Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2013., 18:17   #1
Karizma političara

Koliko i da li je uopće bitna i nužna karizma za jednog političara, i tko su po vama političari koje smatrate karizmatičnim.

Kroz povijest karizmatične vođe su imali više podrške,no dali su najveći diktatori imali i najveću karizmu?

Dali karizma animira široku masu glasača?
Da li karizmatičnim proglašavamo onog političara s kojim se najviše poistovjećujemo i da li je karizmatični vođa zapravo najbolja i najuspješnija verzija nas samih?
Dali danas kad biramo,biramo karizmatičnu vlast ili su potrebni neki drugi bitniji uvjeti od toliko spominjane karizme?
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 18:25   #2
I Sanader je imao karizmu, poliglota govorio 5 jezika.

Mora se priznati da je bio puno bolji govornik i od mnogih televizijskih voditelja.
Nije se dao provocirati tako lako.

Karizma je vrlo bitna, ali je to i manipulacija. Neki su možda kod Račana primjetili odugovlačenje u govoru, što smanjuje uvjerljivost ono što govori.

Mikšić je isto bio dosta karizmatičan. Političari imaju savjetnike i za taj psihološki pristup, kao i govore koji su dugački, a većina ljudi sazna jako malo informacija iz tih.
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 01:44   #3
Pada mi na pamet priča o Subkomandantu Marcosu koju sam negdje pročitala. Priča kaže da su novinari došli intervjuirati vođu zapatista, ali se ispostavilo da ovaj nema govorničkih sposobnosti i nije karizmatičan. Onda su novinari otkrili da jedan od zapatista doduše nije neki bitan faktor unutar pokreta, ali odlično vrti jezikom pa su predložili pokretu da ih on predstavlja u kontaktima s javnošću, a da bi se jasno naglasilo da dotični nije nikakav faktor (osim što lijepo priča), neka mu se da titula koja jasno ukazuje da nije dio vodstva. Otuda dolazi titula "subkomandante".

Iz ovoga se da zaključiti da su blagoglagoljivost i sposobnost "prodavanja imidža" najvažnije za svakog lidera, nazovimo to karizmom ili kako god hoćemo. Time sa danas uglavnom bave PR firme.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 14:34   #4
Slazem se sa prethodnim komentarima i zanimljivo je to sto je The Maystor rekao za Racana. Sasvim je jasno da bilo kakvo odugovlacenje govornika izaziva sumnju u autoritet slusalaca, koji ocekuju da doticna osoba bude apsolutno sigurna u ono sto govori.

Nazalost, ta samouvjerenost se redovno pokazuje kao obicna manipulacija i laz.
Zbog toga ja vise cijenim ljude koji ipak imaju odredjen skepticizam u onome sto govore i pokusavaju da nadju prave rijeci i da prije svega misle glavom prije nego li otvore usta.
Poznato je da budala nikad ne sumnja u svoje stavove a inteligentan covjek ipak sve posmatra kao relativno.

Mislim da je to racionalan stav koji bi publika trebala da prihvati.

S druge strane, mislim da bi sigurno bilo korisno kad bi upravo taj intelekt trebalo da ostane u pozadini kao 'think-tank' dok bi PR funkciju obavljali ljudi kao sto je bio taj subcomandante Marcos, koji je puki prenosilac informacija koje su vec detaljno provjerene i filtrirane od strane ljudi koji imaju neko zrno soli u glavi, tj. tog think-tanka.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 17:43   #5
Sanader je imao karizmu vođe.Ne znam zbog toga što je izvježbao svoje pojavljivanje kroz studiranje teatrologije ili što već,ali za njega kažu da je imao osobnost.
Naravno da pametne ljude taj probisvijet nije mogao prijeći,ali je rulju prodao muda pod bubrege.I to u dva mandata.To govorio koliko idiota živi u Hrvatskoj i glasa.
KOS Oficir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 16:56   #6
Neznam kakve veze ima Račan i karizma hahahaahahahahahaah. Dajte ne spominjite to . To je nespojivo. Možda da smo vrtni patuljci onda bi nam bio karizmatičan.
piplMASTtrastAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.