Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2011., 00:15   #61
koliko dugo drze cjepiva protiv stenecaka, zaraznog kaslja, leptospiroze, hepatitisa,parvo virusa i korona virusa?
a koliko drzi cjepivo protiv bjesnoce, konkretno defensor od pfizera?
znam da se cijepimo svake godine, ali me zanima koliko ta cjepiva realno drze kod psa koji je uredno cijepljen 6 godina za redom, jer smo ovaj put dosta kasnili sa zaraznima, zbog bolesti.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 00:33   #62
Isto pitanje, ali za macu-zarazne i Leukocell, ako bi netko "priznao"? Ima mi reakciju na cjepiva, pa bi rastegnula razmak ako realno traju duže od godine.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 00:49   #63
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
koliko dugo drze cjepiva protiv stenecaka, zaraznog kaslja, leptospiroze, hepatitisa,parvo virusa i korona virusa?
a koliko drzi cjepivo protiv bjesnoce, konkretno defensor od pfizera?
znam da se cijepimo svake godine, ali me zanima koliko ta cjepiva realno drze kod psa koji je uredno cijepljen 6 godina za redom, jer smo ovaj put dosta kasnili sa zaraznima, zbog bolesti.
Vanguard plus 5 (mislim da je najcesci kod nas) moze stititi do 2 godine, ALI ovisi o nekim stvarima (vise ovdje).

Vanguard CV bi se trebao primati svake godine (vise ovdje).

Defensor (1) stiti vise od godine, a (3) stiti do 3 godine (vise ovdje i ovdje).

Sve u svemu: Ako niste kasnili skoro cijelu godinu, mislim da nema razloga za brigu oko zaraznih .


Edit: lapdog - klikni na bilo koji od linkova koje sam stavila i tamo ukucaj u trazilicu tocna cjepiva koja te zanimaju, pise sve .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 01:19   #64
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Vanguard plus 5 (mislim da je najcesci kod nas) moze stititi do 2 godine, ALI ovisi o nekim stvarima (vise ovdje).

Vanguard CV bi se trebao primati svake godine (vise ovdje).

Defensor (1) stiti vise od godine, a (3) stiti do 3 godine (vise ovdje i ovdje).

Sve u svemu: Ako niste kasnili skoro cijelu godinu, mislim da nema razloga za brigu oko zaraznih .


Edit: lapdog - klikni na bilo koji od linkova koje sam stavila i tamo ukucaj u trazilicu tocna cjepiva koja te zanimaju, pise sve .
puno ti hvala.
nismo kasnili cijelu godinu, ali skoro...stalno je bila bolesna, prvo otrovana otrovom za stakore,pa je imala alergije, pa gastritis, pa cistitis, pa piometra, pa proljev... pa opet alergije...eto, sad smo uhvatili trenutak da je par tjedana bio mir, pa smo cijepili.
jucer smo se cijepili.
a cekaj, moja hana je 3 godine za redom cijepljena sa defensor 3.
zasto ju moram cijepiti svake godine, ako to cjepivo drzi bar dvije? evo, pise da i nakon 3 godine pas ima zadovoljavajucu zastitu.
znam da je takav zakon, ali zar ne bi trebao biti bitno i sa cime je pas cijepljen?
cini mi se da je to bespotrebni atak na organizam.
kasnije je 3 godine za redom dobivala rabisin, koji drzi 2 godine.
stvarno me to ljuti, bezveze si psa izlazem tom cjepivu tako cesto, a nema potrebe.

Zadnje uređivanje Hannah 3 : 28.04.2011. at 01:28.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 01:22   #65
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
puno ti hvala.
nismo kasnili cijelu godinu, ali skoro...stalno je bila bolesna, prvo otrovana otrovom za stakore,pa je imala alergije, pa gastritis, pa cistitis, pa piometra, pa proljev... pa opet alergije...eto, sad smo uhvatili trenutak da je par tjedana bio mir, pa smo cijepili.
jucer smo se cijepili.
A jadnica, bas je nece .
Sjecam se od prije - malena stalno, ako nista, barem alergije svako malo ima .

S takvim slabim organizmom bolje da ste rijesili sve to (jer ipak je do sada cijepljena redovno), a tek onda cijepili .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 01:41   #66
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
A jadnica, bas je nece .
Sjecam se od prije - malena stalno, ako nista, barem alergije svako malo ima .

S takvim slabim organizmom bolje da ste rijesili sve to (jer ipak je do sada cijepljena redovno), a tek onda cijepili .
pa bolje, ali vec me bilo strah da ne pokupi nesto, na primjer coronu, samo bi joj to trebalo.
jedva sam ju cekala cijepiti. a jos je prepuna kvrgi od injekcija od ranije terapije.

hvala ti za info, iako kaj se tice bjesnoce ne mogu nista, nego kak se mora.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:23   #67
Quote:
super.glue kaže: Pogledaj post
pastu je dobio,
za cjepljenje smo dobili uputu pričekati do navršena 2 mj bar

jel to pametno?

Da, barem 2 mjeseca starosti pa dobije cjepivo pa onda nakon koja 3 tjedna se opet ponavlja cjepljenje, pa onda (ovisno o veterinaru) se još jednom ponavlja cjepljenje, a tek koja 3 tjedna nakon zadnjeg cjepljenja slijedi cjepljenje protiv bjesnoće + čipiranje (tako ide ukoliko je sve u redu sa psom, moj npr nije dobio ovo treće+bjesnoću jer ima virozu i mijenja zube pa mu je pao imunitet pa tek kad u potpunosti ozdravi nastavljamo). Pitaj obavezno veterinara kad treba ponoviti terapiju protiv glista.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više nego sebe 13.05.2009-27.01.2011
Bella007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 10:22   #68
Quote:
Bella007 kaže: Pogledaj post
Da, barem 2 mjeseca starosti pa dobije cjepivo pa onda nakon koja 3 tjedna se opet ponavlja cjepljenje, pa onda (ovisno o veterinaru) se još jednom ponavlja cjepljenje, a tek koja 3 tjedna nakon zadnjeg cjepljenja slijedi cjepljenje protiv bjesnoće + čipiranje (tako ide ukoliko je sve u redu sa psom, moj npr nije dobio ovo treće+bjesnoću jer ima virozu i mijenja zube pa mu je pao imunitet pa tek kad u potpunosti ozdravi nastavljamo). Pitaj obavezno veterinara kad treba ponoviti terapiju protiv glista.
Oko ovoga samo jedna napomena: NE dajte da to ovisi o vetu .
Ima cjepiva protiv zaraznih koja se docjepljuju jednom, a ima i onih koja se docjepljuju dva puta.
S obzirom koje dobijete pri prvom cijepljenju, potrazite sami na netu informacije ako treba i inzistirajte da se cijepi onoliko puta koliko je proizvodac cjepiva naveo da treba.
Ponavljam jos jednom odlican post od Clearwatera o tome.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 10:27   #69
Ovisi o vetu
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 10:47   #70
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Ovisi o vetu


A on moze probati da ovisi o njemu, ali da, npr., vidim da mi hoce Vanguard plus 5 docijepiti samo jednom - imali bi raspravu .

Kad si vec tu:
Corona virus cjepivo - koliko smatras da je dobro cijepiti psa kod nas?
Odnosno, koliko je potrebno/koliko se cesto i da li kod nas zivotinje uopce zaraze s time?
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 10:49   #71
Tnx, MC, za Drugs.com. Preporučuju godišnje docijepljivanje za micu.

Ali ovo za Defensor 3 me začudilo, pa zašto veterinari onda ne naručuju Defensor 1? Svake godine cijepiti s nečim što traje 3 i više, nema mi smisla.

Koje cijepivo za bjesnoću bi preporučili (u smislu da traži godišnje ponavljanje)?
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:18   #72
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Tnx, MC, za Drugs.com. Preporučuju godišnje docijepljivanje za micu.

Ali ovo za Defensor 3 me začudilo, pa zašto veterinari onda ne naručuju Defensor 1? Svake godine cijepiti s nečim što traje 3 i više, nema mi smisla.

Koje cijepivo za bjesnoću bi preporučili (u smislu da traži godišnje ponavljanje)?


Rabikal stiti najmanje godinu (ali nisam nasla koliko vise, info ovdje).

Rabisin stiti do 2 godine (ovdje).

Nobivac stiti do 3 godine (ovdje).

Znaci Rabikal .

Ima dosta tekstova o tome koliko je godisnje cijepljenje (i za bjesnocu i za bolesti) zapravo potrebno/dobro, a koliko moze biti lose.
Naisla sam na vise strana da u USA preporucuju i za bolesti revakcinaciju svake 3 godine i da se radije svake godine obavi test (titar protutijela) i ne cijepi ranije ako nema potrebe.

Ali eto... zakonski za bjesnocu moramo i tu nema price.
Za bolesti su kokteli bolji od zasebnih cjepiva i to se dobiva ovdje.
A sad, da li i njih prestati davati svake godine, davati svakih godinu ipo-dvije, raditi titar radije... .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:25   #73
Ako ništa, ovo će značiti malo više pitanja i objašanjavanja nego obično za moje vetove.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:36   #74
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Ako ništa, ovo će značiti malo više pitanja i objašanjavanja nego obično za moje vetove.


Ja sam sa svojima pricala nesto prosle godine jer sam otkrila da je bakina kujica cijepljena zadnji put prije godinu ipo (vet joj nije nista napisao za iduce cijepljenje, ona zaboravila... ) i odmah je vodila da to obavi.
Rekli su da nema problema oko toga, da drzi duze i onda smo krenuli oko tog trajanja, ali nisam znala sve ovo i oni me uvijek obaspu sa tonom informacija odjednom.
Od kojih je vecina isparila do sada .
Ubrzo je opet vrijeme za cijepljenja kod moje, pa cu bas vidjeti malo s njima opet o svemu.

Blazeni bili, oba su raspolozena jako za pitanja i ako ista, odgovore i previse toga i jedva sve pohvatam .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:38   #75
Ja mislim da mene moji mrze.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 12:00   #76
MC Ovisi o vetu, često mi se pojave štenci koji su cijepljeni mnogo ranije nego bi trebali biti pa takvi na kraju završe sa tri vakcinacije.

Drugo, Nobivac ni ne računajte jer nije registriran u RH
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 12:19   #77
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Ja mislim da mene moji mrze.



Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
MC Ovisi o vetu, često mi se pojave štenci koji su cijepljeni mnogo ranije nego bi trebali biti pa takvi na kraju završe sa tri vakcinacije.

Drugo, Nobivac ni ne računajte jer nije registriran u RH
O posebnim slucajevima (ili ne tako posebnim kod nekih) nisam govorila, to je svakako na procjenu veta .
Ali kada je sve kako treba i proizvodac je naveo da se cjepivom cijepi 3 puta, nema razloga da mi vet cijepi 2 puta i izmislja svoju toplu vodu, na to sam mislila.

Nobivac - nikad nije bio?
Sigurna sam da sam kod nekog vidjela u knjizici Nobivac cjepivo za bjesnocu (u Hrvatskoj dano), kako je to moguce onda ?

A sto s Coronom ?
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 13:34   #78
Nobivac rabies nije registriran za uporabu u RH, ali nabavljači ga imaju. S obzirom da vetovi jkoš ne prate i što je sve moguče registrirano nego nabavljaju ono što dobavljač ima dolazi do problema. Znam jer smo mi imali lani. Ne znam je li došlo do promjena u međuvremenu

edit: Sry u gužvi sam pa postovi čudno izgledaju

Zadnje uređivanje Corduroy : 28.04.2011. at 13:49.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:11   #79
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Nobivac rabies nije registriran za uporabu u RH, ali nabavljači ga imaju. S obzirom da vetovi jkoš ne prate i što je sve moguče registrirano nego nabavljaju ono što dobavljač ima dolazi do problema. Znam jer smo mi imali lani. Ne znam je li došlo do promjena u međuvremenu

edit: Sry u gužvi sam pa postovi čudno izgledaju

I šta ljudi koji to neznaju,a vet im cijepi Nobivac rabiesom?
Mislim,ak bude neka kontrola il neš,ne prizna im se ili kak to?
A tko je kriv za to,dobavljač ili vet,ili opet naj*** pošten čoek - onaj kom cjepe psa
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 15:06   #80
Malo za razmisliti ...

http://www.youtube.com/watch?v=5s4s3...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=l7vsj...eature=related


.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.