Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2008., 11:51   #41
Možda će zvučati smiješno nakon svih tih kemikalija.... ali ja sam svoje mrave posolila sa šakom soli i to je bilo to....
//bubica// is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 15:39   #42
Quote:
//bubica// kaže: Pogledaj post
Možda će zvučati smiješno nakon svih tih kemikalija.... ali ja sam svoje mrave posolila sa šakom soli i to je bilo to....
presoljeni poslije iziskuju povećanu potrebu za tekućinom , a i sol nije baš zdrava u zadnje vrijeme
umjereno soljeni su ukusniji
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 12:49   #43
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
mh, ovo sve dobro zvuči...ali onda svi ti mravi umru malo mi je žal...
Navodno da mravi iz dna duše ne podnose krastavac. preporuka je bila ostaviti oguljenu koru krastavca tamo gdje ima mravi. Moram priznati da nisam isprobao.
To sam procitao u jednom clanku o tim "bubežima" koje idu na živce...
Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:45   #44
Prošli tjedan sam bila u vikendici na moru. Inače je tamo znalo bit mrava, ali ovaj put

Ne možeš ništa otvoreno ostaviti u ormaru gdje stoje namirnice a da se oni u roku sekunde ne pojave.
Otvorim kekse i zamotam ig u vrećicu i to tako da mislim da nema šanse da prodru unutra...kad ono, mravinjak

Kruh u vrećici...bilo koja mrvica na stolu...evo ih

Može li se Neopitroidom kojeg ste spominjali koristit u ormaru gdje stoje namirnice??

Uskoro idem s društvom opet dole i iskreno me sram tih mrava. Niš se od hrane ne može ostavit a da se oni ne pojave u roku ODMAH!!

PLIZ HELP
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:48   #45
mozeš izmaknuti kuhinju (jer je očito da od iza dolaze) i sve zašpricati petroidom, rubove sobe, vidi se odakle izlaze ali nemoj u kuhinjske elemente.
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 15:01   #46
Mislila sam sve izvadit iz tog ormara gdje inače stavljamo namirnice i načim posprejat. A Baygon navodno nije štetan za ljude i životinje...
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 18:35   #47
Listovi paradajza, nema ih više nakon toga
keana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:51   #48
ubis jednog i kad drugi dodu na sprovod napravis sacekusu i dva tri snajpera za svaki slućaj za ove koji prezive.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:45   #49
ma ima taj prah baš za mrave nemrem se sjetit kak se zove.
s V nesto ja sam to uzimala i sve iza kuhinje naprašila i nakon par h su se povukli a horda ih je bila meni to dobro sto nema mirisa nikakvog i bash je za mrave
..........
.......... .... ....................... .................... - mravi
...................
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 13:41   #50
RJEŠENJE

Veoma je jednostavno.
Kupiš nešto što izgleda kao mali bijeli iglu. Ja to zovem - mravoklopka.
To staviš tamo gdje su mravi i - riješeno je.
Radi na principu da mrav uđe u taj iglu, pojede nešto, zatim ode u mravinjak, tamo krepa i zarazi sve.
Ne špricaš po stanu ni sa čim. Veoma čisto i - jaako učinkovito.
Imao sam bezbroj mrava u Milanu i riješio ih se sa tim igluom. 100 % provjereno.
Nikakvi sprejevi nisu pomogli... Ne znam ima li to za kupiti kod nas.
Evo ti link pa malo prouči.

http://www.killsbugsdead.com/fop_ab.asp
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 14:29   #51
Ima. Baš to, Raidovo. I meni funkcioniralo.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 19:44   #52
Evo nešto što sam čuo, ne znam da li je istina i da li su zbog toga kod mene nestali ili samo zbog kemije ali ništa ne košta isprobati....

...kad pougibaju treba ih ostaviti tamo gdje jesu, ne mesti i kad osjete i nađu iste više se ne vraćaju.

Znam da zvuči kao babske priče ali baš mislim da sam to i čuo od naših starih... ali oni svašta znaju
DadCav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:15   #53
Quote:
DadCav kaže: Pogledaj post
Evo nešto što sam čuo, ne znam da li je istina i da li su zbog toga kod mene nestali ili samo zbog kemije ali ništa ne košta isprobati....

...kad pougibaju treba ih ostaviti tamo gdje jesu, ne mesti i kad osjete i nađu iste više se ne vraćaju.

Znam da zvuči kao babske priče ali baš mislim da sam to i čuo od naših starih... ali oni svašta znaju
evo da pridodam na tu bapsku priču ;

- ne ubiješ mrave do kraja nego ih jedno pet-šst pognjeckaš ali da se još trzaju i ostaviš po tim putevima gdi se kreču ...onda dođu njihovi "bolničari" i pokupe ih a nove horde više ne dolaze

PROVJERENO !!!
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 22:15   #54
Thumbs up Malo o mravima!!

Mravi su društvo gdje glavnu ulogu ima matica. Matica (mrav sa krilima) izliječe iz svog matičnog gnijezda ide na oplodnju i oplođena se vrati da osnuje novo gnijezdo. Kada nađe pogodnu rupu za svoje gnijezdo odbaci krila i hraneći se svojim mišicama od prvih nogu izleže prvu generaciju. Onda uz pomoć njih dobiva hranu i leže dalje. Tome množenju nema kraja ako im ide na ruku okolina. Ako je matica zalutala u vaš životni prostor i napravila gnijezdo ne možete ih se riješiti dok ne ubijete cijelo gnijezdo sa maticom skupa. Najčešće u naš životni prostor kroz neprimjetan otvor izvana zalutaju mravi izviđači koji traže naokolo hranu. Kad jedan od njih nađe hranu zove ostale. Tako okupljeno društvo čim se malo otruje (ili bilo kako ugrozi) problemu je kraj. Znači bitno je primijetiti ih na vrijeme dok neka od matica na novoj lokaciji ne napravi sakriveno gnijezdo. I jedan mrav primijećen tamo gdje ne bi trebao nikako biti znak je za oprez. Meni su ušli u dnevnu sobu kroz nevidljivi otvor na PVC vratima i skupili se na prazno šalici čaja koja je bila zaslađena medom. To znači da je izviđač neprimijećen bio više puta tu ali tek kad je našao nešto važno došli su masovno i onda su primijećeni. Pratio sam ih i primijetio gdje ulaze pa na put stavio malo neopitroida a ostale pobio rukama. Drugi upad u kuhinju je bio kroz malu pukotinu između fasade i vanjskog nogostupa pa ispod fasade kroz pukotinu prozora i zida. Tada sam na vrijeme primijetio izviđače ali nisam mogao shvatiti odakle dolaze dok ih se nije preko noći skupila kolona jer tada se sigurno sve otkriva. Opet im je meta bila zatvorena tegla s medom. Malo neopitroida na ulazni i izlazni otvor i problem je riješen. Bitno je ne ostaviti im mamac u obliku otvorene hrane. U vikendici na moru gdje nas nema mjesecima bilo ih je bezbroj puta ali nikad ne u odjelu kuhinje sa hranom jer je bila hermetično i precizno zatvorena.
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 21:19   #55
Mravi

Trebam pomoć. Nadam se da sam na pravom mjestu (moderatori će prebaciti temu ako nisam).

Imam žestokih problema s faraonskim mravima, pa ako netko ima iskustva s njima i nekakav savjet kako ih se riješiti. Raidovu klopku za mrave u potpunosti ignoriraju.
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 21:32   #56
Mravi!!!

ja neznam više što bi učinio, soba mi je obložena stiroporom

mravi kroz strop izlaze svaku večer, oni najobičniji, mali s krilima i velike matice sa ogrominim krilima

pokušao sam sa nekim sprejem, špricao sam sredstvo u obliku pjene u rupice, ali ništa


što da učinim, to je samo ljeti, bilo je prošlo ljeto, pa su nestali i evo ih sada ovo

pomozite ako znate
Bone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:15   #57
probaj s kredom...običnom kredom pošaraš mjesta gdje izlaze
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 20:08   #58
Biokill je zakon za takve stvari, jednom mjesečno pošpricaj njihove putove i više ne budu dolazili
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 13:15   #59
namrvi tabletice natrena i posipaj im pred izlaznu rupu i po putevima po kojima se kreću , neš vjerovat koji je to otrov i koji učinak ima
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 21:12   #60
ko što je netko spomenuo gore, kreda će vas spasiti. nas barem je. nama se pojavili u hodniku i oko tuš kabine, pa smo tako zašarali i ostavili komade krede i ošli oni. i mi makli kredu, i oni se kad je zatoplilo odmah vratili. gamad. sad ćemo opet kredu stavit, valjda neće postat imuni.
Ianus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.