Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2013., 10:16   #381
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
E jebemu, fulala sam raspravu o mobitelima.

Ja mojoj ne dozvoljavam da nosi mobitel u skolu. Mislim, skola nam je preko ceste, kad je lijepo vrijeme i nema puno lisca na drvecu, doslovno mogu vidjeti ucionicu.

Ali mi do jaja ide na jetru sto jedan dan u tjednu nikad ne znam kad ce mala doci kuci. Inace ima obavezu da me cim stigne iz skole nazove.
Bez obzira na to (mozda ce kasnije i tvoje dijete imati mob u skoli) mozes dati tvoj prilog o tome ... sto smatras prikladnom reakcijom na to da djetetu zazvoni mobitel u skoli pod nastavom, treba li reagirati jednako bez obzira da li je to nekome prvi/drugi put (i mob je bio u torbi, slucajno neugasen) ili se radi o nekome tko se stalno igra s mobitelom za vrijeme nastave....je li ok zadrzati oduzeti mob do dolaska roditelja (bez obzira na to kada ce on moci doci po njega i sto ce mozda zvati dijete, a ono se nece javljati na mob),...
...odnosno...sto bi nastavnik trebao smjeti uciniti i kako uopce rijesiti taj problem mobitela u skoli.
Naravno, ako si za to da djeca u skoli (dakle, cak i oni koji su punoljetni) uopce ne bi smjela imati mobitele, sto bi (ako se ne rijesi nekakvo odlaganje u ormarice) znacilo da nemaju mogucost javiti se poslije skole...onda nemas sto reci na ovu gore problematiku.
Ali obzirom na tvoju prvu recenicu rekal bih da ipak imas koju za dodati.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 10:19   #382
Reda se trebaju drzati svi, ali ga se drze rijetki. I nema efikasnh sankcija za krsenje pravila ni za djecu, ni za nastavnike, ni za roditelje, ni za ravnatelje, ni za savjetnike, ni za ministre. U tome i jest bit kaosa kojeg imamo.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 10:26   #383
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Reda se trebaju drzati svi, ali ga se drze rijetki. I nema efikasnh sankcija za krsenje pravila ni za djecu, ni za nastavnike, ni za roditelje, ni za ravnatelje, ni za savjetnike, ni za ministre. U tome i jest bit kaosa kojeg imamo.
Ne brini, sada nakon ovih izbora ce sve biti puno bolje.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:42   #384
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ali obzirom na tvoju prvu recenicu rekal bih da ipak imas koju za dodati.
Ma bas i nemam nista pametno.

Nisam za mobitele u skoli. Sto zbog ometanja nastave, a sto zbog toga sto znam kako je tesko odoliti da ne kontroliras dijete i tako mu zapravo bespotrebno jases za vratom.

S druge strane nisam ni za oduzimanje. Ajd', ono sa kutijom u koju se ubacuju pod satom i vracaju pod odmorom mi je najprihvatljivije.

Ali roditeljima je zgodno imati klince pod kontrolom, a mnogim roditeljima je i ponos i dika da im potomak koji jos ne zna sam smrklje obrisati ima bijesnog smarta za pokazivanje (ruzno mi je reci preseravanje za djecu, ali...). S druge strane ima i nekih prosvjetara koji nisu u stanju ili im se ne da izlaziti s nekim stvarima na tezi, ali "pedagoskiji" nacin, vec reagiraju gotovo histericno i demonstriraju silu.

Za godinu-dvije i moja ce zapeti da nosi mob u skolu. A nosit ce ga svi i bit ce mi tesko ne dozvoliti joj. To ce biti vrijeme za lupanje glavom, a do tada cu zivjeti u blazenom miru i slusati kako su pametniji i iskusniji to rijesili.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:51   #385
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ali roditeljima je zgodno imati klince pod kontrolom, a mnogim roditeljima je i ponos i dika da im potomak koji jos ne zna sam smrklje obrisati ima bijesnog smarta za pokazivanje (ruzno mi je reci preseravanje za djecu, ali...).
U vezi ovog bih stvarno bila za da se na neki nacin osigura da to djeca nose iskljucivo na svoju tj. roditeljevu odgovornost i da se u slucaju kradje ili gubitka nemaju pravo zaliti na skolu.
Ne znam ustvari kako to ide kad se takvo sto desi.
U skolu se moze (ako mora) nositi i neki ne bas vrijedan mobitel.
Ako se i nosi nesto sto je kao vrijedno ...a nabavljeno je po nekoj mizernoj cijeni, onda valjda nije tragedija ako se izgubi ...
Ako se stvarno radi o roditeljima kojima je ok da dijete u OS nosi mobitel koji vrijedi par tisuca kuna, onda neka se niti ne dolaze zaliti ako nestane. Ako ostane bez tih par tisucica nije mu kriva skola ni nastavnici nego on sam.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:55   #386
Vidiš, vidiš...

Trebali bi roditelji nabaviti djeci ovakav mobitel za školu (samo pozivi, poruke)



a one svemirske skupe neka koriste kad nisu u školi
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:56   #387
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Vidiš, vidiš...

Trebali bi roditelji nabaviti djeci ovakav mobitel za školu (samo pozivi, poruke)

a one svemirske skupe neka koriste kad nisu u školi
Tocno.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 12:24   #388
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post
što se tiče viših razreda, dogodilo se da sam jedno 2 put vidjela mob, uopzorila sam i bilo je ok, jednom sam stavila mob na klupu i vratila na kraju sata
ALI da vidim da slikaju, snimaju ili rade bilo što nedopustivo, oduzimam mobitel i odmah zovem roditelje bez obzira na sve (nisam još nikad jer nisam bila u prilici, ali to bi napravila)
mislim da sam ja pokrenula tu raspravu s mobitelima i odmah sam napisala da nije problem ako zazvoni, dogodi se...
ali ovo dolje podcrtano ne dopuštam, i zvala bi roditelje odmah pa makar platili i 50kn za parking
i mislim da nitko nije napisao da bude jadnom nedužnom djetetu oduzeo mobitel pod odmorom (ma ii da slučajno zazvoni pod satom)
vjerujte djeca jako dobro znaju što smiju, a što ne. ali svejedno provode vrijeme pod satom na fejsu ili snimajući prijatelje, učitelja...
__________________
Sarita
SaritaSarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 12:48   #389
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post
mislim da sam ja pokrenula tu raspravu s mobitelima i odmah sam napisala da nije problem ako zazvoni, dogodi se...
ali ovo dolje podcrtano ne dopuštam, i zvala bi roditelje odmah pa makar platili i 50kn za parking

Zvala bi ih isti cas...ili bi inzistirala da dodju isti cas?
Quote:
i mislim da nitko nije napisao da bude jadnom nedužnom djetetu oduzeo mobitel pod odmorom (ma ii da slučajno zazvoni pod satom)
Mislim da nitko nije bas rekao da bi pod odmorom oduzimao ...ako nista drugo zato jer to ipak u trenutnoj sitaciji nije bas izvedivo, ali da bi rado da se mobiteli ne smiju koristiti ni pod odmorom...to da, bar sam ja tako shvatila.
Sto se tice oduzimanja mobitela pod satom, cini mi se da su mnogi za ...a i da odredjen broj nastavnika to i radi.
Godiva je napisala:
"Ne oduzmam mobitele jer nemam osjećaj da imam pravo na to, iako to mnogi kolege rade i onda ih ostavljaju u školi kod voditelja smjene gdje roditelji mogu doći po njih od 8 ujutro do 7 navečer. Roditelji mnoge djece žive vrlo daleko od škole, neki čak i od grada, neki su bolesni i teško se kreću, neki rade u nedopustivo dugačkim smjenama, neki su često na poslovnim putovanjima, itd."

Razlika je samo sto se neki slazu u tome da je u redu zadrzati mob do kraja sata (ili dana), a nekima je ok da to bude do dolaska roditelja, a nekima je to neprihvaltjivo.
Quote:
vjerujte djeca jako dobro znaju što smiju, a što ne. ali svejedno provode] vrijeme pod satom na fejsu ili snimajući prijatelje, učitelja...
To vjerujem. Ali ne vjerujem da to rade bas svi.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:11   #390
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ti bi, dakle, radila javni, proračunski financiran posao i zabranila korisnicima svojih usluga pravo na žalbe?

I tata bi, sine .
je, imaš pravo, nema nade. uvijek će te moći malretirati svi živi kad god im se prohtije.
treba pobjeći glavom bez obzira iz školstva tko može

u jako dalekoj budućnosti stvar će se na kraju možda sama riješiti. u školi će ostati samo učitelji koji su pred mirovinom i na izmaku snaga, na koje će se roditelji možda i s pravom žaliti ali ministarstvo više neće reagirati na njihove tužbe jer će imati manjak kadra
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 16:14   #391
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post

Zvala bi ih isti cas...ili bi inzistirala da dodju isti cas?


Razlika je samo sto se neki slazu u tome da je u redu zadrzati mob do kraja sata (ili dana), a nekima je ok da to bude do dolaska roditelja, a nekima je to neprihvaltjivo.

To vjerujem. Ali ne vjerujem da to rade bas svi.
zvala bi ih nakon sata odmah. ne bi htjela zadrzati mobitel , ali htjela bi da se situacija riješi. pogotovo ako se radi o prije navedenim aktivnostima.

ne, nisu sva djeca loša, u biti većina djece je ok, prate nastavu, uče..
__________________
Sarita
SaritaSarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 16:21   #392
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post
zvala bi ih nakon sata odmah. ne bi htjela zadrzati mobitel , ali htjela bi da se situacija riješi. pogotovo ako se radi o prije navedenim aktivnostima.
Znaci, bilo bi ti sasvim ok da objasnis roditeljima sto je bilo, te da oni kazu kako ce s djetetom razgovarati ili recimo da dogovoris da dodju na informacije kad ce moci?
Meni je to sasvim u redu, ne vidim nikavu potrebu za zadrzavanjem mobitela.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 16:42   #393
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Znaci, bilo bi ti sasvim ok da objasnis roditeljima sto je bilo, te da oni kazu kako ce s djetetom razgovarati ili recimo da dogovoris da dodju na informacije kad ce moci?
Meni je to sasvim u redu, ne vidim nikavu potrebu za zadrzavanjem mobitela.
Bilo bi mi ok, da dođu u školu kad mogu (ali u neko skoro vrijeme). Razmislila bi o zardržavanju mobitela, ovisno o tome što je dijete napravilo. Ako je bilo na facebooku, vratila bi mobitel s njim, ali ako ima nedopušten sadržaj, ostavila bi ga u školi. Vjerojatno na takav poziv bi i roditelj odmah došao u školu. (Radim u gradskoj školi i svi blizu žive ili rade)
__________________
Sarita
SaritaSarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 18:44   #394
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post
Bilo bi mi ok, da dođu u školu kad mogu (ali u neko skoro vrijeme). Razmislila bi o zardržavanju mobitela, ovisno o tome što je dijete napravilo. Ako je bilo na facebooku, vratila bi mobitel s njim, ali ako ima nedopušten sadržaj, ostavila bi ga u školi. Vjerojatno na takav poziv bi i roditelj odmah došao u školu. (Radim u gradskoj školi i svi blizu žive ili rade)
Da, ako se radi o necem nedopustivom i kao nastavnik zakljucis da ne bi bilo dobro da to nesto ostane u rukama djeteta...onda svakako.
Ali, naravno uz obavijest roditeljima, a ne da se dogodi da roditelj zove dijete nakon skole, a ono se ne javlja na mob.
Ako se radi o neprihvatljivom ponasanju (tipa prckanja po mobu za vrijeme sata) opet je dogovor da roditelj dodje na informacije imo ok. Pogotovo ako se radi o ucestalom ponavljanju. Ne vjerujem bas da odgovorni nastavnik ne poznaje djecu i ne moze razluciti one koji rade nered i stalno imaju mob pod satom u rukama/na stolu/pod klupom od onih za koje nisu imali problema te vrste, jeri mob redovno drze u torbi i desilo se da je slucajano zaboravljeno ugasiti ga.
U ovom zadnjem slucaju isto nemam nista protiv da se roditelja pozove na razgovor, iako nekako mi se cini kao da to nema bas smisla...ako je inace sve u redu, ako su roditelji redovni na roditeljskima/informacijama, ako dijete nije problematicno i ne ometa nastavu tj. ako se nitko od nastavnika ne zali na njega...onda cemu to?
(ne pitam tebe, retoricko)
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 23:30   #395
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
U vezi ovog bih stvarno bila za da se na neki nacin osigura da to djeca nose iskljucivo na svoju tj. roditeljevu odgovornost i da se u slucaju kradje ili gubitka nemaju pravo zaliti na skolu.
Ne znam ustvari kako to ide kad se takvo sto desi.
U skolu se moze (ako mora) nositi i neki ne bas vrijedan mobitel.
Ako se i nosi nesto sto je kao vrijedno ...a nabavljeno je po nekoj mizernoj cijeni, onda valjda nije tragedija ako se izgubi ...
Ako se stvarno radi o roditeljima kojima je ok da dijete u OS nosi mobitel koji vrijedi par tisuca kuna, onda neka se niti ne dolaze zaliti ako nestane. Ako ostane bez tih par tisucica nije mu kriva skola ni nastavnici nego on sam.
Te "mizerne" ti djeca ne bi nosila jer bi ih bilo sram. Osim toga, nije njima (za osnovnu školi ne znam, govorim za srednu) važno da imaju mobitel zato da tebe mogu nazvati -to je važno tebi. Njima treba za komunikaciju s vršnjacima - zbog Facebooka, igrica, muzike, a pomalo i kao statusni simbol.

Ovakvu starudiju nose njihove mame, a mobitel koji pronalazim na punjenju kad uđem u razred u preko 50% slučajeva je iPhone, naravno najnoviji.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 00:37   #396
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
kaj sad nije politički korektno djecu nazivati djecom?
Ne vidim Bajrona, tako da ne znam odgovaraš li na nešto osim kvotanog, ali razlog što sam u sebi opsovala na stvaranje budućih ljudi u vrtićima i školama je taj što su djeca ljudi i kad dođu u te vrtiće i škole, a toj industrijskoj metafori u kojoj u školu ulazi sirovina, izlazi gotov proizvod (a i nešto šrota, tako to u tvornicama ide) mjesto je u ropotarnici povijesti. Odavno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 07:09   #397
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne vidim Bajrona, tako da ne znam odgovaraš li na nešto osim kvotanog, ali razlog što sam u sebi opsovala na stvaranje budućih ljudi u vrtićima i školama je taj što su djeca ljudi i kad dođu u te vrtiće i škole, a toj industrijskoj metafori u kojoj u školu ulazi sirovina, izlazi gotov proizvod (a i nešto šrota, tako to u tvornicama ide) mjesto je u ropotarnici povijesti. Odavno.
ma daj molim te. prvo, ti si upotrijebila industrijsku metaforu, a ne ja. drugo, djeca kad dođu u školu nisu gotov proizvod i škola jest odgojna ustanova jer ti svejedno moraš djetetu objasniti da je lijepo dijeliti bojice iako joj je mama rekla da ih ne posuđuje malom Romu u klupi ispred jer mu ih je ona kupila i ne želi da joj ih on uzima.

ta ista mama je došla to reći i meni. ja sam joj lijepo rekla nek ona slobodno doma odgaja djecu kako misli da treba.

i da, spremna sam svaki put zanemariti kućni odgoj u sličnim situacijama i popraviti malo taj kako ti kažeš "gotovi prozvod"
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 08:17   #398
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne vidim Bajrona, tako da ne znam odgovaraš li na nešto osim kvotanog, ali razlog što sam u sebi opsovala na stvaranje budućih ljudi u vrtićima i školama je taj što su djeca ljudi i kad dođu u te vrtiće i škole, a toj industrijskoj metafori u kojoj u školu ulazi sirovina, izlazi gotov proizvod (a i nešto šrota, tako to u tvornicama ide) mjesto je u ropotarnici povijesti. Odavno.
Sva sreća pa su se vremena promijenila nabolje, roditelji su sve više s djecom, imaju potpun nadzor, uče ih pravim vrijednostima, sve je manje agresije u školi, sve manje bulinga, djeca su jednostavno jedna prekrasna masa koju samo treba dodatno nafilati znanjem, a ostalo riješe roditelji doma...

Eto sad mi je lakše, sad se više ne bojim raditi u nastavi kad si to rekla...

I ne mislim da su djeca imalo za to kriva, ne mislim da su suštinski zločesta i ne mislim da zaslužuju ovakve atribute u prvom pasusu, ali njihovi bi roditelji trebali biti ti koji o tome razmišljaju i kojih se toga srame, bez obzira na prezaposlenost.

Previše su si samosažalijevanja roditelji dopustili i prepustili svoju djecu tehnologiji, školi i ulici!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 08:24   #399
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Sva sreća pa su se vremena promijenila nabolje...
Ideš u pogrešnom smjeru .

Poanta je nešto drugo: svako, pa makar nenamjerno ili usputno proglašavanje djece nečim što tek treba postati čovjek (pa čak i nesretna kovanica o "malim ljudima", u sebi nosi i moguće podcjenjivanje te djece.

Upravo iz takvog stava proizlazi i sve ovo što nabrajaš i što tebi (i ne samo tebi) smeta: djeca su zapuštena zato što nisu vrijedna roditeljskog vremena, ti buš meni, balavac, treba se znati tko je odrasli, a tko dijete i sve tako nekako patronizirajuće i podcjenjivački.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 08:24   #400
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Previše su si samosažalijevanja roditelji dopustili i prepustili svoju djecu tehnologiji, školi i ulici!
Eto ti ga sad... A neki dan je moja svekrva prosvjetarka posrala mog dragog jer dijete vodamo svuda sa sobom, setamo s njom i sl., umjesto da je lijepo posaljemo na ulicu da se igra sa drugom djecom i imamo mir za sebe.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.