovih 5 mjeseci - 5 sterilnih urinokultura, napreduje, nema temp..
Meni su ti rekli slijedece: ultrazvuk se radi da bi ustvrdili ima li odredjenih anomalija bubrega, nakon sto je odradjen UZV receno mi je da sto se toga tice sve je uredno jedino sto ona meni ne moze reci gledajuci ovako ultrazvukom postoji li refluks ili ne, za to je potrebna dodatna pretraga.
Da sam ja osobno na tvom mjestu ja bih je odvela u Helenu i doticnom doktoru rekla da je prevelika lista u bolnici bila a ti se uspanicarila i eto ti razloga ako te to vec brine. Ovako ti uvijek ostaje podsvjesna sumnja sto ako...Cistografija je od svih mogucih pretraga najbolja. Mi smo je mislili obaviti ali tad kad sam zvala bila je prevelika lista cekanja a ja to sebi psihicki nisam mogla dopustiti...mislim to dugo cekanje.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 26.10.2011. at 16:18. Reason: popravak quota
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 16:18   #205
A jeste iskasapili quotove.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 14:34   #206
mi danas bili nA kontroli u klaićevoj kod dr Đelmiš...čekamo do pon nalaze od urinokulture,a ako je nalaz urina loš onda će nas zvati danas..još niko nije zvao pa je valjda dobar..i dalje će piti citeral al sad samo navečer,netreba ujutro..kaže ona u svijetu danas kažu da netreba profilakse al odkad ona zna i radi da se daje..tako da je ona tog stava ili ništa ili nešto šta ziher pomaže,u ovom slučaju taj prah za kojeg je nama naša doktorica rekla da je to prejako za moju malenu...i kaj sad?? za 2 tj smo naručeni na uzv bubrega pa ćemo vidjeti dalje dal će trebati operacija i ti svi pregledi prije nje ili ne
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 00:48   #207
Quote:
NelaZg kaže: Pogledaj post
Meni su ti rekli slijedece: ultrazvuk se radi da bi ustvrdili ima li odredjenih anomalija bubrega, nakon sto je odradjen UZV receno mi je da sto se toga tice sve je uredno jedino sto ona meni ne moze reci gledajuci ovako ultrazvukom postoji li refluks ili ne, za to je potrebna dodatna pretraga.
Da sam ja osobno na tvom mjestu ja bih je odvela u Helenu i doticnom doktoru rekla da je prevelika lista u bolnici bila a ti se uspanicarila i eto ti razloga ako te to vec brine. Ovako ti uvijek ostaje podsvjesna sumnja sto ako...Cistografija je od svih mogucih pretraga najbolja. Mi smo je mislili obaviti ali tad kad sam zvala bila je prevelika lista cekanja a ja to sebi psihicki nisam mogla dopustiti...mislim to dugo cekanje.
ultrazvukom se mogu vidjeti samo veci stupnjevi refluksa, oni IV i V.
A uzv bubrega nefrolog prati rast tj. velicinu bubrega sto je jako bitno, znaci velicina bubrega mora odgovarati nekim mjerama za odredjenu dob djeteta. Tako je nama rekla prof. Cvit.

Mikcija ko mikcija nije tako strasna. Ipak mislim da ju je lakse napraviti bebama jer kao majka znas da on bas nije toliko svjestan sta se dogadja. Naravno da se moze odbiti.
Mi smo to napravili.
Ali ultrazvucnom cistog. se ne moze sa 100 % sigurnoscu utvrditi manji stupanj refluksa.
I onda smo na Rebru ipak napravili mikciju koja traje 10.-tak min.

kako prepoznati urinoinfekt? Svaka temperatura je sumnjiva. pogotovo ona koja se odjednom pojavi, pa nestane. Jako smrdljiva pelena. Kad dijete jako place a primjetis da je u tom trenutku piskilo itd...ma uglavnom se sa takvom djecom nikada ne mozes opustiti. Stalno ga pratis, pipkas, snjofas i gledas kakve je volje
__________________
<3<3<3

Zadnje uređivanje sugarfree30 : 05.11.2011. at 01:13.
sugarfree30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:13   #208
upravo sam razgovarala telefonom sa poliklinikom Helena...
kažu mi da uzv cistografijom odrede i točan stupanj refluksa i na to što sam im rekla da na njihovim stranicama piše da je mana uzv cistografije nemogućnost određivanja stupnja refluksa kaže mi da su to stare reference

sada pročitam tvoj post sugar i ne znam više šta da mislim... jer mi je i sestrična koja živi u slo raspitala se u poliklinici u Ljubljani i tamo joj na ovo pitanje i nisu dali konkretan odgovor već da ako je pozitivna na refluks da će trebati dodatne pretrage da bi se ustrvrdio stupanj
kakve dodatne pretrage ??? možda mikcija??
a u Heleni mi nisu uopće spominjali da ako je blaži stupanj da je moguće da ga ne utvrde sa 100% sigurnošću...
kada ste vi radili taj pregled?

sada stvarno ne znam šta da napravim
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 14:03   #209
Quote:
jerry16 kaže: Pogledaj post
upravo sam razgovarala telefonom sa poliklinikom Helena...
kažu mi da uzv cistografijom odrede i točan stupanj refluksa i na to što sam im rekla da na njihovim stranicama piše da je mana uzv cistografije nemogućnost određivanja stupnja refluksa kaže mi da su to stare reference

sada pročitam tvoj post sugar i ne znam više šta da mislim... jer mi je i sestrična koja živi u slo raspitala se u poliklinici u Ljubljani i tamo joj na ovo pitanje i nisu dali konkretan odgovor već da ako je pozitivna na refluks da će trebati dodatne pretrage da bi se ustrvrdio stupanj
kakve dodatne pretrage ??? možda mikcija??
a u Heleni mi nisu uopće spominjali da ako je blaži stupanj da je moguće da ga ne utvrde sa 100% sigurnošću...
kada ste vi radili taj pregled?

sada stvarno ne znam šta da napravim

Ovako je- mi bili i u Ljubljani i nakon toga se godinama liječili u Heleni. NITI JEDNA metoda za dijagnozu refluksa nije 100%. Kod svake se 15% refluksa može fulat. Sve su podjednake i samo je razlika u zračenju. Ja sam nažalost "doktorirala " na temu a kako sam fizičar opsjednuta sam sa zračenjem i zato bi prošla pol svjeta da ga izbjegnem. Mi radili samo ultrazvučnu metodu
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 14:27   #210
Quote:
R-winter kaže: Pogledaj post
Ovako je- mi bili i u Ljubljani i nakon toga se godinama liječili u Heleni. NITI JEDNA metoda za dijagnozu refluksa nije 100%. Kod svake se 15% refluksa može fulat. Sve su podjednake i samo je razlika u zračenju. Ja sam nažalost "doktorirala " na temu a kako sam fizičar opsjednuta sam sa zračenjem i zato bi prošla pol svjeta da ga izbjegnem. Mi radili samo ultrazvučnu metodu
reci mi molim te još kako ste bili zadovoljni u Ljubljani...
manje se čeka na pregled,a i imamo gdje spavati za razliku od Zg-a tako da nam je nekako Ljubljana prvi izbor ili bolje ići u Helenu?
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 23:31   #211
Quote:
jerry16 kaže: Pogledaj post
reci mi molim te još kako ste bili zadovoljni u Ljubljani...
manje se čeka na pregled,a i imamo gdje spavati za razliku od Zg-a tako da nam je nekako Ljubljana prvi izbor ili bolje ići u Helenu?
Mislim da je glede kvalitete podjednako ali u Heleni je uvijek dobro imati "konatkt" jer se možeš poslije konzultirati, jako su ljubazni, sestre susretljive. Kak da ti kažem- nekako su dostupni i bliski a opet profesionalni. Meni je to super. U Ljubljani su profesionalni i to je to. Ja bi uvijek išla u helenu. U Ljubljanu sam išla prije nego sam saznala sa Helenu i u Ljubljani su mi preporučili prof Cvitković. Oni suradjuju
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:39   #212
jučer smo bili na uzv bubrega,nije baš za pohvaliti,sad čekomo nalaz uk do pon pa ćemo se dogovoriti za daljnju profilaksu,dr je rekla da joj možda ni ništa nebi davala al ja se toga malo bojim..u svakom slučaju maknut će je s tog citerala..i sve je češće spominjala kiruršku pomoć...šmjc...najvažnije da nam se ne ponavljaju infekcije....
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 14:42   #213
Quote:
bacaneks kaže: Pogledaj post
jučer smo bili na uzv bubrega,nije baš za pohvaliti,sad čekomo nalaz uk do pon pa ćemo se dogovoriti za daljnju profilaksu,dr je rekla da joj možda ni ništa nebi davala al ja se toga malo bojim..u svakom slučaju maknut će je s tog citerala..i sve je češće spominjala kiruršku pomoć...šmjc...najvažnije da nam se ne ponavljaju infekcije....
Bas mi je zao, znam kako ti je mm se nada da ce sve biti u redu u sijecnju kad podjemo na kontrolni DRNC premda ja znam da je refluks tu. Niti jedna urinokultura nije prosla bez povisenih stavaka tako da se ne nadam. Jedino sto se nadam to je da stupnjevi miruju jer isto ko i tebe i mene je strah kirurske intervencije iako moja je vec velika, jos malo pa 4g. Nekako bi radije stajala na profilaksi, premda svi kazu da je to rutinska operacija
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 10:17   #214
Cool

ma ja sam s jedne strane presretna jer je ona ipak zdrava beba...stvarno ima svega na svijetu ovo nije strašno..ali opet nikad ne mirujem i bojim sse svakog njezinog plača..jučer se recimo strašno uvrijedila plus kaj je bila ne ispavana da sam ju jedva smirila koliko je plakala ,i da ujutro nisam radila urin mmislila bih da je došla bakt i da ju to boli..a profilaksu bi definitivno...veli dr treba provoditi higijenu,al kakvo je vrijeme malo je teže..ja joj maknem pelenu i dugo je bez nje,al oopet se popiša pa sve namoči i onda se pak bojim da ne prehladi mjehur il neš takvog ,makar je toplo u kući al opet je gola,pelene mijenjam svaka 2 sata,mislim da nema potrebe češće,a za operaciju sam negdje pročitala da se mislim u Sarajevu sve napravi s jednom operacijom a tu našima treba više operacija da bi to riješili...
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 10:28   #215
Quote:
bacaneks kaže: Pogledaj post
jučer smo bili na uzv bubrega,nije baš za pohvaliti,sad čekomo nalaz uk do pon pa ćemo se dogovoriti za daljnju profilaksu,dr je rekla da joj možda ni ništa nebi davala al ja se toga malo bojim..u svakom slučaju maknut će je s tog citerala..i sve je češće spominjala kiruršku pomoć...šmjc...najvažnije da nam se ne ponavljaju infekcije....
žao mi je jako nadam se da će vam biti sve o.k. i da se infekcije neće ponavljati...

mi smo naručeni 13.12. u Ljubljani za uzv cistografiju,a jučer nam je stigao i nalaz uk i sterilno je napokon....
pedica nam je dala zaštitnu terapiju do pregleda u Ljubljani i sada se samo nadam da će joj urin ostati sterilan do pregleda
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 12:10   #216
nama su nalazi isto uredni,al ja simislim da je to zbog profilakse koja je jaka,čak i prejaka za nju

držimo fige da će biti uredni nalazi jerry
__________________
happiness

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.11.2011. at 23:41. Reason: spajanje postova
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:15   #217
dobila je sirup za piti..nikako joj ne paše...pljuje ga van...trese se dok ga guta...to će biti jako loše...za mjesec dana ponovo kontrola,a do tad nek troši sinersul...mislim da se tak zove..lijepo miriši i sjećam se da sam ga ja ko mala pila isto ...
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 17:57   #218
Quote:
jerry16 kaže: Pogledaj post
upravo sam razgovarala telefonom sa poliklinikom Helena...
kažu mi da uzv cistografijom odrede i točan stupanj refluksa i na to što sam im rekla da na njihovim stranicama piše da je mana uzv cistografije nemogućnost određivanja stupnja refluksa kaže mi da su to stare reference

Baš me ovo zabrinulo, pa sam išla provjeriti, ali na njihovoj stranici pod temom "Ultrazvučna cistografija" piše ovako: "Glavna mana ove metode je nemogućnost analize mokraćne cijevi (uretre) što je potrebno kod dječaka sa zadebljanjem stijenke mjehura."
Dakle, kriva informacija! A onaj tko ti se javio vjerojatno nije razumio pitanje.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 29.11.2011. at 18:10. Reason: popravak quota
janabanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 12:39   #219
moja beba ima intezivan miris urina u jutarnjoj peleni, dakle nakon što je cijele noći u njoj. Ne smrdi mi po ničem posebno nego baš onako jako po mokrači...
S obzirom da je imala eshericiju nedavno, ne znam da li da se brinem zbog ovog intezivnog mirisa? Preko dana normalno, ne osjeti se ništa...
Navečer pije 1 ml Cranactina kao profilaksu.

Jel bi trebala ja njoj po noći mijenjat pelenu, s obzirom da puno doji pa često i mokri? Nekad promijenim usred noći, nekad ne...
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 10:38   #220
ja isto svoju ne presvlačim po noći i baš sam se pitala jel bi morala...isto se ujutro osjeti miris mokraće,a kroz dan probam uloviti šnjof baš kad se popiški jer sam ja već luda i više neznam kaj smrdi..jel su pelene ili vl maramice..uglavnom danas ima temp..38 za sad..napravit ćemo nalaz urina danas vrlo vjerojatno pa ću se ubiti ak čemo opet na tj dana u klaićevu...vjerojatno nas čeka i operacija ak je opet infekcija u piitanju..jer bi to bila 3 u 3mjeseca
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.