Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2007., 00:39   #21
Čistokrvni, s pedigreom.
Kontrolirano podrijetlo, obraca se paznja na naslijedne bolesti kod uzgoja, na buducu narav psa, sto kod mjesanca ne mozes znati, previse nepoznanica.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 00:54   #22
Uvijek bi prije uzela neko napušteno pseto iz šinteraja/azila, nego kupovala psa.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 01:22   #23
Quote:
Potala kaže: Pogledaj post
Uvijek bi prije uzela neko napušteno pseto iz šinteraja/azila, nego kupovala psa.


Ja sam do sada pokupio s ulice 7-8 što mačkonja, što maca. Ali čim budem imao uvjete za psa (nadam se kroz godinu-dvije), odmah budem udomio nekog nesretnika.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:31   #24
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Čistokrvni, s pedigreom.
Kontrolirano podrijetlo, obraca se paznja na naslijedne bolesti kod uzgoja, na buducu narav psa, sto kod mjesanca ne mozes znati, previse nepoznanica.

Istina je da se moze znati ( okvirno) temperament pasa, ali za bolesti bas nisam sigurna (npr. nj.ovcari - displazija kukova).
Na zalost kod nas bilo tko moze biti uzgajivac pasa.
I.. trebalo bi stvarno provjeriti kako se uzgajivac ponasa prema psima. Moja pudla je bila 10 mjeseci u kavezu u garazi kod uzgajivaca. Nije vidla niti travu niti sunce za cijelo to vrijeme. Nakon 8 godina ( koliko je kod mene) jos uvijek ima traume izolacije u stenackoj dobi.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:40   #25
Moj je prvi izbor uvijek psić iz azila/napušteni psić. Tako napraviš dobro djelo i usrećiš nekog sirotana, a čistokrvni u samom startu imaju više šanse da ne završe na ulici ili kod nekih debila.
Ako ti nije bitno da ideš po izložbama i sve gore navedeno, uzmi nekog siročića iz azila. Ima ih prekrasnih.

Udomiš li psića imaš beskrajno zahvalno stvorenje i još k tome biće puno boljeg imunološkog sustava
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 09:44   #26
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
O ovome bi se već dalo raspravljat.
Ima mnogo različitih čimbenika zbog čega pas nema papire.
Mislila sam za izložbe i utakmice. Za njih je pas bez papira običan mješanac. Meni je svejedno.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:08   #27
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Moj je prvi izbor uvijek psić iz azila/napušteni psić. Tako napraviš dobro djelo i usrećiš nekog sirotana, a čistokrvni u samom startu imaju više šanse da ne završe na ulici ili kod nekih debila.
Ako ti nije bitno da ideš po izložbama i sve gore navedeno, uzmi nekog siročića iz azila. Ima ih prekrasnih.
Naravno da ima. Ali najbolji je već kod mene.
Slažem se s tobom, najbolje je kad vidiš što sve možeš raditi s psom koji te na poćetku ni malo nije slušao. Danas radimo svašta, agility, rally obedience ...
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:22   #28
Quote:
slovenka25 kaže: Pogledaj post
Mislila sam za izložbe i utakmice. Za njih je pas bez papira običan mješanac. Meni je svejedno.
A tu si u pravu, gade mi se pojedinci koji "vladaju" kinologijom u Hrvatskoj.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:29   #29
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
A tu si u pravu, gade mi se pojedinci koji "vladaju" kinologijom u Hrvatskoj.
Misliš da je kod nas drugačije?
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:32   #30
Quote:
slovenka25 kaže: Pogledaj post
Naravno da ima. Ali najbolji je već kod mene.
Nije nego kod mene

Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:37   #31
Slovenija, jel ?
Aaaa, daleko smo mi od Slovenije, jako daleko.
Pa čak i Split zaostaje u velikom dijelu za Zagrebom, pa čak i Rijekom.
Ovdje još vlada uvriježeno mišljenje da je pas za lanac i da ga se hrani
kruhom i vodom. Tako da smo zbilja zatucani baklanci.
A kad me pitaju čime hranim psa, te da kako krasno izgleda, kakvu dlaku sjanu ima i kondiciju, te kad čuju da mu je mjesečno hrana 500 kn...heheheh
zar je potrebno davati komentar na to.

Iako sam mišljenja, da za psa treba pronaći onu hranu koja njemu najviše paše. Mađutim, pedigre, chapi i sve one koje se mogu kupiti u konzum, kerum i sličnim trgovinama, nije najbolji izbor za psa, iako su psu upravo te hrane najdraže naravno kad su pojačane raznozaznim aditivima.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:37   #32
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Nije nego kod mene

Ti si mi ukrala psa?????

slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:48   #33
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
da, draga ali ljudi su čudni i primitivni ...

moja mješanka je naročito atraktivnog izgleda i uvijek me svi pitaju koja je to pasmina, jer se mi šećemo po gradu i pravimo se važne, isto ko i svi "trendseteri" ...pa mi se desi da, kad velim da je mješanac, ljudi sastave facu u rasponu od gadljive do razočarane, a maksimum komentara je bio lik koji je rekao "Ah, znači ipak ! Mi naime, imamo sličnog takvog, pa smo mislili da, ako je vaš neka pasmina i mi možemo PRIČATI LJUDIMA DA JE NAŠ TO ISTO."
To se i meni redovito događa. Koji jadnici!!!

Quote:
slovenka25 kaže: Pogledaj post
Ti si mi ukrala psa?????
Zar jesam?!?!

Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:55   #34
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Slovenija, jel ?
Aaaa, daleko smo mi od Slovenije, jako daleko.
Pa čak i Split zaostaje u velikom dijelu za Zagrebom, pa čak i Rijekom.
Ovdje još vlada uvriježeno mišljenje da je pas za lanac i da ga se hrani
kruhom i vodom. Tako da smo zbilja zatucani baklanci.
A kad me pitaju čime hranim psa, te da kako krasno izgleda, kakvu dlaku sjanu ima i kondiciju, te kad čuju da mu je mjesečno hrana 500 kn...heheheh
zar je potrebno davati komentar na to.

Iako sam mišljenja, da za psa treba pronaći onu hranu koja njemu najviše paše. Mađutim, pedigre, chapi i sve one koje se mogu kupiti u konzum, kerum i sličnim trgovinama, nije najbolji izbor za psa, iako su psu upravo te hrane najdraže naravno kad su pojačane raznozaznim aditivima.
Golden, želim reći da i koda nas, posebno u selima, nije drugačije. Još uvijek postoje ljudi koji misle da pas nije za u kuću. Ili da može jesto to što ostane od našeg ručka.
Eee, ima toga i kod nas puno ... Ne ide samo za pse, neznam dali si čula kako su naši lovci pustili dva mala medvjeda istradati do smrti ... ma mogli bi dugo razgovarati o tome ... možda kad ponovo stignem u vaše misto.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:06   #35
Ako si od volje i kad budeš u blizini slobodno se javi, bit će mi drago da
se upoznamo i zajedno beštije prošetamo.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:07   #36
Slovenka, Golden Drop.. nije samo kod nas tako..na zalost... Ako pratite
na TV http://animal.discovery.com/fansites...ston/meet.html
znati cete o cem govorim.
Meni je osobno jako , jako zao sto nemamo sluzbu za pomoc psima na njihovom nivou...

A kakvih se samo ekstremnih slucajeva moze vidjeti.... nesto PREstrasno...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:18   #37
Da ali ti ovdje nemaš koga nazvat, neg šinteraj.
A u splitu je jedna veterinarka privatizirala i dobila koncesiju za nezbrinute
životinje, a uvjeti u kojima ti jadničci žive, neću uopće komentirat.

Ovdje se jednostavno nemaš kome obratiti.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:31   #38
znam da nemas...

samo velim da sam zadivljena s njihovom sluzbom. kako je to sve povezano - animal caps, policija, pravosude...

A mi... prije 2 god je frend s losinja htio udimiti psa iz noine arke..a NA mu nije htjela dati ugovor jel su rekli da ne udomljuju pse u drugu zupaniju ...
A uvijete koje frend ima su vise nego predobri.!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:41   #39
Ma sve to stoji, ali moraš i ove iz NA razumjeti.
Prvo ne znaju kakav ti je frend?
Drugo koliko su samo pasa tako dali, pa psi opet završili na cesti ili
lancu, jednostavno je on u Lošinju predaleko da bi oni na njega pazili.

Ja bih dala psa van županije, sad zašto oni neće, mislim da je to zato
što ne mogu voditi birgu i paziti na psića.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 12:19   #40
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
znam da nemas...



A mi... prije 2 god je frend s losinja htio udimiti psa iz noine arke..a NA mu nije htjela dati ugovor jel su rekli da ne udomljuju pse u drugu zupaniju ...
Kako ne? Ja sam ih bila kontaktirala vezano za udomljenje jednog slatkog šteneta pred par mjeseci i rekli su mi da nema problema (a iz Splita sam), samo da moramo doći po psića u Zgb. A da će nas i uvjete "provjeriti" njihova volonterka iz Splita. Doduše, poslije smo dečko i ja odustali od tog sirotana jer nam se ukazala prilika u Splitu što nam je definitivno bilo praktičnije.

Jedino, možda, u tvojoj županiji nemaju volontera koji bi provjerio uvjete.

Pa evo rješenja, postani ti volonter.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.