Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2011., 19:18   #2021
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
To je Dolokain npr.,Iskustva nekih mojih pacijenata sa Doloprotectom su prilično pozitivna,tako da vam svakako vjerujem što se tiće toga (a,neki su stvarno svašta probali.)
Ma da Dolokain, samo kad sam editovao nisam napisao kako treba već napravio kombinaciju. Pisao sam već o tome imam jerovatno najgroznije iskustvo ovdje na forumu pa ako nekoga interesuje koje sam lijekove koristio i kako je sve tekolo nakomn operacije može to naći. Dolokain za masažu, a Lidoproct za postoperativno mazanje.
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 03.09.2011. at 19:25.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:25   #2022
Jebemu kako se brzo zaboravlja. Sad sam već počeo zaboravljatiimena lijekova, kao da hemoroide nisam nikada ni imao. Znači, operacija je spas...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 20:42   #2023
Faktu mast sam dobio bez recepta samo sam usao u apoteku i rekao sto mi treba i to je to,sad stvarno neznam ,jeli mi moze neko reci koliko vremena treba da se oporavin od tih hemeroida ako sam danas u podne nanio?oce do ponediljka bit sve po starom ili jos dulje vremena?
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 00:18   #2024
Splasnut ce kroz tjedan dva tri,al ce se vratit kad tad kad budes neuredno zivio,puno sjedio itd....


Nema toga koji ih se na ovom forumu rijesio mazanjem mastima zauvijek!
maxsung is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 06:29   #2025
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Nikako ne razumijem kako ljudi mogu nakon velike nužde samo se obrisati. To se mora oprati, naročito kad imaš hemoroide.
Vjeruj kad radis 12h i nemas tus na raspolaganju i vlazne maramice dobro pomognu barem dok s posla ne dojdes do tusa kak spada

Anyway mene uhvati tu i tamo zavisi ak mi se omakne da sjednem na hladnu klupu/stolicu vani :/ hemopropin mi pomogne al drugi dan me tako anus svrbi da bi ga ribacom cetkom cesa


Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Keiichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 09:13   #2026
Quote:
Keiichi kaže: Pogledaj post
Vjeruj kad radis 12h i nemas tus na raspolaganju i vlazne maramice dobro pomognu barem dok s posla ne dojdes do tusa kak spada

Anyway mene uhvati tu i tamo zavisi ak mi se omakne da sjednem na hladnu klupu/stolicu vani :/ hemopropin mi pomogne al drugi dan me tako anus svrbi da bi ga ribacom cetkom cesa


Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Da, sjećam se da je nakon eskalacije problema, kad se upale hemoroidi, bilo problema sa svrbežom kada počinje da prolazi. Tačno dođe čovjeku da oriba to. Ali dok ne boli dobro je...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 10:17   #2027
Quote:
maxsung kaže: Pogledaj post
Splasnut ce kroz tjedan dva tri,al ce se vratit kad tad kad budes neuredno zivio,puno sjedio itd....


Nema toga koji ih se na ovom forumu rijesio mazanjem mastima zauvijek!
Puno sjedim iovako ionako,sad sam maturant sljedece godine idem na fakultet,uvik cu pretjerano sidit,da se u ucionicama moze stat na nogama ja bi sta ali jebiga nemoze se,dodem doma iz skole ucenje vjezbanje crtanje u autocadu(graditeljsko geodetska sam skola crtanje i stajanje za kompjuterom cili dan je moj posao)tako da definitivno mi je vec zacrtano u zivotu da cu puno sjedit,ali ipak ovisi koliko kolicinski tebi znaci puno sjedit ,to je nekima ura vrimena nekima je 5 sati nekima je 10 sati,zavisi.
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 12:10   #2028
Quote:
Danijel.M5 kaže: Pogledaj post
Puno sjedim iovako ionako,sad sam maturant sljedece godine idem na fakultet,uvik cu pretjerano sidit,da se u ucionicama moze stat na nogama ja bi sta ali jebiga nemoze se,dodem doma iz skole ucenje vjezbanje crtanje u autocadu(graditeljsko geodetska sam skola crtanje i stajanje za kompjuterom cili dan je moj posao)tako da definitivno mi je vec zacrtano u zivotu da cu puno sjedit,ali ipak ovisi koliko kolicinski tebi znaci puno sjedit ,to je nekima ura vrimena nekima je 5 sati nekima je 10 sati,zavisi.
Auuu, tako mlad, a već hemoroidi... Nema veze sjedenje, od toga se ne dobijaju hemoroidi. Morat ćeš ti malo zdravije živit i hranit se. To je tek početak, a da ne bi bilo problema u budućnosti u dogledno vrijeme uradiš operaciju koja nije invazivna i riješiš ih se zauvijek. Da ljudi znaju kako je to lagana operacija svi bi odmah u početku to uradili i zauvijek se riješili problema...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 14:17   #2029
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Auuu, tako mlad, a već hemoroidi... Nema veze sjedenje, od toga se ne dobijaju hemoroidi. Morat ćeš ti malo zdravije živit i hranit se. To je tek početak, a da ne bi bilo problema u budućnosti u dogledno vrijeme uradiš operaciju koja nije invazivna i riješiš ih se zauvijek. Da ljudi znaju kako je to lagana operacija svi bi odmah u početku to uradili i zauvijek se riješili problema...
neman srice u zivotu izgleda,operacija o tom potom,nego mi reci jeli ja moran ovu faktu stavljat izvana ili iznutra,i cisto informativo pocea san je stavljat prije 24 sata otprilike i jos uvik nikakvo poboljsanje iskreno ovo je prvi put da mi je ovako,hemeroide sam imao i prije samo bi npr dosli u ponediljak a u utorak maximalno sridu vec bi nestali i sad se vec pomalo brinem jer ove hemeroide iman vec od utorka a sad je nedjelja :/
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 15:30   #2030
Quote:
Danijel.M5 kaže: Pogledaj post
neman srice u zivotu izgleda,operacija o tom potom,nego mi reci jeli ja moran ovu faktu stavljat izvana ili iznutra,i cisto informativo pocea san je stavljat prije 24 sata otprilike i jos uvik nikakvo poboljsanje iskreno ovo je prvi put da mi je ovako,hemeroide sam imao i prije samo bi npr dosli u ponediljak a u utorak maximalno sridu vec bi nestali i sad se vec pomalo brinem jer ove hemeroide iman vec od utorka a sad je nedjelja :/
Ubaci malo i unutra, ima onaj fini nastavak sa rupicama sastrane pa će se dobro nanijeti. Još je to kod tebe početna faza ali ja ti ipak savjetujem da kad mogneš odeš dobrom liječniku da to pogleda. Nove metode su jako efikasne i kad se sprže vene u unutrašnjosti koje napajaju sa krvi hemoroide sve je riješeno. I nemoj sjediti dugo na WC šolji...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 04.09.2011. at 15:45.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 00:31   #2031
evo koristim s onim nastavkom faktu malo je neugodno i neprijatno mi je to radit ali evo ...inace me zanima sljedece dosada san vec potrosia vise od pola fakte,zanima me sljedece ja je koristim s nastavkom izvadim je iz sebe i u toj cjevcici jos ostane masti i meni je to svaki put bas zao bacat kad perem kroz vodu.svaki put skidam cjevcicu i perem je temeljito i uvik gledam koliko ja zapravo te masti bacam,i nikako je nemogu vratit unutra ,zanima me jeli postoji neko rijesenje ?jer zao mi je stvarno da to tako nestaje,vise je otislo u lavandin nego u pomaganje protiv hemeroida jer mi se cini ne higijenski da tu cjevcicu ne perem nakon svakog puta ,pa me zanima jeli ima neko savjet?
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 16:23   #2032
Quote:
Korektorica kaže: Pogledaj post
Pozdrav narode,
eto mene opet..

Obecala sam se javit nakon pregleda kod doktora. Totalno sam razocarana.

Nalaz je ovakav...
fisura duzine 3 mm jos uvijek prisutna, sirine 1mm, hemici 1 stupanj..
Mazati sa nevenovom masti...

Pitala ja doktora pa dobro vise, jel se moze ta fisura rijesit operativno, dosta mi je svega, muci me vec dugo.. On na to ..pa ne...to ce samo zarast ili nece zarast.. Mazite nevenovom masti...kontrola za 6 mjeseci. Uzivajte, kupajte se.. Ahahha hahah ha!!!!!!
Naravno, nakon pregleda, pogorsalo mi se..
Popucalo i ono malo sto je zaraslo..
I danas skoljka puna krvi..
Ma bas mi je krasno..
Dosta mi je svega..
jel te još muči fisura, dal je pomogla nevenova mast ili si operirala
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 13:17   #2033
Trebam li, da bih dobila kremu, ići kod proktologa ili mi ju može prepisati liječnik opće prakse? I koja je najjeftinija verzija? Naime, nisam pri parama, a plaćam dodatno zdravstveno.. Prilično sam dobrog zdravlja općenito.. i ne dao bog većeg zla
__________________
“Of all the things I've lost, I miss my mind the most”
M.T.
ambivalent is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 16:27   #2034
Liječnik opšte prakse ti može dati recept...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 17:55   #2035
Hvala! Nabavila Hemopropin bez recepta, pa ak to ne upali, liječniku..
__________________
“Of all the things I've lost, I miss my mind the most”
M.T.
ambivalent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:29   #2036
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Inače Faktu mast ide na recept. Možete probati razne pripravke ako vam Faktu nepomogne npr.Hemopropin,Doloproct na rp.,Dolokain....Lidoproct nije registriran u RH.
Hrvoje, dobila sam preporuku da te pitam za savjet, ukratko kako i gdje rješiti najbolje i najbezbolnije 2 plitke analne fisure koje me zezaju vec 8 mjseci, dal da pokusam sa nitroglicerinskom masti iako kazu da moze izazvati jake glavobolje...dakle, masti, analna dilatacija u Zg ili klasični rez u Rijeci u bolnici gdje zapravo i živim....ne znam jel si dr opće prakse ili kirurg ali uputili me tebi pa pomagaj, molim te....hvala unaprijed
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:44   #2037
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
Hrvoje, dobila sam preporuku da te pitam za savjet, ukratko kako i gdje rješiti najbolje i najbezbolnije 2 plitke analne fisure koje me zezaju vec 8 mjseci, dal da pokusam sa nitroglicerinskom masti iako kazu da moze izazvati jake glavobolje...dakle, masti, analna dilatacija u Zg ili klasični rez u Rijeci u bolnici gdje zapravo i živim....ne znam jel si dr opće prakse ili kirurg ali uputili me tebi pa pomagaj, molim te....hvala unaprijed
Ja sam vam internist.Pošto problem prerzistira 8mj. najbolje bi bilo učiniti analnu dilataciju,ako nemate kontraindikacija npr.kronične tj.godinama ili ako je fisura zapuštena. Zahvat traje 5-15min,bez nekih komplikacija,prilićno bezbolan,radi se ambulantno. Lijep pozdrav.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 16:39   #2038
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ja sam vam internist.Pošto problem prerzistira 8mj. najbolje bi bilo učiniti analnu dilataciju,ako nemate kontraindikacija npr.kronične tj.godinama ili ako je fisura zapuštena. Zahvat traje 5-15min,bez nekih komplikacija,prilićno bezbolan,radi se ambulantno. Lijep pozdrav.
hvala, pa sad ne znam, piše da je kronična, ja sam prvi put osjetila lani i to se smirilo u 2 mj, sad nakon god.dana se vratilo i traje 8 mj, nisu neki strasni bolovi ali peče.. ne znam što bi značilo zapuštena? ja mažem, radim kupke u kamilici, dijeta...zašto analnu dilataciju ne rade u bolnicama a tako jednostavan zahvat? jel istina da može doći do kompl. odnosno inkontinencije stolice...malo me strah a s druge strane prava operacija vise boli..teška odluka..nisam mislila da je fisura tako velik problem , mislila sam da su gori hemereoidi koje također imam ali za sad miruju....hvala još jednom
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 16:50   #2039
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
hvala, pa sad ne znam, piše da je kronična, ja sam prvi put osjetila lani i to se smirilo u 2 mj, sad nakon god.dana se vratilo i traje 8 mj, nisu neki strasni bolovi ali peče.. ne znam što bi značilo zapuštena? ja mažem, radim kupke u kamilici, dijeta...zašto analnu dilataciju ne rade u bolnicama a tako jednostavan zahvat? jel istina da može doći do kompl. odnosno inkontinencije stolice...malo me strah a s druge strane prava operacija vise boli..teška odluka..nisam mislila da je fisura tako velik problem , mislila sam da su gori hemereoidi koje također imam ali za sad miruju....hvala još jednom
Fisura je malo gori problem od hemeroida.značilo zapuštena?Da neradite to što radite,i stanje fisure.jel istina da može doći do kompl. odnosno inkontinencije stolice...To većinom izazivaju sami pacijenti. Vama treba dobar pregled i savjet proktologa. Lijep pozdrav.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 18:46   #2040
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Fisura je malo gori problem od hemeroida.značilo zapuštena?Da neradite to što radite,i stanje fisure.jel istina da može doći do kompl. odnosno inkontinencije stolice...To većinom izazivaju sami pacijenti. Vama treba dobar pregled i savjet proktologa. Lijep pozdrav.
Mislim da veggu muči to što svaki proktolog kad daje savjet zastupa svoju metodu i govori protiv drugih, a nama pacijentima je teško odlučiti kad nismo u tim vodama.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.