Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2014., 14:06   #781
Preporuka za nekog dobrog dermatologa preko Hzzoa u Karlovcu? Još dok nisam oćelavila...
Strašnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 20:00   #782
Quote:
NoPainNoGain kaže: Pogledaj post
ja sam uzimao taj Roaccutanne i dao mi je odlicne rezultate u borbi sa aknama. od tada nemam gotovo nikakvih problema sa akanama kao prije. Isao sam svojoj dermatologici i propisala mi ih je. Bilo je to prije negdje 7-8 godina. Čitao sam negdje da ti je taj lijek ukinut. tj. da ga vise ne proizvode. Al možeš probat... odi kod lijecnika opce prakse i nek ti da uputncu za dermatologa pa ga zicaj.
ma uzet cu ja uputnicu al sam prije par godina isla u osijek kod dermatologa a sad mi to ne paše i trebam nekog u zg, al bi isla kod nekoga za koga se zna da je propisivao nekome roacutane? bas mi imenom i prezimenom treba netko tko propisuje pacijentima roacutane? hvala
raisin03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 21:03   #783
Quote:
raisin03 kaže: Pogledaj post
molim vas jel itko ima ovdje ili zna nekoga da je protiv akni uzimao lijek Roaccutane? meni je prije par godina to propisivala doktorica u osijeku al nisam u mogućnosti ići tamo na pretrage pa trebam nekog doktora u zagrebu koji bi mi to propisivao jer su se opet akne pojavile a ništa drugo mi godinama nije moglo pomoć osim tog :/
Prije xy godina sam bila pod kombinacijom Husar - Sušić - Skerlev na Šalati.
Skerlev je davao i druge neke, kao lakše tablete, Husarica Rocc, ali svo troje su mi bili u paketu kad se dijelio rocc.
Bila sam poseban slučaj
Od gore navedenih, najdraži mi je bio Skerlev.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:59   #784
Da li je tko bio u Poliklinici Bagatin zbog akni??
Eddw1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 12:22   #785
jel neko zna kak je sad postupak oko dermatologa, prije je (prije oko šest godina) u sigetu bilo ono s brojevima, ko kak dođe dobije broj i čeka, al sad kad sam došao vidim da više nema brojeva i kao da su termini zauzeti sljedećih mj dana priča mi ekipa da kruge brzo primaju i da se samo treba naručit prek telefona, al zovem danas cijeli dan na br koji piše na netu i niko se ne javlja.. jel prođe ak dođem i čekam u čekaoni il se moram naručivat prek telefona?

doktore uvijek izbjegavam do zadnjeg časa upravo zbog ovakvih "birokratskih" pizdarija.. em kod svoje doktorice po uputnicu, onda čekaš, nikad ne dočekaš... a samo mi treba spržit bradavicu, zbog nečeg kaj traje pol minute tolko pizdarija, a moram sve s poslom koordinirat...

pa ak neko zna kak to ide s krugama (il negdje drugdje u zg, a da nisu dubrava, sesvete i tak to), bio bi zahvalan, ne čeka mi se na siget mjesec dana
Vaniica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:40   #786
Quote:
Vaniica kaže: Pogledaj post
jel priča mi ekipa da kruge brzo primaju i da se samo treba naručit prek telefona, al zovem danas cijeli dan na br koji piše na netu i niko se ne javlja.. jel prođe ak dođem i čekam u čekaoni il se moram naručivat prek telefona?
pa ak neko zna kak to ide s krugama (il negdje drugdje u zg, a da nisu dubrava, sesvete i tak to), bio bi zahvalan, ne čeka mi se na siget mjesec dana
Možeš doći i osobno se naručiti ili telefonom - 01/6061496. Meni se na njega uvijek jave, jedino ako nisu u drugoj smjeni. Mislim čak da srijedom rade popodne. Na pregled se čeka par dana.
luliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 14:37   #787
hvala!
Vaniica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 14:16   #788
Quote:
raisin03 kaže: Pogledaj post
ma uzet cu ja uputnicu al sam prije par godina isla u osijek kod dermatologa a sad mi to ne paše i trebam nekog u zg, al bi isla kod nekoga za koga se zna da je propisivao nekome roacutane? bas mi imenom i prezimenom treba netko tko propisuje pacijentima roacutane? hvala

ivana nola u poliklinici nola izdaje roacutane
malanai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 22:20   #789
Pozdrav svima

Već godinama imam problema sa ožiljcima od akni. Probao sam apsolutno sve lijekove, tablete i kreme osim Roakutana koji mi doktorica nije htjela pripisati jer "nemam problem s aknama nego s ožiljcima od istih".
Problem je što pored ožiljaka imam vjerojatno najčudniju vrstu kože na svijetu. Jedan tjedan se zna desiti da nemam niti jednu aknu ili upalu a drugi tjedan se zna "spojiti" u tjednu 5,6 nova crvena mjesta od akni pa ličim na čudovište .
Jednom prilikom sam slikao lice i igrom slučaja sam išao kod kozmetičarke tjedan kasnije kada nije bilo ničega (osim ožiljaka, naravno), nakon što me pregledala rekla je da "to nije uopće strašno" i jbg nakon što sam joj 10 min objašnjavao o čemu se radi pokazao sam joj tu sliku i rekla je da ne vjeruje da je to moje lice tjedan dana prije i da takav slučaj nije nikada imala.

Isto je bilo i kada sam išao kod dermatologa, došao sam kada nisam imao akne i kada je rekla da mi ne može prepisati roakutan odustao sam uopće od pokušaja da objasnim situaciju jer šteta bačenog vremena.
A svi znamo da kod državnih dermatologa treba čekati po 2,3 mjeseca a to nema smisla. Još bi razumio da onda možeš opisati problem ali ne, vani čekaju 10orica i nakon par minuta moli boga da izađeš da uže novi...

Išao sam na dosta kemijskih peelinga i nekoliko laserskih tretmana, ništa nije pomoglo. Išao sam na gastroskopiju i nemam heliobakteriju, ne patim od alergija. Ne pijem mlijeko, gazirane sokove, ne jedem često začinjenu hranu i ništa ne pomaže.


Ide jesen, vrijeme kada kreću APL tretmani i pilinzi pa me zanima, koji je najbolji privatni dermatolog u Zagrebu u ovome trenutku po vašem mišljenju. Znači da ste zadovoljni rezultatima i da ste uspjeli riješiti sličan problem, da je osoblje ljubazno i profesionalno. Cijena nije bitna.

Hvala
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 19:52   #790
Triba mi dermatolog socijalni u SPLITU!

Razlog je da mi prepiše roaccutane.

Jel se mora čekat puno na pregled??
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:19   #791
a racunaj minimalno misec dana da ces cekat.jedino ako ti se posrici pa nije velika lista narucenih. meni su ti u bolnici katastrofa,prosla san ih vise manje sve kad san imala gadnih problema s facon. ako ikako mos radije plati privatniku nek ti to prepise,ne znan koliko ce te ovi socijalni slusat bas.
battleaxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 00:54   #792
Ok,moze preporuka onda nekoliko privatnih u ST da su relativno jeftini?
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:47   #793
od privatnika san bila kod kljakovic gaspic u solinu (250 pregled), goran grmuša (150 200 ne sican se bas dobro) skroz ok lik, i vanjaka (mater i cer rade pa mos birat kod koga ces) u spinutu (150 pregled). pokazale su mi se onako najvise ljudski,bas slusaju pacijenta. pa sad malo guglaj, potrazi na internetu popis privatnika pa nazovi raspitaj se za cijene
battleaxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:57   #794
Već su bili upiti prije par godina na ovoj temi, ali nikakvih odgovora, pa me zanima znate li za kakvog dobrog dermatologa u Zadru ili u okolici? U pitanju su akne u odrasloj dobi... Ili negdje u Slavoniji ako već ne u Zadru
__________________
Those who have a 'why' to live, can bear with almost any 'how'.
- V. Frankl
ToxiclyStronger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:09   #795
Isla sam nazad par stranica i nisam nasla pa da pitam. Kako se opcenito krecu cijene kod privatnih u Zg-u? Na svim stranicama ovih klinika naravno ne pise, a glupo mi je zvat ih redom i pitat koliko vam kosta pregled

Imam neki osip vec par tjedana. Bila sam kod dr u svom gradu (studiram u Zg) i dobila pregled kod dermatologa za dva tjedna. Imam jos uvijek tu uputnicu s obzirom da ju nisu uzeli pa da odmah pitam jel bi mi prosla ovdje opet, kod onih koji imaju ugovor s HZZO-om? Ali opet pretpostavljam da bih i tu cekala na termin. Imam i nalaz krvi. Dakle nekakav opceniti prvi pregled, koji je prosjek cijena? I odmah ako mogu pitati za preporuku, po mogucnosti Tresnjevka.

Alergija inace nikakvih nikad nisam imala, dr mi je dala antihistamin koji nakon tjedan dana ne pomaze, a i nalaz krvi ne upucuje na alergije. Pa da se vise ne zezam s tim.
__________________
February 11th, 2012
Sookeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 19:30   #796
Sookeh, ne mogu ti pomoci oko cijene dermatoloskih pregleda, ali ukoliko ti je osip/urtikarija baziran samo na trupu (od usta, odnosno, vrata do kraja probavnog sustava/kukova, tako se najcesce javlja), to bi mogla biti alergija na hranu. ako je tako, probaj se sjetiti sto si mogla pojesti, a da bi moglo biti uzrok, pogotovo ukoliko poslije neke hrane osjecas svrbez/trnjenje nepca, jezika ili grla.
osim toga, ne znam sto su ti tocno sve provjeravali u toj analizi krvi i koliko je proslo vremena otkad si dobila taj osip do kad si otisla na pregled, ali alergo testovi na hranu mogu biti varljivi, s obzirom da IgE antitijela u tijelu ostaju cca 3 tjedna pa se neka sezonska hrana (poput npr. jagoda ili sparoga) zna ne pokazati problematicnom, dok zapravo jest, pa se ti testovi sugeriraju raditi u proljece kada je u opticaju naveci broj raznolike hrane. osim toga su jako skupi, pogotovo ukoliko se pokusava eliminirati cim vise mogucnosti pa HZZO u rijetkim slucajevima uopce salje na takve analize.
__________________
Nero come la notte, profondo come l'oceano.
Suzi MiOko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 13:29   #797
Molim stvarno strucnog dermatologa za dijete,zapadni dio Zg!
Hvala unaprijed
sony07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 18:18   #798
Ponavljam pitanje-MisliM na privatnika,nemamo vremena cekati par mjeseci na dermatologa u sustavu HZZO. Hvala
sony07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 20:35   #799
Ljudi, zamolila bih vas preporuku za dermatovenerologa (nikako kozmeticara) za dobro ciscenje lica u zg-u. Dok sam zivjela u Splitu isla sam svako pola godine kod dr.Vanjake koja mi je odlicna ali ne mogu kod nje ici jer sad zivim u Zg. Ciscenje je 300 kuna ali traje 2 sata i ukljucuje parenje, piling, skidanje mrtvih stanica laganim brusenjem (najugodnije), mehanicko ciscenje detaljno, kasnije vocne kiseline i kamfor (ili nesto slicno da se koza umiri). Imam mjesovitu kozu koja se napuni miteserima i mora se ocistit inace pocinju upale. Nije pretjerano problematicna. Je li itko iskusio ciscenje lica slicno navedenom? Hvala unaprijed.
amerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 00:58   #800
Quote:
amerie kaže: Pogledaj post
Ljudi, zamolila bih vas preporuku za dermatovenerologa (nikako kozmeticara) za dobro ciscenje lica u zg-u. Dok sam zivjela u Splitu isla sam svako pola godine kod dr.Vanjake koja mi je odlicna ali ne mogu kod nje ici jer sad zivim u Zg. Ciscenje je 300 kuna ali traje 2 sata i ukljucuje parenje, piling, skidanje mrtvih stanica laganim brusenjem (najugodnije), mehanicko ciscenje detaljno, kasnije vocne kiseline i kamfor (ili nesto slicno da se koza umiri). Imam mjesovitu kozu koja se napuni miteserima i mora se ocistit inace pocinju upale. Nije pretjerano problematicna. Je li itko iskusio ciscenje lica slicno navedenom? Hvala unaprijed.
Ja ti idem već par mj u polikliniku Sokol i jako sam zadovoljna, tamo radi dr. Sokol koja je dermatolog i pogledala me prije prvog čišćenja i rekla kaj će mi radit na koći, e sad ona mi ne čisti lice već gospodična koja tamo radi ali je jako dobra. Jako sam zadovoljna tamo, isto 300 kn i slično je ovako kako si opisala, zadnjih par puta sam radila kisleline. Prvi puta kada sam išla i kada mi je imala puno za čistit sam bila unutra valjda 2 i pol sata. Oni su 4 stanice od Črnomerca busom. Inače imam problematičnu kožu i osjetljivu i akne i svašta tako da ako sam ja zadovoljna i nisam ostala "osakaćena" onda će svatko biti (šalim se malo)
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.