Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2014., 02:29   #261
Nisam nikad imao kolija, ali svaki put kad ga vidim na tv-u uvijek mi bude simpatican. Druge pasmine mi ne izazivaju zanimanje. Jel svi ljudi tako reagiraju na njih ili samo ja? Ako je ovo drugo, znaci li to da bi ga mozda trebao nabaviti?
reverat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:51   #262
Quote:
goran23 kaže: Pogledaj post
Bok! Nabavio bi si Borrdera. (majka mješanka bordera i retrivera, otac čistokrvni border) Malo me plaše razni natpisi da se s njime mora raditi maltene 24 sati na dan...

Ovako ću Vam ukratko objasniti. Živim na selu, pas bi imao dvorište u kojem bi uvjek mogao biti... Namjeravam se dosta s njime baviti, šetnje, biciklizam, ako ga naučim da bude dobar dok ja idem u ribolov, možda ga uzmem i kad odem do svojih pčela (to moram još razmisliti...) želim reči da ga želim uklopiti u svoj svijet i maksimalo provoditi vrijeme s njime. Ali nemam namjeru učiti neke agility s njime, nemam ovce da mi ih može cijele dane čuvati... Normalo da ću se s njime igrati... npr. frizbijem i naučiti ga neke osnovne naredbe... ali da ću ga učiti da re rola po travi, da kreće unatrak i ostale fore...to nisam namjeravo.... želim reči, ja imam svoj posao 8 sati, kad dođem s posla ili ću se s njim pozabavili ili ću obavljati neke druge stavri u koje ću ga maksimalno uključivati, a vikend nam preostaje za vježbanje kojekakvih trikova, frizbje i sl. Zanima me hoće li biti taj pas s takvim životom zadovoljan ili oni traže puno više...??... Molim vaše mišljenje
Hoće li mu to sve biti dovoljno, ovisi o samome psu. Imaš aktivnije i manje aktivnije bordere. Probaj si iz legla uzeti štene koje je najmirnije, tako ćeš biti sigurniji...

Joj, živciraju me natpisi da se s borderom mora raditi 24 sata dnevno. To su gluposti, pa i njima treba odmora. Ako je rad kvalitetan, u dva sata ih možete iscijediti mentalno i fizički, samo treba znati kako.
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 13:13   #263
Quote:
reverat kaže: Pogledaj post
Nisam nikad imao kolija, ali svaki put kad ga vidim na tv-u uvijek mi bude simpatican. Druge pasmine mi ne izazivaju zanimanje. Jel svi ljudi tako reagiraju na njih ili samo ja? Ako je ovo drugo, znaci li to da bi ga mozda trebao nabaviti?
Ne, to ne znači da bi ga trebao nabaviti. Po toj logici bi ja trebao nabaviti geparda jer svaki put kad ga vidim na tv-u mi bude simpatičan, a druge mačke mi ne izazivaju zanimanje kao gepard

Za odabir psa treba gledati karakter i njegove potrebe. I jos to uskladiti sa svojim mogućnostima.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:32   #264
Quote:
goran23 kaže: Pogledaj post
Bok! Nabavio bi si Borrdera. (majka mješanka bordera i retrivera, otac čistokrvni border) Malo me plaše razni natpisi da se s njime mora raditi maltene 24 sati na dan...

Ovako ću Vam ukratko objasniti. Živim na selu, pas bi imao dvorište u kojem bi uvjek mogao biti... Namjeravam se dosta s njime baviti, šetnje, biciklizam, ako ga naučim da bude dobar dok ja idem u ribolov, možda ga uzmem i kad odem do svojih pčela (to moram još razmisliti...) želim reči da ga želim uklopiti u svoj svijet i maksimalo provoditi vrijeme s njime. Ali nemam namjeru učiti neke agility s njime, nemam ovce da mi ih može cijele dane čuvati... Normalo da ću se s njime igrati... npr. frizbijem i naučiti ga neke osnovne naredbe... ali da ću ga učiti da re rola po travi, da kreće unatrak i ostale fore...to nisam namjeravo.... želim reči, ja imam svoj posao 8 sati, kad dođem s posla ili ću se s njim pozabavili ili ću obavljati neke druge stavri u koje ću ga maksimalno uključivati, a vikend nam preostaje za vježbanje kojekakvih trikova, frizbje i sl. Zanima me hoće li biti taj pas s takvim životom zadovoljan ili oni traže puno više...??... Molim vaše mišljenje
sve ti ovisi prvo kakav je pas,a i kako ga navikneš,mi smo imali njemačkog ovčara i naučio je da ga se vodi vani 2 puta ujutro vani, 1 popodne i 2 navečer šetnje,ali mi smo ga od početka tako navikli,i tako nama bilo 17 sljedećih godina,sad ne znam koliko borderi žive...naći ako ga prvh 3-4-5-6 mjesec naučiš na punoo aktivnosti i i trikove i sve to ,a onda ga zanemariš, npr.šetnje se svedu na 1 ujutro i 1 navečer i nema igre možda ono kad vam se da,pa pas po cijeli dan "visi" sam po dvorištu ,normalno da taj pas neće biti zadovoljan,a ni sretan.....ako to bude ovako kako si napisao, pa mislim da nebi trebao imati problema
...sretno
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 06:57   #265
Quote:
Dini kaže: Pogledaj post
Ne, to ne znači da bi ga trebao nabaviti. Po toj logici bi ja trebao nabaviti geparda jer svaki put kad ga vidim na tv-u mi bude simpatičan, a druge mačke mi ne izazivaju zanimanje kao gepard

Za odabir psa treba gledati karakter i njegove potrebe. I jos to uskladiti sa svojim mogućnostima.
ma nisam mislio da bih ga kupio zbog toga, vec ako bi se odlucio za nabavku psa da li da to uzmem u obzir. I zanimalo me opcenito koliko su omiljeni kao pasmina.
A sto je sa karakterom svakog pojedinog psa unutar iste pasmine? U kojoj mjeri postoje varijacije u ponasanju kod cistokrvnih zivotinja? Kako ljudi to biraju? Nekako mi se cini glupo oslanjati se na slucajnost i uzeti bilo kojeg psa bez upoznavanja.
reverat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 17:03   #266
Quote:
reverat kaže: Pogledaj post
ma nisam mislio da bih ga kupio zbog toga, vec ako bi se odlucio za nabavku psa da li da to uzmem u obzir. I zanimalo me opcenito koliko su omiljeni kao pasmina.
A sto je sa karakterom svakog pojedinog psa unutar iste pasmine? U kojoj mjeri postoje varijacije u ponasanju kod cistokrvnih zivotinja? Kako ljudi to biraju? Nekako mi se cini glupo oslanjati se na slucajnost i uzeti bilo kojeg psa bez upoznavanja.
Dobro razmisljas da se netreba oslanjati na slucajnost,jer radi slucajnosti je puno pasa pi azilima...
Naci mi smo ovako birali psa:
1. Odabrali smo 20 pasa koji du nam se sviđali(svak od nas se izjasnio kojih 5 bi on),pa smo suzili krug na 10 i,pa smo svakog od njih proucili njihove osobine,raspitivali se o tim psima,pokusali razgovat sa vlasnicima da znamo sto bi nas odprilike cekalo,pa smo ,onda smo opet suzili krug na 5,
Krenuli posjecivati izlozbe,raspitalii se o svim bolestima ...,svaku pasminu detaljnoo proucitli i skuzili smo da nam njemacki ovcar pase po svim karakteristikama..i taj pesonja je zivio sa nama 17 godina :-D
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 17:52   #267
tobi, a jeste li birali jos po necemu osim po pasmini? Cuo sam da neki ljudi imaju taktiku da uzmu psa koji im prvi pridje tj da pas sam odabere svojeg vlasnika. Jel su to bapske price ili?
reverat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 15:35   #268
Quote:
reverat kaže: Pogledaj post
tobi, a jeste li birali jos po necemu osim po pasmini? Cuo sam da neki ljudi imaju taktiku da uzmu psa koji im prvi pridje tj da pas sam odabere svojeg vlasnika. Jel su to bapske price ili?
neznam....to i je cesto najživahnije štene u leglu ali nemora značiti, a ti netražiš baš najživahnije štene koliko sam pročitala tako sad......mi kad smo birali prije jos 18 god mi smo gledali dali je stene preživahno,pre plaho ,ono neko štene "između" s kojim će biti lakše nego sa onim preživahnim a nismo birali ni naj plahije štene jer je trebao stati u malo dvorištu i malo u dvorištu,a onda kad nešto klapne da se odmah preplaši ili da kad prođe auto da on umre od straha.... tako sad neznamm
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:37   #269
Tobi, hvala na odgovorima. Evo da citiram jedan poznati pseci film: Well, wether you found him or he found you, who's to say. It's meant to be. (Hachiko)
reverat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 21:56   #270
Bok! Evo mene opet. Danas ujutro sam si nabavio Bordera...nezanam još kako se mali muškarčić zove (molim prijedloge).

Nego star je samo 43 dana ako je vjerovati uzgojivaču. Crno bijeli je. Kaže da ga je sam cijepio i da mu je dao tablete protiv glista... dao je i meni jednu tabletu da mu dam (protiv glista). Psić ima dobar apetit i dobro kaki.... znam da je premali ali što je tu je... nadam se da bu sve dobro prošlo.

Kada smo sami onda me se boji, onako moram se dosta potruditi da samovoljno dođe do mene (uvjek se uvuče u neki kutak. jadničak moj mali) Kada smo se susreli s nekim drugim ljudima, onda se skrivao iza mene (nitko sretniji od mene :-) )

Molim kakve dobre savijete. To mi je tek drugi pas u životu. Prvi je bio Njemački ovčar.
goran23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 20:41   #271
Quote:
goran23 kaže: Pogledaj post
Bok! Evo mene opet. Danas ujutro sam si nabavio Bordera...nezanam još kako se mali muškarčić zove (molim prijedloge).

Nego star je samo 43 dana ako je vjerovati uzgojivaču. Crno bijeli je. Kaže da ga je sam cijepio i da mu je dao tablete protiv glista... dao je i meni jednu tabletu da mu dam (protiv glista). Psić ima dobar apetit i dobro kaki.... znam da je premali ali što je tu je... nadam se da bu sve dobro prošlo.

Kada smo sami onda me se boji, onako moram se dosta potruditi da samovoljno dođe do mene (uvjek se uvuče u neki kutak. jadničak moj mali) Kada smo se susreli s nekim drugim ljudima, onda se skrivao iza mene (nitko sretniji od mene :-) )

Molim kakve dobre savijete. To mi je tek drugi pas u životu. Prvi je bio Njemački ovčar.
evo ti par imena za mužjaka: Oscar,Codi(kodi po jednom crtići ja msm nisam sig),Sky,Marly,Amor...

pomalo tek je jutros došao ,pusti ga da se opusti provaj mu dati jesti iz svoje ruke da te poveže kao nešto dobro...sretno sa malcem i daj koju sliku tog svog malca
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 11:36   #272
Quote:
goran23 kaže: Pogledaj post
Bok! Evo mene opet. Danas ujutro sam si nabavio Bordera...nezanam još kako se mali muškarčić zove (molim prijedloge).

Nego star je samo 43 dana ako je vjerovati uzgojivaču. Crno bijeli je. Kaže da ga je sam cijepio i da mu je dao tablete protiv glista... dao je i meni jednu tabletu da mu dam (protiv glista). Psić ima dobar apetit i dobro kaki.... znam da je premali ali što je tu je... nadam se da bu sve dobro prošlo.

Kada smo sami onda me se boji, onako moram se dosta potruditi da samovoljno dođe do mene (uvjek se uvuče u neki kutak. jadničak moj mali) Kada smo se susreli s nekim drugim ljudima, onda se skrivao iza mene (nitko sretniji od mene :-) )

Molim kakve dobre savijete. To mi je tek drugi pas u životu. Prvi je bio Njemački ovčar.

Prvo, onom tko ti je dao štene staro samo 43 dana

Kaže da ga je sam cijepio

Još ne znaš je li sve dobro prošlo. U svakom slučaju, trauma preranog odvajanja iz legla može ostaviti dugotrajne posljedice (psihički i fizički).

Naravno da je tako maleno štene preplašeno, možda i prestravljeno, tako rano izdvojeno iz za njega jedine sigurnosti - majčinog toplog krila. Je li mu dovoljno toplo u krevetiću? Ne forsiraj približavanje. Kad je već kako je, budi s njim u prostoriji, ali pusti njemu da ti se polako približava, tempom koji njemu odgovara.

Tema o imenima za ljubimce je ovdje.

Izvoli štivo za početak. Nakon toga baci pogled u popis tema i naći ćeš još puno topica koji će ti pomoći da izgradiš što bolji odnos sa svojim ljubimcem.

Sretno!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 17:16   #273
jel itko ima bordera koji je prebolio piroplazmozu???
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 13:08   #274
Takav sam stigo, sav nikakav :-)

http://i61.tinypic.com/2a0nrli.jpg


Sada sam već vejiki


http://i59.tinypic.com/2dbm33d.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 27.12.2014. at 13:54. Reason: prevelike fotografije. S fotografijama nastaviti na Fotoalbumu ljubimaca
goran23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 13:12   #275
Nažalost, istina je da je došao premali....


Nije problem u tome da me se boji...ima on sada povjerenje u mene :-)

Ali je problem što ga muće buhice, što ima neki problem s nosićem s bušikom, sa svime nečime. Jeda dan je onako ful živahan, dok je recimo danas sav nikakav, curi mu iz nosa ima proljev.... i sav je nakako napuhan. Samo leži, nema volje za ništa.

U ponedjeljak ga vodimo veterinaru na pregled.


:-(



P.s. zove se Ringo.
goran23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 13:59   #276
Već si ga trebao odvesti veterinaru (barem danas). Štenci mogu lako dehidrirati od proljeva. Ova napuhanost može ukazivati na gliste - jako puno glista - moguća opasnost. Ne sviđa mi se ni što je "sav nikakav", jer to nije u prirodi zdravog šteneta, čak i kad je preplašeno zbog nove sredine.

Da sam na tvom mjestu ove sekunde bih krenula zivkati dežurne vetrinare i pitati je li pametno čekati ponedjeljak sa svim ovim simptomima ili ga ipak odnijeti na pregled.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 14:23   #277
Potpisujem ferminu, to nikako nije dobro, predlazem sto prije vetu! Nadam se da ce misuljinac mali biti ok.. A tog "uzgajivaca" bi....
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 18:53   #278
Po svemu ovome mogu vidjeti da psa nisi uzimao od provjerenog uzgajivaća,jer da jesi malac bi bio očišćen od glista,i. Ajvjerovatnije sad taj problem nebi ni imao....
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:27   #279
To sad nije ni previše bitno, štenetu je očito jako loše.

Ne znam kako rade privatnici,ali danas je na Veterini dežurna klinika za unutarnje bolesti, evo i broj : +385 1 2390-111, ali najbolje da odmah odeš sa malcem.

I pouka svima koji kupuju pse s Njuškala umjesto provjerenih uzgajivačnica, za takve pse veterinarski troškovi se ubrzo izjednače sa kupnjom šteneta s papirima.
__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 14:51   #280
DinOsOur, post ti je premješten na temu Koju pasminu odabrati.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.