Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2011., 09:40   #41
Pozdrav svima ! Evo vec dugo razmisljam da pitam ovdje za savjet, pa sam se napokon i odlucila. Ako ovo nije prava tema, molim moderatore da prebace.

Naime, prije 3 mjeseca dobila sam stene (mjesanac maltezera i yorkija), i s njom nemam zaista nikakvih problema. Radimo na dresuri, poslušnosti i dobro napredujemo. Problem imamo sa jednim drugim psom, te mi oko toga treba savjet. Dečkovi roditelji imaju maltezericu staru 2 godine, ja tog psa naprosto obožavam, ali ona ima problem nesocijaliziranosti s dugim psima. Nikada nije previše dolazila u kontakt s drugim psima, tu i tamo u šetnji, no i tada su izbjegavali te pse (valjda zbog straha da joj nesto ne naprave). Njima je taj pas doslovno uvaljen (sin je kupio sebi psa, doveo ga doma i prepustio mami brigu za njega), oni ga obožavaju, sve bi dali za nju, no nikada nisu radili na dresuri ni socijalizaciji i ona je sad takva kakva je.
Meni je to grozno jer kada ja dodem sa svojim psom, nastane kaos. Malterezica ne zeli ni pogledat drugog psa, bjezi od nje, kada ova krene trcat za njom rezi i tako u nedogled, jednostavno ima ludacki pogled kada joj se priblizi pas, pocne se trest od straha... Eto, malo poduzi post, ali stvarno ne znam sto bi trebalo i sto se uopce moze uciniti. To nam predstavlja jako veliki problem, jer se svi volimo druziti i htjela bi da one mogu u miru i igri provoditi vrijeme, takoder da ih mozemo zajedno izvoditi van itd. Još da napomenem, moje štene je još jako zaigrano, no vidim da se sa drugim psima moze igrati. Dok maltezerica ne zeli ni jednog psa ni pogledati, ona samo okrene glavu. molim za savjet.
__________________
KLIK : http://public.fotki.com/LunaEdi/
LunaEdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 09:44   #42
Quote:
LunaEdi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ! Evo vec dugo razmisljam da pitam ovdje za savjet, pa sam se napokon i odlucila. Ako ovo nije prava tema, molim moderatore da prebace.

Naime, prije 3 mjeseca dobila sam stene (mjesanac maltezera i yorkija), i s njom nemam zaista nikakvih problema. Radimo na dresuri, poslušnosti i dobro napredujemo. Problem imamo sa jednim drugim psom, te mi oko toga treba savjet. Dečkovi roditelji imaju maltezericu staru 2 godine, ja tog psa naprosto obožavam, ali ona ima problem nesocijaliziranosti s dugim psima. Nikada nije previše dolazila u kontakt s drugim psima, tu i tamo u šetnji, no i tada su izbjegavali te pse (valjda zbog straha da joj nesto ne naprave). Njima je taj pas doslovno uvaljen (sin je kupio sebi psa, doveo ga doma i prepustio mami brigu za njega), oni ga obožavaju, sve bi dali za nju, no nikada nisu radili na dresuri ni socijalizaciji i ona je sad takva kakva je.
Meni je to grozno jer kada ja dodem sa svojim psom, nastane kaos. Malterezica ne zeli ni pogledat drugog psa, bjezi od nje, kada ova krene trcat za njom rezi i tako u nedogled, jednostavno ima ludacki pogled kada joj se priblizi pas, pocne se trest od straha... Eto, malo poduzi post, ali stvarno ne znam sto bi trebalo i sto se uopce moze uciniti. To nam predstavlja jako veliki problem, jer se svi volimo druziti i htjela bi da one mogu u miru i igri provoditi vrijeme, takoder da ih mozemo zajedno izvoditi van itd. Još da napomenem, moje štene je još jako zaigrano, no vidim da se sa drugim psima moze igrati. Dok maltezerica ne zeli ni jednog psa ni pogledati, ona samo okrene glavu. molim za savjet.
Netko od iskusnijih će ti sigurno dati dobar savjet, no ja bi ti preporučila da za početak, ako možeš, ne dovodiš svoju štenicu odmah u njen stan, već da prva druženja budu vani, na nekom neutralnom teritoriju, kao slučajno ste naletili jedno na drugo, pa postupno približavanje kroz šetnju. Jer njen prostor još više povećava nelagodne tenzije.
tathinina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 10:30   #43
Quote:
LunaEdi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ! Evo vec dugo razmisljam da pitam ovdje za savjet, pa sam se napokon i odlucila. Ako ovo nije prava tema, molim moderatore da prebace.

Naime, prije 3 mjeseca dobila sam stene (mjesanac maltezera i yorkija), i s njom nemam zaista nikakvih problema. Radimo na dresuri, poslušnosti i dobro napredujemo. Problem imamo sa jednim drugim psom, te mi oko toga treba savjet. Dečkovi roditelji imaju maltezericu staru 2 godine, ja tog psa naprosto obožavam, ali ona ima problem nesocijaliziranosti s dugim psima. Nikada nije previše dolazila u kontakt s drugim psima, tu i tamo u šetnji, no i tada su izbjegavali te pse (valjda zbog straha da joj nesto ne naprave). Njima je taj pas doslovno uvaljen (sin je kupio sebi psa, doveo ga doma i prepustio mami brigu za njega), oni ga obožavaju, sve bi dali za nju, no nikada nisu radili na dresuri ni socijalizaciji i ona je sad takva kakva je.
Meni je to grozno jer kada ja dodem sa svojim psom, nastane kaos. Malterezica ne zeli ni pogledat drugog psa, bjezi od nje, kada ova krene trcat za njom rezi i tako u nedogled, jednostavno ima ludacki pogled kada joj se priblizi pas, pocne se trest od straha... Eto, malo poduzi post, ali stvarno ne znam sto bi trebalo i sto se uopce moze uciniti. To nam predstavlja jako veliki problem, jer se svi volimo druziti i htjela bi da one mogu u miru i igri provoditi vrijeme, takoder da ih mozemo zajedno izvoditi van itd. Još da napomenem, moje štene je još jako zaigrano, no vidim da se sa drugim psima moze igrati. Dok maltezerica ne zeli ni jednog psa ni pogledati, ona samo okrene glavu. molim za savjet.
Nemojte forsirati zajedničke susrete i igru ako pas na to nije spreman i boji se. Trebalo bi početi sve ispočetka uz napomenu da vrlo vjerojatno konačni rezultat nikada neće biti stopostotni (može i ne mora), u smislu da će pas ponekad i dalje biti s nekim psima prestrašen i ponašati se kako se ponaša. Štenad je nagla, nezna pravila psećeg ponašanja, grubi su i često siloviti što samo pogoršava situaciju i pojačava animozitet kod prestrašenog psa. Ako ćete se već ići upoštati u popravljanje situacije, prije svega to nije na vama već na vlasnicima plašljivog psa. Oni moraju odlučiti i željeti pomoći psu inače od svega toga ništa. Ako i kada se vlasnici odluče pomoći psu i raditi s njime, potražite pomoć stručnjaka i krenite ispočetka prema uputama i polako, korak po korak bez forsiranja kontakta s psima. Prvi bliski kontakt trebao bi biti sa super mirnim, staloženim psom (veličina ne igra ulogu) ali i do toga treba doći polako i potepeno.

A vi, nastojte ne napraviti istu grešku, družite se sa što više pasa raznih veličina, sa što više ljudi i uključite psa u svakodnevne situacije bez previše dramatiziranja. Naravno, uvijek budite na oprezu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 11:02   #44
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nemojte forsirati zajedničke susrete i igru ako pas na to nije spreman i boji se. Trebalo bi početi sve ispočetka uz napomenu da vrlo vjerojatno konačni rezultat nikada neće biti stopostotni (može i ne mora), u smislu da će pas ponekad i dalje biti s nekim psima prestrašen i ponašati se kako se ponaša. Štenad je nagla, nezna pravila psećeg ponašanja, grubi su i često siloviti što samo pogoršava situaciju i pojačava animozitet kod prestrašenog psa. Ako ćete se već ići upoštati u popravljanje situacije, prije svega to nije na vama već na vlasnicima plašljivog psa. Oni moraju odlučiti i željeti pomoći psu inače od svega toga ništa. Ako i kada se vlasnici odluče pomoći psu i raditi s njime, potražite pomoć stručnjaka i krenite ispočetka prema uputama i polako, korak po korak bez forsiranja kontakta s psima. Prvi bliski kontakt trebao bi biti sa super mirnim, staloženim psom (veličina ne igra ulogu) ali i do toga treba doći polako i potepeno.

A vi, nastojte ne napraviti istu grešku, družite se sa što više pasa raznih veličina, sa što više ljudi i uključite psa u svakodnevne situacije bez previše dramatiziranja. Naravno, uvijek budite na oprezu.
Hvala na savjetu. Vlasnici bi htjeli pomoći psu, jer nam svima to stvara problem, a i zbog samog psa, no ne znaju kako. Moram napomenuti da moje štene nije prvi pas s kojim se ona susrela i na koga je lose reagirala, ona jednostavno ne dozivljava pse uopce, osim ako joj se skroz priblize, a tada im okrece glavu i pocne se tresti, zavlaci se pod noge vlasniku itd. Ona ne reagira na lavež drugih pasa, jednostavno potpuno ignorira druge pse. Ja cesto znam reci da ona misli da je covjek, inace je jako pametan i drag pas, obozava ljudsko drustvo, svima se veseli. Pokušat ćemo nešto svi zajedno napraviti, mislim da bi bilo dobro potražiti pomoć strucnjaka.

A ja definitivno ucim na njihovim greskama, moje stene se sa svakim psom njusi i upoznaje , nema strah ni od malih ni od velikih pasa, tako da se nadam da ce sve biti u redu.
__________________
KLIK : http://public.fotki.com/LunaEdi/
LunaEdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 15:49   #45
Hitnoooo

Pozdrav
hitno bih trebala pomoc, kuci smo doveli manjeg psa,a vec imamo jednog
velikog,dakle malenog smo doveli na teritiroj velikog,onjuškali su se preko ograde,ali ih se ipak bojimo pustiti same,jer bi ovaj veliki mogao možda
ozljediti malenog,imate kakve savjete, stvarno je hitno, hvala svima
Enolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 15:57   #46
???????
valjda poznajete svog domicilnog psa
i kak ste to odjednom doveli drugog
našli ga na cesti ili kaj?

kak misliš da bu ti netko pomogao sad prek foruma?

imaš teme na forumu, čitaj
drži ih izolirane dok ne otkrijete, naučite, pročitate..... psihologiju pasa
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 16:50   #47
Doselili smo se u kucu gdje je ostao pas,a vlasnici ga se ne žele riješiti,jer ga "vole", oni stanuju van zemlje i naši su rođaci,mjescno nam
placaju da se brinemo za njega,ne poznajemo ga najbolje,jer nismo dugo tu, a ovog novog psića smo dobili,jer smo se davno pribilježili
za njega i sad problemi :/ citam okolo,ali mišljenja su razna,znam da sve ovisi o karakteru pasa, ovaj veliki je mješanac hrvatsko njemacki ovcar,
a maleni je maltezer,nije štene, vec odrasli pas,oba su mužjaci,citam da je to problem plus i sad neznam sta da radim..
Enolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 16:59   #48
Quote:
Enolino kaže: Pogledaj post
Doselili smo se u kucu gdje je ostao pas,a vlasnici ga se ne žele riješiti,jer ga "vole", oni stanuju van zemlje i naši su rođaci,mjescno nam
placaju da se brinemo za njega,ne poznajemo ga najbolje,jer nismo dugo tu, a ovog novog psića smo dobili,jer smo se davno pribilježili
za njega i sad problemi :/ citam okolo,ali mišljenja su razna,znam da sve ovisi o karakteru pasa, ovaj veliki je mješanac hrvatsko njemacki ovcar,
a maleni je maltezer,nije štene, vec odrasli pas,oba su mužjaci,citam da je to problem plus i sad neznam sta da radim..
problem je ak je problem
ak nije, nije
ja sam laik, ima ih na forumu koji se razumiju u psihologiju pasa, ali treba više informacija
probajte ih pustiti zajedno pa bute vidli
nadam se da ih možete nekako držati razdvojene
hmm, bilo bi dobro da ste razgovarali i sa ljudima od kojih ste uzeli maltića kakav je on obzirom nije štene

a jel domicilni teritorijalan? kakav je inače sa ostalim psima?
još koji info a što znate o domicilnom

i kopirajte link vaše teme i pošlajite privatnu poruku moderatorima (recimo Didi ) da vam temu presele na PŠ jer vam je hitno
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 18:33   #49
Ajme ja vam se baš ne kužim u to kopiranje i te topiće isl.,..
Zanima me samo jel ima nade, jel bi mi htjeli vi kopirati? sad vec izmišljam,hehe
Enolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 18:47   #50
Hvala na sugestiji, Twist, ali ovo zbilja nije tema za PŠ. Oba psa, koliko sam razumjela, imaju gdje biti, nisu ni gladni, ni žedni, ni bolesni. Hitnost je samo u Enolini jer se suočila s problemom koji nije očekivala.

Dakle, Enolino, najprije te molim da nam opišeš, što objektivnije možeš, jednog i drugog psa - dob, ponašanje prema vama, veličinu, navike (ovo se većinom odnosi na starosjedioca, ali neka bude i za maloga), kao i da nam kažeš kakvi su daljnji planovi: koji će pas gdje boraviti i kakva će mu biti svrha (čuvar, psić za krilo), kao i koliko vremena imate da ga posvetiti i jednom i drugom psu. Možete li ih za početak fizički razdvojiti s obzirom na raspored prostorija i izgled okućnice? Isto tako, je li vam ovo prvi pas?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 20:10   #51
Evo ovako, pošto imamo veliko dvorište, htjeli smo da i taj maleni novopridošli bude vani,za sada može biti u kući,ali mi nebi tako.
Maleni je star oko godinu dana, kao maltezer,ali mislim da nije cistokrvni, malo je veći od maltezera, a stariji pas je oko 4 godine, mješanac ovčara njemacko-hrvatskog,
inace uvjek laje na pse koji prolaze pored dvorišta,ne poznajemo ga dovoljno jer mi smo tu tek neka dva tjedna, iskreno ne želimo ga, ali pošto smo dobili kucu
na korištenje, moramo ga trpjeti na neki nacin, inace stvarno volimo životinje, ali taj stariji pas je pomalo dosadan,velik je i uvjek skace, 10 puta na dan moram mjenjati majcu zbog njega, cijelu me zablati. Ovaj maleni je super,znamo ga tek dva dana,ali jako je umiljat, vec laje kad dolazi netko nepoznat i po velicini nam bolje odgovara, pošto imamo malenu djevojcicu i ona se ne voli igrati sa velikim psom, upravo zbog njegove velicine. Tako sam si jadna sad, jer sam silno željela takvog malog peseka, i napokon se ukazala prilika, iskreno nisam previše razmišljala i nisam znala da ima toliko problema oko prihvacanja pridošlica, tako da sad neznam sto da radim? Molim vas, svaki savjet je dobro došao Mislim da nocas necu spavati zbog toga...
Enolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 20:14   #52
E da, svi pišu o upoznavanju na neutralnom terenu, mene je toga nekako strah, bojim se da bi ovaj veliki nasrnuo na malenog prenaglo i da mu možda nebi bilo pomoci, jer doista neznam tog psa u dušu,ali po danasnjoj reakciji, nisam bas sigurna, toliko mi je žao ajme, a ne možemo se rijesiti velikog psa.. nebi bilo fer!
Kad smo doveli malenog, njuškali su se preko ograde, mali se htio igrati,a veliki nekako nije obracao pozornost, nije ni lajao ni režao,a kasnije kad smo opet napravili isto, veliki je jako lajao, vidim da nije socijaliziran i ne reagira previše na NE! Srce ce mi se raspuci ako se budem morala rijesiti malenog,a ne želimo ga držati u kuci,jer nam uskoro dolazi i malena beba.
Enolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 20:15   #53
Veliki pas je inace ok prema nama, nije agresivan i mislim da nas je brzo prihvatio kao nove "gazde", ali eto, mislim da nije bas odgojen
Enolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 20:28   #54
Quote:
Enolino kaže: Pogledaj post
moramo ga trpjeti na neki nacin, inace stvarno volimo životinje, ali taj stariji pas je pomalo dosadan,velik je i uvjek skace, 10 puta na dan moram mjenjati majcu zbog njega, cijelu me zablati. Ovaj maleni je super,znamo ga tek dva dana,ali jako je umiljat, vec laje kad dolazi netko nepoznat i po velicini nam bolje odgovara, pošto imamo malenu djevojcicu i ona se ne voli igrati sa velikim psom, upravo zbog njegove velicine
jadan starosjedioc
nadam se da će se ovo "moramo ga trpjeti" pretvoriti u ono "imamo dva psa koje volimo i koji se dobro slažu i dvoje djece koji uživaju s njima"


to kaj laje kad psi prolaze pored dvorišta je sasvim normalno za pse

Quote:
Enolino kaže: Pogledaj post
Veliki pas je inace ok prema nama, nije agresivan i mislim da nas je brzo prihvatio kao nove "gazde", ali eto, mislim da nije bas odgojen
nije odgojen i pitanje je koliko su se vlasnici i bavili s njim
a on se samo veseli i traži pažnju

vi niste prije imali psa? i da bi znali raspoznati neka ponašanja i reakcije?

off - Didi, znala sam da će ti to smjestiti di treba

EDIT: da ne pišem novi post
svakako ovo kaj veli pikuli, a ak nemate iskustva veći problem bi mogao postati maltić - jel je tak slatki i mali

bome, imati ćete ih četvero za odgajanje - dva psa i dvoje djece
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615

Zadnje uređivanje twistdrum : 07.10.2012. at 21:00.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 20:45   #55
Quote:
Enolino kaže: Pogledaj post
Srce ce mi se raspuci ako se budem morala rijesiti malenog,a ne želimo ga držati u kuci,jer nam uskoro dolazi i malena beba.
a gdje bi držali mješanca maltezera nego u stanu sa vama? ako to ne želite, dajte ga nekom drugom. to su zimogrozni psići, a ako se dobro ne socijaliziraju sa ljudima i psima često postanu prgavi.

i da, budući da ste skroz neiskusni što se pasa tiče obavezno kastrirajte obojicu.

Zadnje uređivanje Didi : 07.10.2012. at 21:02.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 21:11   #56
Pikuli bi ruka otpala da upotrijebi opciju edit umjesto da napiše novi post, ali sve što je napisala stoji.

Enolino, naspavaj se - ako ne budeš spavala, nećeš sutra moći trijezno gledati na problem, točnije - na zadatak.

A zadatak vam je jednostavan: pozabavite se velikim psom i njegovim ponašanjem. Imamo temu o Dresuri i odgoju pa je malo prouči, opiši konkretan problem koji imaš i pitaj za savjet. Dakle, ne imam velikog psa koji me ne sluša, nego pas je navikao skakati na ljude, kako da ga od toga odučim, jer ne sluša naredbu NE. Isto tako, počnite od samog početka odgajati fake maltezera jer ćete inače dobiti isto što već imate, samo u manjem a možda i gorem izdanju.

Upoznavanje na neutralnom trenu ne znači pustiti dva psa da se susretnu na livadi, bez uzice, pa što bude. Trebalo bi oba staviti na lajnu i izvesti nekamo pa promatrati njihovo ponašanje. Prema mojem skromnom iskustvu, najbolje ih je staviti na lajnu pa udariti jednu dulju šetnju, naravno, prateći i korigirajući njihovo ponašanje - kada se nađu zajednički okruženi drugim sadržajima, velika je vjerojatnost da će zaboraviti uzajamnu netrpeljivost.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 21:43   #57
I meni je tog upoznavanja bilo strah pa eto, mozda ti moje 'iskustvo' moze pomoci.

Moj pas ima 7 godina, malamuta od 50kg, nije agresivan, ali je prema psima dominantan i teritorijalan. Zadnjih godinu dana zivim s deckom u stanu, on je ostao u velikom dvoristu s mojima, a mi smo odlucili nabaviti psa i uzeli terijera koji ima 10 kg. Naravno, htjela sam da se njih dvoje normano druze i funkcionirju zajedno pa sam se javila decku koji je dresirao mog psa kad je bio mladji kako mi ne bismo napravili nesto krivo. Jednostavno sam htjela biti ziher da ce sve biti dobro
Upoznavanje je islo ovako....

1. Prvo smo velikog psa doveli na livadu na kojoj jos nijedan od njih nije bio i istrcali ga na bajku. Prije toga je bio pun energije i nabrijan pa ga je svakako trebalo 'istrositi'.
2. Kada se vratio s trcanja, ponjusio se s malim psom. Veliki je bio na uzici, mali isto. Nakon 5 minuta smo malog pustili. On je jako zivahan pa se htio igrati s velikim, skako je na njega itd. Veliki je morao biti poslusan i slusati 'komande'. Nakon 10 minuta hodali su jedan pored drugog bez beda.
3. Drugi put ponovno smo se nasli na istoj livadi, oboje su bili pusteni, veliki je na momente reagirao na divljanje malog, ali najvaznije je to sprijeciti prije nego sto se dogodi. On je kuler i nije bas za igru pa svaki put kad bi digao usi i fokusirao se na njega, dobio je opomenu.
4. Cijelo to vrijeme veliki je bio svezan na dugacku spagu, cisto jer sam ja tako bila sigurnija. U ruci mozes imati kljuceve ili nesto tako da ih bacis prema njima ako osjetis da se sprema neka frka jer ih na taj nacin trgnes izntog stanja.
5. Treci put - dvoriste. Prvo smo velikog i malog prosetali ulicom i onda su zajedno dosli u dvoriste. Nije bilo bas nikakvih problema. Nakon toga smo malog izveli i prosetali te uveli u dvoriste dok je veliki unutra - opet nista.

Instruktor nam je savjetovao da ih ne hranimo zajedno i uopce izbjegavamo hranu dok su zajedno, sto se pokazalo tocnim jer je moj stari jednom htio malom dati hranu, ne znajuci da ne smije, nakon cega je skoro izbio fajt

Drugo pravilo je bilo da ih u pocetnih par susreta previse ne razigravamo kako se ne bi stvorila previse uzbudljiva situacija. Bili smo kul, oni su bili kul, bez povisenih tonova, tepanja i cvrkutanja

I stvarno, danas super funkcioniraju zajedno, provode cijele dane skupa, iako ne zive zajedno. Nikada nije bilo nikakvih problema, i dalje se drzimo tog s hranom jer su oba prozdrljivci pa ti savjetujem da ih hranis odvojeno... A sa snjofanem oreko ograde prestani jer to samo moze stvoriti nervozu jer se mozda zele upoznati, a ne mogu jedan do drugoga...

Mozda ne bi bilo lose da velikog odvedes na dresuru, ali i malog jer nije fer da mu se gleda kroz prste zato sto je mali... I ne mogu si pomoci, ali nije bas lijepo cuti da ti je veliki pas na teret. Shvacam da ga nisi htjela, ali ta je zivotinja izgubila gazdu i ostala u rukama nekog kome ne vjeruje, sto joj moze biti stresno....

Pobrini se za oboje, ako trebas savjet, pitaj....
__________________
i bet you look good on the dance floor

Zadnje uređivanje anabell_lee : 07.10.2012. at 22:52.
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 22:40   #58
osnovna pravila su kao što je anabell navela, definitivno prvi susreti moraju biti na neutralnom terenu kako stariji pas nebi postao teritorijalan.
Ukoliko je vas pas posesivan na hranu nikako novoga psa nemojte hraniti skupa s starijim. To se takoder odnosi i na igracke... Stare igracke ne koristite za igru s novim psicem.

Vazno je napomenuti da psi nikako nemaju potrebu za "dominacijom" u vašem "čoporu" kako neki poznati treneri navode. Psi imaju genetske predispozicije od predaka kanida, a to su familijske vrijednosti prije svega. Ne postoje dominantni odnosi u coporima pasa niti vukova kako je popularno uvrijezeno misljenje! Stoga se ne morate brinuti oko toga da ce malo stene pokusati uspostaviti dominaciju nad drugim i obrnuto. Postoji samo posesivnost na odredene stvari te teritorijalnost.
No uz postepeno i pravilno upoznavanje vasi psi ce vrlo rado prihvatiti pridoslicu ukoliko je pas dobro socijaliziran sto je vazno. Za stene je VEOMA bitno da mu prvi susret prode u dobrom odnosu jer ce se kasnije s time poistovjecivati.... stoga je pozeljno svog starijeg psa odvesti u setnju da bude mirniji...
__________________
Simplicity is Your Key to Brilliance!
jerdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 22:53   #59
jerdna

jedan pas je domicilan, star 4 godine, pas nije školovan,
drugi pas je neki mješanac maltezera, star 1 godinu,

ne poznaju ni jednog niti imaju pojma o karakteru

a ne znam ni da su prije imali psa
tak da ovo kaj pišeš (štene, njihov pas....) nema baš puno veze sa njihovom situacijom

tek buju se upoznavali svi skupa sada
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 22:53   #60
Jao hvala vam puno, svima, ma znala sam da ce biti mali napad na recenicu u kojoj je rijec "trpjeti", ali ovo je drugi put da smo selili i drugi put vec imamo psa kojeg ne poznajemo i koji je totalno neodgojen. Živim u totalnom selu, od dresure ništa, to si ne možemo priuštiti, ni da hocemo. Ja bi jakoo htjela,a i tako sam zamišljala da moje dvoje djecice,mužek, ja i dva peseka živimo sretno, ali nam veliki pesek trenutno to otežava, vjerujem da nije ni njemu lako i drago mi je da nas je prihvatio, isto tako se nadam da ce i ovog malog čupavog prihvatiti, sto mislite jel ima nade? Na par mjesta sam procitala da nema šanse,jer su obojica muškići, hm? Joj tako sam sretna sto sam se sjetila foruma, jer rijetko sam ovdje,a sada mi je vasa pomoc jako jako potrebna. Nemojte me krivo shvatiti, nisam mrziteljica pasa, ali kažem, već sam imala jednog peseka, škotskog terijera, koji je bio komaaa, nisam smjela izaci na dvorište, muža je cak ugrizao za međunožje :O,ali gazdarica koja je bila kilometrima od njega ga je jako "volila"... Znaci vi mi savjetujete da se zajedno prošetamo, ja se samo bojim da ovaj veliki ne otkine uzicu u želji da zgrabi malenog A malenog bi držali vjerojatno u kući, jer vidim da je ogromna maza i dobro je odgojen koliko sam skužila,žao mi ga izbaciti van.. eto želja mi je da ta dva peseka zajedno trčkaraju po dvorištu, danas sam bila pomalo ljuta na velikog,jer mi je trenutno to problem,znam da nije on ništa kriv,ali eto,nepromišljena sam.
Enolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.