Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 16:48   #2501
Bravo za post!
Drago mi je da se osjećas bolje i da su mračni dani iza tebe. Ovo što si opisao je pravi pakao, koji te mucio godinama. Samo tako nastavi.
Ja nisam ni priblizno imao tako jake simptome. Nemam nikakvih simptoma općenito zadnjih 10dana. Sve pod kontrolom, ali ne pusim i ne pijem uglavnom nista osim kefira (1l dnevno) i vode.
Od hrane gotovo sve podnosim iako sam gluten smanjio na minimum, čisto da dam organizmu prostora i vremena da se rastereti i oporavi.
A sto se pića tiče, znam da je sve individualno, sto općenito ibs-ovci dobro podnose. Sta pijete u društvu, kad ste u kaficu, u gostima?
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 19:58   #2502
Je li neko pokusao sa psylliumom? To su topiva vlakna, koja pomazu i kod ibs sa zatvorima i kod ibs-d tipa (netopiva vlakna pogorsavaju situaciju, topiva pomazu).. Istrazite na google-u.

Kod mene je drugi tip ibsa, ibs-d, i vec mjesec dana sam bez apsolutno ikakvih simptoma.. Pila sam godinu dana Colospu, ne znam da li se u hr isto zove, nesto tipa Rudakola kojeg ste spominjali samo novije. Prestala sam prije mjesec dana jer nije pomagao.

Moj problem su (bili) nemoguce bolni grcevi crijeva. Nekad iznenadni tokom dana, cesto grcevi koji bi me hvaltali tokom noci i budili iz sna ali ipak najcesce oni jutarnji odmah nakon budjenja, popraceni prolivima i visednevnom nelagodom u stomaku... Iznenadni grcevi i prolivi nakon jela koji opet pokrenu vise dnevnu/visesedmicnu agoniju.
Probala sam gotovo sve i malo sta je dugorcno pomoglo.. Dakle colospa... svi moguci probiotici.. lijekovi i alternative kako za crijeva tako i za zeludac buduci da imam i chr gastritis... Cak sam pokusavala i sa kalcijevim karbonatom... L- glutaminom... ma ni sama ne znam najbrojati sve, zaista.

Zahvaljujuci savjetu gospodina kojeg je neko na prethodnoj stranici preporucio kao nekog ko se razumije u probleme oko ibsa, pocela sam navecer prije spavanja u pola case vode staviti kafenu kasiku ljuskica psylliuma i to sve popiti prije nego sto se stvrdne, od tad imam uredne stolice... svako jutro, bez jakog nagona i biloo kakvih bolova..

Ljudi.. ja sam preporodjena.

..kako fizicki tako i psihicki, i od srca savjetujem svima da pokusaju isto jer znam kako vam je - nakon 10 godina borbe s ovim s*anjem koje unistava i psihu i zivot i sve..
Isto tako, od srca se nadam da mi je od ovog bolje, jer ja vise ne znam sa cim bih pokusala, ako se ispostavi da je slucajnost.. Ali sve ide u prilog tome da nije.

Sretno!

Edit: Neke od mojih zaista ocajnickih postova mozete pronaci od unazad par godina na ovoj temi pa do par mjeseci unazad, ako malo prelistate temu.
Zaista me ova "bolest" dokrajcila psihicki i trebat ce mi dosta, dosta vremena da se oporavim. Mada mislim da nikad, ni ja a ni mnogi od vas necemo biti skroz neoptereceni svim tim, koliko god doveli svoje zdravstveno stanje u red.

Za sva pitanja u vezi sa psylliumom ili ibsom, javite se na pp, spremna sam odg. - narocito u pogledu doziranja jer prevelika doza moze takodjer omeksati stolicu tako da vam se ucini da vam se ibs vraca. Za pocetak savjetujem da pocnete sa pola kafene kasicice. Neko pije i vise, ali meni je jedna kafena kasika sasvim ok i dovoljna.

Zelim istaci samo da sam, kao i clan foruma sa pocetka ove stranice, prije 10tak godina imala tesku infekciju rota virusom i otprilike tad nekad je sve i pocelo, sto ide u prilog tome da je ibs zaista neka posljedica teske viroze u djetinjstvu/mladosti..

Eto

Zadnje uređivanje viable : 02.10.2016. at 20:25.
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 23:19   #2503
Koristim godinama lepicol, dajem ga i pesu,
ne pomaze mi za svaki dan,
prevelik stres ili jednostavno pogresna komba hrane...
Npr. Pizza s kvascem me dotuce,cimet da i ne pricam,
pire danas,jabucni ocat,cuspajzi,zeleni caj itd.
Moja pretpostavka je da mi mlijecno ,gluten i premasno smetaju, a ja nikako da to izbacim potpuno...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 03:55   #2504
ja mogu sve jest, jedino od mlijeka mi bude tvrda stolica, napocetku sam imo 10 stolica dnevno, sad imam 1-2 ovisi kako jedem, i normalna je
al tih 10 stolica to je bilo prije god dana
LaFerrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 23:34   #2505
LP! Evo da se i ja javim tu... Imam i ja problema, pa ako bi mi netko upućeniji mogao reć jel bi to moglo biti iritabilno crijevo...
Uglavnom, svakih nekoliko dana imam problema s donjim dijelom abdomena... on počne boljet i onda bude lakše nakon što odem na wc... to samo po sebi i ne bi bio toliki problem da se to dogodi ujutro i onda da sam miran, nego onda zna boljet i cijeli dan i onda moram na wc i po par puta i bude onako proljevasta stolica (ne uvijek). Nekada prije odlaska na posao/faks/na kavu sjedim i po 45-50 minuta na wc-u, ispraznim se i onda me uhvati opet kad dođem gdje sam morao ić. To me jednostavno blokira u glavi, pogotovo zato što imam problem ić na wc na javnim mjestima (loša higijena, ljudi okolo i slično)... S tim da tu nikad nema baš pravila kada je.. Nekada i kada sam pod velikim stresom, bude okej, a nekad kad sam više manje opušten, zna se pojaviti takav problem. Vrlo često prije odlaska iz kuće idem na wc, iako taj trenutak ne moram, pa se onda naprežem i to dosta dugo, šta mi se nekako čini da može i pojačat problem xD Također ponekad čujem da mi i crijeva lagano kao krule, iako nisam gladan. Ono, osjećam da su malo napuhnuta. I prije spavanja mi se događa da baš imam vjetrova i onda to dosta dugo ispuštam (iako u zadnje vrijeme češće spavam noću bez vjetrova ). Što se tiče prehrane, tu ništa ne pazim, jedem sve XD Prije godinu dana sam, dok sam imao problem 2 tjedna u kontinuitetu, otišao kod gastroenterologa Markovića u Splitu. Čovjek je napravio ultrazvuk svega i svačega i rekao je da je sve u redu i dao mi je neki probiotik samo da pijem. Obzirom da je mene dosta strah ovako, odmah sam pitao je li možda neki rak u pitanju, on je rekao da nema šanse. pa se nadam da bar tu nije pogriješio. inaće imam 21 godinu, pa se stvarno nadam da nije haha...
nemam krvave stolice (imao sam samo jednom, ali taj dan sam se baš junački naprezao da se pokakam i bila je svijetlo crvene boje, svježa, i nije puno bilo, bar se meni tako čini ), također ponekad uz naprezanje bude i sluzi. Sve u svemu, gadljiva mi je ta situacija, jer čim se budim, razmišljam kako će mi crijeva radit taj dan i kad negdi idem, računam koliko će mi trebat do doma do sigurnosti wc-a tako da ne mogu ništa ni dugoročno planirat, jer nemam pojma kako će mi bit to jutro kad se probudim šta se tiče crijeva. Pa je to problem za putovanja, duže izbivanje iz kuće itd... ako netko ima nešto pametno mi za kazat i jel bi to po vašem moglo bit stvarno iritabilno crijevo?
Hvala unaprijed!
Ice-and-Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 11:37   #2506
probaj 2 puta dnevno (ujutro i navecer) popit bulardi. navecer, kojih sat, dva nakon bulardija, popij jednu kapsulu flobijana. gotovo sam siguran da ce ti nakon 3, 4 dana biti ok

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 14:57   #2507
Pozdrav svima.

Evo javljam se i ja u ovu temu sa svojom pricom. Vec tamo negdje oko prve godine fakulteta poceo sam imati probleme sa stolicom. Stalno neki proljevi za koje nisam znao sta ih uzrokuje, a pojavili bi se zajedno s grcevima koji bi me odmah tjerali na wc. Poslije wca, sve bi bilo opet u najnormalnijem redu. S vremenom sam shvatio da imam problema s mlijecnim proizvodima koji me u vecini slucajeva odmah prikuju za wc. To je bilo prije 6-7 godina. S vremenom je popis hrane sto uzrokuje proljev porastao i to me konacno natjeralo da odem gastroenterologu.
Da bih dobio uputnicu, morao sam obaviti preglede KKS, urina i stolice. Dan prije vadenja krvi, postalo mi je lose. Uhvatila me nekakva slabost i nakon toga nesanica. Sljedece jutro izvadio sam krv i nakon toga zavrsio u hitnoj zbog tahikardije. Iz hitne sam ubrzo pusten nakon sto su nalazi pokazali da nema nikakvih problema.
Od tada nadalje nalazim se u jednoj ocajnoj situaciji. U velikom sam strahu da mi nece biti dijagnosticiran rak debelog crijeva. Svi nalazi koje sam dosad obavio su dobri (KKS, urin, stolica) . Bio sam na pregledu kod gastroenterologa koji mi je rekao da ne postoje alarmantni simptomi i prepisao Colospu te smo dogovorili termin kolonoskopije.
Na kolonoskopiju moram cekati jos 11 dana, a ja sam izvan sebe. Izgubio sam apetit i na kilazi, osjecam se slabo, ne mogu spavati i znoje mi se dlanovi. Samo razmisljam o tome sto sam odgadao pretrage dugo i o potencijalnom karcinomu. Ne znam vise jesu li moji problemi psihicki ili fizicki. Najbolje u svemu je sto otkad pijem colospu, proljeve niti nemam. Stolica mi je meksa, ali formirana. S druge strane osjecam neku napetosti u donjem lijevom dijelu trbuha.
Ovih 11 dana bit ce kao vjecnost.
Dmitar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 15:38   #2508
I ja sam cekala 5godina prije nego sto sam isla na preglede. Kolonoskopija nije nista pokazala, niti rak niti upalnu bolest crijeva. Daljnjom dijagnozom je utvrđen sindrom iritabilnog crijeva. Nadam se da ce te ovo bar malo utjesiti a vidim da ne spominjes krvave stolice tako da je to odmah jedan dobar znak .
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 15:42   #2509
Quote:
the queen 23 kaže: Pogledaj post
I ja sam cekala 5godina prije nego sto sam isla na preglede. Kolonoskopija nije nista pokazala, niti rak niti upalnu bolest crijeva. Daljnjom dijagnozom je utvrđen sindrom iritabilnog crijeva. Nadam se da ce te ovo bar malo utjesiti a vidim da ne spominjes krvave stolice tako da je to odmah jedan dobar znak .
Nikad nisam imao krv u stolici. Cak me nikad nista nije ni bolilo u tom trbuhu. Zato vjerojatno i jesam odugovlacio s pretragama. Jedino ti proljevi, a njih sam manje vise regulirao izbacivanjem mlijeka iz prehrane.

Strah me sad zbog gubitka snage i kilograma zadnjih 10tak dana. Uzasno sam potresen i ne znam je li to uzrok tome ili ne...
Dmitar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 17:19   #2510
To ti je sve povezano. Pos stresom si i zbog toga nemas apetita a zato sto ne jedes gubis na snazi. Posljedično svemu tome je gubitak kilaze. Sam kazes da ne možeš prestati razmisljati o tome, dakle to je uzrok tom stresu i svemu tome. Pokusaj se opustiti i biti ce bolje
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 17:56   #2511
Quote:
Dmitar kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Evo javljam se i ja u ovu temu sa svojom pricom. Vec tamo negdje oko prve godine fakulteta poceo sam imati probleme sa stolicom. Stalno neki proljevi za koje nisam znao sta ih uzrokuje, a pojavili bi se zajedno s grcevima koji bi me odmah tjerali na wc. Poslije wca, sve bi bilo opet u najnormalnijem redu. S vremenom sam shvatio da imam problema s mlijecnim proizvodima koji me u vecini slucajeva odmah prikuju za wc. To je bilo prije 6-7 godina. S vremenom je popis hrane sto uzrokuje proljev porastao i to me konacno natjeralo da odem gastroenterologu.
Da bih dobio uputnicu, morao sam obaviti preglede KKS, urina i stolice. Dan prije vadenja krvi, postalo mi je lose. Uhvatila me nekakva slabost i nakon toga nesanica. Sljedece jutro izvadio sam krv i nakon toga zavrsio u hitnoj zbog tahikardije. Iz hitne sam ubrzo pusten nakon sto su nalazi pokazali da nema nikakvih problema.
Od tada nadalje nalazim se u jednoj ocajnoj situaciji. U velikom sam strahu da mi nece biti dijagnosticiran rak debelog crijeva. Svi nalazi koje sam dosad obavio su dobri (KKS, urin, stolica) . Bio sam na pregledu kod gastroenterologa koji mi je rekao da ne postoje alarmantni simptomi i prepisao Colospu te smo dogovorili termin kolonoskopije.
Na kolonoskopiju moram cekati jos 11 dana, a ja sam izvan sebe. Izgubio sam apetit i na kilazi, osjecam se slabo, ne mogu spavati i znoje mi se dlanovi. Samo razmisljam o tome sto sam odgadao pretrage dugo i o potencijalnom karcinomu. Ne znam vise jesu li moji problemi psihicki ili fizicki. Najbolje u svemu je sto otkad pijem colospu, proljeve niti nemam. Stolica mi je meksa, ali formirana. S druge strane osjecam neku napetosti u donjem lijevom dijelu trbuha.
Ovih 11 dana bit ce kao vjecnost.
Anksioznost.....
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 12:44   #2512
Pozdrav,

je li itko ovdje probao lchf prehranu i time izliječio/ smanjio ibs?
Čitala sam da jako pomaže obnoviti iziritirana crijeva, pa si mislim probati..
fleur defendue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 20:10   #2513
Ja sam probala, evo sad vec druga godina i jako mi je pomogla.
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 10:13   #2514
Pozdrav svima.
Na linku niže od sada je dostupna Audiobook: Alleviate Irribable Bowel Syndrome using Mindfulness.
Svi koji imaju težih problema, bore se sa putovanjima, povećanom anksioznošću i strahom od stalnoprisutnog
osjećaja sramote, preporučam da pokušaju ovu metodu koja iziskuje određeni angažman ali daje dobre rezultate.
sretno!
https://www.youtube.com/playlist?lis...RUi28vT45zjzmp
2cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 14:15   #2515
Konačno gotovo... Kolonoskopija nije pronašla ništa. Sad se mogu pokušati vratiti normali...

Uf... teška 3 tjedna.
Dmitar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 17:21   #2516
Drago mi je da je sve proslo dobro
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:24   #2517
Quote:
JayJ kaže: Pogledaj post
Evo da ja podjelim svoje iskustvo. Odkad znam za sebe, a posebno u predškolsko i školsko doba, posebno u gimnaziji i na faksu, muci me problem s IBS-om. Svi nalazi uredni, zdrav kao dren, ali jednostavno taj problem ostaje.
Evo meni je pomogao...

Najviše mi je pomogao u tome da u biti sama sebe mogu okriviti da sam sve simptome od te najranije dobi ignorirala i prešućivala. Kad god bi se razbolila, na ona pitanja imate li temperaturu, boli li vas ovo ili ono, imate li urednu stolicu, ja bi uvijek odgovarala ne, ne i na zadnje DA. Zaista nisam vidjela problem u tome što idem na wc svaka 3 dana, jer mi je tako od kad si valjda dovoljno velik da mama ne ide s tobom na wc. Teško mi se uopće prisjetiti trenutka kad je to tako krenulo i ja sam uvijek odgovarala, da, normalna je.

Moja agonija je eskalirala prije nekoliko godina, kad sam iste godine prestala raditi studentski posao, diplomirala, dobila staž, počela raditi u struci, renovirat stan u kojem sam živjela s dečkom i svaki dan padat s nogu od umora. Imala sam samo 22, pa nije ni čudo valjda..

Počelo je sa bolovima u srednjem prema donjem dijelu leđa, pa sam si na poslu lijepo odmah nasadila urin jer sam mislila da je neka infekcija. Kako je to ispalo sterilno, uključili su se svi na odjelu, pa nakon svih mogućih testiranja na sve moguće živuće bakterije sam morala krenuti dalje. Vjerujte, nema odjela na kojem nisam bila, privatnog ili bolničkog. Na kraju 30dnevnog mrcvarenja, nitko ne zna što mi je. Mene malo bole leđa, malo desno iznad prepone, na trenutke ko da me ipak boli oko pupka... na kraju vas ljudi gledaju ko idiota, hipohondra i nekog tko ni sam ne zna što mu je. Znala sam imat na dane i temperaturu, bilo bi mi mučno, ali negdje 40ti dan vrsni kirurzi su postavili dijagnozu- kronična (rolleyes) upala crvuljka. Lagano su mi rekli da dođem za 20 dana, da ćemo se tad dogovoriti što dalje. Mene boli, psiha mi je već upitne izdržljivosti, osjećam se jednostavno sve gore i gore.
Na kraju moja majka dobiva lagani ''živčani'', sjeda u auto i dolazi po mene u ovaj šporki grad nezainteresiranih liječnika, i vozi me na krajnji sjever.
Imala sam pune 2 kartonske futrole nalaza, tamo su me prvo blijedo gledali.
Da skratim, napravili su mi color doppler, CT s kontrastom, već me 2. dan pripremili za operaciju ali odustali u zadnjih pola sata, kažu ipak ne žele toliko riskirati, prebacuju me na gastro, a tamo ide sve redom, gastroskopija, kolonoskopija, pasaža tankog crijeva, opet rtg kralježnice, EMNG, spektar krvnih testova, tumor markera, mikrobiološki opet sve ok, ali stalno je tu ta rektalna temperatura i meteorizam crijeva, između tih pretraga sam bila na 3 ginekološka kod 3 različita liječnika, mislim, oni stvarno nisu imali namjeru odustati dok ne otkriju što mi je i to su mi rekli. Ja sam već tad izgledala strašno, osim što sam bila izbodena i izmrcvarena, više mi ni braunile nisu držale duže od 3-4 sata, pa me više nisu mogli bosti nigdje u ruke, rekli su da mogu birati vrat ili noge. Tad su rekli da idem na magnetsku u ponedjeljak i nek se sad oporavim 2-3 dana, da će mi počet davati jesti. Drugo jutro dolazi svita doktora, da su oni sad imali sastanak i odlučili ako se ja slažem da naprave eksplorativnu laparoskopiju. Ja gledam, iskreno nakon 2 mjeseca mi je već bilo svejedno što će biti sa mnom, kažem može, al što ne bi pričekali ponedjeljak i MR. A taj liječnik, koji se tamo borio za mene ko da sam mu kći (dr.Kovačić) sjedne na rub kreveta i kaže mi: iskreno, ne znam da li imamo toliko vremena. I ja potpisala. I kad sam se probudila nakon par sati tog slijedećeg blagdanskog jutra, kirurg je odmah došao, rekao da će sad sve biti ok, da smo ovo napravili 5 do 12. Tek nakon par sati kad su me odveli u sobu i kad sam se recimo probudila, ispalo je da sam imala masu tekućine, sukrvice, gnoja na mjestima u trbušnoj šupljini, to je trajalo satima dok su uopće očistili. Onda su i izvadili crvuljak, koji baš nikad nije bio upaljen, al više ni njima nije bilo ništa jasno i rađe su ga maknuli. Pregledali su sva crijeva s vanjske strane, iako smo Chron eliminirali, ali da budu 100% sigurni i s ove strane koju kolonoskopija ne vidi. Nakon svega, nitko ne zna odakle je to došlo, kako se tamo stvorilo, ali bi ivenšli vjerojatno dobila sepsu i adio Mare..

Od tada me par puta opet tu zabolilo i prestalo bi nakon 4-5 dana, međutim jedan od tih puta je bilo strašno bolno. Ja opet u ovom šporkom gradu ne znam kod koga da idem, otišla sam privatno na utz (iako tada 4-5 utz-a nije dalo ništa) i doktorica kaže sve je ok. I tad je sjela, pogledala te stare nalaze, čak je i rekla da ne može toliko toga sad čitati jer bi trebala otkazati sve pacijente do kraja dana i pitala me par stvari i na to rekla: meni ovo sve izgleda i zvuči kao IBS.

Ja sam si sama kriva jer tad kako mi je to rekla, par dana sam počela jesti kako treba, upisala se u teretanu i sad će sve biti bolje.

Međutim zaboravila sam na to (potisnula, namjerno htjela zaboravit) ne znam ni sama, jedino što mi je ostalo iz tog perioda je da vježbam. Nisam ništa previše promijenila u prehrani, samo sam skužila da sam neku hranu intuitivno počela izbjegavati, a nisam si pomogla ni nikakvim nadomjestcima u tabletama.
Prošli tjedan se u mojoj obitelji počela odvijati prava drama vezana za bliskog člana obitelji i svi smo pokošeni time, a najviše ja. Bolovi koje imam su stravični, opet taj desni dio iznad prepone i sad kad je kasno ja gledam što jesti, piti i uzimati. Vidim da je većini pogodna prehrana za proljev, ali kod mene je totalno obrnuto... Doktorica mi je ko mrtvo puhalo, nije mi rekla ništa osim onog što sam našla na internetu ili što znam i sama, imam BioKult, Spazmex 5mg i Helex 0,25 mg. Što vi uzimate u kritično bolnim situacijama?

Ako ništa drugo, mislim da je ovo pečat na dijagnozu da sam i ja ''sretna vlasnica''.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.

Zadnje uređivanje Xanthe : 05.12.2016. at 11:36.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 18:44   #2518
Prije par dana sam čitao post jednog čovjeka koji kaže da pati od IBS-a i kako mu ništa do sada nije pomoglo da ga se riješi. Tad je išao na jedan posve novi zahvat - proces fecal transplant-a (transplatacija drekeca, znam, užasno zvuči ali je bezbolno i traje pola sata), vratio se nakon deset dana i kaže da se stanje poboljšalo. Ja sad čekam da se prođe još par mjeseci pa da se opet vrati i kaže kako će biti. Držim fige da je ovo spas za sve koji pate od IBS-a.

Uglavnom, transplatacija drekeca funkcionira na način da se iz potpuno zdravog čovjeka uzme uzorak fekalije i kroz cijev se transplatira u debelo crijevo osobe koja ima IBS. Tada se nove bakterije iz zdravog drekeca počnu množiti u crijevu osobe s IBS-om i, u uspješnom slučaju, preuzimaju mjesto "lošim" bakterijama koje su prije vladale.
exordium1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:50   #2519
Listam postove ali nikako da pronađem odgovor. Molim vas da mi pomognete. Imam ibs nekoliko godina. Recite mi kako vi reagirate na antibiotike? Naime pila sam ih zbog gnojne angine i od tad mi je strasno lose. A prije toga su mi se simptomi ibsa skroz povukli. Ne znam jel mi lose od antibiotika ili imam opet losu epizodu. Hvala
kupa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 12:31   #2520
kad uzimas antibiotike, pogotovo ako imas i ibs, moras uzimat i probiotike
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.