Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2007., 06:45   #81
Quote:
MadameD kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne znam... ja sam uvijek išla bez pudera. Dermatolog ti pogleda lice pod jakim svjetlom i ispod povečala, ništa strašno. Sretno!
Meni dermatologica nije gledala lice pod jakim svjetlom i ispod povećala. Nije mi zapravo ništa posebno ni gledala lice, malo je pričala sa mnom, objesnila mi zađto imam prištiće i postavila dijagnozu i terapiju. Mora da imam neku super dermatologicu.
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 13:44   #82
ni moja nije bas previse me gledala kad sam bila (ne za lice ali svejedno) nego mi uvalila extra skupu kremu i nek dodjem za mjesec dana opet, problem i dalje nerijesen... krasno
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 14:08   #83
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ni moja nije bas previse me gledala kad sam bila (ne za lice ali svejedno) nego mi uvalila extra skupu kremu i nek dodjem za mjesec dana opet, problem i dalje nerijesen... krasno
same here, onda sam promjenila dermatologa, opet ista stvar, dala sam na preglede i kremice brdo love a nikva korist od toga
__________________
2 Pac : "Wars come and go, but my soldiers stay and turn the tide"
°~Snoopafella~° is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 15:01   #84
Je i meni je rekla da si kupim skupi gel za umivanje i skupu kremu s 12% AHA kiselina. Prošlo je 2 tjedna. Za sada ništa bolje, s gelom se i dalje umivam, a krema je brzo došla svom skupom kraju (157 kn za 30 ml), pa sam samoinicijativno prešla na blažu kremu s 7% glikolne kiseline, koja je jeftinija i ima je više (115 kn za 50 ml).
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 16:18   #85
mozes doci i s puderom, ja sam tako. ako je dovoljno iskusan, trebao bi prepoznati o cemu je rijec. ako mu smeta puder, skinut ce ti ga na jednom dijelu lica (moj slucaj). ti ga poslije popravis u wc-u. msilim, pretpostavila sam da te muce pristici. ako je nesto drugo u pitanju (tipa crvenilo), mozda bolje bez pudera u startu.
__________________
Svi bi se vratili prirodi, ali nitko ne bi išao pjesice.
pikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 12:36   #86
Tiare, Koliko je tretmana potrebno (dobro, znam da nije kod svakog isto, ali bar onako okvirno jel se radi o 2 ili 10) i cijena ako se sjećaš?
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:53   #87
Meni je doktorica radila 2 tretmana s IPL-om (u razmaku od mjesec dana). Posvijetli ti pjege-mrlje definitivno, ali ih sasvim ne odstrani. Moraš se jako štititi od sunca kasnije i u principu uopće ne bi smjela sunčati lice. Ja po ljeti upotrebljavam zaštititni faktor 50, ostale sezone 40. Ako se sunčaš, te pjege, mrlje, fleke će ti se vratiti, a ako si sklona tome mogu biti još i jače. Mogu se vratiti i ovako kad se ne sunčaš namjerno, jer nas sunce ulovi i po gradu, ulovi te i kad je oblačno...Ali uvijek možeš iznova na taj tretman da opet malo izbijeli...Samo ti taj tretman IPL-om doktorica ne želi raditi tamo negdje od 1.5. nadalje kad već dođe jače sunce...pa negdje do 10. mjeseca, do jeseni, kad je opet slabije sunce. Znači, kreni na to na vrijeme, u jesen, zimu ili proljeće, ne u zadnji čas prije ljeta. Tretman me koštao oko 500-600 kuna. Znači za dva puta nešto malo više od 1.000 kuna.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 21:04   #88
Posjet dermatologu, vaša iskustva

Imam srednjih problema s prištićima i koristila sam raznorazne kremice ali ništa nije pomoglo. Sada se dvoumim između odlaska dermatologu ili ipak ne. Zanima me ima li netko od vas iskustva s dermatolozima, je li vam propisao tablete ili kremice i da li vam se stanje s prištićima nakon toga promjenilo? Puno hvala!

Zadnje uređivanje ¤¤tina¤¤ : 01.08.2007. at 22:42.
¤¤tina¤¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 21:35   #89
Mislim da i ne trebaš ići ako nemas većih problema,možda bolje da odes u kozmtičarke na čišćenje i pitas njh ili u ljekarni za savjet(ako ti nisu odgovarali dm-proizvidi i tako nesto)
__________________
Bolje da vas mrze zbog onoga što jeste, nego da vas vole zbog nečega što niste.
André Gide
artemis7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 22:24   #90
Bila sam kod kozmetičkarke na čišćenju prije dva tjedna i opet sam dobila prištiće. Pitala me čime čistim lice, rekla sam joj proizvodima iz Garnier Pure linije i rekla je da time nastavim čistiti lice. AAli svejedno sam dobila nove prištiće.
¤¤tina¤¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 22:57   #91
Jesi li koristila mahattan proizvode ,oni su dosta dobri
__________________
Bolje da vas mrze zbog onoga što jeste, nego da vas vole zbog nečega što niste.
André Gide
artemis7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 23:03   #92
ja bih uvijek otisla dermatologu. nije se s licem za zezati.

dermatologica mi uvijek da neki dobar savjet, plus uvijek cistim lice kod nje. meni to vrijedi tih para.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 23:28   #93
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
dermatologica mi uvijek da neki dobar savjet, plus uvijek cistim lice kod nje. meni to vrijedi tih para.
Kak to misliš, čistiš lice kod nje? Kolko to dođe?
¤¤tina¤¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 23:32   #94
Quote:
artemis7 kaže: Pogledaj post
Jesi li koristila mahattan proizvode ,oni su dosta dobri
Nisam ih koristila, koristila sam neutrogenine, avonove, oriflamove proizvode, klindamicin, clean & clear i sad koristim garnier pure gel za pranje lica, tonik za čišćenje i kremu. i nijedno od toga nije značajno pomoglo. nadala sam se da bi mi dermatolog mogao propisati neke tablete.
¤¤tina¤¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 00:48   #95
Nevjerujem da bi ti pripisao neke tablete ,jedino možda vitamin b ili pivski kvasac.
__________________
Bolje da vas mrze zbog onoga što jeste, nego da vas vole zbog nečega što niste.
André Gide
artemis7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 03:10   #96
Quote:
¤¤tina¤¤ kaže: Pogledaj post
Nisam ih koristila, koristila sam neutrogenine, avonove, oriflamove proizvode, klindamicin, clean & clear i sad koristim garnier pure gel za pranje lica, tonik za čišćenje i kremu. i nijedno od toga nije značajno pomoglo. nadala sam se da bi mi dermatolog mogao propisati neke tablete.
Ajo, ti si isto pobacala hrpu love na te kremice. Ko ja!
Na kraju sam popizdila i otišla kod dermatologice i žena mi fino napisala receptić za neku kremicu s benzoil peroksidom (ili tak nekak, jebga nisam kemičar ) i stanje se dramatično poboljšalo. Ja super zadovoljna, kremica jeftina i još idem svakih par mjeseci na čišćenje lica kod nje, a koža ko bebina guza. A kad se sjetim kaj sam sve izvodila i kupovala, od garniera do cliniquea.
Najbolje i najjednostavnije je otić kod dermatologa. Zato su i tu. Mudro, a?
__________________
Half a bee, philisophically, must ipso facto half not be.
Eric The Half A Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 08:44   #97
Hvala ti Tiare, puno si mi pomogla!!!
Samo još jedna stvar: koju kremu koristiš s tako velikim faktorom? Ja imam biodermu 100 i to je očajno masno i onak bijelo, gusto, tak da uopće nije za svaki dan, a pogotovo ne za posao.
Može se naći nekih prihvatljivo nemasnih,a i samo sa spf 15 (imala sam Eucerin matt spf 15).
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 12:16   #98
Može li mi netko preporučiti dermatologicu koja propisuje kremu sa visokim sadržajem retinola. Afro je to spominjala, ne znam točno sastav i govorila je da pomaže.
Ja nikako da se riješim borica ispod jednog oka na koje slabije vidim, oko očiju ih nemam, pa se nadam da bi mi to pomoglo.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 12:27   #99
Ja koristim copertone za lice sa spf 30 i super mi je, nemasna je i lako se maže. Unatoč tome lice nikad ne sunčam direktno. Lice mi je tamno od alverde kreme za samotamnjenje koju također pohvaljujem....

Tiare, kod kojeg dermatologa si ti bila? Ja bi te flekice uklanjala sa tijela...
Mene zanima da li postoji neka dermatologica u hr koja propisuje kreme sa visokim sadržajem retinola?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 17:02   #100
mikka: Za lice koristim Lancome Soleil DNA Guard, SPF 50 (to ti je u maloj žutoj bočici, mislim da je tek ove godine izašlo) ili Clarins UV Plus SPF 40 (slična mala bočica). I jedan i drugi su jako dobri, Lancomeova (SPF 50) je nešto gušća od Clarinsove, ali opet se fino razmaže (i ne sjajiš se), a Clarinsova (SPF 40) je skoro pa tekuće konzistencije i stvarno se fino upije (čak još nekako i bolje fiksira makeup)...I jednu i drugu možeš koristiti ili na svoju regularnu, bilo koju, kremu ili same ako ti je koža masnija. Moraš dobro promućkati bočice prije upotrebe.

anya: na IPL sam išla u Skin Centar na Novoj cesti 76, dr. Sanja Jeleković. Za ove kreme s visokim sadržajem retinola ne znam.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.