Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2014., 23:40   #1841
Ha ne znam kojih su spolova rakovi, a što se tiče biljaka koliko sam proučavao
ne vrijedi ih niti stavljati. Podloga mi je običan šljunak očišćen i prokuhavan prije postavljanja.
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 15:58   #1842
Mozes probati s anubiasima, zapravo mozes s jako puno biljaka, samo zlatice trebaju dobivati zelenilo u ishrani pa onda nemaju potrebu jesti biljke.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:00   #1843
Ja moje hranim samo ujutro s hranom za zlatne ribice Novo red i to je to. Vidim da im je to dovoljno iako vjerujem da bi im zelenilo dobro došlo. Što bi bilo prihvatljivo iz normalne dostupnosti jednog doma? Kelj, mrkva, kupus?
da li naribati?
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 19:26   #1844
Nije baš nešto aktivna tema pa da se nadovežem; prodavač u pet shopu mi je rekao da biljke bez grijača teško da mogu uspjeti. Inače on zna reči neke stvari, mislim, da se samo ogradi od odgovornosti. Sada mi je slijedeći potez izbaciti ovu plastičnu bilj...
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:33   #1845
Dođi na tamnu stranu, tamo su aktivniji http://www.akvarij.net/forum/index.php
Još preciznije http://www.akvarij.net/forum/index.php?board=74.0
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:11   #1846
Danas sam čistio filter i vidim da ne vrijedi ovako samo pranje i ribanje nečistoća. Uzeo sam borer (tanki) i pročistio sve cijevčice od usisavanje, ispuhavanja zraka i sada radi kao novi. Nakupilo mi se puno kamenca pošto imam bunarsku vodu, trebalo je to dobro i "stisnuti".
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 14:37   #1847
Pa u pravilu ti se filter ne čisti kompletno, tipa izvadiš sve spužve van ispereš ih pod vodom opereš kućište od flitera i sve vratiš nazad.
Čišćenje filtera ovisi o vrsti filtera kojeg imaš (unutarnji ili vanjski) ali ti se sve svodi na ispiranje predfiltera (vata ili prva spužva od ulaska vode u filter) od zmazanoća ali ispiranjem u akvarijskoj vodi. Ostale spužve se ne čiste sve odjednom već samo kod vidljivog smanjenja protoka vode i to na način da se spužva samo lagano par puta stisne u akvarijskoj vodi a ne da se ispire skroz. Razlog ovakvog načina pranja je u dobrim bakterijama koje kemijski čiste akvarijsku vodu.
Što se cijevi i cijevčica tiče one se vremenom zaštopaju zbog kamenca ili različita nakupljenih zmazanoća te bi se u pravilu isto trebale čistite ako se primjeti slabiji protok vode. Kinezi prodaju raznorazne sajlice sa nakačenim čupavim nastavkom koji se provlači kroz cijevi i na taj način odstranjuješ zmazanoću.

Spominješ cijevi od usisa i ispuha zraka, da li pri tome misliš na cijevi od zračne pumpe?
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 20:16   #1848
Mislim na onaj nastavak na izlazu iz filtera. Imama par nastavaka a ja sam stavio onaj koji povlači zrak preko crijeva i daje mjehuriče zraka umjesto mreškanja vode.



Ova cijevčica gdje je nataknuto crijevo mi je bila jako sužena i pročistio sam ju.
Sada radi normalno i mjehuriči piče .
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 23:50   #1849
Aha, ma glavno da stvar radi:-)
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 08:23   #1850
A kako hraniti ribice, a naročito puževe jabučare sirovom hranom? Koje povrće i voće davati i u kakovom obliku? Treba li sitno narezati ili naribati?
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 17:49   #1851
Ako želiš ribice i ostale organizme hraniti povrćem, zelena salata, tikvica i slično povrće, prvo isto moraš dobro oprati, staviti na par minuta u zakipjelu vodu, ostaviti da se ohladi i staviti u akvarij (najbolje salatu zavezati za neki kamenčić). Ja svojima tjedno dajem list salate ili par kolutića oguljene tikvice (obavezno maknuti koštice). Sa voćem nisam isprobavao ali nisam nigdje ni pročitao da je netko stavljao kakvo voće kao hranu ribicama.
Ovisi o vrsti ribica koje imaš možeš kupiti i neku smrznutu hranu (bloodworms) pa im davati tjedno komadić radi raznolikosti prehrane. Bar sada na tržištu postoji izbor hrane za ribice još samo da imamo dovoljno novaca sve to pratiti :-)))
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 10:38   #1852
Question Beta-riba muzjak

Potpuni sam pocetnik u akvaristici a i na ovom dijelu foruma pa ako je vec bilo ovo pitanje oprostite jer nisam pronasla.

Dakle , 6 mjeseci imam mali biotop akvarij sa beta ribicom muzjakom koji je navodno jako agresivan (otuda valjda i ime riba-borac),a zapravo sam se i uvjerila jer je susjedov pobio dosta gupija svojevermeno.
Citajuci o tim ribicama saznala sam da vole dosta mjesta za skrivanje i u dobroj namjeri kupila mu par vodenih biljaka koje su nakon mjesec dana pocele ugibati i napravile kaos u akvariju tako da je voda postala gotovo crna.Pa sam ih pobacala ,ocistila akvarij , kupila par plasticnih i sve ok . Medjutim , vjerojatno ja svog Ramba ponekad previse hranim pa ostatak padne na dno i tako se voda nakon otprilike mjesec dana zaprlja i onda sve nanovo .Cula sam da cesto mijenjanje vode nije bas ok za ribice .

Mogu li kupiti malu ribicu _cistaca da zivi s Rambom ? Bili sto pomoglo ili bi bilo mrtvih ?

Hvala vam svima na odgovorima !
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 19:48   #1853
Pozdrav.
Bette su zanimljive ribice i iskustva sa njima su razlicita.
Kao prvo koliko je velik akvarij, kakav je filter i rasvjeta? Imate li u akvariju kakvu hranjivu podlogu za bilje?
Voda bi se u pravilu trebala mjenjati jedanput tjedno i to otprilike 1/3 vode. Vodu za zamjenu treba pripremiti prije stavljanja u akvarij na nacin da se dan prije mjenjanja stavi da odstoji ili se prije samog mjenjanja ulije sredstvo za pripremu vode (npr. filter fluid medium) pa se ulije u akvarij. Ovo se radi zbog klora koji se nalazi u vodi iz pipe.
Sa bettama se najcesce kao sustanari stavljaju puzevi, najcesce jabucari, koji pojedu visak hrane i ociste stakla i biljke od nekih algi. Kada hranite ribicu nemojte stavljati previse hrane vec otprilike koliko riba moze pojesti u par minuta.
Zasto vam se voda tako jako zamazala neznam, ali mi je cudno da se to desilo od raspadanja biljke koje stu stavili. Umjetne biljke su zahvalne sto se odrzavanja tice ali nemojte odustajati od prirodnih:-)
Sto se tice ribe cistaca radije ne pogotovo ako vidite da vam je betta jako agresivna, bit ce dovoljni i puzevi.
Ako slucajno vidite na povrsini mjehurice, slicne sapunici, nemojte se brinuti to bettan radi pripreme za mrijest i to je sasvim normalno:-)
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 22:14   #1854
Puno vam hvala na ovako opširnom odgovoru.
Moja beta je u biotop okruglom 5 l akvariju,sada sam ga premjestila na svetlije mjesto.
A ne znam ni sama zašto je onda bila voda tako zakazana,kad sam prala, biljke su se samo raspadale, a širio se i neugodan miris.Zato me ponovno strah prirodnih biljaka iako bih ih zapravo jako voljela imati.
Potražit ću puzice idući vikend!
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 23:23   #1855
Imate li filter i rasvjetu na tom akvariju?
Najmanji vanjski hangon filter bi bio odlican, ne zauzima mjesto u akvariju a vrsi funkciju ciscenja vode pomocu bakterija koje se nastanu u njemu (easy start je tekucina u kojem se nalazi startna kultura). Rasvjeta i hranjiva podloga su potrebne pravom bilju za rast. Mozete razmisliti i o nekoj mahovini koja se treba pricvrstiti za neku dekorciju, granu ili kamen te se onda po njoj siri.
Ako zelite dodatne informacije mozete ih naci na http://www.akvaristi.net/betta-akvariji-f92.html
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 21:00   #1856
Pozdrav!
Napravio bi si 3D pozadinu za akvarij. Zanima me koje se boje koriste za takve stvari? Hvala unaprijed
Davor66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 21:51   #1857
Danas se uselio još jedan puž jabučar :klap: Dule. Ukupno dva puža dvije zlatne i 20 litara vode. Znam da je malo vode po ribicama ali tako je i funkcionira već više od godine dana. Imam malo više posla oko pranja i čišćenja filtera ali to je cijena maloga akvarija. Izbacio sam svu plastiku i sada je samo šljunak kao podloga i mangrov panj.
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:28   #1858
Premalo litara. Nemoj mučiti ribe.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 08:11   #1859
Evo jednog opisa kako se radi 3d pozadina.

http://www.akvarijske-ribe.com/forum...pic.php?t=1197
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 08:12   #1860
Quote:
krszas kaže: Pogledaj post
Danas se uselio još jedan puž jabučar :klap: Dule. Ukupno dva puža dvije zlatne i 20 litara vode. Znam da je malo vode po ribicama ali tako je i funkcionira već više od godine dana. Imam malo više posla oko pranja i čišćenja filtera ali to je cijena maloga akvarija. Izbacio sam svu plastiku i sada je samo šljunak kao podloga i mangrov panj.
Ako ćeš imati sreće i puževi su različitih spolova imat ćeš i pomladak
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.