Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2007., 17:59   #81
Hej. pozz svima. ne pisem bas cesto al citam. Zanima me jedna stvar vezana za tvora. Kupio sam mu tonik, pastu, poslastice. tonik obozava i na uputama pise 1cajna zlica TJEDNO. Moj tvoric obozava to i bilo mi je zao ne dat mu jos malo i malo. i tak se malo po malo dal sam mu previse, barem mislim. Poceo se ponasat koda je na drogama. spava puno i kad se igramo nije bas zaigran onak kao kak je bilo bez tonika.Sad dal se neko susreo vec s tim?I zanima me sta radite prek noci, kad je u kavezu?dali ga pustate kad pocne grebat po noci po kavezu ili kaj radite?? Hvala
Mandolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 18:14   #82
i da ne jede mi poslastice. ne zeli
Mandolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 22:05   #83
Quote:
Mandolino kaže: Pogledaj post
Hej. pozz svima. ne pisem bas cesto al citam. Zanima me jedna stvar vezana za tvora. Kupio sam mu tonik, pastu, poslastice. tonik obozava i na uputama pise 1cajna zlica TJEDNO. Moj tvoric obozava to i bilo mi je zao ne dat mu jos malo i malo. i tak se malo po malo dal sam mu previse, barem mislim. Poceo se ponasat koda je na drogama. spava puno i kad se igramo nije bas zaigran onak kao kak je bilo bez tonika.Sad dal se neko susreo vec s tim?I zanima me sta radite prek noci, kad je u kavezu?dali ga pustate kad pocne grebat po noci po kavezu ili kaj radite?? Hvala
- tonik ne smiješ davati više nego što je preporučena doza ma koliko mu to fino bilo. tvorovi inače puno spavaju, naročito sada kada su vrućine. da li imaš klimu? da li je tvor blizu prozora? ako je tebi vruće tamo gdje je kavez od tvoreka, zamisli da je njemu još nekoliko stupnjeva vrućije. tvorovi ne podnose vrućinu, velika je mogućnost umiranja od srčanog udara.
- ne ga puštati kad počne grebati po kavezu. tako ćeš ga naučiti da grebanje = izlazak iz kaveza, a to ne želiš. koliko je star? da li je kastriran?
naši tvoreki ne grebu po kavezu, osim u vrijeme kad inače izlaze iz njega (tada me lagano podsjete da je već toliko sati ). naravno da su grebali u početku. najbolje je ignorirati. prekri kavez nekim ručnikom ili nekom krpom, neka ima mir.

više o njima možeš saznati na:
www.tvorovi.com
www.forum.zekoiprijatelji.com

__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 12:53   #84
Talking

A kaj je taj tonik?????
__________________
Tko želi nešto učiniti, naći će načina, tko ne želi, naći će izliku.
************************************************** ************************
amelie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 20:43   #85
star je 3 mjeseca.nisam ga kastriro cekam 6 mjeseci, tak su mi rekli prodavaci.Tonik je Ebi vet, +taurin, a pasta Malt pasta + taurin. a poslastice neke od firme Prestige(nisam ziher koje, nemrem sad pogledat)brijem da su toastes nekaj. Hranim ga Prestige Duo Ferret. al sam mu danas kupio ferret complete food.kakvo je to?Zanima me di bi ga mogo kastrirat?kako se rjesavate mirisa.dali vam soba ima ''neugodan miris''(mojim starcima jako smeta,ja sam se naviko),i kako ga se rjesavate?i sto mu sve davate od nase hrane, tipa meso,voce itd,ako nije problem da mi napisete to,imam jos dost pitanja sad se nemrem sjetit, al kad se sjetim napisat cu pa se nadam da cete mi pomoc. puno hvala mirkaz i ostalima
Mandolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 20:46   #86
I sorryte kaj malo nepismeno pisem
Mandolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 15:31   #87
Quote:
Mandolino kaže: Pogledaj post
star je 3 mjeseca.nisam ga kastriro cekam 6 mjeseci, tak su mi rekli prodavaci.Tonik je Ebi vet, +taurin, a pasta Malt pasta + taurin. a poslastice neke od firme Prestige(nisam ziher koje, nemrem sad pogledat)brijem da su toastes nekaj. Hranim ga Prestige Duo Ferret. al sam mu danas kupio ferret complete food.kakvo je to?Zanima me di bi ga mogo kastrirat?kako se rjesavate mirisa.dali vam soba ima ''neugodan miris''(mojim starcima jako smeta,ja sam se naviko),i kako ga se rjesavate?i sto mu sve davate od nase hrane, tipa meso,voce itd,ako nije problem da mi napisete to,imam jos dost pitanja sad se nemrem sjetit, al kad se sjetim napisat cu pa se nadam da cete mi pomoc. puno hvala mirkaz i ostalima
- za kastraciju još malo pričekaj, idealno bi bilo sa nekih 8-10 mjeseci starosti. ako si u Zagrebu, preporučam ti vet. ambulantu "Buba" u Selskoj
- tonik je ok, ali nemoj pretjerivati, jednom tjedno stavi mu malo na trbuh, ovako kako ja to napravim svojima, bez obzira koliko mu je to fino, nesmije to pretjerano jesti
- duo ferret je najlošija hrana za tvorove, može se naći kod nas i puno bolja. preporučam ti kombinaciju Totally Ferret baby (prodavaonica Ljubimac u Zagrebu, Ilica) i Felidae (nisam sigurna kako se piše - hrana za mace, ima je za kupiti u vet. ljekarni u Heinzlovoj u Zg), a možeš koristiti i kombinaciju sa Royall canine za male mace (babycat ili kitten). duo ferret ti preporučam da polako izbacuješ iz prehrane. Ferret complete nije najbolji izbor, ali je bolja od duo ferreta. i ponovno ti preporučam kombinaciju.
- u sobi imamo 4 tvoreka (njihova soba, vrata od sobe su stalno otvorena), svi kastrirani i naravno da imaju puno slabiji miris. kad se tvorek kastrira imati će puno slabiji miris. redovito moraš čistiti wc (dva puta dnevno), prati mu ležaljke u kojima spava, i krpe u koje se zavlači (jednom u dva tjedna barem), kavez čistiti otopinom alkohola i vode.

nema problema, samo pitaj
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 17:36   #88
ćistim kavez poslje svake nužde.prićekat ću da pojede ovu hranu koju sad jede pa ću poćeti koristiti kombinaciju koju si mi preporučila!! možeš li mi reči koju ljudsku hranu jede?
Mandolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 17:37   #89
puno hvala!!!
Mandolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:55   #90
Quote:
Mandolino kaže: Pogledaj post
ćistim kavez poslje svake nužde.prićekat ću da pojede ovu hranu koju sad jede pa ću poćeti koristiti kombinaciju koju si mi preporučila!! možeš li mi reči koju ljudsku hranu jede?
naši neće ništa od "ljudske" hrane, ali možeš mu raditi mesne juhe, davati kuhanu piletinu ili puretinu (bez začina), sirovo jaje (samo budi siguran da je svježe)
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 20:09   #91
možeš li mi molim te reč koje mu voće mogu dat?
Mandolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 20:56   #92
Quote:
Mandolino kaže: Pogledaj post
možeš li mi molim te reč koje mu voće mogu dat?
to je dobro pitanje, koje voće vaši najviše vole?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 20:09   #93
Post

Tvorići su noćne ili dnevne zivotinje?
bude se po noći?

Tvorovi su mi najdraža životinja još od kad sam se igrala s rođakovim.

njihov hoda po kući, igra se s njihovim zecom i psom.

Ima ko bebače a da živi blizu varaždina?
Iva-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 01:54   #94
Quote:
Mandolino kaže: Pogledaj post
možeš li mi molim te reč koje mu voće mogu dat?
eventualno sušene grožđice i griz odnosno liz banane i slično. mi svojima ne dajemo voće. anita je luda za bananom ali od nje počinje jako kihati i povraćati, pa joj je zabranjena. ostali uopće ne vole voće pa im nedajemo. obzirom da je voće puno šećera (fruktoze) treba biti jako pažljiv s davanjem, vrlo rijetko i to samo kao treat. ne pretjerivati. mogu dobiti i liz voćnog jogurta ili sladoleda ali i to jako reducirano
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 01:57   #95
Quote:
Iva-girl kaže: Pogledaj post
Tvorići su noćne ili dnevne zivotinje?
bude se po noći?

Tvorovi su mi najdraža životinja još od kad sam se igrala s rođakovim.

njihov hoda po kući, igra se s njihovim zecom i psom.

Ima ko bebače a da živi blizu varaždina?
hm, noćne ili danjske. teško odgovoriti. u prirodi bi vjerojatno bile noćne životinje. onakvi su kakvim ih naučiš. naši i po danu i po noći jednako spavaju, a za igru su uglavnom predvečer (jer su tako naučeni). prilagode se tvom bioritmu i poštuju ga (pa i mi poštujemo njihov). uvijek se za igru bude u isto vrijeme, a ako je to nemoguće realizirati zbog naših drugih obaveza, rado će se probuditi i na "silu" i igrati se.

da, bude se po noći, točnije bude se svaka cca 4 sata jer odlaze na hranjenje i obavljanje nužde. mali tvoreki su hiperaktivniji pa se češće bude, gnjave i grebu po kavezu. to ponašanje uglavnom treba ignorirati i ubrzo će naučiti da nema potrebe da "šize" po kavezu da bi se igrali i slično
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 17:43   #96
Ima gdje koji dućan u Zagrebu u kojem bi ih mogla kupiti?
Iva-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 18:00   #97
Quote:
Iva-girl kaže: Pogledaj post
Ima gdje koji dućan u Zagrebu u kojem bi ih mogla kupiti?
ima ih u amazoni, pet centru (neznam u kojem, mislim u drvinju da ima jedna ženkica), zoo zeba u vel. gorici

za ove sam čula od drugih ljudova da ih ima u ovim dučanima
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 16:23   #98
Ti ih ostavljaš same doma kad si na poslu?
Iva-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:47   #99
Quote:
Iva-girl kaže: Pogledaj post
Ti ih ostavljaš same doma kad si na poslu?
da, naravno. vjerojatno nisi pročitala početne postove i tekstove, pa ukratko: tvoreki se preporučuju držati u kavezu kad nisu pod nadzorom. spavaju od 14 do 20 sati dnevno škicni malo na prvu stranicu ovog topica pa tamo imaš ukratko o njima
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 12:13   #100
Pročitala sam SVE o tvorovima još prije tjedan dana,
samo se bum ja bojala ostaviti ga samog u slučaju da nekaj treba ili ako moje mačke provale u moju sobu.
Se slažu tvoreki s mačkima, jer imam 4 mačke i jednog mačka. (ako još dobijem "grizajućeg" tvora, imat ću ruke u gipsu od njihovih pandži i njegovih zubi)
Bila sam u Importane galeriji, i tamo je smeđa ženkica, 2 i pol mjeseca, čini se jako tužna, što nije čudno jer je sama, a u kavezu nema ništa čim bi se igrala.
Uzela bi ju, ali košta 1000kn, a ja sam našla jedno leglo u varaždinu za 600kn.
Iva-girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.