Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 18:56   #41
Quote:
kraj... kaže: Pogledaj post
zar stvarno nema pomoći pa bar neki alternativni način?? ne odustaj drž se do kraja
Ja ne znam ali ona sigurno zna - pa vidi se, kad pas nema više sjaja u očima. Kad se ne može više boriti. I tada je najviše što možeš učiniti za njega to da si uz njega kad ode. Što je i najteže - odlučiti da je kraj. Čini mi se da Dubravka već zna ali je svejedno teško. Dubravka, samo znaj da si učinila sve. Znaj da ako je moralo biti tako (možda je naš čitav život već napisan negdje, u zvijezdama ...) - da je tvoj pas sretan što ima tebe.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 11:26   #42
Dubravka, javi se - kako ste?
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:18   #43
Quote:
slovenka25 kaže: Pogledaj post
Dubravka, javi se - kako ste?
Oprostite, ne mogu pisati, javit ću se drugi put, kad malo prodje vremena, na poslu sam i neugodno mi je od kolega, stalno cmoljim. Nema ga od petka. Užasno mi je, ne spavam ne jedem, izgledam ko natečena krava, ne mogu opisati. Nemam riječi, niti mogu to pisanjem izraziti! Prestrašno ! Javim se, hvala na vašem pisanju !!
Dubravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:30   #44
Quote:
Dubravka kaže: Pogledaj post
Oprostite, ne mogu pisati, javit ću se drugi put, kad malo prodje vremena, na poslu sam i neugodno mi je od kolega, stalno cmoljim. Nema ga od petka. Užasno mi je, ne spavam ne jedem, izgledam ko natečena krava, ne mogu opisati. Nemam riječi, niti mogu to pisanjem izraziti! Prestrašno ! Javim se, hvala na vašem pisanju !!
Žao mi je.
Znam da je strašno. Samo znaj da si učinila to što si morala.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:31   #45
Jako mi je žao. Primi moju iskrenu sućut
Drži se!
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:38   #46
dubravka, svi psi idu u raj.
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 00:35   #47
Zao mi je!I svaka cast dala si sve od sebe da mu pomognes.Malo je danas takvih ljudi.Bio je sretan sto je imao takvu obitelj i zivio sa dobrim ljudima(,a ne sa zlim/ima nas i takvih koji zele da ubiju zdravog psa koji je clan obitelji vec 8 godina)grozno.
Svaka cast i nek ti je srce puno,jer pruzila si ljubav.
salmo hucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 15:59   #48
Dubravka, zao mi je.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:57   #49
Koja je cijena eutanazije i postoji li razlika u cijeni ako se obavlja kod kuće?
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:40   #50
Quote:
ptica_dodo7 kaže: Pogledaj post
Koja je cijena eutanazije i postoji li razlika u cijeni ako se obavlja kod kuće?
Cijena ovisi o kilazi zivotinje. Mislim da se krece izmedju 300 i 600 kn, ovisi od veterinaru, kilazi, mjestu izvrsenja
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:47   #51
Mi smo za psa od 5kg platili 200 kuna.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 20:58   #52
Načini izvođenja eutanazije

Zanima me da li imate nekakve informacije kako se u kojim veterinarskim ambulantama, skloništima za životinje ili veterinarsko-higijenskim servisima provodi eutanazija. Provode li ju svi legalno ili pribjegavaju nekim jeftinijim varijantama o kojima sam imala prilike ponešto čuti i stvarno se nadam da su čista izmišljotina i da to u stvarnosti nitko ne radi. Budući da sam raznorazne priče čula ovih dana jednostavno ne mogu prestati razmišljati o tome i želim se uvjeriti na su neistinite.

Kao prvo, ljetos sam bila u prilici da sam jednu staru i bolesnu kujicu iz skloništa morala odvesti na eutanaziju jer nije bilo izbora, niti pomoći za nju. Otišla sam u jednu privatnu ambulantu gdje radi jedan mladi veterinar koji je posebno naklonjen životinjama, osobito onima iz skloništa.
Veterinar je kujici koja jadna više nije mogla niti ustati uveo iglu u venu na prednjoj šapi i u infuziju ubrizgao "lijek" od kojeg je stvarno bezbolno i brzo uginula, više je izgledalo kao da je zaspala. Nije ispustila niti glasa i izgledala mi je nekak zadovoljno i spokojno nakon svih muka koje je proživljavala zadnih par dana svog života. Nakon toga sam stekla dojam da je eutanazija zapravo vrlo human čin ako životinji ne možeš pomoći drugačije.

Ovih dana mi je volonterka iz naše udruge ispričala kako je jednog psa kojeg je na ulici udario auto morala dati eutanazirati jer mu je bila povrjeđena kičma te da ga je veterinar pikao tri puta u srce (dva puta fulao), a pas je cijelo to vrijeme doslovno urlao. Cura je bila u šoku dugo vremena nakon toga.

Isti taj veterinar navodno je svom prijatelju, mom zubaru ispričao kako on pse uspavljuje ubrizgavanjem tekućine za dezinfekciju u srce (ili pluća, nisam sigurna). To mi je dakle rekao moj zubar što ne mora biti istina, možda je čovjek lagao, iako imam dobro mišljenje o njemu i ne znam zašto bi lagao.

Također sam nedavno čula da u virovitičkom skloništu pse uspavljuju ubrizgavaljem antifriza u srce. Opet - rekla-kazala. Tko kaže da je istina... Ne znam apsolutno ništa o virovitičkom skloništu pa ne znam što da mislim.

Uz to, neki dan mi dođe muž s posla i kaže kako mu je pričao kolega da je njegov prijatelj u Zagrebu vodio starog i bolesnog njemačkog ovčara na veterinarski faks da ga uspavaju i da su mu ubrizgali šampon u srce te da mu je veterinarka objašnjavala da se to normalno tak radi.

Čula sam jednom prilikom i da su se neke curice hvalile kako im je njihov pas dosadio pa ga je njihova mama rješila ubrizgavši mi Domestos u srce.

Nadam se da ćete mi svi reči da su to neistine i da je nemoguće tak nešto napraviti...
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:24   #53
nažalost,sva sredstva koja si navela su jeftinija od lijekova,pa....ja sam čula i neke još brutalnije,kao što je hvatanje štenaca za zadnje noge i lupanje od beton, a prije par godina negdje u Hr. su žive pse trpali u zamrzivače .......toliko o našem zakonu.....iskreno bojim se tih priča i neželim vjerovati u to,to je......neznam kako opisti i postoji li dovoljno precina riječ...

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/p...2/0308006.html

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 17.12.2008. at 21:37.
jinx999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:35   #54
STRASNO!!!!! pa sta takvi gadovi nma svijetu postoje,rjesila bi ja to na isti nacin njima........najjeftinije je bilo sta tako napravit nego li platit eutanaziju,krasno!!!!
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:36   #55
http://damp.nsk.hr/arhiva/vol1/880/8...143/index.html
jinx999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:37   #56
ako je to istina,taj za mene nije za zivit!

pa ovo je uzas jedno gore od drugoga,nemogu jednostavno to citat necu moc oka sklopit.ima jedna lijepa poslovica sve se vraca sve se placa!

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 17.12.2008. at 21:37.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:40   #57
oni rade za novac,ja krivim gradove koji im daju koncesiju i naš novac kao iveterinarske inspekcije koje ne rade svoj posao...a ti "ljudi"...opet mi fali riječi za opis...

i da ,pogledajte datume objavljivanja....

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 17.12.2008. at 21:38. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
jinx999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:05   #58
Nažalost, već sam čitala o Karlovačkom šinteraju..... mislila sam pitati dal je stvarno istina ovo o šamponu, antifrizu i sličnom.

I zanima me zašto neki veterinari ubijaju injekcijom u srce (ili možda pluća?), a neki ovako infuzijom u šapu što izgleda puno humanije.

Meni je vetetrirar koji je eutanazirao našu Brendu iz azila rekao da bi on psa eutanazirao na ovaj prvi način samo ako bi pas bio toliko star da mu se ne bi mogla uvesti igla u venu - a ako se Brendi koja je bila prastara mogla uvesti igla ne vjerujem da se tolikima ne može.
Inače - tu humanu eutanaziju veterinar mi je naplatio 70 kn što mi se ne čini tako puno da bi mi neki šampon ili dezinfekcija uopće pali na pamet.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:08   #59
meni je eutaniziranje kunića naplačeno 250kn....???
jinx999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:13   #60
Ovaj veterinar je stvarno suosjećajan prema lutalicama pa za peseke iz azila naplati samo trošak, a ne i posao.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.