Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 16:11   #1
Mikrodermoabrazija - iskustva

Dakle, da li netko ima iskustva s ovim postupkom? Koliko je ucinkovit kod uklanjanja oziljaka od akni? Ima li neka bolja metoda za rijesavanje tog problema? Sto je to zapravo - malo jaci peeling? I, koji kozmeticki salon preporuciti???
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 19:05   #2
Znam samo da taj postupak nije za ljude s tankom i osjetljivom kožom.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 19:09   #3
Prvo se posavjetuj sa svojim dermatologom
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 19:24   #4
Quote:
crna dalia kaže: Pogledaj post
Znam samo da taj postupak nije za ljude s tankom i osjetljivom kožom.
Ja imam osjetljivu kožu pa sam ga ipak radila..

Inače to ti sa sitnim zrncima (kao pijesak) brusi kožu..sve do trenutka dok ti se ne izbrusi gornji sloj i izjednače mjesta na kojima su bili ožiljci..i to bi ti bilo kao dubinski piling.. Postupak je bezbolan, ali da bi se vidjeli rezultati moraš ići bar 6 puta.. Svakih tjedan dana do 2 tjedna..

Ja sam bila na samo jednom tretmanu i koža je bila svježija, maknuo se odumrli sloj kože ali to je sve od rezultata..

Pa tako, ako se odlučiš za mikroderm..moraš bar 2000kn staviti na stranu za to.
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 01:45   #5
Upisi mikrodermoabrazija u trazilicu i naci ces puno o tome.
Napisali smo bar 3+ strane.
Ima razicitih iskustava...
Ja sam isto bio na jednom tretmanu, i to na samo JEDNOM!!!
__________________
www.budalizacija.hr
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 01:47   #6
www.forum.hr/showthread.php?t=147390

Evo, nasao sam pa se ne moras muciti i traziti!
__________________
www.budalizacija.hr
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 10:09   #7
Odguglala sam pojam, ali sam htjela cuti i neka iskustva iz prve ruke. Proucit cu sada i taj link s foruma. Hvala!
Klaunina, gdje si ti to radila?
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 10:28   #8
na osobnom iskustvu ne preporučam mikrodermoabraziju kisikom kod dr. kaliterne. razlozi mnogostruki.
mosquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:30   #9
Quote:
mosquita kaže: Pogledaj post
na osobnom iskustvu ne preporučam mikrodermoabraziju kisikom kod dr. kaliterne. razlozi mnogostruki.
pa daj pojasni malo, kaj si takva!!!
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 22:49   #10
da krenem od najbanalnijeg razloga - nije se mogao odlučiti za cijenu. rekao mi je jednu, a htio naplatiti drugu, naravno veću. a sad ono bitno - umjesto da mi se ožiljci uklone, on mi je napravio novu RUPETINU. da ne kažem da sam tjedan dana imala najprije žive rane na licu, onda kraste. ali ok, to je valjda dio procedure. koju trebaš znati i prihvatiti kad se upuštaš u tako nešto. no, čini mi se da on to ipak nije obavio dovoljno stručno. ako je metoda uopće dobra... meni se osobno čini boljom ona s kristalima aluminij oksida, ali to isto mora raditi netko s brdom iskustva i znanja da bih mu se stavila u ruke.
trebalo bi pitati vesnu škare ožbolt gdje je radila
mosquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 01:48   #11
Quote:
mosquita kaže: Pogledaj post
da krenem od najbanalnijeg razloga - nije se mogao odlučiti za cijenu. rekao mi je jednu, a htio naplatiti drugu, naravno veću. a sad ono bitno - umjesto da mi se ožiljci uklone, on mi je napravio novu RUPETINU. da ne kažem da sam tjedan dana imala najprije žive rane na licu, onda kraste. ali ok, to je valjda dio procedure. koju trebaš znati i prihvatiti kad se upuštaš u tako nešto. no, čini mi se da on to ipak nije obavio dovoljno stručno. ako je metoda uopće dobra... meni se osobno čini boljom ona s kristalima aluminij oksida, ali to isto mora raditi netko s brdom iskustva i znanja da bih mu se stavila u ruke.
trebalo bi pitati vesnu škare ožbolt gdje je radila
da i moja frendica je bila isto na tom s kisikom kod istog doktora i ima ista iskustva kao i ti i kaze: nikad vise. skupo je, a jos joj je gore! tak bar tvrdi, isto je imala rane tjedan dana pa crvenilo, btw kad se tebi povuklo? ona je dulje od mjesec dana bila crvena. i takoder joj je napravio novi oziljak tj rupu. isto kaze da tip nije strucan i da je bio sav zbunjen dok je dosla, nije znao ni za kaj je narucena!!! a bila je na pregledu 2 tj prije i tak...
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:00   #12
ne znam koliko je trajalo - u svakom slučaju previše. na toj otvorenoj rani mi je sestra netom poslijetretmana išla tiskati prištiće!!!!!!!!! a onda mi je na to stavila nešto što je TAKO PEKLO da sam prebrojala sve zvijezde
ali znam za situaciju kad je ženu zbog akni nakljukao sumamedima i nekakvim TOLIO JAKIM dozama twinlabovih vitamina i preparata a da ništa nije provjerio - pretrage i to, makar neko pitanje! žena je završila na hitnoj s užasnom alergijskom reakcijom...
tko ode kod njega, mogu samo reći da je kreten jer se ili nije raspitao o njemu ili, ako unatoč svemu ipak ode, ga i zaslužuje
mosquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:33   #13
ma za kaliternu smo vec miljon puta konstatirali da je los i da tamo ne treba ici.
ja sam konkretno bila na kisiku kod njega, i meni se nis nije vidlo, nis mi nije bilo crveno, samo kao malo jaci piling da sam radila, naravno nije za mjeriti sa klasicnim ciscenjem lica.
dakle, kaliternu ne preporucam.

tursiops odi kvalitetnom i provjerenom dermatologu, nacina dermoabrazije ima vise, i dobar doktor bi ti trebalo preporuciti koji je za tvoju kozu najpogodniji nakon pregleda.

osim toga, postoje i laseri i glikolne kiseline.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 17:37   #14
o pa ak je to sve istina kaj ga ne bi trebali svi vi kolektivno tuzit?
ne kuzim kak takav covjek moze radit!

btw kome bi onda bilo dobro otici, tj koga preporucate?
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 03:11   #15
Ja sam bio i kod gorih doktora!!!hahaha
Kaliterna je preskup i tko zna koliko bi me vozao da nisam zavrsio na roaccutanu...zbog cega sam ga isto pun k. molio da mi prepise.

A ciscenje lica necu NIKADA zaboraviti.
Dosla mu je sestra sa Salate, neka kozmeticarka.
Kaze ona meni u dobrim si rukama, zna sta radi...
Ubilo me to! Prestrasno!!!

Bilo bi glupo sad nekoga preporuciti, ali probajte joj na private pa nek odluci.
Ja necu nista sugerirati...
__________________
www.budalizacija.hr
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:19   #16
Dragi ljudi, poucena vasim iskustvima odlucila sam da, za sada, necu ici na mikrodermoabraziju! Mislim da nisam tak kritican slucaj pa bolje da se dobro jos raspitam. Do tada, ak se suzdrzim od kopanja po sebi, mozda se koza i sama dovoljno regenerira.
Otici cu na neki laksi tretman - piling ili slicno, a na ciscenje svakako. Samo, i za to ce mi dobro doci preporuka.
Malo sam trazila po netu. Kozm. centar M.Sarpo u Medvedgradskoj obecava. Jel netko bio?
Hvala svima!
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 18:43   #17
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, poucena vasim iskustvima odlucila sam da, za sada, necu ici na mikrodermoabraziju! Mislim da nisam tak kritican slucaj pa bolje da se dobro jos raspitam. Do tada, ak se suzdrzim od kopanja po sebi, mozda se koza i sama dovoljno regenerira.
Otici cu na neki laksi tretman - piling ili slicno, a na ciscenje svakako. Samo, i za to ce mi dobro doci preporuka.
Malo sam trazila po netu. Kozm. centar M.Sarpo u Medvedgradskoj obecava. Jel netko bio?
Hvala svima!
cuj bolje da odes na ciscenje dermatologu nego kozmeticarki, kolko cujem one svima zajebu kozu, nisu one doktori
__________________
Somewhere over the rainbow...
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 08:55   #18
Hej ljudi, evo izvlačim temu mikrodermoabrazije iz pepela , jer je sada pravo razdoblje za započeti s tretmanima, ako se do proljeća žele postići rezultati poboljšanja izgleda kože lica.

Ja više nemam akni, ali imam prastare ožiljke i nisam dugo ništa radila po pitanju regeneracije kože. Krenut ću na mikrodermoabraziju, pa ako netko ima iskustva neka kaže koliko mu je bilo tretmana potrebno, iako je to individualno i ovisi o stanju kože. Ja ću krenuti na prvi tretman, pa ću vidjeti kako mi koža reagira

Nakon tretmana predpostavljam da je za dan potrebna krema s SPF, radi zaštite od sunca, a za noć navodno krema s AHA kiselinama, samo ne znam s koliko postotaka glikolne?...možda će to biti preagresivno za kožu, jer je moja osjetljiva i sklona dehidraciji, a istovremeno masna
Zanima me još ako je netko išao, koje kreme je koristio za dan i a kojue za noć, jer je poslije tretmana potrebna njega i oporavak kože?
Oyster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 09:13   #19
Drago mi je da, nakon pocetnih upitnika prije vise od godinu dana, mogu podjeliti i neko iskustvo
Ja sam ipak, prosle godine u ovo vrijeme, otisla, na preporuku prijeteljice, na dermoabraziju, u polikliniku Echo, u Poljickoj.
Da kosta - kosta! Al cini se da doktorica zna sto radi.
Bila sam jedno 5x, iako mi je bilo preporuceno i vise tretmana. Moj kucni budzet to nije bas najbolje podnosio
Mislim da mi koza i nije bila jako unistena, vise su me smetale flekice koje su ostale nakon nestrucnih ciscenja (cemu sam i sama doprinjela) i to je nakon tih par tretmana u velikoj mjeri i rijeseno. Mislim da je zadnji tretman bio i kombinacija s laserom.
Nakon toga su tamo isle jos neke prijeteljice koje su bile jako zadovoljne - svime, osim, cinlo nam se, preslobodnim odredjivanjem cijena.
Crvenilu i spaljenoj kozi, o cemu sam citala, ni traga. Naprotiv, koza je jako glatka i njezna nakon toga. Pozelite to raditi svaki dan
Bila mi je preporucena neka bogatija krema za noc, nakon tretmana, i naravno ne ici na jako sunce ili nedajboze u solarij. Ne bih rekla da su AHA kreme preporucljive, ali najbolje da se oko toga konzultirate sa dr. ili njenim ljubaznim asistenticama. I oni tamo imaju neke kreme, al sjecam se da nisam dva puta pomislila na njih nakon sto su mi rekli cjenu. Avene koju inace koristim bila mi je sasvim dobra.
Oyster, jesi vec odlucila gdje ides?
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:18   #20
Sto se tice tog (ne)odlaska na sunce -jel to vrijedi neko određeno vrijeme nakon tretmana ili za cijeli život? Ja si ne mogu zamisliti da se više nikad ne sunčam.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.