Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2013., 01:25   #21
smještaj i naknade

Pozdrav, dali se itko susreo s problemom da mora voditi dijete u drugi grad na liječenje kemoterapijom (u trajanju od cca. 2-3 mjeseca/ naći smještaj i živiti tamo)iako nije u pitanju maligna bolest. Imam li prilikom tog slučaja pravo na nekakvu naknadu osim na putni nalog gdje ću dobiti 500kn za cjelokupno lječenje.?
lucanoroko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 16:14   #22
iz kbc rijeka upućeni smo s bebom kirurgu u zg na pregled. imamo li pravo na nadoknadu troškova, kako se ostvaruje i tko izdaje putni nalog. hvala (čitala sam na hzzo al mi nije jasno)
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 17:40   #23
Izdaje ga doktor primarne zdr.zaštite (pedijatar/doktor opće prakse). Na nalogu treba biti navedena ustanova u koju je dijete upućeno i pregled koji se traži. Također treba biti zaokružena i pratnja - obavezno se plaća i pratnja jednog roditelja (najjeftinija karta Ri-Zg) za dijete do 18.godina života.
Imaš pravo na taj putni nalog ako se isti pregled ne može obaviti u Ri.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 22:45   #24
Putujem iz Omisa u kliniku Magdalena u Krapini na bolnicko lijecenje. Jel imam pravo na putne troskove?
Hvala!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 10:40   #25
Evo vidi gdje spadaš
http://www.hzzo-net.hr/03_01_10.php
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 21:18   #26
Quote:
Clicky kaže: Pogledaj post
Putujem iz Omisa u kliniku Magdalena u Krapini na bolnicko lijecenje. Jel imam pravo na putne troskove?
Hvala!
Imaš pravo u slučaju ako se tvoja bolest ne može liječiti u zdravstvenoj ustanovi koja je bliža tvom prebivalištu/boravištu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 00:51   #27
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Imaš pravo u slučaju ako se tvoja bolest ne može liječiti u zdravstvenoj ustanovi koja je bliža tvom prebivalištu/boravištu.
Hvala na odgovoru!
Zahvat na koji idem se jos obavlja u Zadru, ali kardiolog koji me vodi je napisao na nalaz iskljucivo da idem u Magdalenu. Zato ne znam oce mi priznat troskove, jer postoji i blize ustanova u kojoj bi mogla obavit zahvat. A opet, sam kardiolog je dao uputu bas za bolnicu u Krapini.
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 11:56   #28
Ovako, dobila sam putni nalog za dijagnosticki pregled u Osijeku, ali nemam jos 18 godina te je doktor odredio da moram ici s pratnjom. Mora li ta pratnja iskljucivo biti roditelj ili moze bilo koja punoljetna osoba. Na putnom nalogu ne pise da to mora biti roditelj pa sad ne znam mora li to biti bas roditelj buduci ne zelim da roditelji idu samnom.
NoHaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 20:32   #29
Ne mora biti roditelj.
Isplata ide na tekući račun pratitelja jer se novac ne može isplatiti maloljetnoj osobi. Znači onaj tko te prati ili se navede na putnom nalogu dobit će novac za oboje.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 13:17   #30
Koliko se čeka na isplatu ? Predano 3.03....2013
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 15:39   #31
Ako je predano 3.3. već je trebalo biti plaćeno.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 10:05   #32
imam putni nalog za dijete i pratitelja

živim 35 km od bolnice, nekad se isplaćivala se naknada za troškove prijevoza za udaljenost veću od 30 km, sad se pravo ostvaruje za udaljenost veću od 50 km i maloljetne osobe bez obzira na udaljenost. mene zanima znači li to da će naknadu dobiti samo dijete, a ne i pratitelj jer pratitelj nije udaljen 50 km od bolnice, ili će oboje dobiti naknadu ?
po starom kad bi vozila oca ( određeno da je potreban pratitelj) dobila bi naknadu x 2 ( za oca i pratitelja), kad bi vozila dijete dobila sam naknadu x 1 ( samo za pratitelja jer se radilo o malom djetetu koje se može besplatno voziti javnim prijevozom).
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:53   #33
U ovom slučaju naknadu za putni trošak će dobiti pratnja, jer uplatnica ne može glasiti na maloljetnu osobu i isplata ne može ići na maloljetnu osobu. Za dijete će se naknada obračunati jedino u slučaju da se za tu relaciju naplaćuju karte i za maloljetne osobe (npr. neki prijevoznici za određenu dob djece uopće ne naplaćuju prijevoz).
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 23:11   #34
Predali smo putni nalog za dijete i pratnju ,nije nam prvi put ali često kasne
Predan je krajem prošlog mjeseca i malo je veći iznos jer smo putovali
deset puta.. Da li je moguće očekivati isplatu do kraja ovog mjeseca?
Ribica 1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 11:48   #35
Ne kasni ti isplata. Putni nalozi koji se predaju do 7.og u mjesecu isplaćuju se do kraja tog istog mjeseca.
Znači, svejedno ti je da li si predala krajem prošlog mjeseca ili 7og o.m., isplata ide istovremeno.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:24   #36
Hvala puno na odgovoru..
Onda čekamo ovih dana ..
Ribica 1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 20:26   #37
Da li su nekome isplaćeni putni troškovi?
Da li je bitno koja županija ili grad?
Mi čekamo za prim.gor.
Ribica 1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 10:57   #38
Toliko o tome da isplate ne kasne
U HZZO Rijeka kažu da predano u svibnju isplata
tek iza 20.07. Sad je tek travanj isplacen
Ribica 1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 21:31   #39
Hej,

zna li netko možda koja je procedura za dobiti naknadu putnih troškova za majku koja svakodnevno nosi izdojeno mlijeko bebi u bolnicu? ja to radim već mjesec dana, ali tek sam danas načula da se to može...
thanks
__________________
Danas se neće nikada ponovo desiti. Nemojte ga utrošiti na krivi početak ili da uopće ne počne. Niste rođeni za promašaje.
zadar3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 17:03   #40
Quote:
Ribica 1978 kaže: Pogledaj post
Da li su nekome isplaćeni putni troškovi?
Da li je bitno koja županija ili grad?
Mi čekamo za prim.gor.
ja tokom godine dobijem desetak putnih naloga, unazad par godina. isplata kasni oko 3 mjeseca.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.