Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2014., 21:04   #3821
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Synesis plaća- zašto mi ne želi napravit obračun doprinosa za pola mjeseca koliko je radnik radio nego mi on baca iznose po unesenim minimalnim osnovicama? Zašto ne obračunava po razdobljima od npr. 15.09-30.09. nego on odmah u startu obračunava na minimalnu osnovicu bez obzira na broj sati! Hvala.
Možda imaš u parametru naknade za rad unešeno pod načinom obračuna brutto iznos i uz to automatsku preraspodjelu. I ako u "djelatniku" imaš navedeni bruto za cijeli mjesec po ugovoru o radu onda ti povuče taj cijeli bruto,a ne preračuna sam.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:49   #3822
plaća je ok ali doprinosi mi ne valjaju jer mi automatski računa doprinose po minimalnoj osnovici kao za cijeli mjesec a ne po radnom periodu
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:14   #3823
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
plaća je ok ali doprinosi mi ne valjaju jer mi automatski računa doprinose po minimalnoj osnovici kao za cijeli mjesec a ne po radnom periodu
Hoćeš reći da kad pogledaš obračunsku listu piše ti brutto recimo 1550,00 kn, a doprinosi su iskazani dole na bazi 3.020,00 kn? Iznosi su primjer.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 02:15   #3824
Prema opisu izračuna, čini mi se da imaš u dokumentu doprinos unesenu minimalnu osnovicu. Pregledaj sve doprinose i provjeri da li je to u pitanju.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 08:40   #3825
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
plaća je ok ali doprinosi mi ne valjaju jer mi automatski računa doprinose po minimalnoj osnovici kao za cijeli mjesec a ne po radnom periodu
ja imam unesene 3 vrste doprinosa
1. normalni
2. na tu famoznu minimalnu osnovicu
3. oni koje sam mijenjala iznose za takve slucajeve

jer su mi se isto te stvari cesto desavale. samo pazi da onda radniku pridruzis pravu vrstu
tako su me savjetovali inace. mozda sad ima neka poboljsanja po tom pitanju
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 04:20   #3826
Mi, poznati IT genijalci, (bearem neki od vas koji pratite ove teme) hvalimo se da smo svjetska informatička elita, ali smo samo malo pretvrdoglavi, pa neki genijalci misle da su važniji i pametniji od onih genijalaca koji rade Javu. (NE kavu, ni kafu...) Da mogu - odmah bi oni u Microsoftov tim.

I tako kad god Java izda noviju inačicu - ima da se otelim jer ili ne radi banka, ili e-poerzna, ili... I eto, primite na znanje: izbačena je Java 7.71.

Ja je naravno odmah ubacim, a onda idem gledati što sve ne radi - pa recimo da je sada bolje, radi e-porezna, radi banka... tj NE radi, na RBA radi poslovna aplikacija, ali ona za osobni račun - e jok! Slikajte se, mi ne priznajemo Javu!! I sada će nam pisati ljubavna pisma sa onim: odi tamo, pokreni ono amo, povuci - potegni, možda proradi. A viđi čuda, meni hitno...

I tako, taj osobni sw na RBA mi se gadi otkad su ga stavili, očajan mi je, odvratan - za razliku od poslovniog koji je pristojan. Ali ne lezi vraže RBA ima svoje pametnjakoviće, pametnije i od Java developera... a ja sad grizem orahe, u zoru moram u banku po lovu...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 09:19   #3827
Pročitala sam sve postove od početka do kraja, ali nisam našla rješenje za svoj problem. Moram od nove godine mijenjati program. Imam nekoliko ponuda u različitim iznosima..... Nisu problem ni iznosi ni prilagođavanje na novi program. Sve se to mora odraditi. Zanima me samo kakva su vaša iskustva sa podrškom? U igri su Wand, Luceed, Pantheon, Thor... Ako netko od vas ima te programe, molim vas savjet. Važna mi je dobra podrška.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 15:18   #3828
Question

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
..... I tako, taj osobni sw na RBA mi se gadi otkad su ga stavili, očajan mi je, odvratan - za razliku od poslovniog koji je pristojan. Ali ne lezi vraže RBA ima svoje pametnjakoviće, pametnije i od Java developera... a ja sad grizem orahe, u zoru moram u banku po lovu...
JAVA - uspješno instalirala verziju 8 update 25, deinstalirala staru verziju i naravno problemčići su nastali kod korištenja RBA bankarstva ( za pravne osobe )...i što sad? moram čekati njihove naputke ili možda kojim slučajem Vi imate rješenje za moj problemčić?
confused77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:15   #3829
Quote:
confused77 kaže: Pogledaj post
JAVA - uspješno instalirala verziju 8 update 25, deinstalirala staru verziju i naravno problemčići su nastali kod korištenja RBA bankarstva ( za pravne osobe )...i što sad? moram čekati njihove naputke ili možda kojim slučajem Vi imate rješenje za moj problemčić?
odi na start pa onda control panel, zatim java i onda advanced i onda klizač sa desne strane povuci do kraja i ako ti kod "Use TLS 1.1" i "Use TLS 1.2" ima kvačica, makni kvačicu klikni OK i to je to........a možeš nazvati Helpdesk i oni ti pomognu
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 11:09   #3830
nedica - slijedila tvoje upute i sve štima. Puno hvala
confused77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 08:17   #3831
Quote:
ini5 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve postove od početka do kraja, ali nisam našla rješenje za svoj problem. Moram od nove godine mijenjati program. Imam nekoliko ponuda u različitim iznosima..... Nisu problem ni iznosi ni prilagođavanje na novi program. Sve se to mora odraditi. Zanima me samo kakva su vaša iskustva sa podrškom? U igri su Wand, Luceed, Pantheon, Thor... Ako netko od vas ima te programe, molim vas savjet. Važna mi je dobra podrška.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3796
hhc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 22:08   #3832
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Synesis plaća- zašto mi ne želi napravit obračun doprinosa za pola mjeseca koliko je radnik radio nego mi on baca iznose po unesenim minimalnim osnovicama? Zašto ne obračunava po razdobljima od npr. 15.09-30.09. nego on odmah u startu obračunava na minimalnu osnovicu bez obzira na broj sati! Hvala.
Pretpostavljam da ti je u doprinosima ukucana minimalna osnovica - a pod naknadama za rad u obračunskoj listi vučeš minimalnu osnovicu.

Btw, ja sam odustala od pokušaja zvanja Pupille - pošaljem im mail da ih ne mogu dobiti, ostavim podatke i uvijek u par minuta nazovu
knjigovodstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:05   #3833
Zna li netko kako napraviti izlazni račun za prodaju zemljišta u Synesisu (račun je bez PDV-a) i ne bi trebao ulaziti u knjigu ira i pdv obrazac ali meni pri izradi računa automatski traži da odaberem klauzulu za oslobođenje od plaćanja pdv-a kako bi uopće spremila račun?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 23:31   #3834
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako napraviti izlazni račun za prodaju zemljišta u Synesisu (račun je bez PDV-a) i ne bi trebao ulaziti u knjigu ira i pdv obrazac ali meni pri izradi računa automatski traži da odaberem klauzulu za oslobođenje od plaćanja pdv-a kako bi uopće spremila račun?
Ako ne ide u IRU staviš pod prolazna stavka i imaš samo upis fakture u knjizi IRA ali nema nigdje iznosa.

Nisam imala prodaju zemljišta ali zar ne bi to išlo pod ostala oslobođenja ???
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 05:24   #3835
Quote:
confused77 kaže: Pogledaj post
JAVA - uspješno instalirala verziju 8 update 25, deinstalirala staru verziju i naravno problemčići su nastali kod korištenja RBA bankarstva ( za pravne osobe )...i što sad? moram čekati njihove naputke ili možda kojim slučajem Vi imate rješenje za moj problemčić?
Imam! Treba ih poslati u neku stvar. Jer kod njih uvijek nešto ne radi, jer su prepametni i pametniji od Jave.

Ali, radi se o ovome: otvoriti Javu i nači one silne postavke, pa promijeniti SSL 1, 2... tako da je čekiran samo TSL 1 i SSL3. Tu za SVAKU novu verziju Jave oni kaskaju i ne naprave kako treba... Ali, valjda su do sada pomogli i problem je riješen?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 05:27   #3836
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
odi na start pa onda control panel, zatim java i onda advanced i onda klizač sa desne strane povuci do kraja i ako ti kod "Use TLS 1.1" i "Use TLS 1.2" ima kvačica, makni kvačicu klikni OK i to je to........a možeš nazvati Helpdesk i oni ti pomognu
Bravo pčelice Maja, nisam vidio da si već riješila sve! Osim zašto mi to moramo znati i raditi, a ne oni koji su masno plaćeni?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 16:24   #3837
Synesis

Trebam pomoć, tj. iskustva.

Mala smo firma sa 3 poslovnice i uprava (knjigovodstvo) odvojeno. Radimo na Synesisu i u svakoj poslovnici si sami rade primke, promjene cijene i sve dokumente koje na kraju mjeseca s cijelim izvještajem predaju u knjigovodstvo na obradu.
Htjela bih umrežiti računala kako bi se iz uprave (računovodstva) radili svi dokumenti da trgovci u poslovnicama mogu raditi čistu prodaju bez papirologije.
Čitala sam dosta po forumu da je synesis za to jako spor ali su to postovi od pred par godina.
Ima li netko iskustva da me savjetuje?

Hvala unaprijed
Ana08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 05:14   #3838
Quote:
Ana08 kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć, tj. iskustva.

Mala smo firma sa 3 poslovnice i uprava (knjigovodstvo) odvojeno. Radimo na Synesisu i u svakoj poslovnici si sami rade primke, promjene cijene i sve dokumente koje na kraju mjeseca s cijelim izvještajem predaju u knjigovodstvo na obradu.
Htjela bih umrežiti računala kako bi se iz uprave (računovodstva) radili svi dokumenti da trgovci u poslovnicama mogu raditi čistu prodaju bez papirologije.
Čitala sam dosta po forumu da je synesis za to jako spor ali su to postovi od pred par godina.
Ima li netko iskustva da me savjetuje?

Hvala unaprijed
Ako nađeš kako - javi i meni!! Ima načina, recimo putem Team viewera i sl. ali to je jako sporo za velike fajle, dok male idu odlično! (Dnevni promet) Drugo je da netko donese na USB-u. Ide brzo, ali je malo nezgodno.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:36   #3839
moram u sinesis proknjižiti pdv stjecanje, pa me zanima da li moram uru iz slo na koju cu zaracunati 25 %pdv-a , taj pdv provuci za obvezu kroz iru ili kako ?
jasno mi je da 25% pdv-a imam istovremeno u uri za odbitak i za obvezu samo me zanima kroz koje sve postupke-dokumente moram provuci da na kraju bude vidljivo u obrascu pdv-a.
hvala
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 01:16   #3840
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
moram u sinesis proknjižiti pdv stjecanje, pa me zanima da li moram uru iz slo na koju cu zaracunati 25 %pdv-a , taj pdv provuci za obvezu kroz iru ili kako ?
jasno mi je da 25% pdv-a imam istovremeno u uri za odbitak i za obvezu samo me zanima kroz koje sve postupke-dokumente moram provuci da na kraju bude vidljivo u obrascu pdv-a.
hvala
Knjižiš samo URU dobra ili usluge iz EU, i sve će ti povući na PDV, i na PDV-S.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.