Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2014., 22:05   #121
Quote:
Anayi kaže: Pogledaj post
Baš tak ima i moja..

Pa vjerojatno se ne moram brinuti onda..nisam se nikad sjetila veta pitat..kad sljedeći put posjetimo veta pitat ću.
ma nije to nista,vjerojatno utjece na to i te njihove premile buljave okice
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 22:40   #122
Pekinezeri - pitanje

Imam pekinezera i stalno imamo problem sa istiskivanjem vrećica. Bili smo kod veterinara i stalno je istisnuo i dao injekciju protiv upale. Ali kao da i nismo bili stalno se češe o štok pa se onako vuče po guzi. Čuli smo da može isitnusti i vlasnik te vrećice pa me zanima kako se to radi dali je to je to sigurno i šta napraviti? hvala na odgovorima i savjetima
Mario2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 22:58   #123
I ja imam pekinezera i isto smo imali probleme sa tim analkama.

Sad hvala Bogu nemamo više..nakon kaj smo promijenili prehranu.Sad je na dermatološkoj i sve je uredu.

Prehrana ima veliku ulogu kod pekinezera.

Inaće ima na yt-u filmića kako se istiskuju analke..ali neznam ja se ebi usudila,ipak je nama laicima teško odrediti točno mjesto gdje se analke nalaze.

I da,što ih više vet.istiskuje to se one više pune..nemoj više od 1-2 put godišnje k vet.na istiskivanje.

Pusti nek pekić sam istisne sadržaj analki..mnogi preporučuju pileće vratove,ja nisam probala pa neznam.

Pogledaj temu Analke,tam imaš sve o tome.
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 23:49   #124
mislim da nije pametno sam istiskivat analke,pogotovo onaj ko ne zna,moj pekic je imao isto problema s tim,sanjakao bi se po guzi,kazu kao jednom akd se krene cistit da se onda treba redovito,tako je i bilo kod mog,mi smo svaki mjesec-dva isli,jel se uzasno ceskao,sanjkao,vecinu puta je morao i injekciju dobit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 10:12   #125
linjanje pekinezerice

friška sam u hendlanju pekinezerice. imam je cca 4 mjeseca (procjenjena je na dvije godine starosti kad nam je došla), i sad se počela linjati. nikad nisam imala psa koji se linja pa da podijelim iskustva, a možda i vidim kako olakšati beštiji izmjenu krzna...
dakle, kako sam pročitala u bespućima neta, pekinezer se linja u proljeće i na jesen, odbacuje donju tešku dlaku koja se zamijenjuje paperjem prikladnim za ljeto.
Sad je u drugom tjednu linjanja (navodno traje 2 do 4 tjedna), i nova dlaka se već vidi. Mogu je podragati a da mi ne ostane busen dlake. iako još uvijek, kad bih znala plesti, mogla bih prodavati veste... ovak, dlaku samo bacam.

češljam / trimam je dva puta dnevno, ali nije problem niti njoj niti meni, dođe joj umjesto češkanja.


ono kaj nigdje ne piše, ali kaj se meni čini da pomaže, četkam je na sve strane, pa i u suprotnom smjeru od rasta dlaka, čini mi se da tako stara dlaka brže pada, a ne iritiram joj kožu.
tamo gdje se češe, ja češljam, i zbilja, tamo najviše otpada.

kupat ću je za dva tjedna, sve po ps-u hmmmm... kojim šamponom, ima li veze?
onlooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 14:13   #126
Po svemu sudeći dobit ćemo na poklon novog člana obitelji, malenog pekinezera, bebu od 2 mjeseca. E sad, mi smo se svi zaljubili u njega jer je presladak, al brine me jer sam na već par mjesta pročitala da su prilično agresivni prema djeci.
U kući imamo klinca od 3 i pol godine, pa me strah kako bi to funkcioniralo.

U desetom mjesecu ćemo dobiti i malenog njemačkog ovčara koji bi tada trebao imati oko dva mjeseca, imamo rezervaciju, pa me zanima što mislite jel će se tuć njih dva?
Nadam se da su te priče oko agresivnosti pekinezera pretjerane i da bi se odgojem moglo puno učiniti.
Inače prošle godine su nam od starosti uginula dva psa u razmaku od par mjeseci njemački ovčar i manji mješanac u tipu pudlice.
Oni su bili odlični psi, socijalizirani i obožavali su klinca, naravno znali su da smo im mi gazde i to su poštovali.
Mješanac je doduše znao biti tvrdoglav i izabrao si je mene kao frenda, dok je ostale tolerirao, ali preko volje, dok je ovčar bio duša od psa.
Nekako mislim da se karakter i ponašanje gazde preslika na psa, to mi je bilo iskustvo do sad, pa se nadam da bi moglo bit opet tak.
__________________
Sanity and happiness are an impossible combination.
jaded-pixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 22:32   #127
nije istina da su svi pekinezeri agresivni i da vole djecu,govorim iz vlastitog iskustva. moj je znao bit ljubomoran na neku djecu ali nikako agresivan
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 18:34   #128
Evo mali update, naš novi član obitelji je kod nas desetak dana i super se prilagodio. Ima skoro tri mjeseca i presladak je.
S klincem nema problema, svaki dan se igraju lovice, malo jedan lovi ,malo drugi i to je živi urnebes. Obožavaju se, maze se i igraju. Kad je došao odmah mu je dao jednog medeka i to je sad pesekov medo. Tko god dođe u goste mali viče da je to njegov pesek i ne da ga nikome.
Pazimo da ga ne gnjavi i ne ometa kad krene spavati ili se odmarati.
Za sad sam ga naučila da dođe na naredbu dođi i sad radimo na sjedi. Prvi dan kad je došao učili smo gdje piškiti i sve je brzo polovio tak da s tim nema problema, do sad mu je samo jednom pobjeglo u kući, al to smo mi krivi jer nismo reagirali na vrijeme. Veliki je kolekcionar, pa nosi sve papuče, medeke i igračke na svoj ležaj.
Voli se izvrnuti na leđa i da ga se češka po trbuhu, a voli tak i spavati i koji put zahrkati. Sve u svemu predivan peso, samo već sad primjećujem malo tvrdoglavosti, ali mi ga zbog tog još više volimo. Ima frajer karakter.
Umivam ga svaki dan, brišem s vlažnom, pa suhom maramicom oko okica i na to se već priviknuo.
Sad me samo zanima kako često ste ih vi kupali dok su bili ovako mali, pa i kasnije kad su porasli?
__________________
Sanity and happiness are an impossible combination.
jaded-pixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 19:43   #129
j-p bas mi je drago da je novi clan stigao.vidjet ces da je to jedna divna pasmina i da nije onakva kakvim ju vecina smatra
kad su mali nije ih bas dobro cesto kupat.dovoljno im je capice,guzu redovit cistit
kasnije vidis po potrebi kad ga treba okupat
moj se nikako nije volio kupat kad je vidio kadu odmah trest poceo
iso tako ni u moru

kakav je pekic?koje boje je?
Stavi koj slikicu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 20:35   #130
Da sada ne listam cijelu temu, mene zanima samo jedna stvar.. Bavi li se itko u Hrvatskoj uzgojem čistokrvnih pekinezera (s FCI rodovnicima, naravno)?
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 21:56   #131
Quote:
Khalli kaže: Pogledaj post
Da sada ne listam cijelu temu, mene zanima samo jedna stvar.. Bavi li se itko u Hrvatskoj uzgojem čistokrvnih pekinezera (s FCI rodovnicima, naravno)?
to i mene zanima ali nisam nasla
srbija ima dosta uzgajivacnica
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 20:48   #132
Evo da se i ja pohvalim
Imam mješanca pekinezera i za mjesec dana uzimamo malu curku pekinezera, bit će 3 mjeseca stara
Žao mi je što većina ljudi ima krivo mišljenje o njima. Oni nisu prirodno agresivni. Znam jako puno tako dragih i mirnih pekinezera. Imaju oni svoj karakter i svojeglavi su, ali meni osobno je to preslatko kod njih.
Moj je mješanac čistokrvne pekinezerice i mješanca pekinezera, znači više je na pekinezera i ima taj karakter.
Našla sam se u toj vrsti defintivno, no užasno me živciraju ljudi koji sfrknu nosom čim ga vide jer joj, pekinezer.

A moja duša mirna di god da dođemo s njim, goste obožava, druge pse voli, duša od psa
Jedino se znamo sa šetnjom nekad mučit, ali neka.
__________________
/
kimba98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 20:55   #133
u hr nema čistokrvnih pekija. možda po koji, ali ne uzgajivačnice.

srbiju ne bih uzimala u obzir kod kupnje pasa. frendica se preselila tamo, za uzgajivača sasvim desete pasmine, no stalno su u kinološkom svijetu i ako osobno ne znaš uzgajivače desit će ti se da ćeš dobiti psa s rodovnicom koja nema veze sa dotičnim psom. pišu jednog oca umjesto drugog, pare majku i premladu kćer pa cijelo leglo registriraju na majku... ma sto kombinacija. čak i ako su roditelji ti koji su na rodovnici, vrlo je vjerojatno da starije generacije nisu.

gledaj na zapad, npr. slovenija nije daleko.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 00:29   #134
pikuli, nemoj generalizirat.. Jedna od najjačih uzgajivačnica pekija je u Srbiji, njihovi štenci su stvarno perfektni i više manje idu dalje u uzgoj, koliko znam, niti jedan nije prodan na ove prostore. Tko želi pekija, nek se pripremi na 2000 + eura za kvalitetnog štenca. Dosta pekija ima u Rusiji, e to je divljina i osobno se ne bih usudila tek tako kupovat od tamo. Jedina uzgajivačnica u Sloveniji ove godine nije imala štence.
punk urac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 01:24   #135
Bio je prije nekih mjesec dva na Njuškalu oglas, ne znam odakle uzgajivačnica, ali čistih pekinezera. Pretpostavljam okolne zemlje.
Možda čak i Srbija.

Daleko od toga da su naši ulični pekinezeri čisti, tko bi ga znao šta se tu izdešavalo, al dokle god imaju tu ćud i nešto od pekinezera, bar meni osobno, nema problema.
Svi imaju slični karakter koje sam dosad vidla, svi su posebni, bez obzira što nisu onako originalni.

Meni su ovi naši i ljepši, al to je ipak subjektivno

Vlasnici pekica, il sta god mi to imamo kakvi su vaši s mačkama?
Moj jednu ignorira(mačak je lud za njim), al iso bi ko lud za onima koje nisu njegov fan.

Zanimaju me vaša iskustva, jer s obzirom da to ne znam s malcem riješit, ne znam kako ću štene naučit da ne naganja mačke vani.
__________________
/
kimba98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 09:27   #136
@kimba98, na internetu se bez problema nađe popis europskih i svjetskih uzgajivačnica, ne samo pekinezera, nego svih pasmina. Pa ako tamo stoji da je jedna jedina uzgajivačnica prijavljena za uzgoj pekija, nema smisla uopće ni gledati njuškalo, jer upravo tamo su situacije kakve je pikuli naveo. Tako ima i hrpa "pomeranaca", isto iz Srbije, za koje laik koji je proučavao pasminu 2 dana, za stopostotnom sigurnošću može reći da pas ima nešto sa špicem i to je to. Zna se cijena određene pasmine i sva velika odstupanja od te cijene su prvi znak za uzbunu. Meni su pekinezeri prekrasni i posebni, karakterno i izgledom, imala sam davno jednog našeg hrvatskog pekinezera i jednog lijepog dana ću pravog pekija svakako imati, sad ne bih imala prave uvjete za još jednog psa, ali čim se stvore, bacam se na kupnju!
punk urac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 21:52   #137
Moja peki Megi obožava mačke.Od malena je sa njima pa je naučena,ali nedavno smo prihvatili i udomili još jednu macu i začas je shavtila da je naša i dobre su si,spava sa njima..svako malo sa drugom
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 22:16   #138
Quote:
kimba98 kaže: Pogledaj post
Bio je prije nekih mjesec dva na Njuškalu oglas, ne znam odakle uzgajivačnica, ali čistih pekinezera. Pretpostavljam okolne zemlje.
Možda čak i Srbija.

Daleko od toga da su naši ulični pekinezeri čisti, tko bi ga znao šta se tu izdešavalo, al dokle god imaju tu ćud i nešto od pekinezera, bar meni osobno, nema problema.
Svi imaju slični karakter koje sam dosad vidla, svi su posebni, bez obzira što nisu onako originalni.

Meni su ovi naši i ljepši, al to je ipak subjektivno

Vlasnici pekica, il sta god mi to imamo kakvi su vaši s mačkama?
Moj jednu ignorira(mačak je lud za njim), al iso bi ko lud za onima koje nisu njegov fan.

Zanimaju me vaša iskustva, jer s obzirom da to ne znam s malcem riješit, ne znam kako ću štene naučit da ne naganja mačke vani.
ja pratim vec skoro 2god redovito pekice na njuskalu nije bilo uopce oglas iz Srbije svi su iz Hr
kakvi su bili ti sjecas se?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 04:22   #139
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja pratim vec skoro 2god redovito pekice na njuskalu nije bilo uopce oglas iz Srbije svi su iz Hr
kakvi su bili ti sjecas se?
Po slikama pravi, nagrađivani roditelji i slično. To je prije nekih dva mjeseca valjda bilo.

@punk urac - znam ja to sve, gledala sam to već
__________________
/
kimba98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 13:22   #140
Quote:
kimba98 kaže: Pogledaj post
Po slikama pravi, nagrađivani roditelji i slično. To je prije nekih dva mjeseca valjda bilo.

@punk urac - znam ja to sve, gledala sam to već
nisam nikakav oglas i srbije vidjela
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.