Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2016., 11:54   #1921
Treba izvaditi STCW95 certifikate (basic safety, crisis & crowd management i security awareness). Da li ih je netko vadio nedavno? Koja je sveukupna cifra?
Hvala

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
TheTina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:50   #1922
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ima li više igdje Europljana mornara?


Ima.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:51   #1923
Quote:
TheTina kaže: Pogledaj post
Treba izvaditi STCW95 certifikate (basic safety, crisis & crowd management i security awareness). Da li ih je netko vadio nedavno? Koja je sveukupna cifra?
Hvala

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk


Phone u ruke i nazovi par trening centara.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:55   #1924
Quote:
good2go kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa... Želim se ukrcat kao mornar il nešto tako... iman samo onaj osnovni brevet/ispit položen... Može neka pomoć/preporuka?

Zanima me kolika bi mi bila plaća otprilike? Ja mislin da s osnovnin breveton mogu na putničke i kontejneraše se ukrcat... jel tako?

Već san bia jedan put na brodu, ali ka kadet 6 miseci, sad bi ka mornar...


BTW. ovaj brevet san položia 2006. jel moguće da mi je isteka do sad?
(iman 28 godina)


Basic safety vise nije dovoljan za ukrcaj na najnize pozicije.



Tribaju ti jos minimalno dva security breveta, obzirom da imas 6mj navigacije do 1.1.2012. triba bi ih dobit na temelju navigacije samo nekih 150kn za takse itd. (ukoliko se nesto nije prominilo u medjuvremenu). Provjeri.



P.s. Basic safety vise nije unlimited tako da i to moras rjesit.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 11:50   #1925
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
Ima.
Ne računam neke žnj nacije.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 14:45   #1926
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ne računam neke žnj nacije.


Ima.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 12:49   #1927
Quote:
good2go kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa... Želim se ukrcat kao mornar il nešto tako... iman samo onaj osnovni brevet/ispit položen... Može neka pomoć/preporuka?

Zanima me kolika bi mi bila plaća otprilike? Ja mislin da s osnovnin breveton mogu na putničke i kontejneraše se ukrcat... jel tako?

Već san bia jedan put na brodu, ali ka kadet 6 miseci, sad bi ka mornar...


BTW. ovaj brevet san položia 2006. jel moguće da mi je isteka do sad?
(iman 28 godina)

ne znan jel ti kasno, napisa si ovo ima misec dana..breveti ce ti se produzit ako imas godinu dana navigacije u 5 godina, u protivnom morat ces ponovno polagat
__________________
"Champions aren't made in gyms. Champions are made from something they have deep inside them a desire, a dream, a vision. They have to have last-minute stamina, they have to be a little faster, they have to have the skill and the will. But the will must be stronger than the skill."
The Black Mamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:22   #1928
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ima li više igdje Europljana mornara?
http://www.emsa.europa.eu/emsa-docum...3/2779/23.html

Ovdje imaš detaljnu statistiku svih mogućih varijabli za 2014. godinu

Edit: ovo je statistika za časnike, ako pitaš baš za mornare mornare, slabo, skoro nikako, malo za reći neisplativo, kad će radije ukrcati filipa iz prašume za 800-900$ uz ugovor od 9-10 miseci
da-ti-recen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:29   #1929
Postovani,
imam nekoliko pitanja pa molim odgovor ukoliko netko zna koja je procedura. Zavrsavam fakultet strojarstva (dakle ne brodostrojarsvo). Ostao mi je jedan ispit za poloziti i obrana zavrsnog rada. Da li je moguce dok ne zavrsim studij otici na brod kao asistent? Ako da, koje brevete bi trebala poloziti i koja je procedura? Unaprijed hvala na odgovorima. Srdacan pozdrav!
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 22:21   #1930
Ne. Moras polagati razliku ispita i prekvalificiati se za brodostrojara. Jedan od uvjeta STCW konvencije za obavljanje asistenture jest i odslusani kolegiji za brodostrojare, a koji su priznati i provode se u skladu za pravilima konvencije...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 12:28   #1931
Quote:
Pelorus kaže: Pogledaj post
Ne. Moras polagati razliku ispita i prekvalificiati se za brodostrojara. Jedan od uvjeta STCW konvencije za obavljanje asistenture jest i odslusani kolegiji za brodostrojare, a koji su priznati i provode se u skladu za pravilima konvencije...
Znaci pravac pomorski faks s prijepisom ocjena pa da vidim di sam i sta ce mi priznati. Hvala na odgovoru. Lijep pozdrav!
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 10:07   #1932
Quote:
JUPI 11 kaže: Pogledaj post
Znaci pravac pomorski faks s prijepisom ocjena pa da vidim di sam i sta ce mi priznati. Hvala na odgovoru. Lijep pozdrav!
Priznati će ti sve. Jer brodostrojarstvo na pomorskom fakultetu po težini studiranja je loša šala u odnosu na pravi strojarski studij. Ista stvar je i sa elektrotehnikom.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 13:55   #1933
evo par linova, kako je zivot na brodu izgledao

https://www.youtube.com/watch?v=BvuA_o9G8Uc

https://www.youtube.com/watch?v=sWs_H2yu49A

https://www.youtube.com/watch?v=eiKOk2fguuE

https://www.youtube.com/watch?v=YGo6Y3243_E
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 19:27   #1934
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Priznati će ti sve. Jer brodostrojarstvo na pomorskom fakultetu po težini studiranja je loša šala u odnosu na pravi strojarski studij. Ista stvar je i sa elektrotehnikom.
Pa neće baš sve. Priznat će joj teže predmete kao matematika, mehanika, termodinamika i ostalo. Engleski će sigurno morati polagati, a to je na nekim fakultetima i nekim ljudima veća noćna mora nego sve matematike, mehanike i termodinamike skupa.
Isto tako predmeti koji se tiču broda kao što je sigurnost na brodu, zaštita okoliša, pomoćni strojevi, sustavi i ostalo baš i neće biti priznati...
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:12   #1935
Quote:
Gurevich kaže: Pogledaj post
Pa neće baš sve. Priznat će joj teže predmete kao matematika, mehanika, termodinamika i ostalo. Engleski će sigurno morati polagati, a to je na nekim fakultetima i nekim ljudima veća noćna mora nego sve matematike, mehanike i termodinamike skupa.
Isto tako predmeti koji se tiču broda kao što je sigurnost na brodu, zaštita okoliša, pomoćni strojevi, sustavi i ostalo baš i neće biti priznati...
Na riječkom pomorskom je Božana otišla u penziju pa engleski neće biti tolika frka. Engleski je noćna mora ljudima koji su netalentirani za strane jezike.

Ovi predmeti koje si nabrojao su predmeti na kojima se gube prava studiranja i ako ti je to priznato, ostalo neće biti frka. Sigurnost na brodu i ostala sranja se daju na D2 tečaju.
Ako imaš pomorsku knjižicu i to ti je priznato. Ti ostali predmeti su čista formalnost. Plus ako ploviš, nisu profesori toliko zeznuti. Najgore on već ima položeno.

Ako je završio strojarstvo i smjera brodostrojarstvo kakvo ima i na Teh. fakultetu u Ri onda će mu razlika biti zaista jako, jako malena.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:44   #1936
Zvala Pomorski fakultet u Splitu, izvanredni studij 8000 kn. Priznali bi mi razlike, morala bi položiti ove brodostrojarske predmete, u prvoj godini bi trebala imati 42 ECTS boda ostalih predmeta da bi mogla upisati svu razliku brodostrojarskih predmeta iz prve i druge godine. Engleski jezik ne priznaju, to bi isto morala položiti, mislim da je to 6 ECTS bodova ukupno za cijelu godinu. Ne znam bi li mi priznali elektrotehniku? Baš gledam sadržaj iz toga predmeta, imali smo sve isto kao i što je ovdje napisano (http://www.pfst.unist.hr/hr/buduci-s...skolegij&id=54) , sinkroni i asinkroni stojevi,Ohmov i Kirchhoffov zakon... međutim, vidim da ima dio brodska rasvjeta, brodski kabeli i tako par stvari toga tipa s naglaskom na brodski... Ako mi ne bi priznali elektrotehniku, imala bi 39 ECTS bodova, a ne 42 koliko se u prvoj godini treba skupiti. Tu mi je problem, fali mi 3 ECTS-a u tom slučaju da upišem cjelokupnu razliku iz prve i druge godine. Ne da mi se ići godinu za godinom, tih 70-ak ECTS-a ukupno razlike sam planirala rješiti u godinu i pol-dvije maksimalno, ovako bi morala sve ispočetka i tako tri godine kao da sve upisujem ispočetka. Kao što je netko već prethodno napisao, nije svejedno jel ostao za položiti engleski jezik od 6 ECTS-a ili termodinamika koja nosi 7 ECTS-a, to je nebo i zemlja uopće za usporediti. Zato mi nije jasno zašto restrikcija od 42 ECTS-a da bi odjednom mogla upisati sve razlike iz prve i druge godine? Vjerojatno je to što žele dobiti 24 000 kn za sve tri godine, ovako bi im ostavila "samo" 16 000 kn. Nema druge, doći na faks, nogom otvoriti vrata i ne izići dok ne navedem vodu na svoj mlin.
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:49   #1937
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Na riječkom pomorskom je Božana otišla u penziju pa engleski neće biti tolika frka. Engleski je noćna mora ljudima koji su netalentirani za strane jezike.

Ovi predmeti koje si nabrojao su predmeti na kojima se gube prava studiranja i ako ti je to priznato, ostalo neće biti frka. Sigurnost na brodu i ostala sranja se daju na D2 tečaju.
Ako imaš pomorsku knjižicu i to ti je priznato. Ti ostali predmeti su čista formalnost. Plus ako ploviš, nisu profesori toliko zeznuti. Najgore on već ima položeno.

Ako je završio strojarstvo i smjera brodostrojarstvo kakvo ima i na Teh. fakultetu u Ri onda će mu razlika biti zaista jako, jako malena.
Nije on.
Imam položene sve opće predmete-matematike, mehanike, čvrstoću, elemente, termodinamike, fluide, nacrtnu geometriju, elektrotehniku (samo nisam sigurna da će mi je priznati), ali nisam brodostrojarski smjer, nego čisto strojarski. Srednja škola gimnazija, tako da se ne mogu ukrcat ni na temelju srednje škole, kao što mogu ljudi koji su završili pomorsku školu.
Nemam pomorsku knjižicu niti sam na brodu. Da imam srednju pomorsku školu, ne bi se zamarala završavanjem još jednog studija, niti sa titulama, nego bi usput paralelno upisala razliku predmeta na faksu unaprijeđenja radi i gurala uz posao. Međutim, faks mi je uvjet da bi se uopće ukrcala, nemam izbora. Puno bi mi značilo da makar u jednoj godini slistim razliku predmeta za prve dvije godine.
Pitala u Diversa koja mi je procedura, žena mi nije znala reći šta mi je činiti, osim da odem na svoj matični faks. Samo mi je rekla ako uspijete, vi bi bila prva žena časnik koju bi upoznala sa brodostrojarskog smjera. Šta se Bog predomislio u zadnji čas...
Odem na matični faks, još manje imaju pojma šta bi mi rekli, sliježu ramenima. Isprintala prijepis ocjena, kad se vratim u Split, dogovorim termin na pomorskom fakultetu kod nekoga, najbolje kod prodekanice za nastavu pa ću imati više informacija. Ovako na telefon je samo informativno.
Hvala na pomoći!
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:48   #1938
Ne triba ti 3 god studija vec su ti prve 2 godine odslusanih i polozenih predmeta dovoljni za ukrcaj. Druga opcija (vjerovatno skuplja) je da zavrsis srednju pomorsku.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:28   #1939
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
Ne triba ti 3 god studija vec su ti prve 2 godine odslusanih i polozenih predmeta dovoljni za ukrcaj. Druga opcija (vjerovatno skuplja) je da zavrsis srednju pomorsku.
Odlično, to mi i odgovara.
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:12   #1940
Quote:
JUPI 11 kaže: Pogledaj post
Zvala Pomorski fakultet u Splitu, izvanredni studij 8000 kn. Priznali bi mi razlike, morala bi položiti ove brodostrojarske predmete, u prvoj godini bi trebala imati 42 ECTS boda ostalih predmeta da bi mogla upisati svu razliku brodostrojarskih predmeta iz prve i druge godine. Engleski jezik ne priznaju, to bi isto morala položiti, mislim da je to 6 ECTS bodova ukupno za cijelu godinu. Ne znam bi li mi priznali elektrotehniku? Baš gledam sadržaj iz toga predmeta, imali smo sve isto kao i što je ovdje napisano (http://www.pfst.unist.hr/hr/buduci-s...skolegij&id=54) , sinkroni i asinkroni stojevi,Ohmov i Kirchhoffov zakon... međutim, vidim da ima dio brodska rasvjeta, brodski kabeli i tako par stvari toga tipa s naglaskom na brodski... Ako mi ne bi priznali elektrotehniku, imala bi 39 ECTS bodova, a ne 42 koliko se u prvoj godini treba skupiti. Tu mi je problem, fali mi 3 ECTS-a u tom slučaju da upišem cjelokupnu razliku iz prve i druge godine. Ne da mi se ići godinu za godinom, tih 70-ak ECTS-a ukupno razlike sam planirala rješiti u godinu i pol-dvije maksimalno, ovako bi morala sve ispočetka i tako tri godine kao da sve upisujem ispočetka. Kao što je netko već prethodno napisao, nije svejedno jel ostao za položiti engleski jezik od 6 ECTS-a ili termodinamika koja nosi 7 ECTS-a, to je nebo i zemlja uopće za usporediti. Zato mi nije jasno zašto restrikcija od 42 ECTS-a da bi odjednom mogla upisati sve razlike iz prve i druge godine? Vjerojatno je to što žele dobiti 24 000 kn za sve tri godine, ovako bi im ostavila "samo" 16 000 kn. Nema druge, doći na faks, nogom otvoriti vrata i ne izići dok ne navedem vodu na svoj mlin.
Mani se splitskog ako baš ne moraš tamo. Upiši riječki jer je taj najpriznatiji u svijetu skupa sa srednjom pomorskom iz Bakra. Jebi ga to je bivša austrougarska pomorska akademija priznata u 98% zemalja svijeta. Znam ljude koji su išli u SAD u King´s Point akademiju(Navy varijanta West Point akademije za kopnenu vojsku) u New York na merchant navy smjer, priznali su im riječki pomorski faks upravo zbog te austrougarske tradicije. Ako se odlučiš u životu negdje preseliti to puno znači da ti priznaju školovanje gdje god da dođeš.

Zadnje uređivanje saurs : 24.01.2017. at 14:23.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.